Taraftar neden lig maçlarına gitmiyor? - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Taraftar neden lig maçlarına gitmiyor?

Cevap: Taraftar neden lig maçlarına gitmiyor şeysi

Haklısın.

İstanbul'da yaşayıp da maça gitmeyenlere uyuz oluyorum. O stad her maç dolmalı. Neden gitmiyorsunuz kardeşim neden. Paranız mı yok, nah yok (Olup da gitmeyenlerden bahsediyorum).

Ben Kıbrıs'tayım ama yılda en az 2-3 defa giderim.

Ama şunu da gözardı etmemek gerek.

Bayanlar tuvaleti olmayan bir Ali SamiYen'den şimdi gayet modern bir stada geldik. Stada gitme alışkanlığını zamanla kazanacağız. Bu hemen olmaz. Ayrıca ulaşım sorunu, biletlerin pahalılığı da var. Ve 3 senedir feci başarısız bir takım var. Bunlar giderilsin zamanla daha çok dolacaktır

Başlık düzenlendi. Buyrun tarışmaya devam edelim.

---

@EmirOtluglu; Çok güzel bir yazıydı, hoşgeldiniz.

Sorması ayıp 1903online a sponsormu olduk. Bizim forumda reklamı yapılıyor. Parayla yapıyoruz demeyin inanmam q7 lerini dolmabahçe ışıklarda araba camı silerken gördüm sizemi para verecekler.

Eleştiride saygıyı elden bırakmayın. Reklam sponsoru Google 'dır. Reklamı içeriğe göre seçer. Eğer konu içinde beşiktaş 1903 vs ifadeleri geçerse getirir, BJK reklamını burnumuza dayar. Tamamen kontrolümüz dışında ve otomatiktir. Kişiden kişiye farklı görüntülenir. Sen görüyorsundur, ama belki bana gösterilmiyordur.

Peki o reklama filtre koyamaz mıyız? Koyabiliriz. Ama koymak için "şu domainin reklamını engelleyin" gibi bir pm yada ticket bekleriz biz. Şu an bile tam olarak hangi domainin engellenilmesini istediğini bilmiyorum.

1. sayfadaki son mesajın üstünde vardı abicim ama şimdi bakınca Triviri diye bir oyunun reklamı var. Bunlar bir süzgeçten geçmeden gelen şeylerse tehlikeli. 1903 birşey değil yarın Google hiçbir Galatasaraylının istemeyeceği birşeyide oraya koyabilir. En hafifi bir Antu reklamı gibi düşünmek lazım.

Başlık düzenlendi. Buyrun tarışmaya devam edelim.

---

Eleştiride saygıyı elden bırakmayın. Reklam sponsoru Google 'dır. Reklamı içeriğe göre seçer. Eğer konu içinde beşiktaş 1903 vs ifadeleri geçerse getirir, BJK reklamını burnumuza dayar. Tamamen kontrolümüz dışında ve otomatiktir. Kişiden kişiye farklı görüntülenir. Sen görüyorsundur, ama belki bana gösterilmiyordur.

Peki o reklama filtre koyamaz mıyız? Koyabiliriz. Ama koymak için "şu domainin reklamını engelleyin" gibi bir pm yada ticket bekleriz biz. Şu an bile tam olarak hangi domainin engellenilmesini istediğini bilmiyorum.

Cevap: Taraftar neden lig maçlarına gitmiyor?

Taraftarımıza haksızlık yapmayalım lütfen.Son yirmi yılda Galatasaray taraftarının çektiği eziyeti hangi takım taraftarı çekti?Türkiye tarihinin en büyük sportif kazığı Olimpiyat Stadı'nı meşru kılma görevi Galatasaraylının omuzlarına yüklendi( gerek takım gerekse taraftar olarak). Mecidiyeköy'de rant savaşının mağduru yine Galatasaray taraftarı oldu, yıllarca stad yapmamıza engel oldular.Şimdi de iktidarda olanlar siyasi kinleri yüzünden yol yapmıyorlar ya da işi ağırdan alıyorlar! Başka takımlar nakit sıkıntılarını iktidar destekli çözebilirken(ki bu hiç de doğal değil), Galatasaray yönetimleri bilet fiyatlarını yüksek tutarak yine Galatasaraylının omzuna yük bindiriyor.

Ayrıca dün Adnan Öztürk'ün divan kurulunda yaptığı konuşma, stadın eksikliklerinin giderilmesi konusunda bürokrasiyle daha uzun bir süre sıkıntı yaşanacağının sinyalini verdi.

@Abdullah TAŞAN

Abdullah Bey teşekkür ederim, hoşbulduk. Forumu twitter üzerinden keşfettim, ilk mesaj bugüne kısmetmiş.

Stad'taki sorunlar ve eksiklikler açılıştan beri hepimizi üzüyor. Kulüpten kaynaklanmayan durumlara yapabileceğimiz çok bir şey yok ama kulübün müdahale edebileceği durumlar için de çözüm ve fikirlerimizle yönetime destek olmamız gerektiğini düşünüyorum. Özellikle boş köşeleri doldurmak için aklıma böyle bir öneri geldi SGG ile paylaştığım fikri burada da dile getirmek istedim.

Emir ben bu Konularin ustasi oldum.. Senin açtigin bu Konunun tam ikizini ben tam 5-10 defa açmisimdir.. Ilki taa Ali Sami Yen zamanlarinda.. Tepkim ayni senin gibi Nüfuslar ile kiyaslamaydi. Içim yaniyordu 20-25 bin kisilik Samiyen dolmayinca. Çünki Yakismiyordu. Üstelik ulasimi sorun olmayan ve 15 Milyonluk Metropolun göbeginde olan bir Stadyum..

