Tanju Çolak - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
tanju_colak.jpg

tanju_colak2.jpg

bugün sokakta oynayan cocuklar ben burak olacağım selcuk olacagım sneijder olacagım diyorlar ya

tanjunun top oynadıgı vakitler sokaklarda top oynayan cocuklar ben tanju olacam hülyaya cakacam derlermis))

Tanju çok büyük bir golcüydü fenere gitmekle büyük hata yapmıştı fenere imza attığı gün hıçkıra hıçkıra ağlamıştım benim yaştakiler için bir idoldü Tanju kafa golleri golü koklaması en olmayacak pozisyondan gol üreten müthiş bir futbolcuydu eğer hakan şükürle aynı jenerasyonda olsaydı şampiyon klüpler kupasını kesin kaldırırdık ikisinin birlikte oynadığını hayal etsenize van basten gullit ikilisi gibi efsane olurlardı

Az önce kendisiyle tanıştım. Ayaküstü konuştuk biraz. İhale yoluyla otel almak için yani iş amaçlı gelmiş. Tam futbol üzerine sorularımı sorup fikrini alacakken ihalenin başladığı haberi gelince ayrıldı yanımdan. Futbolcuyken kaliteli bir oyuncuydu ama insani yönü tamamen beni hayal kırıklığına uğrattı. Halbu ki çocukluğumun futbolcusuydu. Onun golleriyle büyümüştüm resmen. Ben hayatımda ilk defa bu kadar üst seviyede ukala bir insana rastladım. Bilmiş tavırlar ve yanındaki milleti küçük görmeler, bu ne ego aman Allah' ım. Resmen o çocukluk kahramanımı öldürdü. Artık kendisine sadece ve sadece futbolcu Tanju olarak saygım var.

Son düzenleme:
Az önce kendisiyle tanıştım. Ayaküstü konuştuk biraz. İhaleye yoluyla otel almak için yani iş amaçlı gelmiş. Tam futbol üzerine sorularımı sorup fikrini alacakken ihalenin başladığı haberi gelince ayrıldı yanımdan. Futbolcuyken kaliteli bir oyuncuydu ama insani yönü tamamen beni hayal kırıklığına uğrattı. Halbu ki çocukluğumun futbolcusuydu. Onun golleriyle büyümüştüm resmen. Ben hayatımda ilk defa bu kadar üst seviyede ukala bir insana rastladım. Bilmiş tavırlar ve yanındaki milleti küçük görmeler, bu ne ego aman Allah' ım. Resmen o çocukluk kahramanımı öldürdü. Artık kendisine sadece ve sadece futbolcu Tanju olarak saygım var.

Fener'e gittiğinde ölmesi lazımdı o kahramanın,fazla bile yaşamış.Egoist olduğu ise televizyondan bile anlaşılıyor.

Az önce kendisiyle tanıştım. Ayaküstü konuştuk biraz. İhaleye yoluyla otel almak için yani iş amaçlı gelmiş. Tam futbol üzerine sorularımı sorup fikrini alacakken ihalenin başladığı haberi gelince ayrıldı yanımdan. Futbolcuyken kaliteli bir oyuncuydu ama insani yönü tamamen beni hayal kırıklığına uğrattı. Halbu ki çocukluğumun futbolcusuydu. Onun golleriyle büyümüştüm resmen. Ben hayatımda ilk defa bu kadar üst seviyede ukala bir insana rastladım. Bilmiş tavırlar ve yanındaki milleti küçük görmeler, bu ne ego aman Allah' ım. Resmen o çocukluk kahramanımı öldürdü. Artık kendisine sadece ve sadece futbolcu Tanju olarak saygım var.
Televizyon daki katıldığı programlarda zaten karakterini az çok belli ediyordu. Çok gıcık geliyor bana hep, aynı anlattığın özellikerde olan bir insan olarak hayal ettim hep kendisini.

I am the one who knocks!

Birkac tane anim var kendisi ile, zamaninda cok geldi almanyaya ve söhretler salon turnavalarina katildi. Hic unutamam o salon turnavalarda bile yasi bilmem kac olan adam devamli rövasata deniyordu, o sekilde gol de attigini hatirliyorum. Bir pozisyonda ise rövasata denerken, yere cakilip belini tutarak oyundan cikmisti. Kilo sorunu vardi tabi. Fenerbahce´ye gitmesi üzünc bir durum olabilir, ama bizim formamiz ile gösterdigi performanslari ile bir nevi efsanelesmistir yinede. Belki official bir efsane degil, ama gönlümüzde yeri var.

