STTK 11/12 Y.F. | Beşiktaş M. 76-69 Galatasaray MP | Maç Sonucu - Sayfa 46 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

STTK 11/12 Y.F. | Beşiktaş M. 76-69 Galatasaray MP | Maç Sonucu

Cevap: STTK 11/12 Y.F. | Beşiktaş M. 76-69 Galatasaray MP | Maç Sonucu

4. çeyrekte son 10 sn kala faul yapıp 2 atış kullandırsak iş tamamdı. Uzatma periyoduna bakmadım yenilceğimizi anladım, 3'lüğü yeyince.

eleştirmene asla kimse bişey diyemez ama neden kazanınca burda olmuyorsun arkadaş onu cok merak ediyorum?

Yeter artık be..ulan çocuk gibi hep aynı laflar,yok kazanınca yoksunuz yok keybedince geliyorsunuz.Yok iyi gün taraftarlarısınız yeter ulan.

mutsuz oluyorum kazanınca ok tatmin oldun mu..Ulan deli edersiniz adamı be..

bir maçı isteyerek bile böyle kaybedemezsin.fark 11 ken 3 tane boş hucum yaptık 2 sinde 3lükler potanın içinden cıktı...andric 3 tane aynu hucum faulu yaptı,50 saniye kala 3 fark öndeyken andricin yaptığı hucum faul evlere şenlikti,sonrasında bjk nin hucumunda ender gitti en yapılmayacak adama faul yaptı,10 sn kala faul yapsak maç bizimdi onuda yapmadık...hakikaten anormal şeyler oldu ve maçı kaybettik....kupayı alabilirdik yazık oldu

Çok daha önemli maçlarımız var, hem EL'de hem de ligde,uyarıyı ne kadar erken alırsak o kadar iyiydi,çünkü açıkcası biraz şımardı oyuncular CSKA maçı sonrası. Türkiye kupasını kaybetmiş olabiliriz ama final four ihtimalini arttırdık .

Yenilmeyin şu eziklere yaw. Fenere yenilin bunlara yenilmeyin, Beşiktaş kimdir arkadaş ya.

Hiç bir zaman Galatasaray'lı sporculara kızmam, Beşiktaş'a yenilince deliriyorum arkadaş

Talihsiz bir maç oldu.Bu faul yapmama olayıda ciddi sorun oluyor bize.Bu ikinci oldu.Mutlaka ders almalıyız.Ayrıca Shumpert'in formsuzluğu cidden zirvede.Acilen düzelmesi gerek çünkü takıma büyük zarar veriyor böyle oynayarak.

koç herşeyi özetlemiş: kaybetmek için ne gerekıyorsa yaptık. son topta faul yapmalıydık..

buraya gelmişken önümüzde açıkken bu kupayı almalıydık

rostasyon oyuncularımız yok ve çok yorgunuz.

yapacak birşey yok yinede iyi mücadele ettiler. son hücumda faul yapmamak bir hoca tercihidir. Oktay hocanın tarzı hep bu. iki maç kaybederiz üç maç kaybederiz ama bu oyuncularda bir psikolojik etki oluşturur. O da daha güçlü savunma yapma isteği ve güven hissi.

oyuncuları ve koçu kutluyorum. giden taraftarlarada teşekkür ediyorum. güzel maçtı.

bir parantezde hakeme. aynı pozisyonlar beşiktaşlılara hücum faul çalmazken bize çok rahat en az 6 hücum faul çalmıştır. Türk hakemleri sizlerden nefret ediyorum arkadaş yapmayın bu hakemlik işlerini.

Bir müsibet 15 bin nasihattan iyidir. Bazen kaybederken kazanırsın, bazen de kazanırken kaybedersin.

Sezon başından beri şu geri düştüğümüz maçlarda sorun pek yaşamıyoruz, ama öne geçtiğimiz maçlarda hep sıkıntı yaşıyoruz rakip farketmeksizin. Zayıf ekip te olsa ufak çaplı bir kriz havasına yakalanıyoruz.

Başta dedikya kazanırken kaybedersin diye, işte o sıkıntılı bir şekilde dahi olsa kazandığımız maçlar toplana toplana bir yerde patlıyor. Maçta arayı açtıktan sonra bitirici darbe anında garip garip hallere bürünüyoruz, ondan sonra son topa kadar savaş. Hayır darbe vurma, maçı rölantiye al, farkı koru, yeter o maç sonuna kadar sana. Pana Ülker maçında ilk 5 dk.da işi bitirdi her 2 maçta da, sonra aradaki farkı rahat rahat korumayı başardı. İşte bu o takımın yıllar boyunca kazandığı kurumsal tecrübedir. Nasıl ki biz Barcelona'ya, Siena'ya yenilirken CSKA galibiyetine zemin hazırlayan tecrübeleri kazandıysak, zamanla bu tecrübeye de kavuşuruz.

3.cü çeyrek sendromu da bu konuyla ilgili biraz da. Sıkıntılı anlarda farkı koruyabilmek.

Şimdi gelelim kaybederken kazanmak kısmına.

