STSL 18/19 H:27 | Galatasaray 3-0 Yeni Malatyaspor | MS | 6 Nisan - Sayfa 9 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Kilit sorumu cevaplamamissin. Ne olmasi gerekiyor yenmemiz icin? Tarihin en kotu Fener'i olmasi yeterli degil mi?

Arkasinda rasyonel bir sebep var mi?

değil, öyle olsa bizim 8. olduğumuz dönem ve ondan önceki rezillik çektiğimiz dönemlerde fener bizden çok daha güçlü bi takımdı o zaman bizi rahatça yenmeleri gerekirdi. Özellikle pinolu kadromuz için ikinci 6-0lık maç olacak yorumları yaptılar çünkü bi hayli zayıftık. Sonuç olarak galibiyeti kaçıran taraf tarihin en zayıf Galatasarayı idi.

Yani demek istediğim tarihin en zayıf feneri kaybedecek diye bir şey yok, Galatasaray kazanacak diye bir şey de yok.

Bizim yenmemiz için, kazandığımız maçlarda gerçekleşen matematiksel fonksiyonların kadıköyde de gerçekleşmesi gerekir. mesela baros'un direkten dönen topu gol olsa kazanmış oluyorduk, direkte patladığı için kazanamamış olduk. yenmemiz için, tıpkı yendiğimiz maçlardaki gibi doğru anda doğru şeylerin yapılması gerekiyor. ilk 30 dakikada 3 pas üst üste yapamayıp bu süre içerisinde hala hücum futbolu denediğimiz anda ezeli rakibimiz kaptığı topla bizi eksik yakalayıp, ligde en iyi şut atan alex de souzanın önünü hangar gibi açmamız vesilesiyle 40 metreden gol atmaması gerekir.

oysa fener derbi oynadığında, o 25-30 dakikalık korkunç derbi atmosferlerinde tamamen oyunu kilitleyip otobüs çekip o baskı anında gol yememeyi bir şekilde başarıp, oyunun geri kalanında maç dengelendiği zaman da gol aramaya başlıyor. fener derbilerde 0-0 ile başlarken sen 2-0 ya da 1-0 geride başlıyorsun maça.

barosun direkten dönen toplu maçında biz o baskı anını o kadar kötü oynadık ki 2-0 geriye düştük. 80 dakika topu alıp skoru dengelemeye çalıştık. Oysaki derbilerde sadece ilk 20-30 dakika ev sahibi baskı yapar, geri kalan dakikalarda oyun dengelenir ve misafir takım maçın içine girerek hem seyirci hem rakip takım baskısından çıkar. fener'in bize karşı maç kazanmak için 1 ya da 2 gole ihtiyacı varken, genel olarak bizim 3 gol atmaya ihtiyacımız var. kazanırsak 1-0 değil bursa maçı gibi 2-3, 3-4 falan kazanmamız gerekir. sanırım bjk 3-4 kazanmıştı en son.

bize ne lazım sorusuna, akıllı bir oyun planı diyebilirim.

değil, öyle olsa bizim 8. olduğumuz dönem ve ondan önceki rezillik çektiğimiz dönemlerde fener bizden çok daha güçlü bi takımdı o zaman bizi rahatça yenmeleri gerekirdi. Özellikle pinolu kadromuz için ikinci 6-0lık maç olacak yorumları yaptılar çünkü bi hayli zayıftık. Sonuç olarak galibiyeti kaçıran taraf tarihin en zayıf Galatasarayı idi.

Yani demek istediğim tarihin en zayıf feneri kaybedecek diye bir şey yok, Galatasaray kazanacak diye bir şey de yok.

Bizim yenmemiz için, kazandığımız maçlarda gerçekleşen matematiksel fonksiyonların kadıköyde de gerçekleşmesi gerekir. mesela baros'un direkten dönen topu gol olsa kazanmış oluyorduk, direkte patladığı için kazanamamış olduk. yenmemiz için, tıpkı yendiğimiz maçlardaki gibi doğru anda doğru şeylerin yapılması gerekiyor. ilk 30 dakikada 3 pas üst üste yapamayıp bu süre içerisinde hala hücum futbolu denediğimiz anda ezeli rakibimiz kaptığı topla bizi eksik yakalayıp, ligde en iyi şut atan alex de souzanın önünü hangar gibi açıp 40 metreden gol atmasına izin verdiğimiz müddetçe başaramayız.

oysa fener derbi oynadığında, o 25-30 dakikalık korkunç derbi atmosferlerinde tamamen oyunu kilitleyip otobüs çekip o baskı anında gol yememeyi bir şekilde başarıp, oyunun geri kalanında maç dengelendiği zaman da gol aramaya başlıyor. fener derbilerde 0-0 ile başlarken sen 2-0 ya da 1-0 geride başlıyorsun maça.

