STSL 18/19 H:6 | Akhisarspor 3-0 Galatasaray | MS | 23 Eylül - Sayfa 89 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Bir büyük takım iç saha ve dış saha maçlarında bu kadar uç performans göstermemeli. Paşa ve Lokomotiv maçlarında tekmeye kafasını sokan Fernando, orta sahada adam yemelik oynayan Ndiaye, Corluka'yı deliye döndüren rakip savunmayı sürekli zorlayan Rodrigues, iç saha maçlarında takımın iyilerinden Sinan sahada yok gibiydi. Bi isabetli şut atabilecek, savunmayı zorlayacak oyun maç boyunca yoktu. En büyük tehlike bu takım için. Seyirci ya da saha değişimi bir takım için bu kadar belirleyici olmamalı. Dış saha-iç saha ortalamasının üstünde puan alanlar seni geçebilirler çünkü. Takımın dış sahadaki kırılgan yapısını değiştirebilirse hoca şampiyonluğun 1 numaralı adayı yine Galatasaray'dır. Değiştiremezse aynı şekilde devam ederse Başakşehir'i bu sene şampiyonluğa hiç olmadığı kadar yakın görüyorum.

Tugay Kerimoğlu: "Penaltı kaçırılabilir. İnsanlar Dünya Kupası'nda kaçırıyor. Savaşacaksın. Savaşmak zorundasınız. Galatasaray'ın kültürüdür bu. Çok eskiye gitmek istemiyorum. Biz 95. dakikada bile depar atıyorduk"

Ilk olarak gecen sezondan kalan deplasman sorunun devam etmesi cok üzücü, hoca bu soruna cözüm bulamamis demek ki hala.

Ikincisi de deplasmanda rakipler bizden korkmuyor artik, dün Akhisarli oyuncular da muhtemelen 0-0 gitsin de biz bunlara kesin gol atariz bu halleriyle diye düsünmüstür. Golü öyle ya da böyle yiyoruz deplasmanda er ya da gec.

Beni cileden cikaran caresiz oyunumuz. Kreatiflik yok, savunma yapmasini bilmiyoruz. Deplasmanda bu kadar acik oynanmaz.

Bir takımın iç saha ve deplasman maçları arasında bu kadar gece ile gündüz, ak ile kara kadar büyük bir fark olur mu ya bu nasıl iş anlamadım

Fatih terim istifa etmeli, suana kadar ne takima bir sistem kurdu nede bir futbol anlayisi. Gecen sezon rakipler cok kotuydu, gercekleride gormek lazim.
Oyuncular kotu diye bahane olamaz ve olmamali. Kadroya almadigi selcuk 3m euro aliyor, her farkli skordan sonra selcuku son 2dk sahaya surmesi baska olay, nedeni ise Mac basi primde var.

Milli takim hocasiyken sinani almadi, ama nekadar cop turk varsa hepsini aldi milli takima. Peki simdi neden sinani her Mac 90dk oynatiyorsun? Mariano kotu diyorsun, tabiki kotu gorunur. Cunku onundeki sinan geriye gelmiyor. 1 Gol atinca kendini birsey sanan hirbonun teki sinan, birde zam istiyor hirbonun oglu.

Birde egosu yokmu! Son akhisar ve trabzon macinda takim resmen sahada dokuluyor, ama hoca 60a kadar oyuncu degistirmez. Birde inatli, bazi oyunculari kendi kisisel egosu yuzunden oynatmiyor ama takimini satan belhanda gibi sahizlari oynatiyor.

Simdi sormak istedigim su, futbolu bilen adam 1-0 geriye dustugunde ve rakip kontra atak takimi iken orta sahadan 2 adam alip 2 Forvet eklemek nekadar mantikli? Dun zaten mucadele seviyesi dusuk ve gucsuz 4 adam sahada, ve yetmedi 2 tane daha oyle adam aldi sahaya. Ve sonuc 3-0. Bakin baska rakipler olsa 7,8 Gol yerdik, iyiki akhisar kotuydu.

Adi duyulmamis manu gibi adamlar bize karsi yildiz oluyor. Nedenmi? Sen ilerde 7 tane adami birak ve geride 3adamla maci cevireceginimi dusunuyorsun.

Yil 2018, bazi seyler degismeli. Fatih hoca iyi bir motivasyoncu ama futbol bilgisi 0. Bize yeni bir hoca sart, ozelikle terimin gidisinden sonra hep 3, 4 sene geriye dusuyoruz nedeni ise hep enkaz birakmasidir.

Birde dugunlere ve makam ziyaretlerinde zaman harcayan yoneticilerde artik olmamali. Ozelikle medya karsisinda amoterce konusan albayrak gibi adamlarin yeri yok Galatasarayda.

Belki sampiyon oluruz bu sezon, ama ilerisi icin isik yok.

Fatih terim istifa etmeli, suana kadar ne takima bir sistem kurdu nede bir futbol anlayisi. Gecen sezon rakipler cok kotuydu, gercekleride gormek lazim.
Oyuncular kotu diye bahane olamaz ve olmamali. Kadroya almadigi selcuk 3m euro aliyor, her farkli skordan sonra selcuku son 2dk sahaya surmesi baska olay, nedeni ise Mac basi primde var.

