Taksici Terörü Kameralara Yansıdı | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Taksici Terörü Kameralara Yansıdı

bitaksi dehşetinin goruntuleri - gundem - ekşi sozluk

BiTaksi Taksici Rezaleti Dehşeti Goruntuleri - YouTube

Olayı bilmeyenler için;

[FONT=&quot]"lütfen paylaşır mısınız? 19.03.2017 pazar, saat 12 sularında, #[/FONT]
bitaksi
[FONT=&quot] uygulamasını kullarak, bakırköy'deki evimize taksi çağardık. uygulamadan bilgilerini görebildiğimiz 34 tje 58 plakalı, barış karakaş isimli şöför geldi. sevgilimle beraber incirli'ye doğru yola çıktık. yarı yoldayken caddede kaza yapan 2 araca rastladık. araçların birinde kadın şoför vardı ve yanlarında çocukları ile tüm hava yastıkları patlamış, korkmuş şekilde bekliyorlardı, yol kapanmıştı geçemedik. taksici, camdan sert bir şekilde "bu araç kimin" diye bağırdı, kaza yapan şoför de kibarca, "ağbicim kadın sıkıştı ve korktu şuan araçları çekemiyoruz, sen yan sokaktan dön" deyince, taksici bir anda "sizi burada 30 saniyede ezerim öldürürüm, yolu açın diye çıkıştı. kaza yapanlar da biz de hayret içerisinde kaldık, yan sokaktan dön diye uyardık, bize döndü gülerek; "bunları ezeyim mi burada" diye dalga geçti ve ağız dalaşı devam etti. hemen ilerde çevik kuvvet bekliyordu, tehdit ettiği kaza yapan şöför polislere doğru koşup bizim yanımıza çağardı ve taksiciden şikayetçiyim dedi. polisler gelince biz araçtan indik. taksici çevik kuvvete de ters konuştu, polisler tarafından araçtan indirildi ve biz de polislere taksicinin haksız olduğunu, tehdit ettiğini söyledik ve yürüyerek uzaklaştık. [/FONT]

