Şut, Orta, Korner ve Duran Top Çalışmalı Takım! | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Şut, Orta, Korner ve Duran Top Çalışmalı Takım!

1523314282540.png

2.yarı başladıgından itibaren duran top ve kornerlerdeki az olan etkinliğimiz tamamıyla bitti.Şut ve orta konusunda bu kadar yetersiz bi takımın şampiyonluga oynaması bile mucize bence.6 hafta kaldı ve bu konular üzerinde ciddi çalısılmalı.İçerde veya deplasmanda gol gelmediğinde duran top ve kornerler iyi birer çaredir.Uzaktan atılacak şutlar iyi birer çaredir.Kenardan gelen iyi ortalar rakibin dengesini bozabilir.Yarından itibaren çalışılmalı.

Bunu sen, ben ve birçok kişi söylüyor ve düşünüyor olmalı.​
Bu takım 1000 senedir ne orta açabiliyor, ne korner kullanabiliyor ne de taç atışı.​
Taçlar: İzleyin, bizim kadar gerzek taç atışı kullanan, taç atışlarında topu sürekli kaybeden veya en zor yere, rakibin olduğu yere topu atan başka takım yok, PTT'de bile bulamazsın, hayır anlamıyorum taç atışı kullanırken geriye oynamak, en müsait boşta olan arkadaşına topu atmak yasak filan mı? Kaldı ki yine dikkatli izlerseniz taç atışlarında boşa kaçan-topu isteyen 1 tane adam göremiyorsunuz, sanki herkes sorumluluktan kaçıyor gibi, bu çok uzun zamadır, sezonlardır böyle.​
Kornerler: Elalem kornerlerden peynir ekmek gibi gol atıyor yada tehlike yaratıyor, bizim kornerlerde organizasyonumuz bile yok. Sezonlardır yaptığımız şey; Selçuk topun başına gelir, gerizekalıca topu bel seviyesi yüksekliğinde -skor ne olursa olsun, dakika kaç olursa olsun- ön direğe yollar, ön direkte ise bir tane bile Galatasaraylı yoktur, ne tehlike olur ne başka bir şey. Bundan hakikaten bıktım, sinir krizleri geçireceğim artık bu korner kullanma şeklinden dolayı, sezonlardır böyle bu. Aynı taktiği yine sezonlar boyunca Fenerbahçe yaptı ama onun bir mantığı vardı, içeri -ön direğe- kavisli ve sert ortalar atılır, genellikle Gökhan Gönül ön direğe koşusunu yapar kafayla arkaya aşırır ve buradan Fenerbahçe goller bulur tehlikeli pozisyonlar yaratırdı ve yıllarca 'neden kimse Fenerbahçe'ye bu sebepten dolayı önlem almıyor, hep aynı kornerleri atıyorlar, rakiplerden bir hoca da izlemiyor-görmüyor mu bunu' der dövünürdük.​
Ortalar: Rezil olduğumuz başka bir durum. Şu an tüm kadro içerisinde adam akıllı orta açabilen, muz orta denilen, sert falsolu ortayı bir tek Sinan Gümüş atabiliyor gibi, Mariano hatta Naga da fena değildi ilk geldiğinde ama onlarda sıvadılar, ne orta saha oyuncularımız, ne kanat ne bek, hepsi orta özürlü, yıllardır böyle, arada birkaç tane Sneijder gibi vs. üst düzey adamlar geldi de, uzun top, ters top gördü bu gözler, Melo da muazzam uzun ters toplar vs. atabiliyordu, şu an Selçuk 3 metreye uzun top atamayacak kadar bitik mesela, tüm takım topu yerden kaldıramıyor bile, ya auta ya da kaleciye, olmadı defansa nişanlıyorlar topu. GB maçında da Terim'in forvete Eren'i filan alması fiyaskoydu çünkü içeri Koller ile Crouch'u bile alsan fayda etmez, ORTA AÇMA ÖZÜRLÜ BİR takım Kareem Abdul-Jabbar'a bile top atamaz.​
Tüm bunlardan tek bir sonuç çıkıyor, yönetime veya teknik direktörlüğe kim gelirse gelsin çalışılmıyor, bunları görmüyorlar veya önemsemiyorlar. Ben bunu bir Galatasaray taraftarı olarak hazmedemiyorum, yakışmıyor.​
Şutlara gelince de zaten şut yoksa gol de yok, Galatasaray gibi bir takımın her maç 10-15 şut çıkartması lazım rakip kaleye, adam akıllı şutlar tabii, Belhanda yada Selçuk'un şutları gibi değil.​

Takimda orta acabilen futbolcular:

1) Bazen Feghouli
2) Bazen Belhanda
3) Mariano

Bu yuzden bu konuda zorlanmamiz dogal. Ben orta-kafa-gol ve duran top agirlikli takimlarin basarili oldugunu dusunmuyorum. Guzel futbola da uzak. Duran toplari savunmayi ogrendigimiz surece gol atmasak da olur.

