Tahir Kıran: “Fenerbahçe'nin şampiyonluğunu Allah'tan başka kimse engelleyemez”


Best FM'de yayınlanan "Futbol Vadisi" programında Özkan Öztürk’ün sorularını yanıtlayan Türkiye Futbol Federasyonu eski yöneticilerinden Tahir Kıran; MHK, TFF ve Fenerbahçe yönetimi hakkında çok sert açıklamalar yaptı.“Özgener, Perşembe günü istifasını açıklasın”

Tahir Kıran, Kulüplerin MHK ve Federasyonla karşı karşıya gelmesini, TFF Başkanı Özgener’in de Fenerbahçe, Beşiktaş ve Galatasaray tarafından yapılan açıklamalar sonrasında basın toplantısı düzenleme kararı almasını şöyle değerlendirdi:

“Bunların yaşanması güzel. Futboldaki gerçeklerin ortaya çıkması iyi bir şey. Zaman içerisinde kimin ne olduğunu herkes görecek. Federasyon başkanı Perşembe günü basın açıklaması yapacağına istifasını açıklasa daha güzel olur. Bu kadar fazla kaos yaratılan bir ortamda marka değerini yükseltmek buysa daha fazla yükseltmeye gerek olmadığını düşünüyorum. Beşiktaş yaptığı transferlerle kendini izlettiriyor. Ama Galatasaray ve Fenerbahçe’de bunu göremiyoruz maalesef. Bakıyoruz Fenerbahçe’nin Gençlerbirliği maçını bin kişi izliyor. Basketbol maçını ise 16 bin kişi izliyor. Marka değeri böyle yükseldi işte.”“Kulüp başkanları insanları kandırmasın”

Bazı kulüp başkanlarını insanları kandırmakla suçlayan Tahir Kıran, kimsenin kendi menfaati için insanlara yalan söylemeye hakkı olmadığını, doğruları söyledikleri takdirde ise sistemin onları dışarı atacaklarını söyledi.Türkiye’deki futbol sisteminde doğruları söyleyenlerin koltuklarında durma ihtimalleri olmadığını belirten Kıran; “Bunun altını çiziyorum. Üstünü de başkaları çizsin” dedi.“TFF Başkanı’nı Başbakan atamalı”

Merkez Hakem Kurulu’nda sistemin kokuşmuş bir hale geldiğini savunan Tahir Kıran,

“Aziz Yıldırım çıkıp istediği gibi konuşabiliyor. Onun için ben federasyon başkanının seçimle değil, Başbakan atamasıyla yapılması gerektiğini savunuyorum. Atanan kişi kendi yönetim kurulunu kuracak ve federasyon böyle yönetilecek. Bu sene Haziran ayında seçimler olacak. Bekleyip göreceğiz” diyerek Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım’ın federasyona yönelik açıklamalarına göndermede bulundu.“Fenerbahçe’nin şampiyonluğunu kimse engelleyemez”

Bu sezon Fenerbahçe’nin şampiyonluğunu Allah’tan başka kimsenin engelleyemeyeceğini iddia eden Tahir Kıran, “Geçen sene Allah istemediği için şampiyon olamadılar. Bu sene de Allah istemezse olmazlar. Başka türlü bir ihtimal yok. Çünkü senaryolar kusursuz hazırlanmış” diyerek Fenerbahçe yönetimini zan altında bıraktı.“Bilica ve Lugano da eleştirilerden nasibini aldı”

Tahir Kıran, Fenerbahçeli savunma oyuncusu Bilica’nın eğlence dönüşü Barbaros bulvarı üzerinde bir kuryeye çarparak kaçmasını ve takım arkadaşı Lugano’nun aynı gece alkollü halde trafik polislerini zor durumda bırakmasını ise;“Televizyonda izledim. Bir futbolcu alkollü haldeyken motorlu bir kuryeye çarpıyor ve kaçıyor. İki gün sonra adamı evinden alıp alkol muayenesi yapıyorlar. Bir saat sonra serbest bırakılıyor ve kapıda tercümanla çark yapıyor. Birileri bir yerlere telefon açıyor ve ‘bu adamı bırakın’ diyor. Bu adam Brezilya’nın bir köyünden buraya geldi. Hayatında BMW cip görmemiş. Bu adamın altına bir araba veriliyor ve sokağa salınıyor. O da gece kulüplerinde içki içip, trafikte bir Türk vatandaşını eziyor. Üstüne de serbest bırakılıyor. Bizim vatandaşımızın canı bu kadar ucuz mu? Kim olursa olsun, bunun hesabı sorulmak zorundadır. Alkollü araba kullanıp adama çarpmanın cezası bu kadar ucuz olmamalı.Bu olayın yaşandığı aynı gece başka bir futbolcu alkol muayenesine girmiş. ‘Ben alkolmetreyi üflemem’ diye dolaşıyor ortalıkta.

