STSL 18/19 H:3 | Beşiktaş 2-3 Antalyaspor | MS | 26 Ağustos - Sayfa 36 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
DljpQhzWsAA0yaV.jpg:large

Kral oynasaydı farklı olurdu

Şimdi anladınız mı Tolga'nın değerini

Bu yogi şerefsizi neyi savunuyor şuan.Ulan görüntü var net vuruyor işte.Bjklı durşu böyle işte.Alayı şeref yoksunu.

mükemmel oldu tinercilerin puan kaybetmesi bu hafta kazanırsak bunlar yok olurlar zaten kadroların 2 kademe düştü fener desen aynı şekilde bunlar bu sene deplasman kazanamaz benden söylemesi.

yıllardır top takım arkadaşından çıktığı andaki duruma göre bayrak kalkıyordu kural mı değişmiş

değiştiyse saçmalık o zaman rakibe çarptırıp pas atabilen her topçu burak yılmazı kral yapar

yıllardır top takım arkadaşından çıktığı andaki duruma göre bayrak kalkıyordu kural mı değişmiş

değiştiyse saçmalık o zaman rakibe çarptırıp pas atabilen her topçu burak yılmazı kral yapar

Oyuncuya top istemsiz carpitigi zaman ofsaytmis

Isteyerek topa hamle yaparsa kafayla veya ayagiyla ve ofsayt'ta bulunan rakip oyuncuya giderse ozaman ofsayt degilmis yeni kurala göre

Bu isi biraz arastirdim , bana pek uygun gelmedi ama sebebi suymus

Ofsayt olan oyuncuya top atilsa bile , o oyuncunun eylemsiz kalip ofsayta engel olma sansi var biliyorsunuz , bazen arkadaki cikiyor ve ofsayt olan oyuncu pasifte kaliyor

Bu pozisyonda da , carpma durumlari yani istemsizce savunmanin temasi haric , eger bir savunma oyuncusu bilerek topla oynar ise , muhtemel bir ofsayt olmayan oyuncunun olusabilecek pozisyonunu da engellemeye gayret gosterdigi icin artik ofsayti da ortadan kaldiriyormus

Tanimi anlamasina anladim , peki mantikli geldi mi , pek de gelmedi

Rakip bilincli dokunursa ofsayt durumu ortadan kalkiyormus.

DljL0_DXcAcy823
İlginç ve saçmalık bencede.

Top direk ofsaytta olan takım arkadaşına atıldığı vakit ofsayt olmalı. O ofsaytta adam kendisine avantaj sağlıyor rakibine karşı.

İnsa oğlu Reflex ile topa vurmaya çalışır zaten. Bilinç konusunu kimin aklına geldiyse artık bence o kişi veya kişiler pek bilinçle yapmamış bu yeni kuralı

Dogru ama kuralin mantigi da cok sacma diyemeyiz

Neden , bir aciklayim

Adriano muydu , topa yukselip vuruyor . Tut ki vurmasa veya karismasa idi , (illa bu pozisyondakileri degil de genel dusun) arkadan gelebilecek bir baska ofsayt olmayan oyuncunun pozisyona girme ihtimali var miydi ? Ve bu yuzden de ofsaytta olan adam kendini pasiflestirebilir miydi ? Evet

Araya girip kafayla oynayarak sen olusacak pozisyonu degistirip aslinda yeni bir pozisyon olusturuyorsun . Ve o pozisyonda da senin savunmaci olarak baslattigin ve dolayisiyla ofsayt olamayacak bir pozisyona

Eksisi artisi ile dusunulebilir bu kural . Eger oyuncu ofsaytta ise , o zaman dokunma topa savunmaci olarak

Bu karari desteklemiyorum ama mantigi yok da diyemem

Üst Alt