STSL 13/14 H:8 | Galatasaray 2-1 Karabükspor | M.S | 19 Ekim - Sayfa 110 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

STSL 13/14 H:8 | Galatasaray 2-1 Karabükspor | M.S | 19 Ekim

Bazi yorumlara sasiriyorum. Yok enkaz, yok corba takim. Sezon basinda Emirates, Süper kupa toplarken, CL kupasi hayali kuruyordunuz. Yani yorumlarin da bi ayari olmali diye düsünüyorum. Dün Sneijder´i 3´e 5´e bakmadan postaliyorduk, bugün kral oldu. Drogba sezon öncesi kraldi, sonra cöp oldu, bugünlerde yine kral.

Bu kadro enkaz kadro filan degil, biraz silkelenmeye ihtiyaci var. Mancini dizilisi pek degistirmese de, belli ki farkli seyler istiyor oyunculardan. Alisirlar yavas yavas insallah. Galatasaray´in ligde düzenini bozan tek sey kontenjandir. Kritik bölgelerdeki yabancilari kullanamiyoruz, ki 2 senedir sampiyon olmamizda ciddi katkilari vardi. Eboue ve Riera. BUnlar önemli etkenler.

Şu an gidişattan memnun olmayan, kadroyu yetersiz bulan herkesin geçen yıl oynanan futboldan mutlu, sezon başı Emirates/Super kupa vs nedeniyle bu sezondan umutlu olduğunu nereden bilebiliyorsun?...Geçen yıl onca para harcandı, ''İyi oynadı'' denecek 5 maç zor sayarım; bu sezon başı takviye gereken 4-5 mevki hala boş...

Ligin düşme adaylarından Antepe karşı 2-0 öne geçmişken baskı yiyip maçın sonunu zor getiren, Antalya maçında 20 dk da pili biten, adeta iki oyuncusu eksilmiş gibi pasifize olan takım, Akhisar ve Karabük maçlarında da bu standard(!)ını devam ettirdi işte...Daha başlamadan ''Kaybedilmiş'' görüyordum ben sezonu...

Şekil şık olmasa da Teknik Direktör değişikliği az da olsa umutlandırdı beni, Terimle kötüye gidiş hızlanacak gibi görünüyordu, iki şampiyonluğun hatırına bu sezonun kaybedilmesi önemsenmezdi ama sonraki sezonlarda da toparlamak zor olurdu...

Üçüncü sezonda takımın defansı bu halde mi olmalıydı? üstelik kısıtlı kontenjandan dördü bu bölgeye harcanmışken...Takımda bana en çok güven veren stoper Gökhan Zan...Helal olsun profesyonelliğine, hele geçen yıl -Cris saçmalıklarıyla filan- onca zaman yok sayılmışken, tam ihtiyaç duyulduğunda aslan gibi mücadele etti...Ama bu, Gökhan ın iyi performansından daha çok diğerlerinin ''Çöp'' oluşundan kaynaklanıyor, maalesef...Hava topu özürlüsü Semih-Dany ikilisiyle takımı havadan dövmeyen kalmadı, yerden kesicilikleri ve oyun kurmaları da kötü; peki bunlar niye Galatasarayda bunca maç oynadı-oynuyor o zaman?...

Defans böyle diye Melo üçüncü stoper oldu, kafa vurmaktan tepe sersemi oldu adam...Bu sefer ''Silik'' Selçukun orta sahadaki yetersizliği iyice açığa çıktı...Sneijder bu yapı içinde etkili olamazdı zaten...Adam gibi bir defans hattımız olsa bildiğimiz manada önlibero oynamak için tercih Melo değil Wellington tarzında önde basan, topla hızlı oynayan bir oyuncu olmalıydı belki de...

Mancini nin ''Rijkaard performansı'' nın bu maçla başlayıp bitmiş olduğunu umuyorum!...Hele ''Total'' in bütün ilk yarı boyunca takımda en çok süre alan oyuncu Sarp olmuşken devre arası transfer döneminde ''Orta saha için transfer yapmaya gerek görmedik'' diyebilmesinin benzerinden Allah korusun; zira takıma direkt level atlatacak 3-4 ve rotasyona katılacak 5-6 oyuncuya ihtiyaç olacak sonraki sezon için, bunların bir kısmını devre arasında halletmek çok çok önemli...Devre arasına kadar zirveden kopmaz, nokta 2-3 takviye yapabilirsek ancak şampiyonluğa ortak olabiliriz, bu sezon için...

Daha istekli, daha mücadeleci, pozisyon alma ve görevini yerine getirme konusunda dahada dikkatli ve çalışkan bir takım izlenimi verdi tüm oyuncular. Ayrıca Ceyhun gibi, henüz daha bu kadar izleme fırsatı bulamadığımız oyuncularında uzun süre oyunda kalması, sevindirici bir gelişme oldu hepimiz için.

İşlenmiş ve gösterişi olan madeni herkes hemen vitrine koyar. Önemli olan, işlenmemiş ve işlenmek üzere makinaya alınmamış fakat, her biri ayrı ayrı birer maden/cevher olan ve Galatasaray forması giyen tüm futbolcuların işlenip, vitrine çıkartılabilmesi diye düşünüyorum. Bu nedenle başta Mancini ve tüm Teknik ekibi, cesaretlerinden dolayı kutluyorum..