Geçmişte aynı mevzudan Yasin Çakmak benim yanıma gelirken, Altunizade’de çevirmeye girdi. Yüzüne kolonya sürdüğü için alkollü çıktı. Ağzına içki sürmediği halde ehliyetine el kondu. Adli Tıb Kurumu’nda yapılan testlerden sonra alkol kullanmadığı ortaya çıkınca, ehliyetini 3 gün sonra geri alabildi. O futbolcu Brezilya’nın köyünden geldiyse, Yasin de Rize’nin köyünden geldi. Bazı işlerin bu kadar kolay olmaması gerekiyor.” Şeklinde değerlendirdi.“Çifte standart kalkmalı”

A kulübünün başkanı ile B kulübünün başkanı arasında bir fark olmaması gerektiğini belirten Kıran, çifte standart ve seçim kaygısı olduğu sürece Futbol Federasyonu ve Merkez Hakem Kurulu’nda kimsenin düzgün görev yapma şansının olmadığını savunurken, Haziran ayında yapılacak olan seçim kongresinde aday olması için ikna etmeye çalıştığı sürpriz bir isim olduğunu açıkladı.“TFF Başkanlığı’na sürpriz aday”

“Haziran’da yapılacak kongre için de aklımda bir isim var. İsmini açıklamak istemiyorum. Ama onun başkan adayı olması için ikna etmeye çalışıyorum. Kimsenin egosu altına ve yörüngesine girmeyen, dik duran ve işini yapacak bir adam bu. Zamanı geldiği zaman herkes bu ismin kim olduğunu görecek.”
 
Cevap: Tahir KIRAN: “Fenerbahçe'nin şampiyonluğunu Allah'tan başka kimse engelleyemezTahir Kıran, Fenerbahçeli savunma oyuncusu Bilica’nın eğlence dönüşü Barbaros bulvarı üzerinde bir kuryeye çarparak kaçmasını ve takım arkadaşı Lugano’nun aynı gece alkollü halde trafik polislerini zor durumda bırakmasını ise;“Televizyonda izledim. Bir futbolcu alkollü haldeyken motorlu bir kuryeye çarpıyor ve kaçıyor. İki gün sonra adamı evinden alıp alkol muayenesi yapıyorlar. Bir saat sonra serbest bırakılıyor ve kapıda tercümanla çark yapıyor. Birileri bir yerlere telefon açıyor ve ‘bu adamı bırakın’ diyor. Bu adam Brezilya’nın bir köyünden buraya geldi. Hayatında BMW cip görmemiş. Bu adamın altına bir araba veriliyor ve sokağa salınıyor. O da gece kulüplerinde içki içip, trafikte bir Türk vatandaşını eziyor. Üstüne de serbest bırakılıyor. Bizim vatandaşımızın canı bu kadar ucuz mu? Kim olursa olsun, bunun hesabı sorulmak zorundadır. Alkollü araba kullanıp adama çarpmanın cezası bu kadar ucuz olmamalı.
 
Cevap: Tahir KIRAN: “Fenerbahçe'nin şampiyonluğunu Allah'tan başka kimse engelleyemezTahir KIRAN: “Fenerbahçe'nin şampiyonluğunu Allah'tan başka kimse engelleyemezBu kadar emin konuştuklarna göre vardır bir bildikleri :)
 
Cevap: Tahir KIRAN: “Fenerbahçe'nin şampiyonluğunu Allah'tan başka kimse engelleyemezFenerin şampiyonluklarını başta Allah engelliyor; biz buna 'ilahi adalet' diyoruz :lol:
 
Cevap: Tahir KIRAN: “Fenerbahçe'nin şampiyonluğunu Allah'tan başka kimse engelleyemezAllahlarını şaşırmışlar bunlar
 
