STSL 18/19 H:16 | Fenerbahçe 2-2 Erzurumspor | MS | 17 Aralık - Sayfa 35 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

STSL 18/19 H:16 | Fenerbahçe 2-2 Erzurumspor | MS | 17 Aralık

Slamini en azindan rakip defansla mücadele ediyor her nekadar gol atamiyor olsada. Bizim eren, sokak diregi gibi duruyor, ayagima verin ben boş kaleye itelerim diyor. İyi hoş onuda beceremiyor.

Slimani Eren den iyi veya kötü demiyorum ben zaten renktas. Biz Erenle ugrastigimiz icin Slimani pek dikkatimizi cekmedi simdiye kadar ama yukarida da dedigim gibi ben uzun zamandir böyle cenabet bir adam görmedim.

Sirf o kadar numara arasindan 31 numarayi secmesi bile basli basina muazzam birsey :D

Erenin yerine tercih ederdim hatta Frey bile olurdu yahu o kadar diyorum :asd:

Frey o kadar da kötü bir adam degil bence. Ha o kadar bonservis verilmemeliydi kesinlikle ama böyle variyla yoguyla oynayan 1-2 adamdan zarar gelmez bir takima bence. Ama bu adamlar ikinci ücüncü forvet olur iste ancak. Hatta ücüncü veya dördüncü forvet demek daha dogru olur.

Slimani Eren den iyi veya kötü demiyorum ben zaten renktas. Biz Erenle ugrastigimiz icin Slimani pek dikkatimizi cekmedi simdiye kadar ama yukarida da dedigim gibi ben uzun zamandir böyle cenabet bir adam görmedim.

Sirf o kadar numara arasindan 31 numarayi secmesi bile basli basina muazzam birsey :D

slimani guiza gibi vakaları var fenerin. fenerden önce gol atabilen hatta rvp gibi gol makinası olan forvetler bunlara geldiğinde çamaşır makinasına dönüşebiliyor

slimani guiza gibi vakaları var fenerin. fenerden önce gol atabilen hatta rvp gibi gol makinası olan forvetler bunlara geldiğinde çamaşır makinasına dönüşebiliyor

Eeeh o kadar kin o kadar nefret o kadar hak yeme o kadar futbol teröristligi mutlaka bir yerden cikacak tabi ki.

Adamlarin yaptiklari yanina kalmiyor, er ya da gec hep ilahi adalet yerini buluyor. Isin sakasi Fener'e gelen yabancilar Fener'i kolay kolay benimsemiyor. Mesela bizim eski topcularimiz falan hep "Galatasarayli" olarak ayrilirlar sonra yillar gecse bile bizden iyi bahsederler ama Fener de bunu görmek pek mümkün degil. Daha karakterli adamlar oldu bizde hep genel olarak.

Fener de yakin zamanda "Fenerliyim" diyebilecek kivamda kulübü benimseyen tek yabanci Alex'dir herhalde.

Eeeh o kadar kin o kadar nefret o kadar hak yeme o kadar futbol teröristligi mutlaka bir yerden cikacak tabi ki.

Adamlarin yaptiklari yanina kalmiyor, er ya da gec hep ilahi adalet yerini buluyor. Isin sakasi Fener'e gelen yabancilar Fener'i kolay kolay benimsemiyor. Mesela bizim eski topcularimiz falan hep "Galatasarayli" olarak ayrilirlar sonra yillar gecse bile bizden iyi bahsederler ama Fener de bunu görmek pek mümkün degil. Daha karakterli adamlar oldu bizde hep genel olarak.

Fener de yakin zamanda "Fenerliyim" diyebilecek kivamda kulübü benimseyen tek yabanci Alex'dir herhalde.

alex bunu kitabında da yazmıştı

"SANKİ GALATASARAY KARŞISINDA KAZANMAK HERŞEYDEN ÖNEMLİYDİ""Tereddüdüm devam ediyordu. bu takımda kendime yer edinmeyi başarmam mümkün olacak mı? kontrat üç yıllıktı ve işin mantığına göre beni satmak için almamışlardı. bana avrupa düzeyinde mücadele edecek bir takım kuracağını söylediler, ancak geldiğimde böyle olmadığını anladım. sanki Galatasaray karşısında kazanmak, bütün hedeflerden daha önemli gibiydi.

