Supernatural | 10. Sezon | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Supernatural | 10. Sezon

Şu anda 7. sezonu başlamış olan Supernatural, senaryosu ve sürükleyiciliği ile ön plana çıkan, korku ve gerilim öğelerini temel alıp bunların üzerine bağlı kalmayıp, günlük yaşamdan, mizah, heyecan, sevgi, aile kavramlarını da işleyen bir macera dizisi.

İki kardeş Sam ve Dean Winchester'ın anneleri, tuhaf bir olay sonucu ölmüş bunun üzerine olayı araştıran babaları, doğa üstü varlıkları avlayan bir avcı olmuştur. John Wichester, kendisine hayran oğlu Dean'i tıpkı kendisi gibi yetiştirirken, özgür ruhlu Sam onları bırakıp okumaya gider.

Bir gün Dean, Sam'in kapısını çalar ve babasının bir av sırasında ortadan kaybolduğunu söyleyip yardımını ister. Kendi gündelik yaşamına kaptırmış olan Sam bir defalık olmak üzere yardım etmeyi kabul eder. Kısa süreli olacak gibi görünen bir yardım, çok uzun ve büyük gizemlerle dolu bir maceranın başlangıcı olacaktır.

Dizi, her bölümde bir yaratığın avlandığı sıradan bir macera dizisi olarak başlar ancak bölümler ilerledikçe, hiç bir şeyin o kadar basit olmadığı anlaşılır. Konunun devamlı dallanıp budaklanmasına rağmen, kendi içindeki mantık ve olay örgüsünü hiç kaybetmemesi, hem büyük bir sürükleyicilik getirmekte, hem de her bölümün iple çekilmesine neden olmaktadır.

Dizinin en öne çıkan özellikleri, hikayelerinin mitlerle ve teolojiyle doğrudan bağlı olması, müzikleri, popüler kültür göndermeleri ve adeta başrol sahibi 67' Impala'sıdır.

supernatural_wallpaper_1280x1024_8.jpg

Cevap: Supernatural

Son 2 sezonda konu bulmakta zorlanıldığı olsa da genel olarak harika bir dizi.Korku öğeleri de komedi öğeleri de efektler de bir dizi için mükemmel.İlk 3 sezonu izlemeden diziye kimsenin kötü demeye hakkı yok bence.

Ben bu dizinin 1. bölümünün bir kısmını izledim ve yine vampir dizilerinden herhalde dedim ve izlememiştim yanıldımmı yoksa?

Ben bu dizinin 1. bölümünün bir kısmını izledim ve yine vampir dizilerinden herhalde dedim ve izlememiştim yanıldımmı yoksa?

Bütün doğa üstü varlıklar var neredeyse.İblisler , vampirler , kurt adamlar , melekler , cinler , pagan tanrıları , şeytan ... liste uzar gider.Her bölüm farklı birşey avlıyorlar.Birde bu avlanma kısmının arasında genel bir senaryoyu da işliyorlar.

Fikir vermesi açısından detaya gireyim. Vampirler var, ama adam gibiler. Yani Twilight tarzı ağaçtan ağaca uçup aşk yaşamıyorlar. Soyları tükenmek üzere ve küçük koloniler halinde yaşıyorlar. 2-3 bölümde var sadece.

Belli bir yaratıktan bahsederken, o yaratık üzerine olan farklı kültürlerden olan öykülerden bahsediyorlar ve gerçek mitlere dayanarak yaratılıyor bu tipler.

Ilk sezonun ilk 5 bolumunu izledim, fena degil surukleyici gibi fakat birseyler eksik. Yani Charmed dizisi bu eksikligi tamamliyor. Her bolum 1 konu'yu cozuyorlarsa belirli sure sonra s!k!c! hale gelir bence.

Ilk sezonun ilk 5 bolumunu izledim, fena degil surukleyici gibi fakat birseyler eksik. Yani Charmed dizisi bu eksikligi tamamliyor. Her bolum 1 konu'yu cozuyorlarsa belirli sure sonra s!k!c! hale gelir bence.

Aynen tam öyle olacak dizi zannediyorsan neler neler oluyor sonra :eek:

Ben 6. sezona yeni başladım en son hangi bölümde bir yaratık avlamaya çıktılar unuttum.

Bu arada 6. sezonun başındayım ama şimdiye kadar en sevdiğim karakter kesinlikle;

Cebrail'di, trickster gibi davranırken bile aşırı sempatikti, sonra yardım da etti bizimkilere, o nasıl bir tiptir nasıl tavırlardır. Ölmeseydi keşke. Eğer sonradan geri dönüyorsa söyleyin lütfen :asd:

Üst Alt