STSL 13/14 H:7 | Akhisar Bld.Spor 2-1 Galatasaray | M.S | 6 Ekim - Sayfa 112 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

STSL 13/14 H:7 | Akhisar Bld.Spor 2-1 Galatasaray | M.S | 6 Ekim

Senenin başında değil, ta geçen senenin ortalarında bu takımın yarısı değişmeli diyorduk. En azından ben kendi adıma öyle düşünüyordum, çünkü takım geçen sezonda çok kötü oynuyordu ve yaş olarak da ilerlemiş takımdı. Ama ligde şampiyonluk gelince ve CL'de çeyrek finali görünce, inanılmaz şekilde kadromuz şişirildi, şampiyon kadro neden bozulsun sadece 1-2 takviye lazım dendi ki gerçekten de sadece 2 takviye yapıldı ikisi de yabancı. Hemde şu yabancı sınırına rağmen.

Bu takımın mühendisliği tek kelimeyle rezaletti ta sene başında. Fener'in orta sahasında 3 kişi sakatlanıyor ama alternatifleri hazır. Aynı şekilde Bjk'de belki bir Fernandes'in yeri dolmaz ama diğer tüm bölgelerde gayet iyi alternatiflere sahipler. Dün bizim o CL çeyrek finalisti muhteşem kadromuzu görmüş olduk ! Melo-Selçuk olmadığı anda bu takım küme düşmemeye bile oynayabilir bu kadar net gözler önüne serildi herşey.

Kral kral diye adına yer gök inletilen, 60 milyondan aşağıya satmayalım denilen adamı bugün 3'e 5'e bakmadan satalım derdine düşüldü.

Sneijder'e hepimiz çok umut bağladık, sezon başında iyi de sinyaller verdi ama şu an hali meydanda.

9 milyonluk Amrabat tribüne gönderileceği gün gibi aşikarken takımda tutulup Töre, Frei gibi isimlerin yüzüne bakılmadı.

Alper Potuk transferinde katakulliye geldik ona fazla eleştiri getiremem. Ama bir şekilde bedelini ödeyip Gökhan İnler'i almalıydık. Ki Selçuk'un da formsuzluğu ortadayken ona rekabet yaratabilecek bir ortam sağlamış olurduk.

Şu an hepimize Umut daha sempatik geliyor ama bunun tek nedeni Burak Yılmaz'ın takımda ki varlığıdır. O kadar kendisinden illallah ettirdi ki, sırf biraz mücadele ortaya koyduğu için Umut da herkesin gözüne sempatik gelmeye başladı doğal olarak. Ki onun da normal şartlarda bu takımın oyuncusu olmadığı gün gibi aşikar.

Sabri'ler Balta'lar 2013 yılında bile şu takımın ilk 11'inde kendine yer bulabiliyor ne acıdır. Sabri'nin de millete şirin gözükmesinin sebebi Eboue'nin inanılmaz boyutlara ulaşan kötü performansı ve antipatik tavırları. Balta'nın yerine bedavaya Ergün Teber'i bile alsak şundan daha çok katkı verirdi bundan zerre şüphem yok. Arada bir iyi maçlar oynar, ama devamlılık falan hak getire.

Takımın en iyileri çöldeki vahalarımız 35 yaşında ki Drogba ve henüz kariyerinin başında ki 18'lik Bruma. Yani biri sona yaklaşırken diğeri yeni başlıyor. Maalesef bu da dramatik bir gerçek. Allah bu takıma Selçuk ve Melo'nun aynı anda olmadığı bir maç daha yaşatmasın. Yoksa bu takımda alternatif bile olması zor olan Yekta'lara kalıyoruz.

Mancini için daha öncede söylemiştim, devre arasına kadar ne abartı överim ne de abartı yererim. Tek eleştireceğim noktası bu tarz kadro seçimleri olur. Ancak şu geçiş döneminde Tugay'ın çok fazla yardımcı olması lazım. Özellikle kadro seçimlerinde sorumluluk alıp, hocam şunu oynat şunu oynatma diyebilmesi lazım. Bundan 2 ay sonra zaten herkesi tanıyınca Mancini illa ki kendi işine karıştırmaz. Ama şu noktada bir etki yapması lazım Tugay'ın.

Devre arasına kadar puan farkını açmadan ilerlememiz lazım ve bu arada yapılacak 2-3 transfer ile birlikte bazı oyuncuların yollanmasıyla tekrardan odaklanıp çıkışa geçebiliriz diye düşünüyorum. İnşallah şu geçiş dönemi sancısı uzun sürmez.

