Süper Lig'de yabancı sınırı ne kadar olmalı - Sayfa 4 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Süper Lig'de yabancı sınırı ne kadar olmalı

Cevap: Süper Lig'de yabancı sınırı ne kadar olmalı

bende 6 değil 8+2 falan olmalı.yerli futbolcu hakimiyeti hala devam ediyor.çapsız yeteneksiz boşa milyonlar kazanan garip garip topcu dolu etraf

yani örneğin mustafa sarp galatasarayda banko 11 oynayan bir adamdı.haftalarca 11 de başladı.şu adam topcu mu ?.

yabancı sınırı dahada artmalı ama tabi bazı sınırlamalar ile birlikte.yaş maş falan filan.bbence o zaman ligimiz ve takımlarımız dahada kademe atlar.ülkemizde dışardan ithal edilen bir sürü şey var bizde iyileri oldugu halde.fakat şu futbolcu konusunda kesinlikle yok işte cıkmıyor ülkeden.yetemiyoruz.yabancı hakimiyeti olursa yerli kaliteside artar gibi geliyor bana.yada yan gelip yatmazlar daha iyi performans sergilerler

genç keşfedilmemiş yabancılar alamıyoruz.cunku aldıgımız yabancıları direk 11 e koyacak kalitede almamız gerkiyor.yaşı başı geçmiş hedefsiz adamlar oluyor cogu.ya kovulmus serbest kalmıs muzmin sakat adamlar

yukarda yazmış bir arkadaş.meela 6 + sınırsız gayet olabilir.dediğim gibi bir sürü genç yabancılar gelip gider takıma.yerlilerde yerim garanti diye yan gelip yatmazlar.cunku yerli oyunculara alternatif yerli oyuncular cıkmıyor.cıksada diğer kluplerde abartı fiyatlara satılıyor.

baktıgımız zaman dunyanın en iyi klupleri takımlarında 2-3 tane yerliyle oynuyorlar

6 olmalı.Düz hesap 6. 6 olursa Fenerbahçe ile Beşiktaş nanayı tutar.Biz ise 2-3 tane yerli takviyesi ile coşarız.Zira 4 yabancı zaten gidebilri sezon sonu.

Ama böyle olursa

Serdar Kesimal

Hamit Altıntop

Mehmet Ekici

gibi isimleri kadroya katmalıyız.Bir de kaleci çok üst düzey alamayacaklarsa yerli olmalı.

Ben buldum.Sınırsız olabilir ama her kulup maç kadrosunda en az 5 tane alt yapı oyuncusu bulundurup en az 3'ünü oynatmalı maçta,ayrıca en az 1 tane 20 yaş altı oyuncu 18 kişik kadroda bulunmalı,ama sınırsız yabancı alınabilmeli.Ama yabancı kriteri olarak tek kriter ülkesinin genç veya A milli takımlarında belirli bir oranda oynama zorunluluğu olmalı.Bunun dışındakiler türk futboluna zarar verir.

Dediğim öneri olursa Fenerbahçe ve Beşiktaş babayı alacağından itiraz ederler ama nerdew zaten bizde o federasyon onların tek derdi bize karşı.

Bizim

Arda

Sabri

Emre Çolak

zaten oynar 11 de böylece ama Fener Semih dışında kimi oynatır bilmem.Hele Beşiktaş bir tek Necip var oynatmaya oynatmaya körelttikleri.

Bence sınırlı sayıda sınırsız yabancı olmalı mesela süper lig de 50 maça çıkmış yabancı oyuncu yabancı kontenjanını doldurmamalı 5 yabancı sınırı olmalı 50 maçın üstüne çıkmış yabancılar kontenjan dışı olmalı ayrıca 18 kişilik kadroda en az 3 türkiyede yetişmiş oyuncu olmalı.

Yani renkdaş, 6 yabancı ilk 11'de, yedek kulübesin de ise sınır olmasın.Şuan nasıl mesela 6+2+2

Valla yabancı her zaman serbest olmalı..

Yerli futbolcusunun futbola bakış açısını sevmiyorum..

Şımarık,kaprisli,ve kendini beğenmiş tavırları oluyor,sürünmelerini istiyorum açıkcası,hakettiklerini almalarını,yaşamalarını istiyorum,o yüzden sınırsız olsun ki Mustafa Sarp gibi,Barış gibi adamları izlemek zorunda kalmayalım..

En önemlisi Hakan Balta gibi bir sırık yüzünden,İnsua gibi 4 ciğerli Liverpool'un sol bekini harcamayalım..!

bence 6+3+1 olmalı. kadrodaki toplam futbolcu sayısı da 25i geçmemeli.kadrolarda gereksiz harcama ve futbolculardan kurtulmak ve kalite bütünlüğü sağlamak için

Üst Alt