[FONT=&quot]tabi ki canımız sıkıldı duruma ve sonrasında #bitaksi uygulamasına olayı anlatan uzunca bir yorum yazdık. böyle bir taksicinin olarak uygulamalarında bulunmasının doğru olmadığını söyledik. sonuçta uygulamaya güvenerek kayıt olduğumuz için bilgilerimiz vardı bizi arayacaklarını, ilgileneceklerini düşündük ama bir hafta boyunca kimse aramadı. ya yetkililer görmediler ya da görseler de önemsemediler. [/FONT]
[FONT=&quot]bir hafta sonra yani 26.03.2017 pazar günü saat 14 sularında, yine evimize o çok güvendiğimiz #bitaksi uygulaması ile taksi çağardık. yanımızda 4000 tl'lik dövme stüdyosu malzemesi ve makinaları vardı, zaten stüdyoya doğru çalışmak için yola çıkacaktık. gelen araç bilgilerine bakmak aklımıza bile gelmedi. çünkü #bitaksi 'nin hep güvenli olduğunu düşünüyorduk. sevgilimle elimiz kolumuz poşet dolu taksiye bindik. biner binmez hareket eden şöför "beni hatırladınız" mı dedi. gelen taksici geçen hafta ki taksici idi. sok içerisinde kaldık. ve taksici giden araç içinde tehditlerine başladı. "ben bir haftadır sizi takip ediyorum, yeniden çağırmanızı bekledim, bugün çağardınız, uygulamadan sizi gördüm ve hemen geldim, bu araçtan inemezsiniz, sizi öldürücem" dedi. ve gitmek istediğimiz yere değil ters yöne doğru bizi kaçırdı. sevgilim önde, ben arkada oturuyordum. son sürat giden aracın arka kapısını açtım ve bacağımla tutarak ve düşme tehlikesini göze alarak bağırdım, "ya sağa çek dur ya da kapını kırıcam dedim", sevgilimde polisi aradı. bu sefer yine tehditler başladı, "polisi ararsan ikinizi de öldürürüm" ler devam etti. el fenerini çekmeyi ya da direksiyonu kırmayı düşündük ama son hızla giderken takla atma ihtimalimizi düşünerek vazgeçtik. ve sonunda şöför, üst caddede bulunan #[/FONT]
birliktaksi
[FONT=&quot] durağının önünde durdu. hemen indik. durakta ortalama 15 taksici dışarda bekliyordu, tabi ki olacaklardan haberleri vardı, plan yapan arkadaşlarına yardım etmek için bekliyorlardı. araçtan iner inmez arbede çıktı. taksici sevgilime küfürlerle saldırdı, kendisi sevgilimin cüssesinin yarısı kadar olduğu için önce bir şey yapamadı, ben de aralarına girdim ayırabilmek adına, sonra diğer 3 taksici daha müdahale oldu, ayırmak bahanesiyle sevgilimi tuttup düşürdüler ve kafası ile yüzüne sayısız yumruk indirdiler, diğer bir kişi de beni zorla tuttu, her türlü cinsiyetçi küfürler eşliğinde darp edildik. sonrasında da bize saldıran asıl taksici çalıştığı durağın içine koştu ve bıçakla çıkıp tekrar sevgilime doğru koştu. araya girdim ve tabi ki bıçağı gören diğer şöförler de adamı tutarak zapt etmeye çalıştılar. yine sayısız ölüm tehditi duyduk, "adresinizi biliyorum, isminizi biliyorum gelicem sizi öldürücem" ler havada uçuştu. ve bizi caddenin diğer tarafına doğru ittiler. araçta bulunan tüm malzemelerimizi caddenin ortasına attılar, beni tutan adamın elinden kurtulup sevgilime doğru koştum ve caddenin karşısına geçtik, polise telefonda adres verdik. yere fırlattıları malzemelerimizi topladım, caddeden aldım ve 5 dakika sonra da polis geldi. tabi ki adamlar kaçtı. duraktaki diğer çalışanlar önce bizimle çalışmıyor dediler, sonra polis bir daha sorunca, bizim elemanımız dediler. hemen olayı anlattık, bıçak falan yok diye inkar etmeye kalktılar. polis aracı ile karakola gittik. ayaküstü olayı anlattık ve sevgilimi hastaneye sevk ettiler, darp raporu alındı. kafasında yüzünde şişlikler, kanama ve gözünde hafif görme kaybı var. sonra tekrar karakola dönüp ifade verdik. fakat polis bize inanmadı. #bitaksi uygulamasından haberleri yokmuş gibi davrandılar. taksici bilerek plan yaparak, uygulamadan görerek bizi öldürmeye gelmiş dedik ama tesadüftür diye geçiştirdiler ve ifadelerimize yazmadılar. şikayetçi olup karakoldan ayrıldık. #bitaksi uygulamasını arayarak durumu anlattım. önce ilgileneceklerini söylediler, ben de geçen hafta şikayet yorumu yazdığım' ama kimsenin ilgilenmediğini, böyle bir taksicinin uygulamalarında yer almaması gerektiğini söyledim. üstelik yazdığım yorumu şöför de yetkililer de görüyormuş o an onu da öğrendim. uygulama baştan sona saçmalıkla dolu yani. daha sonra beni yeniden arayıp, şöförün kaydının şuan için silinemeyeceğini, uygulama içinde kalacağını ilettiler. yani saçmalık üstüne saçmalık yaşadık. güvenliymiş gibi görünürken ama hiçbir şekilde öyle olmayan #bitaksi uygulaması bizi koruyamamakla kalmadı hem de sonrasında yapması gerekeni de yapmadı. aynı şöför muhtemelen şuan bile trafikte. geçen haftaki olay, bizim olay, kim bilir başka ne vukuatları var ama aramızda geziyor. ve şimdi can güvenliğimiz yok, hem taksici hem de tüm taksi durağı #bitaksi uygulaması sayesinde ev adresimizi biliyor. şuan evimizde kalamıyoruz. maddi manevi zarara uğradık. aletlerimiz kırıldı, bir kısmı kayboldu. şikayetimizden vazgeçmeden sonuçlanmasını bekleyeceğiz. ama daha ifade verirken bile inandıramadığımız için bir ceza alacağını sanmıyoruz, en azından sosyal medyadan duyurarak bu hiçbir güvenliği olmayan uygulamayı insanların kullanmamasını sağlayabiliriz diye düşünüyoruz. destekleriniz için şimdiden teşekkürler. "[/FONT]

bitaksi calışanı taksicinin dehşetli rezaleti - ekşi sozluk

Artık bu ülkede taksici ve dolmuşçulara ekmek parası kazandırılmaması lazım. Nerede sabıkalı, ruh hastası varsa taksici veya dolmuşçuluk yapıyor. Malum parti sayesinde ceza da almıyorlar.

Görüntüleri de çıkmış.

Sadece saldıran o piç kurusu değil, o duraktaki diğerleri de ayrı ayrı birer o.ç.

Alnitak Alnilam Mintaka

Geçen gün gerizekalının biri elimde kalıyordu. 20 TL tutan taksi ücretine 100 TL uzattım diye yemediğim azar kalmadı, sanki bozuk taşımak zorundaymışım gibi, ben bu parayı nerede bozdurayım diye triplere girdi, azarlamalar falan. Gerçekten terör boyutuna taşıyanlar var taksici ve dolmuş şoförleri arasında.