Milli takim hocasiyken sinani almadi, ama nekadar cop turk varsa hepsini aldi milli takima. Peki simdi neden sinani her Mac 90dk oynatiyorsun? Mariano kotu diyorsun, tabiki kotu gorunur. Cunku onundeki sinan geriye gelmiyor. 1 Gol atinca kendini birsey sanan hirbonun teki sinan, birde zam istiyor hirbonun oglu.

Birde egosu yokmu! Son akhisar ve trabzon macinda takim resmen sahada dokuluyor, ama hoca 60a kadar oyuncu degistirmez. Birde inatli, bazi oyunculari kendi kisisel egosu yuzunden oynatmiyor ama takimini satan belhanda gibi sahizlari oynatiyor.

Simdi sormak istedigim su, futbolu bilen adam 1-0 geriye dustugunde ve rakip kontra atak takimi iken orta sahadan 2 adam alip 2 Forvet eklemek nekadar mantikli? Dun zaten mucadele seviyesi dusuk ve gucsuz 4 adam sahada, ve yetmedi 2 tane daha oyle adam aldi sahaya. Ve sonuc 3-0. Bakin baska rakipler olsa 7,8 Gol yerdik, iyiki akhisar kotuydu.

Adi duyulmamis manu gibi adamlar bize karsi yildiz oluyor. Nedenmi? Sen ilerde 7 tane adami birak ve geride 3adamla maci cevireceginimi dusunuyorsun.

Yil 2018, bazi seyler degismeli. Fatih hoca iyi bir motivasyoncu ama futbol bilgisi 0. Bize yeni bir hoca sart, ozelikle terimin gidisinden sonra hep 3, 4 sene geriye dusuyoruz nedeni ise hep enkaz birakmasidir.

Birde dugunlere ve makam ziyaretlerinde zaman harcayan yoneticilerde artik olmamali. Ozelikle medya karsisinda amoterce konusan albayrak gibi adamlarin yeri yok Galatasarayda.

Belki sampiyon oluruz bu sezon, ama ilerisi icin isik yok.
hoca istifa etsin
Yonetim istifa etsin sonra meydan senorla fikoya kalsın degil mi sayin ARSLAN
Baska bir hayalin var mi?

hoca istifa etsin
Yonetim istifa etsin sonra meydan senorla fikoya kalsın degil mi sayin ARSLAN
Baska bir hayalin var mi?

Meydan kimseye kalmaz, korkma.

Eger futbolu iyi biliyorsan, iyi takip etmissen bugune kadar. Turkiyenin futbol lokomotivi Galatasaraydir. Ulkenin en saygin ve guclu klubudur, potensiyal olarak bu ulkeye fazla buyuk bir klubtur Galatasaray. Galatasaray fatih terim yada bir iki Baskan sayesinde buyuk olmadi yada bukadar basarilara sahip olmadi.
Profesyonel dusunmek lazim, bazi seyler degisti futbolda. Fatih terimde kusura bakmasin, oda artik emekli oldu.
Yonetim ise facia, yaptiklari aciklamalar olsun ve yaptiklari bugune kadar cok kotu. Takim sampiyon oldu diye hoca ve yonetim basarilimi oluyor?

Yarin arenada kazaniriz hersey toz pembe olur senin icin, yarin basaksehirden yada baskasindan 5yerkende oyle kal sayin aksoy

GALATASARAY Fatih terimsizde şampiyon olmustur o bıraktıktan sornada olacaktır ancak su sartlarda hocanın gönderilmesini istemek akıl tutulmasından baska birşey değildir. daha 6.haftadayız rakiplerde ucup kacmıyor.

sezon sonu aynı filmi izlersin gene merak etme.

Meydan kimseye kalmaz, korkma.

Eger futbolu iyi biliyorsan, iyi takip etmissen bugune kadar. Turkiyenin futbol lokomotivi Galatasaraydir. Ulkenin en saygin ve guclu klubudur, potensiyal olarak bu ulkeye fazla buyuk bir klubtur Galatasaray. Galatasaray fatih terim yada bir iki Baskan sayesinde buyuk olmadi yada bukadar basarilara sahip olmadi.
Profesyonel dusunmek lazim, bazi seyler degisti futbolda. Fatih terimde kusura bakmasin, oda artik emekli oldu.
Yonetim ise facia, yaptiklari aciklamalar olsun ve yaptiklari bugune kadar cok kotu. Takim sampiyon oldu diye hoca ve yonetim basarilimi oluyor?

Yarin arenada kazaniriz hersey toz pembe olur senin icin, yarin basaksehirden yada baskasindan 5yerkende oyle kal sayin aksoy
Ne Terim gider nede Yönetim

Moderatör tarafında düzenlendi:
Fatih Terim efsanedir ve bu takımda teknik direktör olarak uzun yıllar kalmalıdır. Kendisi de dedi üst üste 4 şampiyonluk yaşadıktan sonra İtalya'ya gitmeyip de takımda kalsaydı bir Alex Ferguson, bir Arsen Wenger gibi 10 yılda kaç kupa kazanmıştık Avrupa'da siz düşünün. Hoca da devamlı olarak benim bir hayalim var deyip duruyor gerçekleştirebilirse. Bir deplasman yenilgisiyle Fatih Terim sevmeyenler belirdi hemen.