Abdullah abi sana bu forumda her zaman saygı duymaya çalıştım ama bu forumdan elimi çektiğim zamanlarda şuan forumda "Admin" sıfatıyla dolaşan kişilerin sinirlenerek hakaret içeren mesajını raporladığım vakit, mesajın silinmesine ve bu raporun ortadan kaldırılmasına şahit oldum. Ben olayın arka yüzünü bilmiyorum ama bu kişinin hiç bir ceza yada yaptırıma uğramadığını biliyorum. Fatih Terim'e bu forumda hakaret edenlere ceza verildi demek çok saçma olur. Fatih Terim, Ümit Davala, Hasan Şaş gibi isimlerin deyim yerindeyse kuyruklarına teneke bağlanıp bir güzel uğurladıklarını gördüm. Belki siz de bu düzenin içerisindesiniz bilemem. Bence sorun üyelerde değil, onları yönlendirenlerde... :)

Olmaz Erhan. Ben bir üyeyi kayırmak için kendime karşı kullanılacak böyle bir koz verir miyim beni eleştirmek isteyenlere? Sonuçta üyedir, hatalı ise cezasını çeker, birçok ceza alanla bizim diyaloğumuz bozulmaz aksine iyileşir, o bizi ve hatasını anlayıp teşekkür eder, cezası bitince paşa paşa döner.

Ben bir üyeyi sırf kayırmak için mesajına hokus pokus yapacağım? Mümkün mü bu? Sonra benim adaletim nerede kalır? Sonrasında düzeni nasıl sağlarım?

Katiyetle böyle şey olmaz.

Bizim kötü oyunumuzun ana sebepleri şunlar bence:

1. Yabancı sınırına geçen yil gerekli tepki verilmedi, yönetimin sesi çıkmadı.

Bu sezon Ünal Aysal çok fazla umut vaad eden açıklamar yaptı ama hepsi boşa çıktı bu yabancı sınırlaması hakkında. Bizimde elimiz kolumuz bağlı kaldı.

2. Yabancı sınırı ve yanlış planlama sonucu yapılamayan çok önemli bölgelere transferler.

- Beğenilmeyen Balta takımda tek sol bek.

-Eboue çok ciddi anlamda sorunlu kafasında futbolu bitirmiş.

-Yekta, Aydın, Aykut Erçetin, Sabri, Burak, mücadelesine saygım olsada Umut Bulut, Balta gibi oyuncuların takımda tutulması.

- Yabancı oyunculardan Dany'nin gönderilmeyip boşuna kontenjan doldurması.

-Riera'dan sol bek olarak faydanılmayacağıni bile bile kadroda tutarak bize gerçek anlamda lazım olan sağ kanat oyuncusunun alınmayışı.

- Amrabat'ın beklentilere karşılık verememesi.

3. Israrla yanlış kadro seçimleri ile bir türlü takıma uygun olan oyun şablonunu izleyememişimiz.

- Takımda oynayabilecek kapasitede olmayan Burak ile ısrarla 4312 oynamamız bunun yanı sıra Burak'ı kanatlarda oynatıp tek forvet oynuyoruz görüntüsü vermemiz. Bu hatalardan vazgeçmedik.

-Drogba'nın gereksiz yere 35 yaşında üst üste dinlenmeden sürekli oynaması ve her maç istenileni verememesi. Yani ondan maksimum performansı alamamız.

-Takımımızın 3 kulvarda oynayacak oyuncu grubu ve kadro derinliğine sahip olmayışı.

4. Takım olarak sahada bir sistemimizin olmayışı, herkesin bireysel olarak takıldığı, kondisyon ve motivasyon eksikliğine bağlı takım halinde alan daraltma, hırslı bir şekilde rakibi oynatmama ve 2-3 kişi ile bilinçli pres yapmama gibi defansif anlamda eksiklerimiz. Ofsayt taktiğini nasıl uygulanacağını bilmeyerek oyuncularımızın fazla bireysel takılmasının bir başka örneği. Tabi bu söylediklerimde yanlış oyuncu tercihleri ve yapılmayan transferlerinde etkisi büyük.

Ofansif anlamda oyuncuların birbirlerini seyretmeleri. Topu başkasına vereyimde yerimde sayıp pası verdiğim oyuncu ne yapacak diye seyretme mantalitesi.

Takımda ne üçgenler yapılıyor ne verkaçlar. Sorumluluk alıp boş alana kaçıp pas alacak pozisyon bulmak diye birşey yok. Herkes bireysel takılıyor. Şu oyuncuya pası vereyimde gerekeni yapar düşüncesi var takımda.

