Süper Lig'de yabancı sınırı ne kadar olmalı


Cevap: Süper Lig'de yabancı sınırı ne kadar olmalıSınırısz olursa daha yetenekli yerliler çıkar. İç piyasadaki uçuk rakamlar tarihe karışır.
 
Cevap: Süper Lig'de yabancı sınırı ne kadar olmalı6 yabancı ideal.Yabancı sayısına sadece 3 büyükler üzerinden bakmayın.Anadolu takımlarının çoğu kadrosunu 3.sınıf yabancı oyuncularla dolduruyor.
 
Cevap: Süper Lig'de yabancı sınırı ne kadar olmalıİç piyasadaki saçmalığa sinirliyim.

O yüzden sınırsız olmalı.

Herkes haddini bilsin.
 
Cevap: Süper Lig'de yabancı sınırı ne kadar olmalıUcuz ve kaliteli yerli varken kimse gidip ne idüğü belirsiz yabancıya para vermez.
 
Cevap: Süper Lig'de yabancı sınırı ne kadar olmalıİyi olan oynar. Pasaportun önemi yok. Yıllardır sınır koyarken Avrupa ve Dünya futbolunda geldiğimiz konum ortada. Sadece 18 kişilik kadroda altyapıdan çıkmış 24 yaş altı 2-3 oyuncu bulundurma zorunluluğu gibi birşey olabilir.
 
Cevap: Süper Lig'de yabancı sınırı ne kadar olmalıyabancı sınırsız olmalı..

ama ipini koparanda gelmemeli..

kıstaslar konulabilir...

atıyorum yaşı 25 den fazla olanın 20 milli olması gibi,25 den az olanına da siz bulun :D
 
Cevap: Süper Lig'de yabancı sınırı ne kadar olmalıSınır saçmalık.Tarihte katıldığımız D.Kupası sayısı belli.Serbest olmalı
 
Cevap: Süper Lig'de yabancı sınırı ne kadar olmalıGenç milli takımlarda mutlaka oynamış yabancı oyuncu olabilir. En azından altyapısını almış yabancılar gelir.
 
Cevap: Süper Lig'de yabancı sınırı ne kadar olmalıYabancı sınırı sınırsız olursa, bir sürü ne idüğü belirsiz yabancı futbolcu Türkiye'ye gelir, menajerler istedikleri gibi at koştururlar. 6 yabancı iyi bence.
 
Cevap: Süper Lig'de yabancı sınırı ne kadar olmalıAvrupa Birliği'ne üye ülkelerden sınırsız, birlik dışındaki ülkelerden 3 yabancı oyuncu transfer edilebilmeli ve birlik dışından transfer edilecek oyunculara milli takım oyuncusu olma şartı getirilmeli.Bkz. Ada futbolu*
 
Cevap: Süper Lig'de yabancı sınırı ne kadar olmalıingilteredeki sistem uygulanamaz

dünyanın her yerindeki futbolcular ingiltereye gitmek için can atıyor

milli takımında oynayan, kaliteli oyuncular türkiyeye gelmek istemiyor

büyük paralar karşılığı gelse bile, faydalı olamıyor

ribery gibi pek tanınmamış, kalteli oyuncuları getirerek türk futbolu yükselebilir

ancak yabancı sayısı 5'i geçmemeli

böylece hem milli takıma oyuncu yetiştirmeye devam edilir, hem de yabancı sayısı düşük olduğu için klüpler daha dikkatli transfer yapmak zorunda kalır
 
Cevap: Süper Lig'de yabancı sınırı ne kadar olmalıYabancı sınırının ''Milli Takım''ın gelişimine sekte vuracağı tezine katılmıyorum. Türkiye liglerinde 3 yabancılı sistem varken, Milli Takım neredeydi?Dünyayı mı kasıp kavuruyordu? Yoksa İngiltere'den 8 yemekle mi meşguldü ?Altyapıların hali ortada, altyapılardan yetişen oyuncuların da hali ortada. İster sınırı 5 yabancıya çekin, ister yeniden 3 yabancıya dönün, biz yine Almanya'nın yetiştirdiği Türk futbolcularda durumu idare etmeye çalışacağız.Bizim oyuncularımız iyiyse, hak ediyorsa, iyi oyuncularsa, giderler Avrupa'daki kulüplerde boy gösterirler. Danimarka Avrupa Şampiyonu olduğunda, milli oyuncularının çoğunluğu dışarıda oynuyordu. Keza İsveç'in başarılı olduğu yıllarda da aynı tablo vardı.Bugün Türk oyuncularının transfer borsasındaki fiyatları dudak uçuklatıyor. Tam bir vurgun düzeni var. Anadolu kulüpleri 3 liralık topçuya 8 lira, 10 lira isteyebiliryor. Nasıl olsa kontenjan meselesi var.Milli Takım'ın başarılı olması için illaki yabancı sınırı konmasına gerek yok. Bizim mantalite değişimine ihtiyacımız var. Oyuncularımızı büyük liglere gönderebilecek, orada oynayabilmelerini sağlayacak, alt yapı ve eğitimin tesis edilmesi gerek.Evet pek çok kulüp yabancı tercihlerinde baltayı taşa vuruyor. Saçma sapan yabancılar getiriyor. Ama bu kulüplerin yanlışlarıdır ve kulüplerin hatalarıdır. Kaldı ki son dönemlerde Türkiye'ye iyi yabancılar gelmeye başladı.Beşiktaş'ın, Bursaspor'un, Kayseri'nin transferleri ortada. Hep kötüden örnek vermeden iyileri de görerek, düşünmek gerek. Ben yabancı sınırlamasına karşıyım. Hak eden Türk oyuncu çıksın, mücadele etsin, formayı üzerine geçirsin, Türk oyuncular için pozitif ayrımcılığa gerek yok. Bu zaten başlı başına bizim oyuncularımızın kalitesini sorguladığımızı ve oynayabilmeleri için yabancı sınırlaması getirdiğimizi gösterir.
 

ip kamera canlı yayın | Tv Hosting | Trabzon Haber | Barkodlu Satış Programı | Samsun Haber | İsviçre Haber

Üst Alt