Tarihe Geçen Futbolcu Sözleri | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Tarihe Geçen Futbolcu Sözleri

"Bizi sevenleri üzmeyelim baba."

Metin Oktay

"Biz futbolun sahte dünyasının içindeyiz. Bu tamamen düzmece bir dünya. Bizlere, basit bir oyun oynamamız için milyon dolarlar veriyorlar, ama biz sadece sistemin devam etmesi için kendini satan köleleriz. Ben sadece futbolcu Almeyda, değilim. Ben bir babayım, bir insanım, bir çiftçiyim... Ve futbolun içinde kaldığım hergün gerçek Almeyda'dan uzaklaşıp kişiliğimi yitiriyorum."

Jesus Almeyda

"Livorno'yu eşimden daha çok sevdiğimi söylüyorlar. Bu kesinlikle yanlış. Eşimi de en az Livorno kadar seviyorum."

Cristiano Lucarellı

"Futbol, 22 kişinin oynadığı ve sonunda hep Almanlar'ın kazandığı bir oyundur."

Gary Lıneker

"Taraftarımız 3 istedi, attık. 5 istediler 6 attık. 10 istediler, zaman yetmedi."

Serhat Akın

"Leeds United maçında oyundan alınmasaydım, takım arkadaşlarımı bıçaklayabilirdim."

Pascal Nouma

"Bizim taraftarimiz asla Galatasaray taraftari gibi olamaz, kimse boyle bir taraftar grubu onunde oynamak istemez"

Havier Irureta

"Yalnızca topu gerçekten hissedebildiğinde, ona istediğin her şeyi yaptırabilirsin."

Kaka

"Onun topla yaptıklarını ben portakalla yaparım."

Zlatan İbrahimoviç

"Şutunuzla sadece kaleciyi geçmeyi değil, onu yok etmeyi düşünün."

Steven Gerrard

"Bütün kulüplerde taraftarlar ezeli rakiplerinden nefret eder ve onların aldığı sonuçlarla da ilgilenir."

Fernando Torres

"Alex Ferguson şimdiye kadar çalıştığım en iyi menajer, gerçi o şimdiye kadar çalıştığım tek menajer, ama olsun."

David Beckham

"Bu kadar etmem biliyorum ama ne yapayım, endüstri böyle."

Michael Essien

"Tromsö'yle 100 kez oynasak 99?unu kazanırız."

Necati Ateş

“Aslında sert bir oyuncu değilim ama Serie A’da kırmızı kart rekoruna sahip olmamın bir sebebi olmalı.”

Paolo Montero

“Deplasmana giderken yolda taraftarlar çeviriyor baklava veriyorlar, havaalanına geçiyoruz baklava veriyorlar. Baklava güzel ama komik geliyor bu davranış…”

Nicolas Anelka

Cevap: Tarihe Geçen Futbolcu Sözleri

"Bazıları kazandıkları milyonlarla kendilerine ferrari yada bir yat alır,ben kazandığım paramla Livorno forması alıyorum"

CRISTIANO LUCARELLI

Sevgili üyelerimizden Ahmet Özgün Güven'den bir alıntıdır; benim de en çok sevdiğim yorumların başında (gerçek)Ronaldo'ya söylenenler gelir.

Üstadlardan Ronaldo yorumları;

Diego Maradona

Ronaldo sakatlandı ve futbol dünyası tanrısını kaybetti...

Jose Mourinho

Maradona'yı Eusobio'yu ve Gullit'i gördüm. Ama 96 yılındaki Ronaldo'nun inanılmaz işlerini ve beni her seferinde şaşırtmasını kimseyle kıyaslayamam. O beni tekrar tekrar şaşırttı ve müthiş şeyler hissettirdi.

Zinedine Zidane

Oğlumla evimin bahçesinde futbol oynarken ikimiz de en sevdiğimiz futbolcular olurduk. Oğlum ben olurdu ben ise Ronaldo

Thierry Henry

Ronaldo gördüğüm en iyi futbolcudur. Bence Maradona ve Pele'nin aynı yaştaki hallerinden çok daha iyidir.

Ronaldinho

Ben Ronaldo'yla kıyaslanamam. O benim idolüm.

Pele

Kod:
Ronaldo'nun şu anki dünya futbolunda geldiği seviyeye kimse ulaşamaz.

Franz Beckenbauer

Kod:
Ronaldo savunulması imkansız olan, hızı ve yetenekleriyle yarışılmaz, gol atma içgüdüsü olan bir oyuncu.

Mancini

Ronaldo futbol dünyasının miti gibidir. Gücü ve oyunu domine edişi neredeyse mükemmel seviyededir. Sadece bir Pele var ve Maradona... Ronaldo da öye, o eşsiz.

Fabio Capello

Kod:
Ronaldo gerçekten inanılmaz bir dahi.

Rudi Völler

Dünya Kupası performansımız çok iyiydi. Eğer Ronaldo bizde olsaydı kupayı almıştık.
(2002 dünya kupası finali sonrası)

Shevchenko

Adriano inanılmaz yetenekli bir oyuncu. Ama Ronaldo ile kıyaslanamaz. Onda herşey var. Güç, yaratıcılık, inanılmaz bir yetenek... Ronaldo hala günümüzün en iyi sanrtraforudur.

Raul

Antrenmanlarda bazen dalıyorum ve kendimi Ronaldo'yu izlerken buluyorum

Madini

Gördüğüm en iyi futbolcular Maradona Ve Ronaldo'dur.

Kendisi hakkında duyduğum en güzel yorum:

"Futbol tanrıları seni yarattıktan sonra kalıbı kırmışlar herhalde, daha senin gibisi gelemedi."

Muhabir: Türkiye'den fenerbahce'yi taniyormusun ?

Christian Vieri : Hayır... Galatasaray'da mi oynuyor ?

Mourinho;

“Eğer işimin kolay olmasını isteseydim, Porto’da kalırdım. Güzel mavi koltuk, UEFA Şampiyonlar Ligi kupası, Tanrı ve Tanrı’dan sonra ben...”

“Eğer evdeki garajınızda bir Bentley’niz, bir de Aston Martin’iniz varsa ve her Allah’ın günü gideceğiniz yere Bentley’inize binerek gidiyorsanız, e biraz aptalsınız demektir.”

Arsene Wenger’e dair: “Onun röntgenci olduğunu düşünüyorum. Böyle tipler vardır; evde otururken teleskopla başka evlerin içinde başkalarının neler yaptıklarını izlerler... O da Chelsea hakkında konuşuyor, konuşuyor, konuşuyor...”

“Şu anda lider durumda olmamız kulübün maddi gücünden kaynaklanmıyor. Bütün kupaları alma iddiamız, benim üstün çabalarımdan ve emeğimden kaynaklanıyor.”

"Futbol bir ölüm-kalım meselesi değildir. Ondan çok daha önemlidir"

Bill Shankly

"Futbol asla sadece futbol değildir"

Simon Kuper

Üst Alt