Toplu ve topsuz oyunda takım çok hareketsiz. Top oyuncunun ayağına gelmeden önce çevre kontrolü yapar, topla ne yapacağını 3 aşağı 5 yukarı bilir. Maalesef bunu yapacak takımda oyuncu sayısı bir elin parmağını geçmez.

Oyuncular birbirleri için savaşmıyor. Takımda hırs/ruh yok

5. Oyun içi organızasyonlar sıfır ne serbest vuruş organizasyonu var (zaten serbest vuruşları kimin kullanacağına dair bir netlik yok)ne de korner organizasyonları.

6. Bundan sonra yapılması gerekenler devre arasına kadar 4231 veya buna benzer tek forvetli sistem ile devam etmek. Burak'ı mümkünse oynatmamak veya kendi sahamızda oynayacağımız maçlarda tek forvet olarak kullanmak ve Drogba'yı daha etkin kullanmak için gerektiğinde dinlendirmek.

- Mutlaka kanatları etkin kullanabilen oyuncular ile başlamak. Engin-Bruma olabilir. Zaman zaman etkili olabilirse Amrabat'ta oynatılabilir veya Hamit iyileşirse o oynar(sakatlığında dolayı bir daha eskisi olmama ihtimali var ama çaresizlikten oynamalı). 4 tane kanatlarda oynayabilecek oyuncumuz var ve bunlar dışında kimse kanatta oynamamalı.

- Bekler için Eboue ve Sabri ile bir şekilde idare edilmeli. Sol kanada mümkünse Altyapıdan bir genci denemeli. Kötü Balta bu kadar üst üste maçı kaldıramaz. Riera kontenjana takılıyor ve maç ritmini yakalaması zor olduğu için vereceği performans soru işareti.

- Stoperler için Chedjou-Semih-Zan ve gerekirse Ceyhun bu 4lü dışında her isim yanlış olur. Dany bir daha oynamamalı.

Devre arasında yapılması gereken transferler: Yerli sağ bek, yerli stoper, yabancı, sol bek, yabancı sağ kanat ve yerli bir forvet.

Gönderilmesi gerekenler: Dany, Riera, Yekta, satılabilirse Burak.

Benim tercih ettiğim ve en önemli maçlarda (CL için yabancı sınırı olmadığı için en güçlü kadroyu yazıyorum lig maçlarında defans bölgesinde rotasyona gideriz Sabri, Balta veya Zan oynar)4231 şeklinde oynayacak oyuncular (devre arasına kadar). Muslera, Eboue (maalesef), Semih, Chedjou, Riera(maalesef),Melo, Selçuk, Engin, Sneijder, Bruma, Drogba.

Devre arasından sonra 4231 (Avrupa için inşallah CL'de devam ederiz): Muslera, yerli sağ bek, Semih Chedjou, yabancı sol bek, Melo, Selçuk, Burma, yabancı sağ kanat, Drogba.

hakaret içeren mesajını raporladığım vakit, mesajın silinmesine ve bu raporun ortadan kaldırılmasına şahit oldum. :)

şuna nasıl şahit olduğunu bi anlatsana o bölümü göremeden. bunu yapmak teknik olarak mümkün değil.

ayrıca senin karakterini bilir eskiler o yüzden şimdi çok saygılı düzgün bir insanmışsın triplerine girme.

ulusal komisyoncu takimin icini iyice bosaltmis, mancininin isi zor. keske kameralara poz gazetecilere de ders vermek yerine takimi calistirsaydi. ha pardon milli takim kampindaydi dimi o zaman bosverin :sleeping-26:

Bu takımdan şu aşamada şampiyonluk beklemek çok fazla iyimserlik olur. İyiki şikeciler cezalı ve biz gelecek yıl yeniden CL'de olacağız eğer bir ters durum oluşmazsa tabi.

kaliteyi bekler belirliyor. ön libero olarak yekta ve ceyhun ileriye koşu yapan adamlar değiller. sneijdere top verildiğinde atabileceği 2,5 adam var drogba burak birazda eboe. onları da rakip savunma çok kolay durduruyor. drogba sabit hareketsiz. burak ofsaytta, eboe yerde, snayder de kaçacak yer arıyor. bruma ve umut la başlasa yekta ceyhun dan birinin yerine emre çolak daha etkili olurduk. acemi bir kadro seçimi ki normal. dereyi geçerken at değiştirirsen olacxağı bu. fazla beklentiniz olmasın.

şuna nasıl şahit olduğunu bi anlatsana o bölümü göremeden. bunu yapmak teknik olarak mümkün değil.

ayrıca senin karakterini bilir eskiler o yüzden şimdi çok saygılı düzgün bir insanmışsın triplerine girme.

