STSL H:27 | Fenerbahçe 0-0 Bursaspor | 3 Nisan | Maç Sonucu - Sayfa 45 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

STSL H:27 | Fenerbahçe 0-0 Bursaspor | 3 Nisan | Maç Sonucu

Cevap: STSL H:27 | Fenerbahçe 0-0 Bursaspor | 3 Nisan | Maç Sonucu

Kendi adıma konuşuyorum, GS'li filan değilim haftaya. Kim kazanırsa kazansın beni ilgilendirmiyor.

Ayrıca Trabzon'a kaybedelim, öyle veya böyle kaybedelim, maçı verelim diye düşünen Galatasaraylıların bu kadar çok olduğu bir ortamda Galatasaray maçı sattı diyenlerin çok da yadırganmaması lazım. Şahsen Galatasaraylı futbolcuların maç satacaklarına ihtimal vermiyorum ama taraftarları çoktan sattı bile. Yorumlarda açıkça görülüyor çünkü...

Soyle diyelim, ligde zaten 30.yuz. Sezon coktan bitmis. 3 teknik direktor gecmis takimin basina bu sezon. Yonetim olaylari, stad acilisi malum. Aylardir futbolcular dahil herkes bu sezon bitse de gitsek modunda. Hal boyle olunca, bu kadar uzuntunun, hayalkirikliginin ustune kimse Fener'in sampiyon olmasini istemiyor. Kimse Galatasaray'in bilerek yenilmesini istemez tabii ki, ya da mucadele edip yenilmesini. Ama zaten sezon bitmis. Takim, maclar kimsenin umrunda degil. Hal boyle olunca zaten kaybetme ihtimalimizin yenme ihtimalimizden buyuk oldugu macta herkes kaybetsek de olur havasina burunuyor. Forumda yazilanlara bakma, Galatasaray Trabzon'a ilk golu atarsa herkes cosar buradaki, kimse niye attiniz lan demez. Ama sartlar, bulundugumuz konu, herkesin eline klavye gecmis olmasinin ozgurlugu insanlari aklina gelen seyi yazmaya itiyor. Herhangi bir hedefimiz olsa bunlarin hicbiri yazilmazdi. Sizle berabere kalmis olsak bile yazilmazdi, yenilmezligimizi koruyalim denirdi. Ama hersey bitmis, o yuzden taraftar maci satti deme de sezondan umudu kesti, Fener sampiyon olursa ustune krema olur de.

gene kucağmıa düştüler açın antuyu takıp edin bizim için sevgi topicleri baslar yakında :D

...biz şerefliyiz kimseye mac satmayız cıkar adam gibi oynarız..,

haftaya zor mac olacak.....

Bursa diyetini ödedi..Biz Bu Galatasarayı evire çevire yeneriz..Fener Eskişehir'e takılırsa puan farkı en az 4 olur..''Şampi'' kelimesi yazılmaya başlar..

öyle kolaydı lazburgerler,sizi ezeceğiz .ama şampiyon kim olursa umrumda değil onuda söylüyüm

bu yorumu yaparsınız,sonra gs hamsilere yatar desek demediğiniz laf kalmaz.gs buyuk klup yatmaz dersınız..pehh

şu maçta semihe verilmeyen penaltı,ozan ıpege verılmeyen kırmızı kartı bır allah ın kulu objektif olarak soyleyemıyor nedense..sorsanız hakem fenerın tarafını tuttu dimi..nerdeyse küme düşeceksiniz hala işiniz gücünüz çekememezlik.acıyorum gs nın bu halıne,başkasının organıyla gerdeğe giriyorsunuz.her şeye rağmen bu kutsal ittifaka rağmen şampiyon olacağız.geçen sene bursanın şampiyonluk kutlamalarında bulunan gs lı arkadaslarıda beklıyoruz..