Sut cekmeye gelince, ceza sahasi disindan vurulmamasi ciddi bir sikinti. Takimin ceza sahasindan attigi golleri hatirlamaya calisiyorum da, aklima yalniz Tolga ve Feghouli'nin golleri geliyor. Sut ozelligi olan futbolcu Gencler tarzi maclarda cok isimize yarardi.

Çok çok önemli ve kritik bir noktaya değinmişsin Renktaş, 0-0 giden maçta veya rakibin 11 kişi defansla kapandığı maçta Beşiktaş ve Fener ne yapıyor, bir duran top ya da kornerden Talisca'nın ya da Mehmet Topal'ın bir kafasıyla gol bulup kilidi açıyorlar. Tabii onlarda Quaresma gibi güzel muz orta yapan adamlar da var. Bizde kim adam akıllı orta açabiliyor? Ya da ceza sahası çizigisi önünden bir sert şutla gol atıyorlar. Bizde ne Belhanda ne de Selçuk ikisi de şut özürlü.

Bu dediğini Fatih Terim'e bir an önce duyurmalıyız. Takım haftanın en az 2 günü sadece duran top, korner, ceza sahası yayından sert ve düzgün şut, çaprazdan sıfır çizgisinden isabetli orta çalışması yapmalı...

Çok doğru tespitler çözümü de tek bu beceriksizlerin yerine yenilerini getirmek. İşte görün ünal aysal lanetini bu adamın uyumla çalıştığı kim varsa kovulmalı zira adamın kodu bozuk...Cenk Ergün şut çekemeyen, orta açamayan, korner kullanamayan adamlardan takım kuruyor yıllardır. Niye? Çünkü hala tiki taka gerçek zannediyor...Selçuk'un takımda kalması demek yatay pas demek iyi de kardeşim kaleler yan çizgilerde yer almıyor :)

Dikey oyna, boşuna almanlara panzer demiyorlar boşuna futbol sahası kare değil niye dikdörtgen goal'e yani hedefe ulaşmak için dikey ilerlemelisin. Niye kaleler kısa kenarların tam ortasında? Orta açman için :) Dikey gitmenin en kolay yolu ne faul yapmadan irlanda futbolu gibi tren gibi devire yıka ilerlemeden? Ya şut çekip gol atacaksın yahut maradona gibi çalım atacaksın yani tam çalım gökkuşağı, sağdan at soldan geç, bacak arası at o messi denen şerefsizin yaptığı gibi fakeler, vücut çalımlarıyla değil ara paslarla değil...

Bize acil robben-ribery lazım ee bu sene gelemeyeceklerine göre rakiplerimizde de quaresma-visca-babel olduğuna göre buraya kadar getirmemiz bile mucizeydi...Emeği geçenleri eşşekler iki duvar arasında sıkıştırır inşallah...

Çok doğru tespitler çözümü de tek bu beceriksizlerin yerine yenilerini getirmek. İşte görün ünal aysal lanetini bu adamın uyumla çalıştığı kim varsa kovulmalı zira adamın kodu bozuk...Cenk Ergün şut çekemeyen, orta açamayan, korner kullanamayan adamlardan takım kuruyor yıllardır. Niye? Çünkü hala tiki taka gerçek zannediyor...Selçuk'un takımda kalması demek yatay pas demek iyi de kardeşim kaleler yan çizgilerde yer almıyor :)

Dikey oyna, boşuna almanlara panzer demiyorlar boşuna futbol sahası kare değil niye dikdörtgen goal'e yani hedefe ulaşmak için dikey ilerlemelisin. Niye kaleler kısa kenarların tam ortasında? Orta açman için :) Dikey gitmenin en kolay yolu ne faul yapmadan irlanda futbolu gibi tren gibi devire yıka ilerlemeden? Ya şut çekip gol atacaksın yahut maradona gibi çalım atacaksın yani tam çalım gökkuşağı, sağdan at soldan geç, bacak arası at o messi denen şerefsizin yaptığı gibi fakeler, vücut çalımlarıyla değil ara paslarla değil...

Bize acil robben-ribery lazım ee bu sene gelemeyeceklerine göre rakiplerimizde de quaresma-visca-babel olduğuna göre buraya kadar getirmemiz bile mucizeydi...Emeği geçenleri eşşekler iki duvar arasında sıkıştırır inşallah...

