STSL 18/19 H:12 | Kayserispor 0-3 Galatasaray | MS | 10 Kasım - Sayfa 69 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

STSL 18/19 H:12 | Kayserispor 0-3 Galatasaray | MS | 10 Kasım

Kayserispor'u bu sene bir iki maç daha seyrettim. İyi oyuncuları olması kötü oynadıkları gerçeğini değiştirmiyor. Ertuğrul Sağlam miadını doldurmuş. Dün ligin en kötü takımlarından birini yendik. Daha önce Alanyaspor maçında olduğu gibi. Bu maçı ölçü olarak kabul etmek saçma olur.

Yav maçtan önce kaybederiz diyip kazandıktan sonra kayseri de kötü takımmış demek ne

Reis daha ilgincini söyliyim bu sezonun en kötü takımlarından Akhisar sadece 3 resmi maç kazandı 17 maçta 2 si bize karşı ve teki 3 0.

Arena'da Bursa'ya puan verdik son yılların en kötü Fb'sini yenemedik yine küme düşmemeye oynayan diğer takım Erzurum'u zar zor yendik.

Takımda tam 6 As oyuncu yok buna rağmen maç alınca rakip kötü oluyor ne garip ama.

Üstelik geçen sezon ligden düşen Karabük Başakşehir'i 3 1 yenmişti yani rakip seçme lüksümüz ne zamandan beri var kalitesi belli ligin ve bizim takımın bazı şeyleri abartmayı çok seviyoruz.

maçı izlemeyip sadece özetten kayseriye kötü takım diyen kafalar var.
ben kayseriliyim, bu sene rize macini da stayumda izledim. gercekten bombos bir takim görüntüsündeydi o macta da kayserispor. ertugrul saglam'in oyuncular üzerinde negatif bir etkisi oldugunu söylemek yanlis olmaz. ilaveten sürekli sakat oyuncular var. bize karsi cikan 11lerinin yas ortalamasi 30 idi. sezon sonunda tamamen dagilacak takim, zira bir sürü sözlesmesi biten oyuncu var. ertugrul saglam'in bir kac hafta icerisinde kovulmasi sürpriz olmaz. ayrica galatasaray olarak biz bu kayseri deplasmanlarini hep cok iyi sonuclarla geciyoruz.

Reis daha ilgincini söyliyim bu sezonun en kötü takımlarından Akhisar sadece 3 resmi maç kazandı 17 maçta 2 si bize karşı ve teki 3 0.

Arena'da Bursa'ya puan verdik son yılların en kötü Fb'sini yenemedik yine küme düşmemeye oynayan diğer takım Erzurum'u zar zor yendik.

Takımda tam 6 As oyuncu yok buna rağmen maç alınca rakip kötü oluyor ne garip ama.

Üstelik geçen sezon ligden düşen Karabük Başakşehir'i 3 1 yenmişti yani rakip seçme lüksümüz ne zamandan beri var kalitesi belli ligin ve bizim takımın bazı şeyleri abartmayı çok seviyoruz.
Kayseri ne kadar kötü olursa olsun kaç kişiden kaçı net galibiyet bekledi bizden.
Açıkçası ben bu şekilde kazanacağımızı tahmin etmedim/edemedim.

Yani çoğumuzu pozitif yönde şaşırtan güzel 1 maç oldu ama bu da hemen herşey düzeldi manasına gelmiyor ve de biz de öyle bir havaya bürünmedik.

Yalnızca 1 aydan fazladır maç kazanamayan takımımız tam da ortalıkta kahpeliklerin sahne aldığı anda iyi 1 iş başardı, içeriye ve dışarıya iyi 1 mesaj gitti.