Semihin pozisyonunda Serdar Azizi arkadan kim ilk once cekiyor sen ona bak. Zaten Markus Merkte bu konuya deyindi. Ozan Ipegin pozisyonuna gelince, hakli olabilirsin. Dudukten sonra ne kadar zaman gectigini anlayamadim, eger 5 saniyeden fazla gecmis ise ve o zaman vurmus ise, o zaman haklisin ve sari karti hak etmistir. Ama keske sende son dakikalarda Muftuoglunu fb ye gol attirma cabalarinida fark etseydin. Alexin kafa vurusunda adam resmen omuzuyla Serdarin ustune cokuyor ve nerdeyse golu de atiyordu.

Diyelimki penalti penaltiydi ve Ozan a da kirmizi kart cikmasi gerekiyordu.. ALLAH tan korkun bee. Alex ibb macinda adamin dizkapagini nerdeyse kirarken nerdeydiniz? Sivas macinda Topuz hakemin onunde yumruk atarken nerdeydiniz? Genclerbirligi macinda 4 metre fark ile ofsayt golu atip sonra havuza atlar gibi atlayip penalti kazandiginizda nerdeydiniz? Galatasaray macinda Barosun golunu saymayip hakemi nerdeyse dovecek olan Ozere kart cikmadigi mactan sonra nerdeydiniz? Emre her mac hakemi doverken soverken nerdeydiniz????

Bursa diyetini ödedi..Biz Bu Galatasarayı evire çevire yeneriz..Fener Eskişehir'e takılırsa puan farkı en az 4 olur..''Şampi'' kelimesi yazılmaya başlar..

sakin-ol-sampiyon.jpg

Ne olmuş ya ? Fenerbahçe puan kaybedince hakem konuşulmuş Fenerbahçeli arkadaşlarımız tarafından.Yapmayın etmeyin gözünüzü seveyim ya.

Tartışılacaksa objektif tartışılır. Semih'in koluyla topu önüne alması nedir ? Hakemi aldatmaya yönelik bir harekettir dimi Fenerbahçeli arkadaşlar.Bunun cezası bariz sarı kart.Sarı kart nerde ? Yok..

Luganonun yaptığı hareketin kartlık bir değeri yok mudur ? Vardır vardır.Dimi nerde kart ? Yok. Noluyor böyle olunca hücum oyuncusu arkasında savunma varken tekrar top almaya korkuyor.Savunma oyuncusu da hakem ne de olsa bunlara kart vermiyor diyip devam ediyor aynı tarz hareketlere.

Daha uzar gider bu tartışmalı pozisyonlar kısa keseceğim sonuçta hakem tartışılacak bir hakem değildir benim gözümde.Çünkü Kuddisi Müftüoğlu'nun futboldan anladığını düşünmüyorum, futbolu bilen hakemlerle maç seyri daha güzel oluyor.

Kendi adıma konuşuyorum, GS'li filan değilim haftaya. Kim kazanırsa kazansın beni ilgilendirmiyor.

Ayrıca Trabzon'a kaybedelim, öyle veya böyle kaybedelim, maçı verelim diye düşünen Galatasaraylıların bu kadar çok olduğu bir ortamda Galatasaray maçı sattı diyenlerin çok da yadırganmaması lazım. Şahsen Galatasaraylı futbolcuların maç satacaklarına ihtimal vermiyorum ama taraftarları çoktan sattı bile. Yorumlarda açıkça görülüyor çünkü...

İbrahimcim Galatasaray taraftarlarının bazıları Fenerbahçe'nin şampiyon olmasını istemiyor olabilir. Yenilelim fark etmez de diyebilir bunlar olağan şeyler. Fakat bunun takımla bir alakası var mı ? Yok! Takım çıkar gücü oranında mücadele eder. Kazanır, kaybeder orası ayrı mesele.

Velevki biz Trabzon'u yendik. Bu sefer de senin mantığınla, Trabzonlular Galatasaray Fener'e yattı bize takır takır oynadı dese haklı olmayacaklar mı?