Seninle benim hiç bir diyaloğum olmadı ki, neden gocundun... :)

O kişiye herhangi bir ceza verilmesini gerektiren bir durum olmadığını görmek için olayın arka yüzüne bakmaya gerek yok. Dışarıdan da bunu görebilirsin.

Olmaz Erhan. Ben bir üyeyi kayırmak için kendime karşı kullanılacak böyle bir koz verir miyim beni eleştirmek isteyenlere? Sonuçta üyedir, hatalı ise cezasını çeker, birçok ceza alanla bizim diyaloğumuz bozulmaz aksine iyileşir, o bizi ve hatasını anlayıp teşekkür eder, cezası bitince paşa paşa döner.

Ben bir üyeyi sırf kayırmak için mesajına hokus pokus yapacağım? Mümkün mü bu? Sonra benim adaletim nerede kalır? Sonrasında düzeni nasıl sağlarım?

Katiyetle böyle şey olmaz.

Yanlış anlaşıldım sanırım abi, ben kayırılmak için yazmadım bu mesajı...

Gözümle gördüğümü size izah etmeye çalıştım. O mesajı raporladığımı ve mesajın silindiğini çok net bir şekilde gördüm. O kişiye herhangi bir ceza verilmesini gerektiren bir durum olmadığını görmek için olayın arka yüzüne bakmaya gerek yok. Dışarıdan da bunu görebilirsiniz. Ben sizin o mesajı silmediğinizi biliyorum, silen kişileri emin olmasam da tahmin edebiliyorum. Sözüm ona, daha elle tutulur diyaloglar kurulabilmesi için insanların o tavrı önce göstermesi gerekir. Siz olası ihtimalleri söylüyorsunuz, ben gördüğümü abi, söyler misiniz hangisine inanayım ? Kusura bakma ama bu forumda dilin ayarı bozulmuş. Bir sonuca ulaşmak için değil, doğruları söylemek adına bunları yazdığımı bilmenizi isterim. İyi forumlar...

.....................Muslera..............

..Sabri.......Semih.....G.Zan......Riera....

..Engin.......Selcuk....Sneijder....Bruma...

........................Melo...................

........................Drogba....

veya Sneijder yerine Umut ile 4-4-2.

Bu sistem devre arasına kadar bizi kurtarabilir.Olurda dünkü 11 ile maçlara çıkmaya devam edersek zaten macları izlemenin bir manası yok.

Seninle benim hiç bir diyaloğum olmadı ki, neden gocundun... :)

O kişiye herhangi bir ceza verilmesini gerektiren bir durum olmadığını görmek için olayın arka yüzüne bakmaya gerek yok. Dışarıdan da bunu görebilirsin.

sen ne güzel gitmiştin ben seni en son fırçaladıktan sonra neden geri geldin ki?

gitsene ekürin Alemdar'ın yanına twitter'dan saydırın beraber

sen ne güzel gitmiştin ben seni en son fırçaladıktan sonra neden geri geldin ki?

gitsene ekürin Alemdar'ın yanına twitter'dan saydırın beraber

Karakter dedin de, üstüne yaptıklarını söylemen çok hoş biliyor musun ? Ben bu forumda hak etmeyen kimseye saygısızlık yapmadım, yapmam da, ama sen belli varlığımdan nedendir bilinmez baya bir rahatsız olmuşsun. Üstelik seninle muhatap da olmadığım halde, kendini mesajıma cevap verme gereksiniminde hissetmen belki de bir suçluluk duygusudur. Rahatsız oluyorsan, muhatap olmayacaksın. Benim üslubum, karakterim, adamına göredir bunu bilesin.

Karakter dedin de, üstüne yaptıklarını söylemen çok hoş biliyor musun ? Ben bu forumda hak etmeyen kimseye saygısızlık yapmadım, yapmam da, ama sen belli varlığımdan nedendir bilinmez baya bir rahatsız olmuşsun. Üstelik seninle muhatap da olmadığım halde, kendini mesajıma cevap verme gereksiniminde hissetmen belki de bir suçluluk duygusudur. Rahatsız oluyorsan, muhatap olmayacaksın. Benim üslubum, karakterim, adamına göredir bunu bilesin.

Tamam hadi sus iki dk ciddiye alınca bir şey sandın kendini hemen

mancini takımı tanıyınca; burak'ı oynatmaz, sabriyi oynatmaz, böyle giderse sneıjder'ın da gözünün yaşına bakmaz

Üst Alt