Yukarıda biraz değindik, Barcelona, Siena maçlarında tecrübesizlik maçları kaybettirdi, ama o maçlarda hem teknik heyet, hem oyuncular, hem de taraftar yeterli ders almayı başardı ve arkasından Olympiakos ve CSKA zaferleri geldi.

Dönüp dolaşıp laf yine farkı koruyamama mevzusuna dayanıyor. Son saniye 3lüğü de aynı noktadan doğuyor. Faul yapılsın, yapılmasın tartışması tabiki yapılır, ama maçı oraya getirmek mesele. Tüm bunlar toplana toplana bu maçta başımıza geldi.

Taraftarın psikolojisi takıma da yansır, hem saha içerisinde, hem saha dışarısında. Nasıl ki taraftar Barcelona maçında 20 sayıdan takımı maça ortak etmeye inandırdıysa, CSKA maçında bu sefer takım seyirciyi maça ortak etmeyi başardı. Olympiakos maçında taraftar günler öncesinden ne olursa olsun bu maçı alacağız dedi, zor şartlara rağmen takım maçı kazanmayı başardı. CSKA maçında genel olgu, aslan gibi oynasın, farkın önemi yok dedik, Moskova'da sonuna kadar savaştılar. İçeride bu sefer günler öncesinden bu maçı kazanırız olgusu oluştu, takım sahaya gözlerinde ateş püskürterek çıktı. :)

Öyle veya böyle maçı Bjk'ye hediye etmeyi başardık, bu musibet bize ders olsun.

Benim kızdığım nokta Bjk hep bizi yeniyormuş havası oluşması. La arkadaş geçen senenin maçlarına bak, normal sezonda içeride dışarıda yenmişin, play off'ta yenmişin, toplamda 4 maç içeride dışarıda farketmeksizin yenmişin, daha eski tarihlere gidersen ezici bir galibiyet üstünlüğün var, hal böyleyken nedir bu sıkıntı, bu telaş? 2 maç kazandı diye havalara girsinler boşverin, en önemli anda biz gerekeni yaparız yine. Hem Efes Oktay hocaya sulanıp duruyordu, artık rotayı Ataman'a çevirir. Ataman da sezon bitmeden Efes'e kaçıp gider teklif geldiği anda, daha önce de yaptığı gibi.

Yenilince kimse mutlu olmuyor, tabiki üzülürsün, üzülürüz, ama sevinmeyi bilmek kadar üzülmeyi de bilmek önemlidir. Nasıl ki yenince sevincini abartırsan tepki toplarsın diğer kesimlerden, üzülmeyi de abartırsan daha fazla tepki çekersin. Stres iyi değildir, bir çok hastalığı tetikler. :) Bırak adamlar kazanmış, sevinsin, zamanı gelir sen de cevabını verirsin, ama biraz bilgin olsa anında cevabını verirsin. :)

Her 2 camia da spor kulübü, hemen hemen her branşta yarışıyor. Benim babam senin babanı döver misali, futbol takımımız 14 puan önde, haftaya kazanırsak Bjk şampiyonluğa şubatta havlu atacak. :D

Son sözüm de bu maçın hakemleri özelinde türk hakemlerine. Kaybettiğimiz için söylemiyorum, daha önceki maçlarda da yazdım buralarda. Zırt pırt düdük çalıp maçın içine ediyorlar. Bu adamlar Euroleague maçları sırasında evde çocuk bakıcılığı yapıp, dizimi izliyorlar acaba? Ulan Euroleague maçlarında neredeyse güreş musabakası izliyor gibi oluyoruz, takımlar bir birini neredeyse dövüyor, ama öyle her şeye düdük çalmıyorlar. Bazen sahada hakem olduğunu unutuyoruz. Ama Türkiye ligi ve kupasında her 10 saniyede bir düdük sesi geliyor, maçın zevkinin içine ediyorlar.

Bu takımı ne olursa olsun seviyorum, aslanlar da artık onları sevenleri üzmesinler. Yunanistan deplasmanı bu maça karşılık onların bize borcu olsun, ha olmasa da canları sağolsun, ama olursa kaymak gibi olur. :)

Olympiakos maçında da faul yapmadıgımız için 3 lük yememize ragmen bu maçtada faul yaptırmayıp savunma felsefesini sonuna kadar kullanan Mahmudi reyyize saygı duyulması gerek

Yeter artık be..ulan çocuk gibi hep aynı laflar,yok kazanınca yoksunuz yok keybedince geliyorsunuz.Yok iyi gün taraftarlarısınız yeter ulan.

mutsuz oluyorum kazanınca ok tatmin oldun mu..Ulan deli edersiniz adamı be..

sana iyi gün taraftarı dememiştim ama kendine yakışan sıfatı bulmuşsun. deli olduysan bir klinige yat kardeş.

Canımız ciğerimizdir ama maç sonunu iyi yönetememekten kaybettiğimiz kaçıncı maç? Aman Oktay Hocam. Lütfen dikkat. Şimdi bu maça takilmadan önümüze bakmalıyız

koç ve adamlarının değerini ancak kaybettikten sonra anlarsınız.

tıpkı Fatih Terim gibi tıpkı Lucescu gibi.

Üst Alt