İstanbul Bakırköy’de yaşanan ‘BiTaksi’ kavgasının ardından, darp olayının gerçekleştiği taksi durağının sahibi ile çalışanları Habertürk’e konuştu.

Saldırganın kendileriyle bağlantısının olmadığını söyleyen taksi durağı sahibi Yunus Çoru, olayı şöyle anlattı: “Müşteriler BiTaksi’den taksiyi çağırıyor. Olay burada patlak verdi. Uygulamalardan kaynaklı bir sorun. Barış K. bu semtin çocuğu ama durakla ilgisi yok.

Arkadaşlarımızın kavgaya karışması ve müşterileri darp etmesi söz konusu değil. Hepimiz kavgayı ayırdık” Durakta çalışan taksici Kaya Isıyen ise “Olay günü burada değildim. Şoför olmadığı zaman bu arkadaşları çalıştırıyoruz. Artık durağa almayız kendisini. Sessiz sakin biri normalde” diye konuştu.

Mağdurların şikâyetçi olduğu Barış K.’nın, olayın ortaya çıkmasının ardından adliyeye gittiği de ortaya çıktı. Şikâyetçi olan Barış K., ifadesinde şunları söyledi: “Yolda Nevruz kutlaması nedeniyle GBT uygulaması yapılıyordu. Erkek yolcu, küfürlü konuşmaya başladı.

Alkollüydü zannediyorum... 26 Mart’ta ise durağın önüne çektim. Aracımın kamerasını açtım, durağın kameralarının da açık olduğunu biliyordum. Küfür etmeye devam edince kameraların açık olduğunu bile bile yumruk attım.” İstanbul Taksiciler Esnaf Odası (İTEO) ise Barış K.’yı uygulamadan ihraç ettiklerini açıkladı.

Benzer olayın tekrar yaşanmamasına yönelik denetim mekanizması olmadığını söyleyen İTEO Başkanı Yahya Uğur, Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği’ne şikâyetle birlikte taksi sahibine 700 TL ceza verileceğini kaydetti. Uğur, İBB’nin de benzer olaylara 250 TL ceza verdiğini, toplam cezanın 950 TL olacağını belirtti.

Son düzenleme:
Bi taksi bir kez kullandım tatil günü sitenin durağında bile taksi yokken adam şıp diye geldi çok da iyi biriydi

Bitaksinin iyi yani bkm express ile ödeme yapılabiliyor ona göre taksi geliyor hiç sürtüşme olmuyor.

fapatalk'dan gönderildi.?

Adam darp edilip ölüm ile tehdit edildigine mi yansin, yoksa onu korumasi gereken polis tarafindan bile yalanci yerine konduguna mi.

SAvunması da komik. Alkol ve LGBT üzerinden vurarak yırtacağını sanmış.

Normal şartlarda taksicinin adam öldürmeye teşebbüs, planlı adam öldürmeye teşebbüs, adam alı koyma suçlarından 30 yıl, diğer yardım eden taksicilerin de, yardım ve yataklık gibi suçlarda 5-10 sene yemeleri ve ömür boyu motorlu taşıt sürmekten men edilmeleri gerekiyor.

Ama burası şuan oy toplamak için bu adamı kahraman bile eder.

Bu rezalet olaydan farklı olarak bu taksicilerin büyük çoğunlugu yavşk.Geçende ana yola çıkıp sola döneceğim.Ama ana yolda kırmızı yandıgı için bekliyorum yan yolda.Arkama bu taksici ibnesinin biri geldi.Kornaya basmalar hadi çık gibi el kol hareketleri.Dellendim döndüm camdan arkaya, ulan körmüsün kırmızı yanıyor çıkarsam trafik felç olacak dedim.Bi skım diyemeden kaldı.Devam etse agzını yüzünü kıracaktım o kıvama geldim.Yolda arabaları taciz etmek bunlarda,kırmızı ışık yanarken geçmek bunlarda.Yayaları taciz etmek bunlarda.Bu şerefsizleri kim dövüyorsa haklıdır gözümde.

Son düzenleme:
En son Türkiyede bir Taksiye bindiğimde ne kadar vurdum duymaz bir ülke olduğumuzu anladım....Mersin Forumdan Mezitli Soli tesislerine giderken taksiye binim dedim ve bir boşta olan bir taksiye bindim....adam bana karısıyla bebeğinide beraber getirebilirmi diye sordu bende problem değil dedim...yarı yolda önceden görmemiştim bir baktımki bebek şoförün kucağında sol eliyle çocuğu tutuyor sağ eliylede hem sürüyor hemde vites atıyor....allah korusun bir ani fren yapsa bebek ne olurdu acaba diyede düşünmüyor adam....yarı yolda çıktım yürüyerek eve gitmiştim...olamaz böyle birşey yani....

Gesendet von meinem SM-G920F mit Tapatalk

Üst Alt