STSL 14/15 H:27 | Trabzonspor 2-1 Galatasaray | MS | 19 Nisan - Sayfa 84 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

STSL 14/15 H:27 | Trabzonspor 2-1 Galatasaray | MS | 19 Nisan

Güzel bir analiz olmuş. Özellikle şu kısmı alıntıladım, çünkü bu benim de uzun süredir dikkatimi çeken bir olay. Sneijder'in kağıt üzerinde merkez oyuncusu olmasına rağmen sanki 4-3-3'ün sol iç oyuncusu gibi oynaması bazen avantaj sağladığı kadar dezavantaj da yaratıyor. Yani sahanın sağ tarafına neredeyse hiç yaklaşmıyor Sneijder. Ki bizim bahsettiğimiz 10 numara tabirinde o roldeki oyuncunun hücum bölgesinin her yanında aktif olması gerekir. Ama Sneijder sadece sol tarafta aktif. Eğer takımın beyni rolündeysen sadece topu sağıma çekip rahat şut atayım düşüncesi hakim olmamalı.

Burada elbette bir antrenör zaafı da var kuşkusuz. Sonuçta futbolcunun bu kadar içgüdüsel oynamasına olanak vermemelisin. Aslında bizim sağ kanadımızın bu kadar acınası durumda olmasında da bu oyun tarzının payı büyük. Çünkü hiç destek gitmiyor oraya. Gerçekten klasik bir 4-3-3 oynasak ve Sneijder sol iç oynuyor olsa, bu sefer onun yaptığı görevin aynısını sağ içte yapacak birisi lazım olur ki, burayı da Selçuk doldurmaya çalışıyor genelde fakat o da aşırı hantal ve kısıtlı yetenekleri olduğu için zaten fayda sağlamıyor. Yani biz kağıt üzerinde 4-2-3-1 gibi görünen ama o 3'lü bölümün merkezi olmayan, orta ikiliden birisinin de kafasına göre takıldığı bir yapıda garip bir anlayış ile oynamaya çalışıyoruz. Bunu çözmesi gereken kişi de antrenördür ama şurada yapılan analizi geçtim, maçın tekrarını bile izlediğini zannetmiyorum ben hocanın.

________Melo
____Emre __Sneijder
Bruma__Burak___Yasin

Öyle veya böyle gol yiyoruz... bu Kadro ile top bizde kalır ve dağa cok gol atarız.
Ayrıca Sneijder sola yakın olabilir.

Agressif Pressing yaparsın

Emre yerine Hamit de olabilir.

________Melo
____Emre __Sneijder
Bruma__Burak___Yasin

Öyle veya böyle gol yiyoruz... bu Kadro ile top bizde kalır ve dağa cok gol atarız.
Ayrıca Sneijder sola yakın olabilir.

Agressif Pressing yaparsın

Emre yerine Hamit de olabilir.

Aynısını düşündüm bende. En azından bu şekilde daha derli toplu oynanabilir ve sağ taraf bir şekilde işlerlik kazanmış olur. Ayrıca Sneijder gibi Emre de ters ayak avantajı ile şut şansları yakalayabilir. Bana göre şu an en akla yatkın diziliş bu.

Aynısını düşündüm bende. En azından bu şekilde daha derli toplu oynanabilir ve sağ taraf bir şekilde işlerlik kazanmış olur. Ayrıca Sneijder gibi Emre de ters ayak avantajı ile şut şansları yakalayabilir. Bana göre şu an en akla yatkın diziliş bu.

Hamza ama Hamit, Xhemaili ve prensi Selcuku yabana atar miiiiiiii :red:

trabzon-galatasaray maçını izleyen arkadaşlar bunuda izleyinde içinizin yağları erisin allah cezalarını çok güzel vermiş. adam olmayan bu fener tıynetli kahpelere 15 yıl gidecek bir travma. iyi oldu çok güzel iyi oldu son salise basketiyle avrupa kupasını kaybetmek :) emre belozoğlunun oğlu mehmet ekici başta olmak üzere buraka maç boyu küfür eden yenince şampiyon gibi sevinen dallamalara gelsin

https://www.youtube.com/watch?v=bmm875VP3Sk

trabzon-galatasaray maçını izleyen arkadaşlar bunuda izleyinde içinizin yağları erisin allah cezalarını çok güzel vermiş. adam olmayan bu fener tıynetli kahpelere 15 yıl gidecek bir travma. iyi oldu çok güzel iyi oldu son salise basketiyle avrupa kupasını kaybetmek :) emre belozoğlunun oğlu mehmet ekici başta olmak üzere buraka maç boyu küfür eden yenince şampiyon gibi sevinen dallamalara gelsin

https://www.youtube.com/watch?v=bmm875VP3Sk
tam o ara antepe golü atmışız :D :D

Şu maçta berabere kalıp Başakşehir maçını kazansaydık bugün kesin şampiyon olmuştuk.

ölümüz ile kalan 3 macta sampiyonluga bu kadar yakınken, seneye adam gibi takviyeler yapar ve doğru yönetilirsek bu ligi 24-25.haftalarda bitirecez insallah.

gectim basaksehir-trabzon maclarını fb'ye yenilmesek lig orda biterdi ama adamları gene umutlandırdık. olmayınca olmuyor ama önümüzdeki seneler dedigim gibi doğru hamleler ile bu takım istediğimiz kıvama gelecek.

hedef gencler macı, gecmis gecmiste kaldı ve tünelin ucunda artık ısık görünüyorr. tam konsantrasyon lütfen.

Fener de içeride dışarıda Akhisar'a yenilmeseydi, bu akşam lig sonuncusunu yenseydi... denseydi de fener şampiyon olurdu. Böyle sonuçlar oluyor ki takımlar avantaj kazanıyor veya kaybediyor. Geçmiş maçlarla ilgili öyle olsaydı böyle olmasaydı demek yerine şu kalan 3 maçımızı kazanıp fişi çekmeye bakalım artık.

Üst Alt