İnan bunlar ucuz polemikler bu mantıkla zaten o zaman Beşiktaş'ta, Galatasaray'da size yattı ve şampiyonluğu kaptınız gittiniz falan gibi yorumlar bile yapılabilir.

Taraftarlara kızma lüksün olmamalı herkes kendi gönlünden geçen şampiyonu söylüyor. Misal bende sizin şampiyon olmanız yerine bu sene Trabzonspor'un şampiyon olmasını isterim. Ama öte yandan Trabzonspor'u da yenmemizi isterim. Ama şu da bir gerçek ki şu şartlarda bu cidden zor bir ihtimal.

Şöyle bir hava oluşturuluyor; Sanki biz ligde her maçı kazanıyormuşuz da, gelene geçene 5 atıyormuşuz da Trabzon'a bilerek kaybedecekmişiz. Şaka gibi yahu :)

Biz kazanırsak sürpriz olur sevinirim. Biz kaybedersek üzülürüm ama bu sene ziyadesiyle üzüldük üzerine ufak bir ekleme yapmış oluruz. O yüzden kimsenin ligde unu eleyip eleğini duvara asmış, yönetimsel kaoslarla uğraşan Galatasaray'ı şampiyonluğun belirleyicisi ve muktediri gibi görmeye hakkı yoktur. Buna ne Trabzonluların, ne Fenerbahçelilerin hakları yoktur. İki takımda göbeğini kendi kesecek, başarı da ya da başarısızlıkta da kendilerine bakacaklar. Biz bu işte yokuz.

Soyle diyelim, ligde zaten 30.yuz. Sezon coktan bitmis. 3 teknik direktor gecmis takimin basina bu sezon. Yonetim olaylari, stad acilisi malum. Aylardir futbolcular dahil herkes bu sezon bitse de gitsek modunda. Hal boyle olunca, bu kadar uzuntunun, hayalkirikliginin ustune kimse Fener'in sampiyon olmasini istemiyor. Kimse Galatasaray'in bilerek yenilmesini istemez tabii ki, ya da mucadele edip yenilmesini. Ama zaten sezon bitmis. Takim, maclar kimsenin umrunda degil. Hal boyle olunca zaten kaybetme ihtimalimizin yenme ihtimalimizden buyuk oldugu macta herkes kaybetsek de olur havasina burunuyor. Forumda yazilanlara bakma, Galatasaray Trabzon'a ilk golu atarsa herkes cosar buradaki, kimse niye attiniz lan demez. Ama sartlar, bulundugumuz konu, herkesin eline klavye gecmis olmasinin ozgurlugu insanlari aklina gelen seyi yazmaya itiyor. Herhangi bir hedefimiz olsa bunlarin hicbiri yazilmazdi. Sizle berabere kalmis olsak bile yazilmazdi, yenilmezligimizi koruyalim denirdi. Ama hersey bitmis, o yuzden taraftar maci satti deme de sezondan umudu kesti, Fener sampiyon olursa ustune krema olur de.

Sizleri de anlıyorum Hayri. 6 aydır her hafta sinir oluyorsunuz, kolay değil. Fenerbahçe'nin başarısızlığı bir nebze de olsa Galatasaray'ın kötü gidişini unutturuyor. Son hafta şampiyonluk kaybetmekten de beter bir durum sizin ki, o yüzden Fenerbahçe şampiyon olmasın istemiyor olmanız gayet normal. Elbet Trabzon kazansın diyenleriniz de Galatasaray'ın atacağı gole sevinecek, taraftarlığın doğasında bu var.

Benim asıl söylemek istediğim bir şekilde kaybedelim gibi cümleleri ne kadar çok kurarsanız, başkaları da o kadar Galatasaray maç sattı diyecektir. Böyle konuştuğunuz zaman Galatasaray maç satacak veya sattı diyen Fenerbahçelileri suçlamaya hakkınız olmaz. Futbolcular elbet çıkıp şerefiyle toplarını oynayacak, kaybedebilirler belki ama satış olacağını düşünmüyorum. Ama sizlerin bu tarz söylemleri Galatasaraylı futbolcuların da şerefine leke getirecek olası bir mağlubiyette. Anlatmak istediğim bu.

