STSL 14/15 H:27 | Trabzonspor 2-1 Galatasaray | MS | 19 Nisan - Sayfa 83 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

STSL 14/15 H:27 | Trabzonspor 2-1 Galatasaray | MS | 19 Nisan

Takımdan Wesley'i çıkar, beyin-yetenek diye birşey kalmıyor. Defans zaten yok her an gol yeme potansiyeline sahibiz. 90+7'de hâlâ geri pas oynayan futbol özürlüsü Selçuk'u kesemeyenlerin de...

Trabzon'a kızmaya gerek yok,biz de zamanında iddiasızken 2-4 yendik deplasmanda.Yatacak halleri yok,Trabzon 40.dakikaya kadar oynadı zaten gerisinde bir nane de oynamadılar.Tamamen bizim salaklığımız kaybetmemiz.

Taraftarları biraz dengesizdir ona bir şey diyemem.

Trabzon'a kızmaya gerek yok,biz de zamanında iddiasızken 2-4 yendik deplasmanda.Yatacak halleri yok,Trabzon 40.dakikaya kadar oynadı zaten gerisinde bir nane de oynamadılar.Tamamen bizim salaklığımız kaybetmemiz.

Taraftarları biraz dengesizdir ona bir şey diyemem.
kimse trabzona yendiği için kızmıyor ki?
içerde 3-0 yenilirken alkışladı bu taraftar onları, onlar ne yaptı trabzonda? kavga küfür.

kimse trabzona yendiği için kızmıyor ki?
içerde 3-0 yenilirken alkışladı bu taraftar onları, onlar ne yaptı trabzonda? kavga küfür.

Kazansak kimse bunlara kafayı takıp sorun etmeyecekti.Tıpkı Fb'nin bizim Kadıköy şampiyonluğundan sonra polis arabası yakıp benzinliklere saldırdıklarında siz şampiyon oldunuz diye değil,polisler tahrik etti ondan öyle yaptık demesi gibi.Şampiyon olsalar olacak mıydı onlar,tabi ki hayır.Kandırmayalım birbirimizi.

Maçın gole kadar kısmını izleyip tüm top kayıplarımızı not aldım.

Bizim takımımız taç atamıyor. Sabri'nin kullandığı 4 taç atışı direk rakibe. Çalışılmış bir plan dahi yok pres altında nasıl kurtulacağına dair.

Hamit'te olan top saklama ve kontrol meziyetleri Selçuk'da olmamasına rağmen bütün oyun kurma yükü Selçuk'da. O kadar çok topla oynadığı ve bir atağa çıkış planımızın olmadığı için oda bol bol kötü pas tercihi yapıyor. Gole kadar 8 defa top kaptırdı ama en çok oynayan o defansa da gelip yardım ediyor.

Sneijder orta alanda bile defansa yardım etmiyor dahası yeterince hareketli değil aslında hücumun merkezi o olmalı ama bu sorumluluğu almıyor. Şöyle anlatayım Sneijder, Selçuk ve Hamit ileriye çıkarken bir plan bir strateji dahilinde hareket etmedikleri için adam eksiltemiyorlar ve rakip bekleri orta alana yardıma gelmiyor dolayısıyla kanatlarımız kilit. Bu yüzden ilk 20 dakikada tam 5 kere ileriye doğru gelişigüzel şişirme yaptık. Muslera'nın deglajlarını saymıyorum çoğu zaten rakipte. Yediğimiz goldeki pozisyonda bile Burak hızlı pas yapayım derken 3 adam arasındaki Selçuk'a pas veriyor Selçuk topu kontrol edemiyor böyle bir pozisyonda ve buna benzer pozisyonlarda neden Sneijder olmaz ? Selçuk geriden top çıkarmaya çalışyor kaptırılırsa gidip pres yapıp topu kapmaya çalışıyor birde üstelik orta sahanın ileri sağından pozisyonlara koşarken Sneijder'ın Yasin'in 3 metre yakınında dolaşması sinir bozucu.

Maçı bu kadar dikkatli izleyince Umut'un aslında akıllı bir adam olduğu görülüyor akılllı ama yeteneksiz. Çok beklenmedik zamanlarda beklenmedik yerlerde olmayı çok iyi düşünen bir adam. Ama bir sağ kanat olarak kendini düşünemiyor. Bu maçta ona verilen görev sağ kanattı ama oraya hep Sabri gitti. Yediğimiz golde de bu yüzden Sabri yerinde değildi Chedjou'da yapmaması gereken kademe hatasını yapınca golü yedik.

