STSL 18/19 H:32 | Rizespor 2-3 Galatasaray | MS | 11 Mayıs - Sayfa 163 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
onyekurununki penaltı ama bence kırmızı kart hatalı

ki rize 10 kişi kalmasa kazanamazdık diyebilirim rahat bir şekilde

GSCimbom Forum kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Aynen biri açıklasın ya bu kadar ortalığı velveleye verecek ne var? Onyekurunun pozisyonda da temas var yani, yapmasın abi vurmasın vurursa adam da atar kendini
Onyekuru pozisyonu ile Marcao'nun TS maçındaki pozisyonu birbirine benziyor. Hatta onyekuru'nunkinde rakip daha kontrolsüz ve sert bir şekilde sallıyor ayağını. Ts maçındaki hakem penaltıyı neden vermedi diye hâlâ maç alamazken ve düdüğünü asmasi istenirken, Rize maçının hakemine penaltıyı neden verdi diye sallıyorlar.

Onyekuru pozisyonu ile Marcao'nun TS maçındaki pozisyonu birbirine benziyor. Hatta onyekuru'nunkinde rakip daha kontrolsüz ve sert bir şekilde sallıyor ayağını. Ts maçındaki hakem penaltıyı neden vermedi diye hâlâ maç alamazken ve düdüğünü asmasi istenirken, Rize maçının hakemine penaltıyı neden verdi diye sallıyorlar.

cok isabetli bir kiyas

Maçı işlerim dolayısıyla izleyemedim. O kadar dalmışım ki maçın ikinci yarısında skoru yanımdaki arkadaşa sordum en son 1-0 yeniyordunuz dedi. Sevinçle Twittera girdim karşıma çıkan ilk şey gol umar aminu Rize 2-1, dk 85 olmuş bu arada, az daha altlara indim emre'nin ayağının kırıldığını öğrendim. Soverek çıktım siteden. Yarım saat sonra bir daha girdim bizim hesaplar koyduk mu yazıyor fsdsfsd. Bir de karşı cenahin ağlak mesajlarini okuyunca iyice keyiflendim.

Rizespor Türk futbolundaki en önemli pisliğin en güzel örneklerinden birini sergiledi bugün. Her pozisyonda davar gibi dal, sakatla parçala, sonra da ne yaptım hocam diye ağla... Hem zalimlik, hem şerefsizlik! Emre’nin ayağı kırldı, kaç tane sarı kart aldılar, ama bıkmadılar. Hakem de eyyam yapmadı, Rize’yi korumadı diye ağladıkça ağladılar.

Bu sebepten biz 20 yıldır feneri evinde yenemiyoruz. Slyvester Stellone’un bir filmi vardır baya eski, Nazi kampındaki esirler Nazilerle maç yapar, Naziler kırıp geçirir ona rağmen 11-11 berabere biter maç, o hesap.

Bu eyyam, pislik, şerefsizlik, futbol da dahil ülkenin her yanını sarmış. İşini düzgin yapan, şerefli insanların kaybettiği, eyyamcı şerefsizlerin kazandığı bir ülke olmuşuz.

İşte Galatasaray, bu iğrenç ortamda bile şampiyon olup iyilerin eninde sonunda Allah’ın yardımına muhatap olacağını bir kez daha gösterecektir inşallah.
bu sey degil mi ya açunun survivor birlesme partilerinde surekli kazanmak icin gotunden kural uydurmasi

Şimdi benim anlamadığım olay maçtan sonraki bu olağan dışı tantananın sebebi ne? Yok Türk futbolunun kara günü vs vs. Aga benmi yanlış görüyorum Onyekuru'nun pozisyonunda Rizeli oyuncu topu ıskalayıp Onyekurunun ayağına müdahale ediyor. Bu nasıl bir olay akıl alır gibi değil.