İbrahimcim Galatasaray taraftarlarının bazıları Fenerbahçe'nin şampiyon olmasını istemiyor olabilir. Yenilelim fark etmez de diyebilir bunlar olağan şeyler. Fakat bunun takımla bir alakası var mı ? Yok! Takım çıkar gücü oranında mücadele eder. Kazanır, kaybeder orası ayrı mesele.

Velevki biz Trabzon'u yendik. Bu sefer de senin mantığınla, Trabzonlular Galatasaray Fener'e yattı bize takır takır oynadı dese haklı olmayacaklar mı?

İnan bunlar ucuz polemikler bu mantıkla zaten o zaman Beşiktaş'ta, Galatasaray'da size yattı ve şampiyonluğu kaptınız gittiniz falan gibi yorumlar bile yapılabilir.

Taraftarlara kızma lüksün olmamalı herkes kendi gönlünden geçen şampiyonu söylüyor. Misal bende sizin şampiyon olmanız yerine bu sene Trabzonspor'un şampiyon olmasını isterim. Ama öte yandan Trabzonspor'u da yenmemizi isterim. Ama şu da bir gerçek ki şu şartlarda bu cidden zor bir ihtimal.

Şöyle bir hava oluşturuluyor; Sanki biz ligde her maçı kazanıyormuşuz da, gelene geçene 5 atıyormuşuz da Trabzon'a bilerek kaybedecekmişiz. Şaka gibi yahu :)

Biz kazanırsak sürpriz olur sevinirim. Biz kaybedersek üzülürüm ama bu sene ziyadesiyle üzüldük üzerine ufak bir ekleme yapmış oluruz. O yüzden kimsenin ligde unu eleyip eleğini duvara asmış, yönetimsel kaoslarla uğraşan Galatasaray'ı şampiyonluğun belirleyicisi ve muktediri gibi görmeye hakkı yoktur. Buna ne Trabzonluların, ne Fenerbahçelilerin hakları yoktur. İki takımda göbeğini kendi kesecek, başarı da ya da başarısızlıkta da kendilerine bakacaklar. Biz bu işte yokuz.

Söylediklerinde katılmadığım çok az yer var Ozan. Bayadır seriye bağladı Galatasaray, nagalip gidiyor. Böyle bir durumda Trabzon'un kazanması sürpriz olmaz elbet. Önceki mesajımda da söylediğim gibi, Galatasaraylı futbolcuların maç satacağına ihtimal vermiyorum ben. Çıkıp ellerinden geleni yapacaktır hepsi, sonrasında kazanırlar veya kaybederler, pek önemi yok. Ellerinden gelen mücadeleyi göstermeleri yeterli ve gösterecekler de bence.

Sorun taraftarın yaklaşımında, sizler Fenerbahçe şampiyon olsun istemiyorsunuz, gayet doğal. Ben olsam ben de Trabzon olsun isterdim Galatasaray ile çekişmeleri halinde. Buna rağmen Fenerbahçe herhangi bir takıma maç versin demem. Kaybetsek de olur derim ama bir şekilde kaybetmemiz lazım demem. Bunu dersem veya taraftarın bir bölümü derse maçı satmış olur, takım belki satmaz ama taraftar satmış olur. O zaman da rakipler çıkıp bu maç satılık derse verecek cevap bulamaz kimse.

Söylemeye çalıştığım daha net anlaşılmıştır umarım iki mesajımda.

satin alamadiklari 3.takim Bursa'ydi. GS,BJK zaten satin alamazlar, tek takim Bursa'ydi kendini satmayan , ha birde Antep vardi.

Üst Alt