Hamza hoca takımına bence laf geçiremiyor çünkü bazıları gerekenden fazla şey yapmaya çalışırken bazıları ise asıl yapması gereken şeyi bırakıp kendi kafalarına göre oynuyorlar.

Aklima direk o yeteneksiz geliyor... Arif bu arada sen ne diyorsun bu sene ne olur lig... Sampiyon olabilirmiyiz benim pek umudum yok nedense...

Biraz ümitsizliğe kapıldım açıkçası.
Malesef rakiplerin puan kayıpları şampiyonluğu belirleyecek.
Ve ayrıca hamza 'nin td lik performansı

Şansımız var ..ama bi nevi fenerin ve bjk e bağlı. ...fb 'nin fikstürü kolay.

Trabzonu yenmeliyidik Serkan. :(

İBB'yi yenmeliydik, TS ve FB maçlarından beraberlikle çıkmalıydık. Şu görüntümüzle şampiyonluğu haketmiyoruz olamayız. Biz şampiyonluğu İBB maçında %40 bu maçta %80 kaybettik.

Trabzon'u yensek 33. haftayı beklerdik zaten. Çok rahatlardık..

IBB ve Trabzonu yenseydik suan yüzde 90 sampiyonduk ama bu hocayla olmuyor olmayacak...

Kazansak kimse bunlara kafayı takıp sorun etmeyecekti.Tıpkı Fb'nin bizim Kadıköy şampiyonluğundan sonra polis arabası yakıp benzinliklere saldırdıklarında siz şampiyon oldunuz diye değil,polisler tahrik etti ondan öyle yaptık demesi gibi.Şampiyon olsalar olacak mıydı onlar,tabi ki hayır.Kandırmayalım birbirimizi.
Kazansak daha az konuşulurdu elbet ama kendi açımdan ben yine aynı tepkiyi gösterirdim.

Sneijder'ın Yasin'in 3 metre yakınında dolaşması sinir bozucu.

Güzel bir analiz olmuş. Özellikle şu kısmı alıntıladım, çünkü bu benim de uzun süredir dikkatimi çeken bir olay. Sneijder'in kağıt üzerinde merkez oyuncusu olmasına rağmen sanki 4-3-3'ün sol iç oyuncusu gibi oynaması bazen avantaj sağladığı kadar dezavantaj da yaratıyor. Yani sahanın sağ tarafına neredeyse hiç yaklaşmıyor Sneijder. Ki bizim bahsettiğimiz 10 numara tabirinde o roldeki oyuncunun hücum bölgesinin her yanında aktif olması gerekir. Ama Sneijder sadece sol tarafta aktif. Eğer takımın beyni rolündeysen sadece topu sağıma çekip rahat şut atayım düşüncesi hakim olmamalı.

Burada elbette bir antrenör zaafı da var kuşkusuz. Sonuçta futbolcunun bu kadar içgüdüsel oynamasına olanak vermemelisin. Aslında bizim sağ kanadımızın bu kadar acınası durumda olmasında da bu oyun tarzının payı büyük. Çünkü hiç destek gitmiyor oraya. Gerçekten klasik bir 4-3-3 oynasak ve Sneijder sol iç oynuyor olsa, bu sefer onun yaptığı görevin aynısını sağ içte yapacak birisi lazım olur ki, burayı da Selçuk doldurmaya çalışıyor genelde fakat o da aşırı hantal ve kısıtlı yetenekleri olduğu için zaten fayda sağlamıyor. Yani biz kağıt üzerinde 4-2-3-1 gibi görünen ama o 3'lü bölümün merkezi olmayan, orta ikiliden birisinin de kafasına göre takıldığı bir yapıda garip bir anlayış ile oynamaya çalışıyoruz. Bunu çözmesi gereken kişi de antrenördür ama şurada yapılan analizi geçtim, maçın tekrarını bile izlediğini zannetmiyorum ben hocanın.

Nasil sorun etmeyeyim yahu,hem kendilerini yirttilar bize karsi hem de 90 dakika kufrettiler,Buraka ana avrat duz gittiler ayip degil mi

Üst Alt