Şu An Hangi Kitabı Okuyorsunuz? - Sayfa 56 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Şu An Hangi Kitabı Okuyorsunuz?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Radi Fiş'in kitaplarını oneririm
Mevlana, şeyh bedrettin, nazım hikmet biyografik romanlari var

Yeter artık!
İdmanda pasta kesmeye bir son verin ve çalışın.
Düzgün bir futbol izlemek istiyoruz!
#GscGENELaf
#freeEmreSaykal
#freeSinanBilgin
#freeHakanDuztepe
#freeMuzo
#freeModelciCemal
#free :red:
#free27EkimGazileri

Begendin mi okuduklarini
Kitabı genel olarak beğendim okuduğum kısma kadar, tabii okurken dini inanışların ile genel geçer toplum kurallarını bir kenara bırakarak okuma gerekiyor

Dinlerin çıkış noktalarını çok güzel anlatıyor, insanların bir araya gelerek yaşamaya başlamasını köylerin-şehirlerin-krallıkların "Hayali bir düzenin" nasıl ortaya çıktığından bahsediyor. Kitap sadece evrim meselesi üzerine kurulu değil gerçekten insanlık tarihini farklı yönleriyle ele alıyor

Kitabın başlangıcı gerçekten efsane veriler ile teoremler ile insanın kafasında soru işareti kalmıyor okurken ulan bu böyle miymiş, vay anasını aslında doğru gibi kendi kendine kitabı okurken ufkun açılıyor ama kitabın devamı çok kesin değil daha çok ihtimaller üzerine kurulmuş böyle olunca çok inandırıcı geliyor mu ? yoruma açık

Ama Yuval Noah Harari'nin üçlü setini okumayı kafaya koydum sırasıyla Homo Deus’u ve 21. Yüzyıl İçin 21 Ders kitaplarını da okumak istiyorum vizelerden sonra

Kitabı genel olarak beğendim okuduğum kısma kadar, tabii okurken dini inanışların ile genel geçer toplum kurallarını bir kenara bırakarak okuma gerekiyor

Dinlerin çıkış noktalarını çok güzel anlatıyor, insanların bir araya gelerek yaşamaya başlamasını köylerin-şehirlerin-krallıkların "Hayali bir düzenin" nasıl ortaya çıktığından bahsediyor. Kitap sadece evrim meselesi üzerine kurulu değil gerçekten insanlık tarihini farklı yönleriyle ele alıyor

Kitabın başlangıcı gerçekten efsane veriler ile teoremler ile insanın kafasında soru işareti kalmıyor okurken ulan bu böyle miymiş, vay anasını aslında doğru gibi kendi kendine kitabı okurken ufkun açılıyor ama kitabın devamı çok kesin değil daha çok ihtimaller üzerine kurulmuş böyle olunca çok inandırıcı geliyor mu ? yoruma açık

Ama Yuval Noah Harari'nin üçlü setini okumayı kafaya koydum sırasıyla Homo Deus’u ve 21. Yüzyıl İçin 21 Ders kitaplarını da okumak istiyorum vizelerden sonra
Bu kitaba eleştiri de cok var ustad
Turkiyede baya ilgi gordu ama eleştirilere de bakmali
Ben okumadim kitabi bu arada

ub.mesaji

Bu kitaba eleştiri de cok var ustad
Turkiyede baya ilgi gordu ama eleştirilere de bakmali
Ben okumadim kitabi bu arada

ub.mesaji
Eleştirilmesi çok normal homo sapiens'den ekolojik bir seri katil olarak bahsediyor, dinimizce kabul ettiğimiz ademoğlları kavramının tamamen karşısında duruyor. Üstelik tarihçilerin-bilim adamlarının kabul gören teorilerin karşısında kendi fikirlerini sunuyor

Kitabı eline aldığın zaman dini inanışları, toplum kurallarını bir kenara bırakarak temiz bir kafayla okumak lazım çünkü kitabı okurken insanlık tarihinden dinlerin doğuşuna kadar insanların bir arada yaşama düzenlerine kadar bir çok şeyi sorgulamanı sağlıyor kitap

Dediğim gibi homo sapiens'in diğer insan türlerine nasıl üstünlük kurduğunu anlatırken bir seri katil gibi bahsediyor
Genel toplum kurallarından-insanların bir arada yaşama düzenlerinden bahsederken "Hayali bir düzen" olarak bahsediyor

Temiz bir kafayla kitabı okuyacak olursan, bazı şeyleri sorgulamaya hazır olacaksan, kitap gerçekten güzel aslında insanlık tarihinin o kadar da temiz olmadığını gösteriyor

Gecende Homo Deus kitabi alacaktim sonra inceleyince farkettim once Sapiens'i okuman gerekirmis. Nasil buldun kitabi?
Ben Yuval Noah Harari'nin üçlü setini okumak istedim ve önce Sapiens ile başladım. Kitap benim çok hoşuma gitti diğer tarih kitapları gibi ağır değil gerçekten herkesin anlayabileceği seviyede yazılmış kitap bunun garantisini verebilirim. O yüzden senin dediğin gibi öncelikle bu kitap ile başlamak çok mantıklı

Kitabın ilk kısımları çok çok güzel örnekler ile kabul gören teoriler ile okurken aklında soru işareti kalmıyor okuduğun şeyin doğru olduğunu hissediyorsun sonra da insanı düşünmeye yöneltiyor "aslında gerçekten böyle" diyorsun okurken ama ortaları biraz daha ihtimaller üzerine kurulu okuduğun zaman kitabın başları gibi şüphesiz doğru gelmiyor daha doğrusu okurken tatmin etmiyor insanı kitabın henüz sonuna gelmedim ama şu ana kadar okuduğum kısımda durum bu

İnsanlık tarihine çok geniş bakmanı sağlıyor insanın çağlar boyunca sosyal hayatından,insanlık tarihine, insanın biyolojisine kadar çok farklı bakış açıları sunuyor kitap ama şunu da söyleyim biraz sivri yazılmış kitap ilk okuduğun anda rahatsız edebilecek veya kabul etmek istemeyeceğin cümleler var tabii bunlara inanmak veya inanmamak bize kalmış ama Harari insanlık tarihinin o kadar da temiz olmadığını yazmış kısaca

Bundan sonra Harari'nin Homo Deus ve 21.Yüzyıl için 21 Ders kitaplarını da okumak istiyorum zaten üçlü set şeklinde yazılmış kitaplar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt