Taraftar neden lig maçlarına gitmiyor? - Sayfa 4 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Taraftar neden lig maçlarına gitmiyor?

Cevap: Taraftar neden lig maçlarına gitmiyor?

saymışsın sayıştırmışsın kusura bakmada birde o takımların bilet fiyatlarını yazsaydın. milano da bir kaç milyon nufuslu bir şehir ama en yüksek fiyatlı bilet "MİLAN" takımının bak milan diyorum. bu takımın lig maçları bile en pahalı bilet 80 Euro. bizim en pahalı 600. bunlarıda yaz.

28 aralık Celtic - Rangers maçının bilet fiyatı : £256 (750 TL)

19 kasım Bayern - Dortmund maçının bilet fiyatı : £152 (440 TL)

22 ekim Celtic - Aberdeen maçının bilet fiyatı : £65 (190 TL)

ama gel gorki full cekecek hepsi.

Evet bizde bilet fiyatları ucuz demiyorum. Pahalıdır olabilir. Takım başarısızda olabilir. Ulaşım kimilerine zorda gelebilir (ha bana gelmiyor en az 2 saatim yolda geçsede, hatta samiyende yağmurda karda ağzıma sıcıla sıcıla cok maca gittim, ama onemli değil, takımı yanlız bırakmamak onemli, ozellikle evde!) fakat Galatasaraylının gorevi o stadı doldurmak abi. Nediyim, gitmeyin mi diyim ?

Bilet pahalı geliyorsa ozaman duyuralım sesimizi. Niye birleşip yonetime oneri getirmiyoruz ? Niye kimse bişey yapmıyor ? Galatasaray kardesim bu, gunluk yonetimlerin kararları o tribunleri bos bırakılmaya mahkum bırakmamalı. Taraftar olarak insiyatif almak durumundayız.

Dedimki zaten, alabilen kombine alsın. Parası yoksa biriktirip alsın. 1 sezon 2 sezon gitmesin 3. sezon gitsin abi. Vereceğin para ağır gelmez sana senin kulubun bu, senin parcan. Bende 1 maça 600 TL vermenin manyaklığından haberdarım, fakat bir çözüm bulunmalı. Yönetim elinden geleni yapmaya mecbur, o batı tribunu boş kalamaz maçlarda. Galatasaray bu, ayıp.

beyler birde konu hit olmuşken bilgilendireyim.en son eskişehir maçında çekirdek paketleri stada alınmadı.cebinize falan doldurup girin :)) polis o paketi at yada 'burada ye' dedi.napayim abi hepsini ağızıma mı atayım dedim yanındaki polisler güldüler doğal olarak.sonuç attım tabi paketi yere.

Heee cebimizi doldururuz artik, sagol bilgilendirdigin için.. Takimi rakip takimin taraftarlari destekler, biz çekirdeklerimizi yiyelim :) :) :) :) :)

28 aralık Celtic - Rangers maçının bilet fiyatı : £256 (750 TL)

19 kasım Bayern - Dortmund maçının bilet fiyatı : £152 (440 TL)

22 ekim Celtic - Aberdeen maçının bilet fiyatı : £65 (190 TL)

ama gel gorki full cekecek hepsi.

Evet bizde bilet fiyatları ucuz demiyorum. Pahalıdır olabilir. Takım başarısızda olabilir. Ulaşım kimilerine zorda gelebilir (ha bana gelmiyor en az 2 saatim yolda geçsede, hatta samiyende yağmurda karda ağzıma sıcıla sıcıla cok maca gittim, ama onemli değil, takımı yanlız bırakmamak onemli, ozellikle evde!) fakat Galatasaraylının gorevi o stadı doldurmak abi. Nediyim, gitmeyin mi diyim ?

Bilet pahalı geliyorsa ozaman duyuralım sesimizi. Niye birleşip yonetime oneri getirmiyoruz ? Niye kimse bişey yapmıyor ? Galatasaray kardesim bu, gunluk yonetimlerin kararları o tribunleri bos bırakılmaya mahkum bırakmamalı. Taraftar olarak insiyatif almak durumundayız.