Cevap: Tahir KIRAN: “Fenerbahçe'nin şampiyonluğunu Allah'tan başka kimse engelleyemez“Televizyonda izledim. Bir futbolcu alkollü haldeyken motorlu bir kuryeye çarpıyor ve kaçıyor. İki gün sonra adamı evinden alıp alkol muayenesi yapıyorlar. Bir saat sonra serbest bırakılıyor ve kapıda tercümanla çark yapıyor. Birileri bir yerlere telefon açıyor ve ‘bu adamı bırakın’ diyor. Bu adam Brezilya’nın bir köyünden buraya geldi. Hayatında BMW cip görmemiş. Bu adamın altına bir araba veriliyor ve sokağa salınıyor. O da gece kulüplerinde içki içip, trafikte bir Türk vatandaşını eziyor. Üstüne de serbest bırakılıyor. Bizim vatandaşımızın canı bu kadar ucuz mu? Kim olursa olsun, bunun hesabı sorulmak zorundadır. Alkollü araba kullanıp adama çarpmanın cezası bu kadar ucuz olmamalı.Kanunlar herkes icin esit olmali ki hic gormedim bugune kadar dunyanin herhangi bir ulkesinde esit oldugunu. Fransiz sanatci vardi ismini unuttum sevgilisinin olumune neden oldu biraz cezaevinde kaldiktan sonra geri cikti. Yok hayir sacmaliktan ote birsey degil. Belki iki dakika konusulsa bu Bilica ile direk sen ne kadar salak bir insansin noktasina kadar gidebiliriz. Bilica kim ne ayricaligi varmis da bir yerden telefon geliyor da serbest kaliyor. Zaten pislik adam futbolundan hareketlerinden herseyinden anlasiliyor. Niye boyle pislikler korunurki hic anlamam. Ama ismi var iste ne Fenerbahce oyuncusu. Yeter ya hem haketmedikleri paralari aliyorlar hem de korunuyorlar.Kuryenin sucu neyse. Ohhhh ne guzel Bilica gibi birisi yuhhhhhhhhhhh ya Bilica bu korunuyor. Tabi gorgusuz Bilica cok ucuz paralar karsiligi calisan kuryeden daha onemli ya. Neymis o ayricaligi pislik adamin jeepinin olmasi mi Fenerbahce oyuncusu olmasi mi ? Lanet olsun hepsine. Bir de Bilica gibi birisi gidiyordur barlara falan salak salak boyle cok onemli ya gerizekali kizlar da etrafinda dolaniyordur Bilica gibi birisinin. O da kendini birsey zannediyordur.
 
Cevap: Tahir KIRAN: “Fenerbahçe'nin şampiyonluğunu Allah'tan başka kimse engelleyemezArena'ya geleceğiniz günü iple çekiyorum.İnşallah o zamana kadar iddialı olursunuz ve son darbeyi biz vururuz size.
 
Cevap: Tahir KIRAN: “Fenerbahçe'nin şampiyonluğunu Allah'tan başka kimse engelleyemezFener'in bu sene şampiyon olmasını istiyorum. Bir çok şeyi değiştireceğine de eminim. En önemlisi bizim bu tökezleyen ayyaş halimize soğuk duş etkisi yapar, kendine getirir.
 
Cevap: Tahir KIRAN: “Fenerbahçe'nin şampiyonluğunu Allah'tan başka kimse engelleyemezBu Bilica'dan nefret ediyorum.
 
Cevap: Tahir KIRAN: “Fenerbahçe'nin şampiyonluğunu Allah'tan başka kimse engelleyemezAllah'ım yorumlara bak facia... Beyler konuyu okudunuz mu? Başlığa göre yorum yapmak bu olsa gerek.Neyse daha sonra yorum yapacak arkadaşlar için şu alıntıyı yapayımda onlarda aynı hataya düşmesinler.Bu sezon Fenerbahçe’nin şampiyonluğunu Allah’tan başka kimsenin engelleyemeyeceğini iddia eden Tahir Kıran, “Geçen sene Allah istemediği için şampiyon olamadılar. Bu sene de Allah istemezse olmazlar. Başka türlü bir ihtimal yok. Çünkü senaryolar kusursuz hazırlanmış” diyerek Fenerbahçe yönetimini zan altında bıraktı.
 
Cevap: Tahir KIRAN: “Fenerbahçe'nin şampiyonluğunu Allah'tan başka kimse engelleyemezAllah'ım yorumlara bak facia... Beyler konuyu okudunuz mu? Başlığa göre yorum yapmak bu olsa gerek.Neyse daha sonra yorum yapacak arkadaşlar için şu alıntıyı yapayımda onlarda aynı hataya düşmesinler.Şahsen okudum. Yorumumu da ona göre yaptım. Oyun, moyun ne fark eder? Bizim akıllanacağımız yok, şampiyon olsunlar bari...
 
Cevap: Tahir KIRAN: “Fenerbahçe'nin şampiyonluğunu Allah'tan başka kimse engelleyemezLaflara bak. Engelleyen yok zaten, kendi sayenizde kaybediyorsunuz şampiyonluğu hep son maçlarda. Size müstehak bu. :eek:
 
Cevap: Tahir KIRAN: “Fenerbahçe'nin şampiyonluğunu Allah'tan başka kimse engelleyemezHacı genelliyorsun ama... :D Bende üstüme aldım doğal olarak, bir daha okuyacaktım; kaçırdığım bir yer var mı diye... :eek:
Ahahaha :asd: Valla ilk önce alıntılamayı düşündüm,baktım 1 sayfalık alan kaplıyo dedim yazayım öyle.
 
Cevap: Tahir KIRAN: “Fenerbahçe'nin şampiyonluğunu Allah'tan başka kimse engelleyemezSon maça kalırsa işleri yine kaybederler:D
 
Üst Alt