Şükrü Saracoğlu kapanıyor!


Şükrü Saracoğlu kapanıyor!Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım bir ilki başarmak için kolları sıvadı.Şükrü Saracoğlu kapanıyor! Galatasaray Yönetimi, yepyeni statları Türk Telekom Arena'nın üstünü kapatıp kapatmamak konusunu ileri bir tarihe ertelerken; Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım yine Türkiye'de bir ilki başarmak için kolları sıvadı.Şükrü Saracoğlu Stadı'nın kapasitesini, içinde maç oynanırken, bir yandan yıkıp diğer taraftan yaparak ikiye katlamayı başaran Yıldırım, şimdi de stadın üstünü kapatmak için harekete geçti.Önümüzdeki hafta içinde İngiltere'den gelecek 4 kişilik uzman ekiple proje konusunda görüşecek olan Aziz Başkan; şartların müsait olması halinde inşaat için startı verecek ve bu durumda Şükrü Saracoğlu Stadı yeni sezona yepyeni görünümüyle girecek.Kaynak: Fanatik
 
Cevap: Şükrü Saracoğlu kapanıyor!Projeyi çiz, gerekli görüşmeleri yap, inşaat için ihale yap vs. derken bizim stadın üstü kapanır bile. Ne ilki?
 
Cevap: Şükrü Saracoğlu kapanıyor!Zaten TTArena açıldığından beri stad yenileniyor. Önce dış cephe yenilendi, sonra yürüyen merdiven yapıldı, sonra koltuklar değişti, en sonda stadın köşelerindeki reklam panoları inşaat halindeydi. Fenerbahçeliler stad yaptığımıza şükretmeli. :)
 
Cevap: Şükrü Saracoğlu kapanıyor!Bu ego tatmini nedir yahu. Kompleksmiş, Galatasaray'a şükretmeliymişiz filan. 2 ay öncesine kadar ASY'de oynuyordu Galatasaray, stadın ne halde olduğunu benden iyi biliyorsunuz. Neden şükredelim Galatasaray'a, neden kompleks yapalım, neyini kıskanalım? Saraçoğlu'ndan gayet memnun herkes, bazı tadilatlar yapılması lazım ve yapılıyor.Bunların dışında stadı baştan yapmayı ben de isterim, en temel neden de Seyrantepe Stadı ile Şükrü Saraçoğlu Stadı'nda bulunan loca sayıları arasındaki fark. Galatasaray senelik 15-20 milyon dolar daha fazla gelir elde edecek localardan, 10 seneye vurduğunuz zaman 200 milyon dolar yapar ki yeni yapılacak stadın maaliyetidir bu. Loca sayısı mantık ölçüleri içinde mümkün olan en yüksek seviyeye getirilsin, stadın kapasitesi de 80.000'e dayansın, Fenerbahçe her yıl 25-30 milyon dolar daha fazla gelir elde etsin isterim kuşkusuz. Tabi Türkiye'nin en iyi stadının da Fenerbahçe'de olmasını isterim. Bunun kıskanmakla veya kompleks yapmakla alakası yok ki, benim için herşeyin en iyisine Fenerbahçe sahip olmalı. Siz de Galatasaray en iyisine sahip olmalı diye düşünüyorsunuz sanırım...
 
Cevap: Şükrü Saracoğlu kapanıyor!kadıköyde sarı ve kırmızı çiçekleri bile yanyana görmeye dayanamayan aziz başkandan beklenir bunlar. 2000 yılından beri her fenerlide olan kompleks aziz başkanda dağları bile aşmıştı, hakkını yemeyelim bu kıskançlığı sayesinde Türkiye içinde Galatasarayı yenebilen bir takım kurdu sürekli. stadını önce yaptı tabiki üstünüde ilkönce onlar kapatmak isteyecekler. artık pazar brandasıylamı kapatır yoksa başkabirşeylemi bilemem ama mutlaka kapatır :)
 
