STSL 18/19 H:12 | Rizespor 1-2 Başakşehir | MS | 10 Kasım - Sayfa 8 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Benim aklıma takılan şey şu; Bu Başakşehir neden hiç 13.30 maçı yapmıyor? Açıklanan 17 haftalık fikstüre baktım hiç yok.

4 büyük takım hariç her takımın en az 2-3 tane 13.30 maçı var ama bunların yok.

Reyting yüzünden değil heralde. Göksel bey istemiştir kesin.

Pozisyonu izledim . Degerlendireyim . Oncelikle ofsayt yok .Yardimci hakem hatali ama oyun akmis ve bayrak sonra kalkmis , sorun yok bunda cunku zaten inceleniyor.

Burada ofsayt karari verilmesinin sebebi ,topun kornere gitmis olmasi . Ofsayt hatali ama kornere gittigi zaman hatali da olsa karar degistirilemez.

Buradan su anlasiliyor ,hem penalti hem ofsayt izlendi , eger penalti olduguna kanaat getirselerdi ,ofsayt da olmadigi icin penalti verilecekti

Penalti verilmedigi icin , hatali da olsa ofsayt bayragi gecerlilik kazandi cunku bu pozisyonlarda usulen tac ,korner gibi kararlarin oncesindeki ofsayt kararlari tamamen yan hakeme birakilmis durumda (hatali da olsa)

Tek istisnasi var , disiplin uygulamasinda normalde kart gostermedigi bir pozisyonda kirmizi kart suphesi icin hakemin izledigi pozisyondan sonra , kirmizi olmasa bile sari verebiliyor . Istisnasi bu

Pozisyonu izledim . Degerlendireyim . Oncelikle ofsayt yok .Yardimci hakem hatali ama oyun akmis ve bayrak sonra kalkmis , sorun yok bunda cunku zaten inceleniyor.

Burada ofsayt karari verilmesinin sebebi ,topun kornere gitmis olmasi . Ofsayt hatali ama kornere gittigi zaman hatali da olsa karar degistirilemez.

Buradan su anlasiliyor ,hem penalti hem ofsayt izlendi , eger penalti olduguna kanaat getirselerdi ,ofsayt da olmadigi icin penalti verilecekti

Penalti verilmedigi icin , hatali da olsa ofsayt bayragi gecerlilik kazandi cunku bu pozisyonlarda usulen tac ,korner gibi kararlarin oncesindeki ofsayt kararlari tamamen yan hakeme birakilmis durumda (hatali da olsa)

Tek istisnasi var , disiplin uygulamasinda normalde kart gostermedigi bir pozisyonda kirmizi kart suphesi icin hakemin izledigi pozisyondan sonra , kirmizi olmasa bile sari verebiliyor . Istisnasi bu
dediklerini son derece mantıksız buldum.

ofsayt bayrağı hakem düdük çalmadıktan sonra geçerliliği yoktur.

hakem korner vermiş, VAR dan bakıyorlar pozisyon net penaltı. gri bir pozisyon olsa VAR dan ineceleyecekler ve devam kararı verecekler. fakat net penaltı olunca yalandan ofsayt uydurdular.

Ulan Sinan :red:

bu maçın böyle bitecegini düşünmemiştim.rize öne geçseydi farklı olurdu.çünkü rizenin ihtiyacı olan sadece goldü.2-1 yaptılar ama sonra kacırdılar ne yazıkki...

basaksehir haftalardır kötü oynayıp kazanıyo ama takılacaklar.kendi sahalarında da takılacaklar.

Üst Alt