STSL 18/19 H:26 | Kayserispor 1-1 Başakşehir | MS | 17 Mart - Sayfa 52 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

STSL 18/19 H:26 | Kayserispor 1-1 Başakşehir | MS | 17 Mart

Bana "1" kişi bugünkü penaltı ve bu pozisyonun arasındaki farkı açıklasın.

El kapalı. Topa yapılan elle müdahale oyunu ne kadar etkiliyor? Yani el olmasa ne olacaktı? Vücuda çarpacaktı. Kapalı-açık ayrımı bu soruların cevaplarını karşılamak için kullanılıyor. 2.si ise iradesizce yapılması ve en baş faktör bu. Kapalı olup topu uzaklaştırmak için elle vursa kapalı-açık ayrımına dikkat edilmiyor. Topa elle vurmuş oluyor direkt. Kapalı-açık olsun farketmez öyle bi durumda.

Basak in fb-kayseri-konya maclarindan 1 galibiyet 1 beraberlik 1 maglubiyet almalarini bekliyordum

1 galibiyet 1 beraberlik oldu,konya kazanabilir mi hic zannetmiyorum en azindan beraberlik cikarsinlar ona da sukur

Bunların çok puan kaybedeceği düşüncesi hangi gerekçelere dayanıyor?

Adamlar öyle ya da böyle oyuna hükmediyorlar. Hakem desteği de cabası.

Son 2 haftaya şampiyonluk ihtimali ile girersek bunları sahaya gömeriz. Bundan en ufak şüphem yok.

Ama BJK deplasmanından başka puan kaybedecekleri bir maçları yok gibi görünüyor.

SM-G935F cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi

Dün Akhisar-Kpaşa maçı 2-1'ken Paşa'nın el posizyonuna devam dendi izleyenler hatırlar. Kayserili topçunun el pozisyonu o elin yanında devede kulak kalır. Sorsan VAR sistemi var bu ligde. Şimdi dünkü karar ile Akhisar küme düştü, bugünkü karar ile de belki Başak şampiyon olacak. Bu kadar tutarsızlık çok saçma. Sezon geneline baktığımızda hep niyete bakan hakemler hiç tereddüt etmeden yapıştırdı penaltıyı ki adam elini çekmeye de çalışıyor.

Bunların çok puan kaybedeceği düşüncesi hangi gerekçelere dayanıyor.

Son 2 haftaya şampiyonluk ihtimali ile girersek bunları sahaya gömeriz. Bundan en ufak şüphem yok.

Ama BJK deplasmanından başka puan kaybedecekler bir maçları yok gibi görünüyor.

Ilk defa boyle oynadilar bu sezon

Kangal deplasmani varki banko puan kayibi
Rize, Konya ve Ankaragücü maclari var bide

El kapalı. Topa yapılan elle müdahale oyunu ne kadar etkiliyor? Yani el olmasa ne olacaktı? Vücuda çarpacaktı. Kapalı-açık ayrımı bu soruların cevaplarını karşılamak için kullanılıyor. 2.si ise iradesizce yapılması ve en baş faktör bu. Kapalı olup topu uzaklaştırmak için elle vursa kapalı-açık ayrımına dikkat edilmiyor. Topa elle vurmuş oluyor direkt. Kapalı-açık olsun farketmez öyle bi durumda.
Top ele çarpamasa kaleye doğru gidiyordu. Bence iki pozisyonda penaltı değil. Ayrıca bu pozisyon VAR da incelenmedi.

rize tehlikeli takım baya gerçi biz de oraya gideceğiz zor işimiz

O değilde benim aklıma şu takıldı hakem 3-4 dk sonra VAR'a gitti o arada Kayserispor gol atsa ne olacaktı ?
gol iptal olup penalti verilirdi. Hatta sana sunu söylim. Freigburg-Mainz maciydi galiba tam hatirlamiyorum. 45.dk da birsey olmustu, hakem devam ettirdi hatta ilk yariyi bitirip takimlari iceriye yolladi. VAR hakeme penalti var dedi, hakem oyunculari geri cagirip penaltiyi kullandirttirdi

valla 1-0 iken bile kabul ederdim gibi :D şu golü 65 70 te atsalar enteresan yerlere giderdi diye düşünüyorum maç heralde en ezici oynadıkları maçtır bu 2 tane topları direkten döndü, visca 6 7 tane direğin dibinden dışarı attı kayseri ucuz yırttı bence

he son dakika penaltı olması ayrı tabi ki çok fena hayal kırıklığı

Olsun ya buna da şükür diyelim

Yenersek milli ara + seçim felan derken konsantrasyonları düşecek strese girecekler

Pozisyon penaltı, oyuncu elini kaçırmak için hiç çaba göstermiyor ve vücudundan açık halde, hatta topa doğru istemsiz de olsa uzanıyor. Tartışma konusu bile olmamalı. Aynı pozisyon Kayseri lehine olsa ve hakem-VAR vermese neler derdik, bir düşünün?...

Üst Alt