Narsizim ve ego sorunu var, yoksa iyi bir insan yinede.

Birkac tane anim var kendisi ile, zamaninda cok geldi almanyaya ve söhretler salon turnavalarina katildi. Hic unutamam o salon turnavalarda bile yasi bilmem kac olan adam devamli rövasata deniyordu, o sekilde gol de attigini hatirliyorum. Bir pozisyonda ise rövasata denerken, yere cakilip belini tutarak oyundan cikmisti. Kilo sorunu vardi tabi. Fenerbahce´ye gitmesi üzünc bir durum olabilir, ama bizim formamiz ile gösterdigi performanslari ile bir nevi efsanelesmistir yinede. Belki official bir efsane degil, ama gönlümüzde yeri var.

Narsizim ve ego sorunu var, yoksa iyi bir insan yinede.
Bu da benden bir ani olsun.Sene 1991 bütün gazeteler "tanju kahrindan yataklara düsmüs,üzüntüden agzini bicak acmiyor" diye zirvalarken bir yaz gecesi avsa adasinda kebapci da karsima cikmisti tanju denilen hergele,tabi yasim 10-11 oldugundan bayagi bir heyecanlanmistim.Biz Gs'dan ayrilacak mi diye üzülürken adam birak kahrolmayi calgili,karili on numara alem yapiyordu,tabiri caizse raki'nin dibine vuruyordu .Neyse beraber cekindigimiz resim halen duruyor.

☆$☆

Bu da benden bir ani olsun.Sene 1991 bütün gazeteler "tanju kahrindan yataklara düsmüs,üzüntüden agzini bicak acmiyor" diye zirvalarken bir yaz gecesi avsa adasinda kebapci da karsima cikmisti tanju denilen hergele,tabi yasim 10-11 oldugundan bayagi bir heyecanlanmistim.Biz Gs'dan ayrilacak mi diye üzülürken adam birak kahrolmayi calgili,karili on numara alem yapiyordu,tabiri caizse raki'nin dibine vuruyordu .Neyse beraber cekindigimiz resim halen duruyor.
☆$☆

Cok ucmus zamaninda, su Hülya avsar ile cektirdigi fotoraflardan bile belli. Kendi kendine etti ama, simdi sikayet ediyor neden kimse destek olmuyor diye. Bu Fener´in devamli bizden oyuncu kapmak isteme hastaligi baydi zaten. Aziz Yildirim nekadar artik sevmese bile, tamami ile bir Ali Sen kopyasi sadece onun üzerine birde agir ruh hastasi.

400 macta 350 gol gibi olagin disi bir istatistigi vardi Tanju´nun, ozamanlar daha ceza alani forvetleri kiymetliydi. türkiye´nin Gerd Müller´i adam, ama unutulmaya mahkum edilmis.

Son düzenleme:
Cok ucmus zamaninda, su Hülya avsar ile cektirdigi fotoraflardan bile belli. Kendi kendine etti ama, simdi sikayet ediyor neden kimse destek olmuyor diye. Bu Fener´in devamli bizden oyuncu kapmak isteme hastaligi baydi zaten. Aziz Yildirim nekadar artik sevmese bile, tamami ile bir Ali Sen kopyasi sadece onun üzerine birde agir ruh hastasi.

400 macta 350 gol gibi olagin disi bir istatistigi vardi Tanju´nun, ozamanlar daha ceza alani forvetleri kiymetliydi. türkiye´nin Gerd Müller´i adam, ama unutulmaya mahkum edilmis.
Ya Hülya avsar'i yemiyen kaldi mi Allah'ini seversen.Biyikli Ibo bile zamaninda yumuldu.
Tanju benim icin "yeteneklerine ihanet etmenin"en iyi örnegidir.Tabii araba kacakciligindan yargilanmasi hizli düsüsün tuzu biberi oldu.

☆$☆

Star Gazetesi yazarı Tanju Çolak, Rize-Galatasaray maç yazısında forma giymeyen Kweuke için "çok etkisizdi" dedi. :asd22:

CgjO7ftWkAA65lD.jpg:large

Üst Alt