Kabul edememe. Kıskançlık. Kıskançlığı hazmedememe. Rakiplerinin puan kaybını beklerken son dakikalarda 2 gol atmak ekstra sinirlerini bozmuştur. Açıklama yaparken Galatasaray'ın şampiyon olmasına sinir oluyorum yeter artık kaç senedir şampiyon olamıyoruz diye içteki duygularını açıkça anlatamaz, hakkını verip tebrik etmek başarısızlığını kabul etmek anlamına gelir. Bu 2'sini yapacak olgunluğa sahip olmadıkları için suçlayacak birini arıyorlar. Ve hakem günah keçisi ilan ediliyor klasik şekilde. İşin ilginci küme düşmemeye oynayan takımın şampiyonluk yarışına sözel olarak burnunu sokması. Sen Erzurum'un, Göztepe'nin maçlarıyla ilgilen, o maçlar hakkında konuş. Kim şampiyon olmuş seninle ilgisi ne :LOL:

Ya kendinizi Rizeli topcu yerine koyun. Full konsantre ayak gerip hayvan gibi topa vuracaksiniz diyelim. Zaten kaleye degil topa bakiyor. Ihtimali yok da hadi Emre arkasinda hemen yaninda bilmesin, fark etmemis olsun. Topa temas edemeden araya bir ayak, bir bacak giriyor. Bunu gormeme, hissetmeme imkani yoktur. O an insan refleks olarak bacak sut hareketini yavaslatir. Tekrarda goreceksiniz bu hayvanoglu hayvan topmus gibi salliyor tekmeyi, hatta follow through ediyor yani.

Kirmizi cok net bence. Bu bahaneyle herkes surekli topa vuracak gibi ayagini acar mudahalelerden once rakibini tekmeler.

İşte biri Galatasaray lehine olurken diğeri rakibine olduğu için hala tartışılıyor o pozisyonlar bugün 1. penaltı tekrar edilmesi gerekirken kimse onu konuşmuyor geçen hafta Diagne 'nin penaltısı ofsayt diye iptal edildi kimse onu konuşmuyor ama hakemler Galatasaray'ı kolluyor oluyor sonra. O kadar güzel algı yaptılar ki bu sene hakemlerden en çok çeken Galatasaray bir anda "haklı" galibiyetleri ve muhtemel şampiyonluğu sonrası hakemler tarafından kollanıyor algısı oluşturuldu

Rakiplerimizden biri bu sene hiçbir şey yapamadı, diğeri ligin bitimine 2 hafta kala küme düşmekten kurtulduk diye seviniyor zorla rakip diye karşımıza çıkarılan Akbil ise elleri ile şampiyonluğu verdi bize bu rezilliklerini örtemeyecekleri için son 8 senede 5. şampiyonluğuna yürüyen Galatasaray'ı çamur at izi kalsın mantığı ile kirletmeye çalışıyorlar

Şimdi benim anlamadığım olay maçtan sonraki bu olağan dışı tantananın sebebi ne? Yok Türk futbolunun kara günü vs vs. Aga benmi yanlış görüyorum Onyekuru'nun pozisyonunda Rizeli oyuncu topu ıskalayıp Onyekurunun ayağına müdahale ediyor. Bu nasıl bir olay akıl alır gibi değil.
TFF seçimleri için algı yaratıp diğer kulüpleri kendi taraflarına çekmeye çalışıyorlar. Koçun açıklamalarının zaten başka bir açıklaması olamaz.

Bir de taraftarinin gazini aliyor... Yoksa Fener Mayis'ta kumede kalmayi garantileme rezaletini yasamis, tarihinin en kotu sezonunu geciriyor, UEFA'dan ceza kapida...
Aynen öyle. Zaten taraftarlarının tek derdi Galatasaray olmuş. Adam ligin 2. yarısından beri her konuşmasında Galatasaray diyor. En çok bu UEFA mevzusu ile bağış olayı nasıl sonuçlanacak onu merak ediyorum.

Üst Alt