Üzerindeki Galatasaray arması dışında benim için değerleri yok, isteyen istediğini desin. Cezalık ise gereği yapılır.

Yazılan mesajlar, eleştiri kisvesi altında ancak insanlarda rahatsızlık oluşturma amaçlı ise (niyet bu olmasa da sonuç bu oluyorsa), ben ona dur demek zorundayım.

snejderi eleştirmek yasak galiba eleştirince provakatör oluyorsun çünkü.f.t ye ingilzce küfür ettiler o neydi saçma sapan gifler koyuyorlar

ve hala devam ediyor bu sırf insanların sinirlerini hoplatmak için onları uyardın mı abi? forumda snejderle ilgili bir hakaretim belaltı lafım yok yada saçma bir gif koyup futbolcu düşmanlığı yapmadım

ama provakatör oldum.eğer düşüncelerimizi kısıtlamak istiyorsanız şimdiden beni banlayın çünkü daha sonra bunun için hep fırsat kollayacaksınız gibi görünüyor.

Anlaşamıyoruz Şevki, ben "Sneijder mesajların milleti provoket ediyor" diyorum, sen "beklentim büyük bu yüzden yazıyorum" diyorsun. Tekrar anlatmaya çalışıyorum, sen "Terim" diyorsun, "Burak" diyorsun, "duyarlılık göstermedin" diyorsun, ceza için fırsat kollayacak olmakla suçluyorsun.

Ben ceza falan vermem ama mahallenin delisi'nden öteye gidersen, bunu kendin başarabilirsin.

Bak mesajımda Terim yok, Burak yok. Konuyu buralara saptırma artık. Değer verdiğim bu insanlara bu tarz eleştirilerden ötürü ana avrat sövecek düzeye geldim zira.

Anlaşamıyoruz Şevki, ben "Sneijder mesajların milleti provoket ediyor" diyorum, sen "beklentim büyük bu yüzden yazıyorum" diyorsun. Tekrar anlatmaya çalışıyorum, sen "Terim" diyorsun, "Burak" diyorsun, "duyarlılık göstermedin" diyorsun, ceza için fırsat kollayacak olmakla suçluyorsun.

Ben ceza falan vermem ama mahallenin delisi'nden öteye gidersen, bunu kendin başarabilirsin.

Bak mesajımda Terim yok, Burak yok. Konuyu buralara saptırma artık. Değer verdiğim bu insanlara bu tarz eleştirilerden ötürü ana avrat sövecek düzeye geldim zira.

snejderi seven bir taraftarım ama burdaki insanların tutumu yüzünden gittikçe adamdan nefret etmeye başladım artık bu kadar kayrımcılık olmaz.iyi olduğu zaman iyi derim kötüysede eleştiririm

eleştiriyi provake mesajı gibi görmek nedendir.bütün oyuncular için geçerli bu sabride h.baltada selçukta eleştiriliyor neden yani snejderin farkı nedir ki abi.susup oturalım iyi veya kötü bişey demeyelim mi?

mesela yarın bigün selçuk hakkında eleştiri yaptım bir kaç kişi buna alınıyor diye onun içindemi uyaracaksın zaten küfür yada hakaret içeriği olan mesajlarda direk banlıyorsunuz.artık eleştiriyede mi cezanız var

bu yıldırmanın sebebi nedir? bir kaçtane forum eskisi kişiler mi rica etti yoksa?

Bi gol yedikmi hemen ya semih yada chedjou berbat iyi stoper sart deniyor.ulan hangi takim gol yemiyor?

Bir üstteki mesajıma cevaben yazdın sanırım...Semih in hava toplarındaki performansından memnunsun ya da olmadık pozisyonda tökezleyip rakibe gol şansı vermeyeceğinden emin olabiliyorsun yani?...Ben Egemen in bile Semih ten çok daha iyi olduğunu düşünüyorum...Dany için fazla söze gerek yok...Chedjou da bu takımın aradığı stoper değildi, şu ana kadar ne Ujfalusinin stoperde ilk oynadığı maçtan itibaren sergilediği liderlik vasfını ortaya koyabildi ne de yüksek toplarda duyulan eksikliği gidermek adına doğru tercih olduğunu düşündürebildi...Melo defansta en çok kafa vuran adam olmaya devam ederken takımın ciddi takımlara karşı orta saha üstünlüğünü nasıl ele alabileceğini düşünüyorsun, merak ettim?...

Mancini'nin arenaya çıktığı ilk maç olup bunu galibiyetle taçlandırdığı maçtı.Wesley'ın de sezonu açtığı bir mücadele olarak aklıma kazınmıştı.Aslında Mancini'nin Prandelli'ye göre kat kat iyi olduğunu bu maçla daha iyi anladım.Şayet Prandelli için konuşmak erken ama Fener ve Arsenal maçlarında oynattığı akıl almaz ezik futbol aklımdan bir türlü çıkmıyor...

Üst Alt