barosun direkten dönen toplu maçında biz o baskı anını o kadar kötü oynadık ki 2-0 geriye düştük. 80 dakika topu alıp skoru dengelemeye çalıştık. Oysaki derbilerde sadece ilk 20-30 dakika ev sahibi baskı yapar, geri kalan dakikalarda oyun dengelenir ve misafir takım maçın içine girerek hem seyirci hem rakip takım baskısından çıkar. fener'in bize karşı maç kazanmak için 1 ya da 2 gole ihtiyacı varken, genel olarak bizim 3 gol atmaya ihtiyacımız var. kazanırsak 1-0 değil bursa maçı gibi 2-3, 3-4 falan kazanmamız gerekir. sanırım bjk 3-4 kazanmıştı en son.

bize ne lazım sorusuna, akıllı bir oyun planı diyebilirim.

Onun bu mac olmayacagina nasil bu kadar eminsin?

Ya maç kazanmayı geçtim.Orada ilk devreyi önde tamamladığımız veya öne geçip 15-20 dakika skoru tutmuşluğumuz var mı?Sadece 2 kez öne geçmişiz,10 dakika bile skoru tutamamışız ikisinde de.

2008-2009 Dakika 1 Lincoln atmış 0-1,Dakika 5 Selçuk Şahin atmış 1-1,bu maçı da 4-1 kaybetmişiz,Alex oynamamış bir de.
2012-2013 Dakika 25 Burak atmış 0-1,Dakika 33 Webo atmış 1-1,maçı da 2-1 Fener almış.Şampiyon gittiğimiz,baskının sıfır olduğu mücadelede bile üstünlüğü ancak 8 dakika koruyabilmişiz.

Tamam Beşiktaş da 13-14 senedir orada kazanamıyor ama adamlar bu sezon öne geçip yarım saat 35 dakika oyunu tuttular mesela.2013-2014'te de oldu aynısı.Buna bile hasretiz,skor tabelasında öne geçtiğimiz dakikalar bile tek haneli olacak neredeyse orada.

Ya maç kazanmayı geçtim.Orada ilk devreyi önde tamamladığımız veya öne geçip 15-20 dakika skoru tutmuşluğumuz var mı?Sadece 2 kez öne geçmişiz,10 dakika bile skoru tutamamışız ikisinde de.

2008-2009 Dakika 1 Lincoln atmış 0-1,Dakika 5 Selçuk Şahin atmış 1-1,bu maçı da 4-1 kaybetmişiz,Alex oynamamış bir de.
2012-2013 Dakika 25 Burak atmış 0-1,Dakika 33 Webo atmış 1-1,maçı da 2-1 Fener almış.Şampiyon gittiğimiz,baskının sıfır olduğu mücadelede bile üstünlüğü ancak 8 dakika koruyabilmişiz.

Tamam Beşiktaş da 13-14 senedir orada kazanamıyor ama adamlar bu sezon öne geçip yarım saat 35 dakika oyunu tuttular mesela.2013-2014'te de oldu aynısı.Buna bile hasretiz,skor tabelasında öne geçtiğimiz dakikalar bile tek haneli olacak neredeyse orada.

webo iki pozisyonda da faul yapmıştı
abv o hakemin

Onun bu mac olmayacagina nasil bu kadar eminsin?

yorumlarını takip etmesek anlama problemin olduğunu düşünürdüm.

ben hiç bir şeyden emin değilim, emin olan sensin. bak mesajımda ne yazmışım

bir kaç önceki mesajda da beraberlik ihtimali biraz ağır bassa da galibiyet ya da mağlubiyet beni şaşırtmaz demişim. O maç bu maç olabilir, zaten ben de bu mantıkla bakıyorum. bu seri sonsuza kadar devam etmeyecek, illaki bozulacak. Ama diyorum ki, tarihin en zayıf fenerbahçesi ile karşılaşıyor olmamız galip geleceğimiz anlamına gelmiyor, GS-FB müsabakalarında önceki tecrübelerimizden de yola çıkarak gördük ki kadro kalitesinin bi önemi yok. maçın oynandığı akşam, o 90 dakika içinde kim daha çok formda olur, kim daha üretken olup o ürettiğinden daha çok verim alır, kim biraaz daha şanslı olursa o götürüyor.

ben kaybederiz ya da kazanırız demiyorum, onu sen diyorsun. benim için her derbi gibi 3 ihtimalli maç, hiç bir sonuca şaşırmam. fbnin kadrosunun zayıf olması bizim galibiyet alacağımız anlamına gelmiyor. ayrıca fb öyle kalitesiz de değil. bireysel olarak tehlikeliler. sadece berbat bir takımlar. tabi maç derbi olacağı için ve sahadaki 22 oyuncu da kıçını yırtacağı için karşımızda hiç ummadığımız şekilde güzel oynayan hatta bizi paspas eden bir fenerbahçe bulmayacağımızın bir garantisi var mı?