Cevap: Şükrü Saracoğlu kapanıyor!Bu ego tatmini nedir yahu. Kompleksmiş, Galatasaray'a şükretmeliymişiz filan. 2 ay öncesine kadar ASY'de oynuyordu Galatasaray, stadın ne halde olduğunu benden iyi biliyorsunuz. Neden şükredelim Galatasaray'a, neden kompleks yapalım, neyini kıskanalım? Saraçoğlu'ndan gayet memnun herkes, bazı tadilatlar yapılması lazım ve yapılıyor.Bunların dışında stadı baştan yapmayı ben de isterim, en temel neden de Seyrantepe Stadı ile Şükrü Saraçoğlu Stadı'nda bulunan loca sayıları arasındaki fark. Galatasaray senelik 15-20 milyon dolar daha fazla gelir elde edecek localardan, 10 seneye vurduğunuz zaman 200 milyon dolar yapar ki yeni yapılacak stadın maaliyetidir bu. Loca sayısı mantık ölçüleri içinde mümkün olan en yüksek seviyeye getirilsin, stadın kapasitesi de 80.000'e dayansın, Fenerbahçe her yıl 25-30 milyon dolar daha fazla gelir elde etsin isterim kuşkusuz. Tabi Türkiye'nin en iyi stadının da Fenerbahçe'de olmasını isterim. Bunun kıskanmakla veya kompleks yapmakla alakası yok ki, benim için herşeyin en iyisine Fenerbahçe sahip olmalı. Siz de Galatasaray en iyisine sahip olmalı diye düşünüyorsunuz sanırım...Peki biz stat yapmadan önce nerdeydiniz ? 
Cevap: Şükrü Saracoğlu kapanıyor!Badana boya yaptılar yetmemiş demek ki üstünü kapatıyorlar. Şükrü Saraçoğlu Arena yapsınlar adını da.
 
Cevap: Şükrü Saracoğlu kapanıyor!aziz_yildirim.jpg


yapav.
 
Cevap: Şükrü Saracoğlu kapanıyor!Peki biz stat yapmadan önce nerdeydiniz ?


Stadın üstünün kapatılması fikri 3 yıl öncesine dayanıyor. 2008'de yapılacaktı ancak 2009 UEFA Finali nedeniyle izin çıkmadı statta değişiklik yapılmasına UEFA'dan. Sebep de kıskançlık vs. değil, stattaki drenaj problemi. Yağmur yağdığı zaman zeminin ne hale geldiğini hatırlıyoruz hepimiz. Ona çözüm olarak üstünün kapatılması isteniyor. Kıskançlıktan filan değil...
 
Cevap: Şükrü Saracoğlu kapanıyor!Stadın üstünün kapatılması fikri 3 yıl öncesine dayanıyor. 2008'de yapılacaktı ancak 2009 UEFA Finali nedeniyle izin çıkmadı statta değişiklik yapılmasına UEFA'dan. Sebep de kıskançlık vs. değil, stattaki drenaj problemi. Yağmur yağdığı zaman zeminin ne hale geldiğini hatırlıyoruz hepimiz. Ona çözüm olarak üstünün kapatılması isteniyor. Kıskançlıktan filan değil...Loca sayısı arttırma,koltuk yenileme,kapasite arttırma vs bunlara ne demeli ?

 
Cevap: Şükrü Saracoğlu kapanıyor!Stadın üstünün kapatılması fikri 3 yıl öncesine dayanıyor. 2008'de yapılacaktı ancak 2009 UEFA Finali nedeniyle izin çıkmadı statta değişiklik yapılmasına UEFA'dan. Sebep de kıskançlık vs. değil, stattaki drenaj problemi. Yağmur yağdığı zaman zeminin ne hale geldiğini hatırlıyoruz hepimiz. Ona çözüm olarak üstünün kapatılması isteniyor. Kıskançlıktan filan değil...Bizim stadin temeli atildiktan birkac ay sonra fb tarafindan böyle bir proje ciktiydi. Ama sonra maliyet cok fazla diye vazgectiler.
 
Cevap: Şükrü Saracoğlu kapanıyor!Stadların modernize edilmesi güzel bir şey.

Bizimkinin de üstü kapanırsa iyi olur.
 
Üst Alt