Spor medyası Galatasaray'da 7-8 eksik var Teknik direktörü yok filan derken çok kritik bir deplasman farklı ve güzel oyunla kazanıp haftanın en karlı takımlarından biri olduk ama spor medyasına sorsan Galatasaray - Fenerbahçe derbiden sonra toparlayamazlar diyorlardı hatta cuma günü bizim maç oynandıktan sonra Beşiktaş'ın Başakşehir maçını kazanması dahilinde şampiyonluğun en büyük adayı denen takım bugün Başakşehir'den 9 bizden 5 puan geride ama sorsalar Galatasaray bitmiş.

Gerekli cevabı sahada vermeye devam edelim siz sahada biz tribünde savaşalım

Keşke her deplasman Kayseri gibi olsa. Kayseri'ye ne kadar kötü durumda bile gitsek en azından yenilmeden çıkabiliyoruz nedense. 1974 yılındaki maçta yenilmişiz sadece onun dışında hep galibiyet ya da beraberlik. Var bir tılsım ama çözemedim. Kendi sahamızda bazen yeniliyoruz ama deplasmanda daha zayıf takımlara bile kaybederken Kayseri'de kazanıyoruz.

Kadir Has Stadı, Türkiye'de bizim stada en fazla benzeyen stat görünüm itibariyle. Bir de tribünler sarı kırmızı olup taraftar baskısı az olduğu için sanırım bizim takım kendini Arena'da zannediyor. Gerçi eski Kayseri stadında da hiç yenilmemişiz. Sanırım o da Ali Sami Yen atmosferine benziyordu :)

Keşke her deplasman Kayseri gibi olsa. Kayseri'ye ne kadar kötü durumda bile gitsek en azından yenilmeden çıkabiliyoruz nedense. 1974 yılındaki maçta yenilmişiz sadece onun dışında hep galibiyet ya da beraberlik. Var bir tılsım ama çözemedim. Kendi sahamızda bazen yeniliyoruz ama deplasmanda daha zayıf takımlara bile kaybederken Kayseri'de kazanıyoruz.

Kadir Has Stadı, Türkiye'de bizim stada en fazla benzeyen stat görünüm itibariyle. Bir de tribünler sarı kırmızı olup taraftar baskısı az olduğu için sanırım bizim takım kendini Arena'da zannediyor. Gerçi eski Kayseri stadında da hiç yenilmemişiz. Sanırım o da Ali Sami Yen atmosferine benziyordu :)

Geçen sene bizi Kayseri-Konya-Akhisar üçlüsü şampiyon yaptı zaten.Biz bu üçlüden 18 puan alırken Fb'ye de Bjk'ye de Başak'a da en az 1 maçta çelme taktılar.Bu sene de bu görevi Ankaragücü ve Antalya alabilir gibi.

Geçen sene bizi Kayseri-Konya-Akhisar üçlüsü şampiyon yaptı zaten.Biz bu üçlüden 18 puan alırken Fb'ye de Bjk'ye de Başak'a da en az 1 maçta çelme taktılar.Bu sene de bu görevi Ankaragücü ve Antalya alabilir gibi.

Anadolu takımlarını yenmek sanıldığından daha önemli.

Bjk, Fb falan dışarda yenilsen içerde yeniyorsun durumu eşitliyorsun ama gidip kendi sahanda mesela Sivas'a yenilirsen telafisi yok bunun.

Ligde 17 takım var maç seçme lüksümüz yok her maç 3 puan ha Bjk'yi yendin ha Sivas ha Kayseri bence aynı. Hele şu an Anadolu takımları ile büyükler arasında fark azalmışken deplasmanda aldığın her puan kıymetli.

Bazı arkadaşlar bana kızacak belki ama bu oyun çokta gerçekçi yorum yapmaya açık değildi bence Kayseri cidden. Her hafta kötüye giden bir takım dünkü Alanya gibi
Eğer bu 3lu kurgusu ile birkaç maçta takım savunması adına iyi şeyler görülürse ozaman tamam derim şahsen
Şu an alınan 3puan dışında cosacak havalara girecek oyun görmedim ben henüz.

Üst Alt