'Yıldırım diktatör edasıyla...'

"13 Mayıs 2007'de Galatasaray berabere kaldı, Beşiktaş kaybetti ve biz şampiyon olduk. Zico bize 4 gün izin verdi. Ama başkan diktatör edayısıyla, 'Hayır 2 gün yapacaksınız' dedi. Nedenini sorduk ve 'Haftaya Galatasaray ile oynayacağız' dedi. Zico da ona, 'Ben antrenman yaptırmam' yanıtını verdi."

ben bizimkilere bakıyorum hep bizim maçları takip edip destekliyolar. bizi geçtim rakiplerimiz ne zaman gülünç duruma düşse alay ediyorlar. tffye aallıyorlar.

geçenlerde bjk derbisi için, denayer instagramdan paylaşım yapmış derbide başarı dilemiş. senayer diyorum ya o kadar sevilen tapılan biri değildi ve sadece kiralıktı. podolski gomis drogba sneijder melo gibi bir isim değildi. bizden gidenler taraftar olarak gidiyor.

şu özelliğimiz de var, real madridin zidan efsanesi vardı. emekli olunca hoca olarak geldi bir şeyler yaptı. devamlı kendi içinden adam devşiriyor. bir gelenek olmuş adeta. o bizde de var. terim mesela. taffarel bile o dönemin (şimdiki muslera gibi) sevilen efsane kalecisi geldi kaleci antrenörü oldu. kulüple özdeşleşiyorlar. tugay kerimoğlu antrenör oldu. h. şaş, davala. bunlar gider tugay yine gelir, okan buruk gelir. gelir de gelir. onlar gider melo antrenör olur, taffarel antrenörlükten emekli olur muslera devralır onu. bir kültür var burada.

fenere baktığımda sadece aykut kocaman var ama onun da şansı yaver gitmedi. bu fenerde ego denilen bir şey var ki sadece gsye değil kendi içlerinde de öyleydi. şu alex fener tarihine adını yazdırdı. sırf aykut çekemedi diye yedi çocuğun başını. kendinizi fenerli yerine koyun alex sizi hiç başaramadığınız şeyleri başarmanıza sebep olmuş. taraftar olarak en mutlu dönemini bu adamla yaşamışsın. azizle aykut çıkıp adamın başını yiyor. bizde olsa başkan ona cüreet edemez. bakıyorum taraftarlar aziz başgan haklıdır kafasında

bu yüzden de bu tür bir geleneğe sahip değiller. kulüpleriyle özdeşleşmiş isimleri yok. en efsane rıdvanları var o da ntvlerde spor programlarında garip garip yorumlar yapıyor. serhat akın da bahsetmişti twich yayınında, gsarayımızın bu özelliğini. terimi sevin ya da sevmeyin kral adam çok iyi hoca demişti. bizde fener bize görev vermiyor diyor. a.koöu beğeniyorum bize alt yapı hocalığı versin gidelim yapalım ama bize vermiyor kulüp diyordu.

hatta bir gün fatih hocamla bi araya geldim, hocam antrenörlük lisansı aldım dedim diyor. terim de gelin federasyona yanıma uğrayın bakalım neler yapabiliriz beraber konuşalım dedi, bakın bunu diyen galatasarayın hocası fatih terimken bizim kulübümüz fenerbahçe bunu demiyor demişti. baya güzelleme yapmıştı g.saray ve kültürü hakkında. kendi kulüplerini de bu konuda yermişti. ki serhat akın çok koyu bi fenerlidir, baya aşırı fanatiktir yani

Fenerbahçe'nin Başakşehir ve Beşiktaş maçlarındaki oyunu daha iyiydi ama işte skoru alınca farklı konuşuluyor Alanya maçı da böyleydi mesela.