Ali Sami Yen'in bahanesi neydi biliyormusun Emir..? "Modern degilmis"

Sen yine iyi yirtmissin bu Konuda Emir Kardes. Ben daha sert tepkiler aldim.. Almanya ile kiyasladim 2 ve 3. Bundesliga ile.. " Almanlar için Futbol bir Kültür dediler. Ailesi ile Haftasonu zaman geçirme niyetine bir Zaman geçirme dediler"

Geldik TT Arena'ya.. Modern Stadyum..

Bu sefer Ulasim dediler. Ama Ulasimi ben 15 Milyonluk Metropolde Kabullenemem.. Cefasini çekeceksin o Maça gitmek istiyorsan.. Ulasim, Trafik 2 Milyonluk Hamburg'da da var 500 binlik Dortmundada var..!!

Bi yerde Hak veriyorum Arkadaslara.. Birbirimize kiza kiza anlastik bu Konuda.. Türkiye Sartlarina göre o Bilet Fiyatlari olmaz abi..!! Hele hele o 35 TL otopark parasi hiç olmaz..!! 3 Ekmek arasi Köfte ve 3 Ayran'in 40 TL olmasi Kaziktan baska birsey degildir..!!

Bu Konuda Haklilar ama Haksiz duruma düsüyorlar..! Nedenmi..??

Çünki Tepkilerini duyurmuyorlar..! Yönetimin Kulagini Sert çekmiyorlar..!! Birlik Beraberlik olup Yeri Gögü inletmiyorlar..!!

Almanyadan yazmasi Kolay, Sen Istanbul'un yapisini gördünmü hiç diyenleri hissedebiliyorum bile..

Yaa Emir Satriani bu olay böyle iste..!!

Yönetim stadın dolması için gerekli yıldız oyuncuları almadı ronaldinho ve drogba alınsaydı o stad her maç ful çekerdi;)

ronaldinho-gaucho-no-flamengo-5.jpg

27oct-drogba-431x300.jpg

En son Eskişehir maçına gitmiştim.Sık gitmek isterim ama maalesef olmuyor.Benim gidememe sebeplerim;1-Bilet fiyatları 2-Stadın evime ters olması (Pendik) 3-Stattan çıkış rezaleti

Kombinem var

Açılıştan beri bütün maçlara gittim.

Ulaşım problemleri aşılırsa üst geçit yapılırsa kombine ve bilet fiyatlarında indirim sağlanırsa katılımın artacağını düşünüyorum.

Lakin takımın yıllardır üst düzey performans göstermemesi de etken. Bu hafta Bursa maçınıda alırsak yani takımda kazanma isteği olduğu yönünde taraftar ışık görürse bu sezon 40.000 altına düşmeyeceğimizi düşünüyorum.

Benim gözümde " Takimin Performansi" gibi örnekler iyi Gün Taraftarligi imaji birakiyor Arkadaslar...

Yazıyı rahat ulaşım kısmı bozmuş. O gün kötü bir futbol sergileseydik, küfrü basardım.

bilet fiyatlarını normal seviyelere çeksinler arenada ortalama 45 bin civarlarında oynarız. 80 liraya kale arkası bileti satıyorlar. yine yan tribünlerde biletler 600-500-400-300 gibi fiyatlarla satılıyor. bu kısımlar tvye en çok görünen yerlerde. maçlara bakın aşırı pahalı biletlere göre ucuz olan kısımlar hep doluyor ve biletler bitiyor. ama milletin kombine aldığı fiyatlara sen sıradan tek maç bileti satarsan o kısımlar dolmaz sende 30-35 bin civarında kalırsın.

bursa maçında 40 bin civarında taraftar bekliyorum. inşallah 600-500 lük kısımlara hiç bilet satılmaz.

Fotoğraflar herşeyi anlatıyor sanırım :mad: Eminim kombine sahibi olup, gidip bu sıkıntıyı yaşayan bir daha gitmem diyordur.

ülkemizde asgari ücretin 650 lira olduğu yerde ttarenada galatasarayı seyretmekte 600 lira :)

ucuz 40 liralık yerleri bu taraftar zaten dolduruyor önemli olan 200-300-400 lük yerler oralar boş bunu anlayamıyormusunuz??

1 bin lira aylık geliri olan bir insan ayda 2 sefer maça gitse 200 liradan 400 lira aylğının yarısı sadece maça gidiyor ki ulaşımı yemeyi içmeyi saymıyorum stadta ki

ondan sonra stad niye dolmuyor?

bunu taraftara değil yönetime sormak lazım??

Tek sorun bilet fiyatlaridir arkadaslar ...millet Barcelona'yi bu paraya izlemiyor resmen saçmalık ...taraftar cok bile geliyor bu paraya...bilet fiyatları yarıya insin stad dolmasın o zaman bu yazı kesinlikle haklıdır

sadece bu yıl değil ki en başarılı dönemimizde de stadı tam doldurduğumuz olmadı.

yani işi sadece takımın seyirci çekmemesi, bilet fiyatları, ulaşım sorunları vs ile açıklayamayız.

bizim taraftarımızda yıllardır nereden geldiği belli olmayan bir rahatlık var. :D

1- stada ulaşım konusundaki büyük sıkıntılar.(bence en önemli neden)

2- takımın yıllardır berbat futbol oynaması, taraftarın futbola soğuması

3- yüksek bilet fiyatları.

Üst Alt