STSL 18/19 H:6 | Fenerbahçe 1-1 Beşiktaş | MS | 24 Eylül - Sayfa 46 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

STSL 18/19 H:6 | Fenerbahçe 1-1 Beşiktaş | MS | 24 Eylül

Herfilerde mutlaka bir maestro çıkıyor bir sene cenk oldu iki sene talisca şimdi de babel çıktı...Ulan adamı forvete koyuyorsun Lukaku gibi sırtı dönük oynuyor bizim eren kazması 10 yıldır o mevkkide bunun 1 maçta yapabildiğini beceremiyor....

Yalnız dikkat ettiniz mi bilmiyorum 2 takım da çok iyi savunma yaptı bizim en kötü olduğumuz konu hadi bjknin stoperler iyi diyelim de Roman- Reyes 2lisi de çok iyi oynadı biz neden beceremiyoruz hala anlamış değilim... Dün üzülmesi gereken taraf fbdir.. Beklediğimden çok daha iyi oynadılar özellikle benzia fbnin çok üstünde bir oyuncu olacakmış gibi izlenim verdi..

Herfilerde mutlaka bir maestro çıkıyor bir sene cenk oldu iki sene talisca şimdi de babel çıktı...Ulan adamı forvete koyuyorsun Lukaku gibi sırtı dönük oynuyor bizim eren kazması 10 yıldır o mevkkide bunun 1 maçta yapabildiğini beceremiyor....

Yalnız dikkat ettiniz mi bilmiyorum 2 takım da çok iyi savunma yaptı bizim en kötü olduğumuz konu hadi bjknin stoperler iyi diyelim de Roman- Reyes 2lisi de çok iyi oynadı biz neden beceremiyoruz hala anlamış değilim... Dün üzülmesi gereken taraf fbdir.. Beklediğimden çok daha iyi oynadılar özellikle benzia fbnin çok üstünde bir oyuncu olacakmış gibi izlenim verdi..

Ceza alanı içinde evet iyilerdi de yayın dışında rezildiler.Her hava topunu Babel'e verdikleri gibi rahatça kontrol etmesine de müsaade ettiler.

Bu maçın berabere bitmesi çok iyi oldu.

Beşiktaş ve Fenerbahçe hala gerimizdeler. Psikolojik olarak üstünlüğü kaptırmadık. 6 maçta 4 galibiyet 2 mağlubiyet almış bir takım olarak ligdeki konumumuz çok iyi. Şansımızı zorlamak yerine artık bir galibiyet serisi yapmamız lazım. Şans daha ne kadar bize gülecek bilmiyorum.

Adama bu kadar da müsaade edilmez ama.Hiçbir baskı yok.Adamın bazen etrafında bile değiller.Bu kadar yumuşak savunmayla Fb iyi kaybetmedi maçı.

Skertel olsa bu kadar müsaade etmezdi muhtemelen... Roman da Reyes de nispeten yumuşak stoperler ama takım halinde 2 takımı da beğendim savunma olarak..zaten saçma sapan takımlardan yıllardır bizim dışımızda fark yiyen çıkmaması da bunun ispatı gibi en zayıf savunma kurgusu daima bizde gerek bireysel gerek takım olarak

Skertel olsa bu kadar müsaade etmezdi muhtemelen... Roman da Reyes de nispeten yumuşak stoperler ama takım halinde 2 takımı da beğendim savunma olarak..zaten saçma sapan takımlardan yıllardır bizim dışımızda fark yiyen çıkmaması da bunun ispatı gibi en zayıf savunma kurgusu daima bizde gerek bireysel gerek takım olarak

Derbi diye abi o.Derbide her iki taraf da sıkı bir ortasaha kurgusuyla oynadığı için maçlar daha sert geçer normal maçlara nazaran.Skrtel'in yanında Reyes de oynasa Roman da oynasa çok saç baş yolacak Fenerliler Anadolu maçlarında.Bizim ortasaha ve savunma kurgumuz Fb'den de Bjk'den de daha iyi her türlü.Bizim sorunumuz,deplasmanlardaki kırılganlık.Geriye düştükten sonra çuvallıyoruz.

Açık konuşmak gerekirse 3 senedir yarışta olan taraftarsız Başakşehir şu an en avantajlı takım.

1. Kız kardeşler kötü
2. Bizim Avrupa maçları dönüşü ve oyuncuların önceliklerinin buna kayması (Nagatomo,Ndiaye bile standartının altında oynadı yani kasmadı)
3. Forvet ve stoper konusunda kadro içinden çözüm üretmenin kolay olmayışı sebebi ile rotasyon yapamamız

Devre arası iki tane üst düzey takviye (Sneijder , Drogba gibi- stoper ve forvete yapılmazsa) bu sene sonunu zor getirir mevcut kadro.

Cahill +Giroud (sövülse de) tarzı 2 adam gelse çok şey değişir.

Elle oynamasindan oturu penalti olmasi mumkun degil fakat elle oynamasina sebep olan sey zaten ayew in yuzune yaptigi mudahale

Ayew in yuzune vuruyor , o yuzden de eli dagilip topla temas ediyor

Surata kafaya mudahalenin en hafifi dahi faul kabul ediliyor

Yani bile isteye topla elle oynadi diye degil ama rakibin kafa bolgesini eliyle dagittigi icin faul yapmis

Atiba topa kafayla vuruyor. Dikkatli izleyin pozisyonu. Zaten bir top elle mudalede o sekil hizli gitmez. Ha dirsek olayi belki penaltidir bilemem

Bence cevabı kendin vermişsin senin türkiyeden haberin yok hala alman felan diyorsun olmuyor olmuyor

Parasına niye bukadar takıldın hayırdır asgari ücretmi verecez ? Galatasaray takımını calısıtırıyor paf takımını çalıştırmıyor senin acın var senin taktik gs scout felan umrunda degil acın var senin acın
Gurbetcilere derdini anlatamassin, bosuna kendini zorlama, renktaş herseyin en iyisini onlar bilir bi Adam vardi Galatasaray benin seviyem degil ben Bayerne geciyorum demisti :D

Bu hafta kazanmış olsak psikolojik olarak çok avantajlı duruma geçecektik. Bu beraberlik teselli oldu. Moral bozucu bir mağlubiyete rağmen hala 1 puan farkla ikinciyiz. İlk yarıyı kopuş yaşamadan, lider veya liderin 1-2 puan arkasında bitirmek çok önemli. Bizde böyle bir huy var koptuk mu tam koparız çünkü. Dikkatli olmak lazım. Devre arası yapılacak 2 kilit hamleyle ve iç saha derbileriyle tekrar avantajlı hale geliriz.

Üst Alt