Dedimki zaten, alabilen kombine alsın. Parası yoksa biriktirip alsın. 1 sezon 2 sezon gitmesin 3. sezon gitsin abi. Vereceğin para ağır gelmez sana senin kulubun bu, senin parcan. Bence 1 maça 600 TL vermenin manyaklığından haberdarım, fakat bir çözüm bulunmalı. Yönetim elinden geleni yapmaya mecbur, o batı tribunu boş kalamaz maçlarda. Galatasaray bu, ayıp.

verdiğin fiyatlar derbi maçları yalnız?

ben normal maçları kastediyorum fb maçlarında da 600 tl olsun 1 kereliğine satılır. dortmund bayern maçının 700 tl olması gayet doğal. ama eskişehir-gs maçının 400 tl olması hiçte normal değil

Bir kere zengin fakir muhabbeti çok saçma. Parası olan adam çarçur etmez, etse zengin olmaz. 500-600 lirayı dandik maçlara vermek enayilik bile değil başka birşey. Hiç düşünmeden bu parayı vereeck adam sütçü stadında olduğu gibi caddeden yürüyüp gidemeyecekse bide eziyetini çekmek istemez. Biletler çok pahalı, ulaşım imkansız o metroya girersem o kalablıkta sinir krizi geçiririm. 500-600'ü geçtim 150 lira bile çok istedikleri yerler için . Hasan'ı Mehmet'i izlemeye kimse o paraları vermez , benim imkanım var vermiyorum. Fiyatlar mantıklı bir düzeye inmedikçe tek kuruş da vermeyeceğim örneğin.

saymışsın sayıştırmışsın kusura bakmada birde o takımların bilet fiyatlarını yazsaydın. milano da bir kaç milyon nufuslu bir şehir ama en yüksek fiyatlı bilet "MİLAN" takımının bak milan diyorum. bu takımın lig maçları bile en pahalı bilet 80 Euro. bizim en pahalı 600. bunlarıda yaz.

İtalya'da yaşıyorum, şahidim. Inter-Milan derbisine bilet istedim arkadaş taş çatlasa 60-70 verirsin dedi beklemedeyim.

geçen gün eskişehirspor maçının çıkışında metro istasyonunda sorun oldu ve taraftarlar olabildiğince kaybettikleri vakitlerinden daha fazlasını yitirdiler. yine son dönemde stad ile ilgili bir yönetici aslantepe'nin tamamen uygun hale getirilmesi için 15 milyon $ gerekli olduğunu belirtti. sorun sadece 'yeni stad yapıldı, neden gitmiyoruz' sorusunun cevabını almak değil, daha tamamlanması gereken bir ton iş var. emre'nin yaptığı karşılaştırma gayet makul olmuş. insanları stada çekmek istiyorsanız gerekli rahatlığı vermelisiniz. sistemi düzgün işletmeniz gerekiyor. yine ben eskişehirspor maçından önce trafiği hesaba katmayarak 2 saat önceden çıktım. 1,5 saat oldu ancak karşıya geçebildim. hatta yolculuk sırasında umutsuz umutsuz dışarı bakarken kenardaki trafik polisi ağabeyimiz üzerimdeki formayı görerek saatini gösterdi ve "geç kaldın, geç" yorumunda bulundu. levent'e geldiğimizde erkenden inmek zorunda kaldım ve inanılmaz bir koşuşturmaca ile metro aracılığıyla aktarma yaparak stada maçın 10. dakikasında varabildim. kulübün birkaç iett aracının günlük fiyatlarını ödeyerek taraftara rahatlık sağlama amacında olmasının pek iş gördüğü söylenemez. ayrıca stada bu iki ulaşım araçları dışında ulaşmak imkansız. bir analiz yapmak gerekiyor imar planıyla ilgili.