Fenerbahçe'nin Başakşehir ve Beşiktaş maçlarındaki oyunu daha iyiydi ama işte skoru alınca farklı konuşuluyor Alanya maçı da böyleydi mesela.
fenerbahçe derbi canavarı zaten kadrosu ne kadar kötü olursa olsun feneri derbide yenmek çok zor bir olaydır. ne kadar iyi kadron olursa olsun, ne kadar güzel oynarsanız oynayın, ne kadar rakibi sirkülase edersen et o gün o maç oyun olarak olmasa da skor olarak başa baş olur. fenerin kadrosu ne kadar kötü olursa olsun içerde dışarda farketmez, bu maçı alırız yahu diyemeyiz. dışarda zaten kafadan 0 puan yazıyorum ben, hiç bir beklentim olmadan izliyorum, herhangi bir umudum da olmuyor zaten. ha olur da es kaza 1 puan alırsak çok iyi olarak bakıyorum. fenerin derbide süreceği herhangi bir kadro derbi de her zaman galibiyete daha yakın kadro olur.

fener derbilerin de tıpkı diğer maçlar gibi 3 puan olduğunu öğrenene dek asla bizim gibi büyük bir camia olamayacaktır. adamlar kadıköyde yendik diye tur atıyor onu kutluyor zaaa 20 sene oldu diyor. halbuki ben zaten biliyorum öyle biteceğini. ben derbi deplasmanından 1 puan şampiyonluk yolunda iyi olrur kafasındayım. sonuçta ibb deplasmanından da 1 puan istedim. amacım zaten ne ibbyi ne bjkyi ne fbyi yenmek. arzum şampiyonluk, senle maç yapmak da bu şampiyonluğa giden yolun sadece bi parke taşı. sen diyelim ki feneri deplasmanda yendin 3 puan, içerde antalyaspora yenildiğin an feneri kadıkmyde yenmenin hiç bir manası kalmıyor zaten. her maç 3 puandır, derbi olması onu 6 puan yapmıyor. bu yüzden galatasaray dünyadaki her kulüp gibi fener maçına önce 3 puan ya da 1 puan gözüyle bakıp, derbi gibi oynar. fener ise bu maçı adeta bir savaş, ölüm kalım maçı olarak görür. adam seninle oynarken sanki real madrid ile oynuyor gibi maç yapıyor, farklı bir motivasyonla oynuyor. sen ise ts, bjk maçındam farksız olarak fener maçı yapıyorsun. bu yüzden de ankaragücünün 3 attığı stadda 20 senedir galibiyet alamıyorsun. ben kadıköyde bakıyorum bizim hıysrlar çok savruk maç yapıyorlar, fenerlilere bakıyorum pitbull gibi saldırıyorlar. o hırsı hiç bir maçta göremezsiniz. fener, tüm maçlarını gs maçı gibi oynasa her sene şampiypmlar liginde yarı finalleri olur. ama oynayamaz, çünkü o 1 günlük bir şey ve insan üstü bir şey. herkesin kapasitesinin değil %100ü, kapasitesinin de üstünde oynadığı ender maçtır

anadolu takımları da büyük takımlara full motivaston oynar. bazen başarılı olurlar ama genelde aradaki makasın geniş olması sonucu gol yerler. o 1 gol onların motivasyonunu öyle düşürürki asla 0-0kenki dirençte olamazlar maçın geri kalanında. fenerde tıpkı gs maçlarına sanki anadolu kulübü mentalitesinde çıkıyor. ulan sen de büyük takımsın, kendini bu mentalite ile neden küçültürsün ki

Sadece ve sadece 1 sene hasbelkader takımı çalıştırmış ve onda da şampiyon yapmış diye, tarihleriyle hiçbir ilgisi olmayan vasat bir teknik direktöre peygamber muamelesi yaptılar dün. Böyle bir sevgi seli, böyle bir inanç, böyle bir özlem yok.
Asıl tuhaf ve komik olan da bu.

Tüm fener taraftarı, ruhen çökmüş vaziyette. 4 senede neler yaşadıysalar Ersun Yanal ismi bu 4 sene içinde tabulaştı, mitleşti, efsaneleşti fenerliler için.

Sonra da toplumun gelenekleri asırlar içinde nasıl dini ritüel olmuş diye kafa patlatıyorum boş yere.
Al işte birkaç yıl içinde, gözümüzün önünde herifi Sir Alex Ferguson, Fatih Terim falan yaptılar.

Üst Alt