Harika bir yorum. Keşke sezon başında Dursun malı bu kadroyu özürlü Tudor'a ve Cenk Ergün'e yaptırmayıp, Fatih Terim'e yaptırsaydı, az da para harcamadılar 40 milyon euro sadece bonsevislere gitti hepsiyle uzun da kontratlar yapıldı, bir çoğu Fatih Terim'in bedavaya aldırdığı Nagatomo kadar katkı veremedi maalesef.

Bu sezon şampiyonlar ligine gitmekten başka çare yok. Ancak o zaman uygun parayla gerekli ve yeterli oyuncu takviyesi yapabiliriz. Baya bir gidecek oyuncu da bekliyorum ben mayıstan sonra en az 8 oyuncu ile yollar ayrılacak.

Harika bir yorum. Keşke sezon başında Dursun malı bu kadroyu özürlü Tudor'a ve Cenk Ergün'e yaptırmayıp, Fatih Terim'e yaptırsaydı, az da para harcamadılar 40 milyon euro sadece bonsevislere gitti hepsiyle uzun da kontratlar yapıldı, bir çoğu Fatih Terim'in bedavaya aldırdığı Nagatomo kadar katkı veremedi maalesef.

Bu sezon şampiyonlar ligine gitmekten başka çare yok. Ancak o zaman uygun parayla gerekli ve yeterli oyuncu takviyesi yapabiliriz. Baya bir gidecek oyuncu da bekliyorum ben mayıstan sonra en az 8 oyuncu ile yollar ayrılacak.
üstat yeni sözleşme yenilemezsek zaten denayer-donk-carasso-latovlevici-gündoğan-günter-yasin-balta-eray gidiyor etti 9...Nagatomoyu alsak asamoah olmuyor artık. Cavanda'yı kulübü istiyor hazır müşterisi, carole mecbur dönecek kadro dışı endoğan da maaş almaya devam edecek. Altyapıdan batuhan-ramazan-sefa-abdussamed-ozan-recep-yunus ve atalay gelse 8 kişilik uefanın kadro kontenjanı sağlanır.

Rodrigues'i satsak paoka %20sini versek bir de yedek türk kaleci alsak başka transfer olmadan kadro sayımız 26 kişi olur. Bence olmazsa olmaz artık son senesine girecek olan tarık-endoğan-selçuktan öyle ya da böyle kurtulunmalı böylece kadro 23'e düşer. 3 tane de bonservisi elinde dünyaca yıldız oyuncu aldık mı mesela çok başlık ve mesajda dediğim önerdiğim gibi; robben-ribery-chiellini hem maaş bütçemiz 65'ten 63 milyon euroya düşer hem kadromuz 40'lardan 25'lere düşer hem de 50 trilyon liraya yakın bonservis karımız olur...

Belhanda-Maiconu filan da ne yazık ki kimse almaz en azından ahlaksız değiller kullanırız battı balık yan gider ama feghouli böylesi kanatlarla uçar o kadar da verimsiz değildi üstat hürmetler...

üstat yeni sözleşme yenilemezsek zaten denayer-donk-carasso-latovlevici-gündoğan-günter-yasin-balta-eray gidiyor etti 9...Nagatomoyu alsak asamoah olmuyor artık. Cavanda'yı kulübü istiyor hazır müşterisi, carole mecbur dönecek kadro dışı endoğan da maaş almaya devam edecek. Altyapıdan batuhan-ramazan-sefa-abdussamed-ozan-recep-yunus ve atalay gelse 8 kişilik uefanın kadro kontenjanı sağlanır.

Rodrigues'i satsak paoka %20sini versek bir de yedek türk kaleci alsak başka transfer olmadan kadro sayımız 26 kişi olur. Bence olmazsa olmaz artık son senesine girecek olan tarık-endoğan-selçuktan öyle ya da böyle kurtulunmalı böylece kadro 23'e düşer. 3 tane de bonservisi elinde dünyaca yıldız oyuncu aldık mı mesela çok başlık ve mesajda dediğim önerdiğim gibi; robben-ribery-chiellini hem maaş bütçemiz 65'ten 63 milyon euroya düşer hem kadromuz 40'lardan 25'lere düşer hem de 50 trilyon liraya yakın bonservis karımız olur...

Belhanda-Maiconu filan da ne yazık ki kimse almaz en azından ahlaksız değiller kullanırız battı balık yan gider ama feghouli böylesi kanatlarla uçar o kadar da verimsiz değildi üstat hürmetler...