yanlis yanlis yanlis. bi kere fb her mac full cekmiyor. gecen bir yerde gordugum istatistik ile fb sezon ortalamasi 30 bin seyirci. evet 30 bin. her mac 50 bin cekmiyor. buyuk bir yalan. galatasaraya gelince icerde 2 mac oynandi biri 35 bin. biri 32 bin. bu guzel ortalama. bunun altina dusmesin. tr sartlarinda 30 bin ortalama iyidir. ayrica 600 tlik biletler icin ultra zenginler yokmu alacak diye gaflet yorumlar var. bi kere ultra zengin adam 600 lira verip normal bilet almaz bu 1. ultra zengin adam parasi var zaten gider vip koltuk ya da vip loca alir buda 2. genelde vip koltuk aliniyo. bilet fiyatlari pahali. misal ben 40 tl bilet fiyati bana koymaz gelirim iyidir aypitir soylemesi. ama vermiyorum o parayi. vermiycem aga o paraya degecek futbol yok bi kere. stadin yollari cile. arabanla rahat gidip rahat cikamiyosun. ben eger o bilete 40 veya 600 lira veriyosam ve bana musteri gozuylede bakiliyosa o zaman benim butun konforum saglansin. acik ve net.

600 TL'lik olan koltuklar VIP koltuklar zaten ;) Yani içinde restoranda yemek vs şeyler var.

Kaotik futbol + Bilet fiyatları + Dönüş rezaleti. Olaya sırf mantıken bakarsak gitmek için hiçbir sebep yok. Ama Taraftarlık mantık dışıdır, ben bunlara rağmen gitmeye hep çalışırım. Ama bunları mazeret gösterip gitmeyen adama da neden gitmiyorsun demem.

Takımını seven adam dönüş eziyetini sorun etmez,eden takım sevmiyor başarılı olduğumuzda arkadaşlarına nassıı koyduk lennnn demek için takım tutuyordur..Parası pulu olmayıp gelemeyenler baş üstüne onun dışında hiç bir zorluk gerçek taraftarı etkilemez,biz insan değilmiyiz,bizim sinirimiz yokmu,biz yağmurda çamurda keçi gibi dağa tırmanmaktan keyifmi alıyoruz.Mazoşistmiyiz biz..

Bilet fiyatları çok büyük etken bu konuda. Adam Münih'te bizim fiyatların yarısına, hatta daha da azına Ribery, Robben, Schweinsteiger gibi adamları izliyor, İspanya'da adam aynı şekilde Messi'yi, Ronaldo'yu falan izliyor, biz burada kat kat fazlasına takıma destek olmaya bile gidemiyoruz çünkü çok pahalı. Taraftarın çoğu öğrenci konumunda, bu insanların günlük yol paraları, yemek paraları falan derken, bir de sosyal hayat işin içine giriyor, bilette o kadar fazla para olunca iş çıkmaza giriyor. 40 TL-600 TL fiyat aralığı çok aşırı pahalı...

Galatasaray taraftarı görevini fazlasıyla yerine getiriyor bence. Kale arkaları neredeyse doluyor. Diğer tribünlerde de bilet fiyatlarına göre maksimumm seyirci var.

Dünyada 150 liraya kale arkası tribün bileti satılan tek kulüp bizdiriz diye düşünüyorum.

Her şey ekonomide bitiyor. Paran yoksa 200 veya 600 lirayı maç biletine nasıl vereceksin..

Galatasaray taraftarı görevini fazlasıyla yerine getiriyor bence. Kale arkaları neredeyse doluyor. Diğer tribünlerde de bilet fiyatlarına göre maksimumm seyirci var.

Dünyada 150 liraya kale arkası tribün bileti satılan tek kulüp bizdiriz diye düşünüyorum.

Her şey ekonomide bitiyor. Paran yoksa 200 veya 600 lirayı maç biletine nasıl vereceksin..

Olayın özeti budur.

Bu sorunun tek cevabı biletlerin pahalılığıdır ulaşım falan hikaye.Kaldı ki bu pahalı bilet fiyatlarına rağmen yine kale arkaları dolacaktır.Ama yetmez , yetmiyor her maç en az 45 bine oynamamız gerekir.Bunu gerçekleştirmek istiyorsakta bilet fiyatlarını en azından yarı yarıya düşürmek! Yönetim artık bir el atsın bu işe can sıkmaya başladı çünkü.

Üst Alt