Yönetim de iyi sayılır. Abdürrahim Albayrak'ı tanıyoruz zaten. Mustafa Başkan'a da biraz daha süre tanıyalım. Bir sonraki seçimde beğenilmezse gönderilir zaten. Belediye belediye gezip başkanlarla siyaset yapmanın yanı sıra biraz da takımla ilgilenirse daha başarılı olacaktır. En büyük icraati UEFA'dan ceza almamamız oldu zaten. Transfer konusunda ise tam bir fiyasko. Devre arası güzel bir golcü almalı artık.

Terim'in gitmesine gerek yok ki.

Mesela bazi konularda inatlasmamasi tamamen yeterli olur. Bir de deplasmanda ev sahibi takimi gibi savunmayi ileride kurarak oynayamazsin, daha pratik daha pragmatik cözümler üretmeli.

Maçı sakin kafayla bir kez daha izledim. Düşünmekten kafayı yiyecektim çünkü. Öncelikle 3-0 gibi bir skoru kesinlikle hak etmedik. İlk yarıda topa sahip olan, rakibe fazla imkan tanımayan az ama öz pozisyona giren bir Galatasaray vardı. Uygun bir deplasman oyunuydu açıkçası, ben beğendim ilk yarıyı. Skoru bulacak, öne geçecek kadar pozisyon da yakaladık. Sinan'ın top kayıpları ve Mariano'yu yalnız bırakması dikkat çeken eksiklerdendi. Fernando hareketsizdi, ilk topları alıp oyunu kurma konusunda daha aktif olmalı ve topu aldığında da önünde alan olmasına rağmen o mesafeleri kullanmayı düşünmüyor, topu direk ayağından çıkarıyor, rakip savunmanın dengesi bozulmuyor bu şekilde. Bunu yorgunluğuna bağlıyorum. Çünkü topla çıkabileceğini daha önce gösterdi bize. Onyekuru ileri uçta etkisiz kaldı. Garry maçın içine yeterince giremedi. Ndiaye ve Ozan ilk yarının iyileriydi. 2. yarıda ise herkesin aklı kaçan penaltıda kalmış gibiydi. Devrede takımın silkelenmesini beklerken 2. yarıya konsantrasyonu çok daha düşük bir takım çıktı. Nitekim golü de yedik. Fernando ve Serdar Aziz ciddi hatalılardı. Muslera'nın da açıyı çok yanlış kapattığını söylemeliyim. Yakın direğe fazla odaklanıp, uzak direği bomboş bırakıyor. Eren oyuna girdikten sonra bir 10 dakikalık dilim fena oynamadık. O ara bir gol bulabilirdik. Fernando çıkıp Muğdat girince ise orta sahayı tamamen kaybettik. Emre'nin kaleden uzaklaştıkça ne kadar sıradanlaştığını da bir kez daha görmüş olduk. Rakibin yine de ciddi tehditler yaratabildiğini söylemek güç. Savunmanın arkasına atılan gelişi güzel bir topta Muslera büyük bir akıl tutulmasıyla penaltıyı yaptırınca maç kopmuş oldu. Son golden önce ben bir faul göremedim, Serdar sarı kart falan gördü bir de, kaçırmış olabilirim. Forvetsizliğin başımıza açtığı ilk bela bu oldu, dilerim dahası olmaz, ama zor görünüyor. Bu takımın topu rakibe bırakmaması lazım. Top rakipteyken ne etkili bir pres yapabiliyoruz ne de geride sağlam durup pas açılarını kapatabiliyoruz. Sırtı dönük top alan rakibe karşı hiç agresiflik gösteremiyoruz. Topu alan rahat rahat saklayıp takımını ileri çekebiliyor ya da yüzünü kaleye dönebiliyor. Bu yüzden hücumda üretkenliğe dönüştüremesek bile topun bizde kalmasından yanayım. Bu açıdan aşırı üretkenlik gösteremesek de ilk yarıdaki oyun doğru oyundu. 2. yarının başında topu çok kısa bir süre rakibe teslim ettik ve çok kolay bir gol yedik. İşin hücum kısmında ise deplasman ya da iç saha arasındaki temel fark açığa çıkıyor. Risk almaktan çekiniyor oyuncularımız ve bitiricilik noktasında rahat davranıyorlar. Mesela maçın başında Emre'nin sol çaprazda Rodrigues'e çıkardığı pası ele alalım. Benzer pozisyonları iç sahada da çok harcıyoruz ama belki de 3 katı pozisyon bulduğumuz için değerlendirecek fırsat da geliyor. Deplasmanda ise daha keskin olmalıyız, daha konsantre olmalıyız. Gelen fırsatları gol yapma yüzdemiz artmalı. Biraz uzun yazdım, çok doluydum idare edin. Bu takımın şampiyon olacağına canı gönülden inanıyorum, yüzümüzü kara çıkarmayın.

Üst Alt