Gitsin dostum dediklerinin hepsi gitsin hatta Ahmet Çalık ve Koray falan da gitsin. Takımda kalacakları söylesem daha kısa olur. Muslera, Maicon, Serdar Aziz, Linnes, Nagatomo, Tolga Ciğerci, Belhanda, Rodrigues, Fernando, Feghouli, Sinan Gümüş, Gomis. toplam 12 oyuncu

Eren Derdiyok, Selçuk İnan, Ryan Donk, Yasin Öztekin, Denayer falan hepsi gitsin. u-21'den 8 oyuncu gelsin eder 20 oyuncu. 3 oyuncu alsak yeter senin de deiğin gibi, arjen robben, frank ribery, chiellini, balotelli gibi 3-4 bonservissiz oyuncu alsak yeterli. Saygılar...

Gitsin dostum dediklerinin hepsi gitsin hatta Ahmet Çalık ve Koray falan da gitsin. Takımda kalacakları söylesem daha kısa olur. Muslera, Maicon, Serdar Aziz, Linnes, Nagatomo, Tolga Ciğerci, Belhanda, Rodrigues, Fernando, Feghouli, Sinan Gümüş, Gomis. toplam 12 oyuncu

Eren Derdiyok, Selçuk İnan, Ryan Donk, Yasin Öztekin, Denayer falan hepsi gitsin. u-21'den 8 oyuncu gelsin eder 20 oyuncu. 3 oyuncu alsak yeter senin de deiğin gibi, arjen robben, frank ribery, chiellini, balotelli gibi 3-4 bonservissiz oyuncu alırız.
Aynen üstat yıllardır kadro dışı endoğan adili ve umut gündoğan ne yaptılar? hepsi de ünal aysalın eseri...bir başka eseri tarık çamdal bumerang gibi parasını verip kiraya yollasan bile hemen geri geliyor çünkü hasbam evlendi karısı istanbul dışına gitmem diyor bizim de zaten bu dünyadaki amacımız tarık çamdalın eşini tatmin etmekti 25 milyon galatasaray taraftarı olarak...hayır yeteri kadar iliğimizi emdi kocan sen de artık git boşanma davası aç yarısını da tarıktan al değil mi? Mission accomplished olsun yeter bırakın peşimizi...

Çok dogru tesbitler yapılmış.. Hemen hepsine katılıyorum..

Peki, biz bunları goruyoruz, soyluyoruz da; yılların kurdu FT gormuyor mu? Goruyor da çare mi bulamıyor??

Yazık gercekten..

Dunku Roma-Barca maçı herkese basta bizim takımdaki oyunculara ve FT ye ders olmalıdır.. Maçı 10 kere izlesinler, ders niyetine.. Messi ye nasıl top gosterilmez, alan paylasımı nasıl yapılır, kornerden nasıl tehlikeli olunur, gorsunler, ders alsınlar..

Selçuk Donk Tolga 3lüsü ancak yedek olabilirler,bu yüzden ortasaha transferi şart. Ortasahada baskı ve pres yapması gereken adamlar işini yapmıyor bu yüzden başak ve bjk nin gerisinde gözüküyoruz.

Çok dogru tesbitler yapılmış.. Hemen hepsine katılıyorum..

Peki, biz bunları goruyoruz, soyluyoruz da; yılların kurdu FT gormuyor mu? Goruyor da çare mi bulamıyor??

Yazık gercekten..

Dunku Roma-Barca maçı herkese basta bizim takımdaki oyunculara ve FT ye ders olmalıdır.. Maçı 10 kere izlesinler, ders niyetine.. Messi ye nasıl top gosterilmez, alan paylasımı nasıl yapılır, kornerden nasıl tehlikeli olunur, gorsunler, ders alsınlar..
Görüyor üstat da ne yapsın milyonluk eşşekleri almışlar altın semer vurmaya çalışıyor ne diyecek gidip sen eşşeksin deyip doğruları söylese ne olur?

takımda duran top kullanmayı bilen adam yok. belhanda ve selçuk topu ön direğe zor yetiştiriyor.kadro baştan aşağı defolu

Maicon harici gol atacak adam yok Gomis'in bu kadar az sayıda kafa golü atması da zaten burada sıkıntı yaratıyor. Duran top kullanımından Maicon 5 gol bulmuş ama Gomis 0 burada asıl sıkıntı Maicon ve kısmen Serdar hariç kornerden gol atacak başka futbolcumuz yok. Organize sıkıntısı olduğunu düşünmüyorum hava topunda etkisiz bir takım olduğumuzu düşünüyorum tabi burada Gomis'i kötülemek için demiyorum o gereken her şeyi yapıyor sadece eksiği bu ama ekstra 1 oyuncu çıkarmalıydık.

Biz de: Serdar, Maicon
Fenerbahçe de: Neudstad, Skrtel, Souza, Topal
Beşiktaş da: Pepe, Tosic, Atiba, Talisca
Başakşehir de: Epruano, Attamah, Mahmut, Adebayor

Üst Alt