20 yil yenemedik 10 yil daha yenemeyiz gibi mi yani?

Fener'in derbi performansi beni de geriyor maalesef ama Trabzon ve yakin donemde derbi olmasa da Medipol marizledi unutmamak gerekir.

Evet oyle diyorum.

Ben en son sampiyon gittigimiz 12-13'te umitlenmistim.Kafamiz bu sefer rahat aliriz diyordum.Yine yenildik.O mactan beri gecen 5 macta da yenemeyiz dedim ve yenemedik.Bu sezon da yenemeyecegimiz cok acik.Gelecek sezon larda sartlar ne olur bilmiyorum ama yine yenemeyiz derim.

Basak'i derbi olarak gormuyorlar ki.Ayrica Volkan o maci biz sampiyon olmayalim diye verdi.

Ornek verdigin ezildikleri Trabzon macinda bile 2-2'yi bulacak pozisyonu buldular direkten dondu.

Istersen burada bitirelim konusmayi.Malatya macinda yeterince derbiyi konustuk.

Evet oyle diyorum.

Ben en son sampiyon gittigimiz 12-13'te umitlenmistim.Kafamiz bu sefer rahat aliriz diyordum.Yine yenildik.O mactan beri gecen 5 macta da yenemeyiz dedim ve yenemedik.Bu sezon da yenemeyecegimiz cok acik.Gelecek sezon larda sartlar ne olur bilmiyorum ama yine yenemeyiz derim.

Basak'i derbi olarak gormuyorlar ki.Ayrica Volkan o maci biz sampiyon olmayalim diye verdi.

Ornek verdigin ezildikleri Trabzon macinda bile 2-2'yi bulacak pozisyonu buldular direkten dondu.

Istersen burada bitirelim konusmayi.Malatya macinda yeterince derbiyi konustuk.

maç sonu bizimkilerin saha ortasında sevinmesi yüzyılın trolluydu yaw

pirlolu juventus deplasmanında 1-0 öne geç 82 dakika 1-0 önde götür ve mükemmel savunma yap. talihsiz bir penaltı sonucu dengeler değişip 2-1 geriye düş ve son 5-10 dakikada tekrar 2-2 yap, o gruptan çık

schalke ile evinde 1-1 berabere kal ve git deplasmanda draxlerli şalkeye 1-2 öne geçip bir süre bu şekilde oyna, 2-2'ye geldikten sonra savunma yap, gol yeme ve kontradan 3. golü atarak kazan ve ŞL'de çeyrek finale yüksel.

sonrada bu taraftan şöyle olsun

Ama diyorum ki, tarihin en zayıf fenerbahçesi ile karşılaşıyor olmamız galip geleceğimiz anlamına gelmiyor, GS-FB müsabakalarında önceki tecrübelerimizden de yola çıkarak gördük ki kadro kalitesinin bi önemi yok.

Anlasmadigimiz nokta su: kadro kalitesi, takimin form durumu vs. onemsiz tek onemli sey psikolojik faktorler diyorsun.

Hicbir onemi mi yok kadro kalitesinin? Mesela Fener PAF takimla ciksa da mi yener psikolojik faktorlerden oturu?

1 mac kotu kadroyla berabere kaldik diye onemsiz mi oldu kadrolar? Sample space'in bir mac mi yani?

ben kaybederiz ya da kazanırız demiyorum, onu sen diyorsun.

Ben kesin kazaniriz, kesin kaybederiz, kesin berabere kaliriz demedim. Hicbirini de demem. Fener'in mevcut durumu galibiyet sansimizi arttiriyor diyorum. Hatta son 13 yilda (futbol takip ettigimden beri) kazanmaya en yakin oldugumuz Kadikoy maci bu, sebebi de Fener'in durumu.

maçın oynandığı akşam, o 90 dakika içinde kim daha çok formda olur, kim daha üretken olup o ürettiğinden daha çok verim alır, kim biraaz daha şanslı olursa o götürüyor.

Bak aslinda galibiyeti neyin getirdigi konusunda hemfikiriz. O aksam kimin uretken olacagi yalnizca psikolojiyle mi alakali? Tabii ki degil.

Üst Alt