tanju özcan | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

tanju özcan

mültecilerin sorun olduğunu kabul etmekle beraber, kendisinin bu açıklamasının ırkçılık olduğu da kesindir. hadi boluda suriyeliden başka milletten yabancı yok. hadi göreyim partisi didimde yabancılardan 10 kat fazla para alsın neler oluyor görelim.

Ne tuhaf, insanı ırkına göre tasnif edip faşizmin en büyük örnekliğini sergileyen bir insana burada sahip çıkılıyor; oysa faşizm insanlığa karşı işlenen suçtur. Göçe göçmenlere önlem alması ayrı birşeydir, ancak bu yapılan ayrımcılık hiç bir gerekçe ile tasvip edilemez. Burda yabancı sınırına karşı çıkanların (ki son derece haklı bir tavırdır) aynı hassasiyeti ırkçılığa karşı göstermemeleri iki yüzlülüğünü ifşa için yazdım…
Ekmeğini ve suyunu insan ve hayvan ile paylaşan “insan”a selam olsun.

iPhone cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi

tam tersi tanju gibilerin körüklediği bu ırkçılığa destek verilirse düşmanlaşma artar.
Renkdaş adam daha öncesinde güzellikle söylemiş gitmemişler, uygulama yapmış gitmemişler. Şimdi gitmeleri için belli şeyleri uygulayıp göndermek istiyor adam mültecileri bu mu ırkçılık? He şöyle bir şey; eğer ki bu mülteciler boş boş gezip, nargile içip milletin karısına kızına bakıyorsa, eli ayağı tutup dileniyorsa, bir gram faydası yoksa bu ülkeye ekmek elden su gölden geçiniyorsa bu dediklerini uygulayan adamın ben sonuna kadar arkasındayım. Sadece söyleyiş biçimine takılınabilir. Ancak her ne dediyse tamamıyla haklı. Bu olay illa ki bir yerde patlak verecek.

Renkdaş adam daha öncesinde güzellikle söylemiş gitmemişler, uygulama yapmış gitmemişler. Şimdi gitmeleri için belli şeyleri uygulayıp göndermek istiyor adam mültecileri bu mu ırkçılık? He şöyle bir şey; eğer ki bu mülteciler boş boş gezip, nargile içip milletin karısına kızına bakıyorsa, eli ayağı tutup dileniyorsa, bir gram faydası yoksa bu ülkeye ekmek elden su gölden geçiniyorsa bu dediklerini uygulayan adamın ben sonuna kadar arkasındayım. Sadece söyleyiş biçimine takılınabilir. Ancak her ne dediyse tamamıyla haklı. Bu olay illa ki bir yerde patlak verecek.
bu belediye başkanının görevi değildir. üstüne vazife olmayan işlere kalkışacağına kendi görevlerini yapsın. mülteciler ile ilgili karar verici mercii hükümettir.

bu belediye başkanının görevi değildir. üstüne vazife olmayan işlere kalkışacağına kendi görevlerini yapsın. mülteciler ile ilgili karar verici mercii hükümettir.
Peki hükümet bu konuda ''Görmedim, Duymadım, Bilmiyorum'' yapıyorsa? Bugün ki yapılan şeyi ben biraz da bu konuya dikkat çekmek için yapıyorum. Çünkü halk tarafından ne zaman tepki gelecek gibi olsa göçmen güzellemeleri yapılıyor devletin bazı organları tarafından.

“İnsan, mensup olduğu milletin varlığını ve mutluluğunu düşündüğü kadar bütün dünya milletlerinin huzur ve refahını düşünmeli…” (Atatürk, 17 Mart 1937)​

rtas senin söylediğin bilgiler doğru değil.

mültecilere devlet tarafından bağlanan aylık yok. dolayısıyla çalışmak zorundalar. çalışma izni de patron başvurusuyla alınabiliyor. yani mülteciler patron ne derse onu yapmak zorunda. kayıtdışı çalışma da yaygın olduğu için suriyeli işçinin ücreti türk işçiden çok daha az. sorunun kaynağı burada yatıyor. daha çok çalışıp daha az ücret alıyor. ücretleri de suriyeliler değil patronlar düşürüyor.

özetle mesele nargile içip boş boş gezmeye indirgendiğinde işin özü kaçıyor ve karikatüre dönüşüyor. bu toplumsal bir mesele.

tanju'nun yaptığına gelirsek, birine ırkı nedeniyle daha pahalı bir şey satıyor olmak -ki babasının malı değil- düpedüz ırkçılık. tanjunun ve partisinin buradan çıkarı var. özellikle sağ cenahtan oy devşirmek istiyorlar. uzunca bir dönemdir alamadığı muhafazakar oyları almanın tek yolu olarak burayı görüyorlar. kısa vadede chpye kazandırabilir ama bu taktik uzun vadede bu toplumun altını dinamitlemek demek. ırkçılığın bize katabileceği hiçbir şey yok, aksine bizden götüreceği çok şey var.

Sebebine faşist sayıldığımız göçmenler burada nargile içip, milletin karısını kızını kesecek diye bizim mehmetçikler gidip onların bölgesinde savaşsın, şehit olsun. Ne güzel memleket be askere gitmezsin bir şey yapmazsın yer içer keyfine düşersin. Yukarıda Atatürk'ün adını kullanmışsınız ama emin olun Atatürk o mültecileri kapıdan içeri bile almazdı.

Hangi dünya ülkesinde nüfusları 10 milyona yaklaşan mülteci var. Bunun adı işgaldir. Malum parti avrupa birliği fonunu hortumlayacam diye nerde it kopuk var ülkeye soktu. Bu işgale artık insanların sesi çıkmaya başladı bunun adı milli mücadeledir. Topraklarında potansiyel 5 milyon canlı bomba olacak zihniyette mülteci var gören nitelikli insan zannedecek tamamı it kopuk. Tanju bey doğru yolda umarım bu yoldan sjw tayfa yüzünden dönmez.

Üst Alt