taaşşuk | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

taaşşuk

aşık olmak demek değildir. kökü "aşk" kelimesidir. arapça tefe'ül kalıbından türetilmiştir. osmanlıca derslerinde görmüştük.

Karşılıklılık var burada. Arapça'ya has bir kural aslında. Kaşrılıklı aşık olma anlamında da kullanılıyor.

Not: Bu arada erkek arkadaşlar lütfenbir önceki postta yazdığım bilgiye dayanarak sevdiğiniz hakkında maşuk kelimesini kullanmayın. Zira o ismin eril hali. Maşuka demeniz daha uygun olur zannımca.

İnsanlar bana soruyor, mutlu musun Doruk ?

Çok sevgilim oldu çokta arkadaşım ama hepside beni taassuksuz sevdiler..

İnsan biriyle yatağa girdiğinde, bir taassuk dolu bir söz duymak istiyor..

En çokta ne istiyorum biliyor musunuz? Soğuk kış aylarında işten eve döndüğümde sıcak ve taassuk kokulu bir ev görmek istiyorum.. :(

21. Yy da bunlar hayalden ibaret..

Bana Fuzili gibi tassukla sarılacak biri mi ? Boş versene beee:38573:

Son düzenleme:
Karşılıklılık var burada. Arapça'ya has bir kural aslında. Kaşrılıklı aşık olma anlamında da kullanılıyor.

Not: Bu arada erkek arkadaşlar lütfenbir önceki postta yazdığım bilgiye dayanarak sevdiğiniz hakkında maşuk kelimesini kullanmayın. Zira o ismin eril hali. Maşuka demeniz daha uygun olur zannımca.

karşılıklı anlamı yok ömer. talat ve fitnat'ın aşkı demek . tamlama farsça biçimle kurulmuş. -ı eki farsça tamlamaların kuruluş biçiminde görev alır . türkçedeki -ın ,-in tamlayan ekinin yerine kullanılır. aşk kelimesi müennes ve müzekker biçimde yani hem erkek hem dişi olabilecek şekilde kullanılabilir. sevilen bir kişi için de maşuk kelimesi kullanılabilir. ancak bu kelime genellikle tasavvufta "Allah " için kullanılır.

not: amacım kibir vs taslamak değildir. bu işin yüksek lisans eğitimini
aldım doğru bilgiyi paylaşmak istedim .

benimle taaşşuk mu geçiyorsunuz Fatih Bey , ben evli bir insanım.

doktor bey asla öyle bir amacım yok trollük yapmayınız lütfen :)

Son düzenleme:
Üst Alt