Süper Lig 17/18 H:32 | Beşiktaş 2-0 Kayserispor | MS | 7 Mayıs - Sayfa 10 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Süper Lig 17/18 H:32 | Beşiktaş 2-0 Kayserispor | MS | 7 Mayıs

Bu maçın hükmen kaybedilmemesi alenen hukuksuzluktur. Tosic'in yarım kalan maçta ceza çekmesi mümkün değil. Maç oynansaydı ne olacaktı, Beşiktaş 9 kişi mi devam edecekti?

Yarım kaldığı yerden devam edilen kısım, orijinal maçın devamıdır. O tarihte sözleşmesi devam eden bir oyuncu, kaldığı yerden devam eden maç tarihinde sözleşmesi bitse dahi oynayabilir.

Oyuncu değişikliği yapmak da mümkün değildir, esame listeleri aynı kalır. Yani Tosic istese de cezasını yarım kalan maçta çekemez, çünkü zaten maçın kadrosunda.

Konuyla direk alakalı olmasa da prensip olarak benzeyen bir örnek, Galatasaray-Juventus maçı yarıda kalmadan sakatlığı sebebiyle kenarda olan Eboue'nin maç kaldığı yerden başladığında oyun dışında beklemesi ve hakem işaretiyle oyuna girebilmesidir. Aksi halde izinsiz oyun alanına girdiği için sarı kart görürdü.

Konu ile ilgili guzel ve buyuk oranda hakli seyler yaziyorsunuz fakat bazen is oyle noktaya gidiyor ki , zaman denen hala gizemi cozulemeyen olguyu pasifize etmek mumkunmus gibi ..

Ayni sartlar mumkun degil . Hava yagmurluydu , simdi gunesli . Saglayabilir misin ayni sarti

Seyirci vardi , simdi yok

Afedersin oyunun birinin ayagi kirilsa ?

Yarim kalan macin devam etmesi esnasinda cezalarin alinis cekilis bicimleri kanunlarla talimatlarla belirlenir

Mesela tosic in devam eden kupa macinda bjk sahaya ciksaydi oynayip oynayamayacagi tartismaya yoruma acik bir konudur

Ama bir yumruk atip ihrac edilmis olsaydi tedbirli olacakti ve gecmise yani cezali olmadigi zamana ait bir macin devami dahi olsa oynamasi mumkun degildi

Daha da basit, aptala anlatır gibi anlatmak gerekirse de şöyle diyeyim.

Fenerbahçe - Beşiktaş maçının kaldığı yerden devam ettiğini düşünelim. Kaldığı yerden devam ettiğine göre Beşiktaş sahaya aynı kadro ile çıkmak zorunda burası net.

Tosic maç yarıda kaldığında sahada. Beşiktaş'ın mantığına göre Tosic cezasını maçın kaldığı yerden devam eden bölümünde çekecek ise Tosic'in maçın kalanında oynamaması ve Beşiktaş'ın 9 kişi devam etmesi gerekirdi ki bunun da mümkünatı yok.

TFF, Beşiktaş'ı hükmen mağlup etmezse gerçekten hangi tüzüğe dayanarak açıklama yapacağını merak ediyorum. Hem rezalet bir durum, hem de emsal teşkil edeceği için ileride çok büyük sıkıntılara yol açacak.

Konu ile ilgili guzel ve buyuk oranda hakli seyler yaziyorsunuz fakat bazen is oyle noktaya gidiyor ki , zaman denen hala gizemi cozulemeyen olguyu pasifize etmek mumkunmus gibi ..

Ayni sartlar mumkun degil . Hava yagmurluydu , simdi gunesli . Saglayabilir misin ayni sarti

Seyirci vardi , simdi yok

Afedersin oyunun birinin ayagi kirilsa ?

Yarim kalan macin devam etmesi esnasinda cezalarin alinis cekilis bicimleri kanunlarla talimatlarla belirlenir

Mesela tosic in devam eden kupa macinda bjk sahaya ciksaydi oynayip oynayamayacagi tartismaya yoruma acik bir konudur

Ama bir yumruk atip ihrac edilmis olsaydi tedbirli olacakti ve gecmise yani cezali olmadigi zamana ait bir macin devami dahi olsa oynamasi mumkun degildi
Herhangi bir kanun/talimatta cezanın maçın kalanında çekilebileceği yönünde bir hüküm yok renktaş.

Bu konuda bir bosluk oldugu anlasiliyor zaten

Bu arada verdigin ornekte 3 uncu paragrafta yazdiklarina yorumum var

Iddia su , afedersin tosic veya x oyuncu adam da vursa , abartiyorum , sucsuz oldugu doneme ait bir macin devami niteliginde oldugu icin oynayabilir

Hayir bu kesin kez dogru degil . Tosic atiyorum GS derbisinde ornegin ardanin yaptigi hakem itme olayini yapsa ve bjk sahaya ciksa "ama hakemi itme olayi kupanin orjinal macindan once olmamisti" diye oynayabilecek miydi ? Tabi ki hayir

Disiplin ihlallerinde kronoloji ve mahsuplasma olmaz . Bu seye benziyor , beni hirsizliktan 3 sene hapis yatiriyorsun ama sucsuz oldugum ortaya cikiyor , sonra gercekten hirsizlik yapiyorum ve 3 sene ceza aliyorum , "vakti zamaninda haksiz yatmistim esitleyin fit olalim" diyebilir misin , modern hukuk sistemlerinde elbette hayir

Tosic o maca Gs derbisinden kirmizi kartla ayrilip cikamaz ise bjk 9 kisi mi oynar sorusunu bilmiyorum , muhtemelen bir formulu veya dogrusu vardir ama sahada olamaz

Anlamadığım şey şu, tosic malı kırmızı kartı geçen hafta görmedi mi? Kupa maçında kullanılması mümkün değil çünku a) maç oynanmadı, b) farz edelim oynandı, geriye dönük ceza verilmez, bukadar basit.

Kitapda ne yazıyor bilmiyorum ama durum ortada. Tosiç bu maç cezali olmasi gerekiyordu ki ilahi adalet, bi kırmızı daha yedi.

Daha da basit, aptala anlatır gibi anlatmak gerekirse de şöyle diyeyim.

Fenerbahçe - Beşiktaş maçının kaldığı yerden devam ettiğini düşünelim. Kaldığı yerden devam ettiğine göre Beşiktaş sahaya aynı kadro ile çıkmak zorunda burası net.

Tosic maç yarıda kaldığında sahada. Beşiktaş'ın mantığına göre Tosic cezasını maçın kaldığı yerden devam eden bölümünde çekecek ise Tosic'in maçın kalanında oynamaması ve Beşiktaş'ın 9 kişi devam etmesi gerekirdi ki bunun da mümkünatı yok.

TFF, Beşiktaş'ı hükmen mağlup etmezse gerçekten hangi tüzüğe dayanarak açıklama yapacağını merak ediyorum. Hem rezalet bir durum, hem de emsal teşkil edeceği için ileride çok büyük sıkıntılara yol açacak.
Avrupa'da herhangi bir organizasyon da men kararı çıkar ama Türkiye'de kuralar tuhaf işleniyor arada sırada işte

Cevahir'in Ulvi'ye söyleyeceği tarzda bir maç oldu.

"Kırmızı kart cezalısı olduğu maçta gol atıp, kırmızı kart gören Ulvi"

Üst Alt