Taşınayım mı? Taşınmayayım mı? | Önerileriniz | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Taşınayım mı? Taşınmayayım mı? | Önerileriniz

Merhaba arkadaslar,

büyük bir ikilem icerisindeyim.

Suan is yerime ulasmak icin 1 saat 20 dakikalik (sadece gidis) bir yol katetmem gerekiyor her gün. Tren ile gittigim icinde tren saatlerini bagliyim. yani fleksibilite denen sey sifir.

lakin ailemin yaninda yasadigim icin tabiri caiz ise ekmek elden su gölden yasiyorum ve kazandigim maas'imin hepsi bana kaliyor.

sekizinci aydan itibaren ögrenci dönemim bitiyor ve tam maas alacagim. söylemesi ayip 1800 euro.

calistigim yere yakin güzel bir ev buldum. tam merkez'de olmasina ragmen inanilmaz sakin. bütün her sey elimin altinda: postane, belediye, fitness stüdyosu, lokantalar, carsi pazar hersey. kapidan ciktigim an'da carsidayim.

lakin evin masrafi hersey dahil 600 euro. bunun yaninda master'imi da yapmak istiyorum. ayda 350 euro da o olacak. evin en büyük avantaji ise, is yerime sadece 20 dakika da ulasiyorum.

suan ailem ile yasadigim icn kendime ait odam yok. master icin büyük bir sorun teskil eder bence, cünkü üni'ye giderken bile ders calismak sIkInti oluyor. ama buna karsilik her ay elimde 600 euro gibi kücümsenmeyecek bir miktar fazladan oluyor.

edit: tasinirsam ayda 450 euro'm kaliyor yeme icme, keyif vs. icin. tasinmaz isem, 1000 euro.

sizin fikirleriniz nedir bu konuda?

bana gercekten cok yardimci olmus olursunuz!

fikirlerinizi sebepleri ile birlikte yazarsaniz cok sevinirim.

fikirleriniz icin simdiden tesekkür ederim :)

Cevap: Tasinayimmi? Tasinmayayimmi? | Önerileriniz

Ben olsam taşınırım.

Edit : Yanına bir ev arkadası da bulursun belki. Masraf yarıya iner böylece. :)

Bence tasin..Hem isine yakin hem de ayri odan olur rahat olur.

Evde kal... Yeni ev demek çok masraf demek... Ummadığın işler çıkacak ortaya... Bekar evi demek akşam eve geldiğinde yemek olmaması demek... vs... 600 Euro masraf vereceğine bir kenara koy, para biriktir... Ders çalışmak için ekstra oda gereksinimi bu işin bahanesi olur :)

Bence aynen devam et...

Samimi bir cevap verdim, sanki yıllardır tanışıyormuşuz gibi, kusura bakma :)

1800ün yanında 600 + anlattığın ortamda bir eve çıkmak bence çok akıllıca olurdu.Birde ev arkadaşı bulursan Master paran falan rahatlıkla üstesinden gelirsin.

degerli fikirleriniz icin cok tesekkür ederim arkadaslar :)

Ben olsam taşınırım.

Edit : Yanına bir ev arkadası da bulursun belki. Masraf yarıya iner böylece. :)

ben yanliz yasamak istiyorum. bir baskasinin agiz kokusunu cekemem :D. ev 60m2 ve iki kisi icin kücük olur bence. ben rahat edebilmek icin 2 odali ev ariyordum zaten :)

bence de taşınmalısın abi.

edit:yemek işi zor ben de ikilemde kaldım.

yemek yapmasi sorun degilde, yemek masrafi sorun olabilir. gerci su'dan baska birsey icmiyorum. is yerinde cay kahve de beles. bir tek süt almam lazim icecek, fitness yaptigim icin, protein'i süte karistirip iciyorum. gerci gerekirse su ile de icebilirim :lol:

Evde kal... Yeni ev demek çok masraf demek... Ummadığın işler çıkacak ortaya... Bekar evi demek akşam eve geldiğinde yemek olmaması demek... vs... 600 Euro masraf vereceğine bir kenara koy, para biriktir... Ders çalışmak için ekstra oda gereksinimi bu işin bahanesi olur :)

Bence aynen devam et...

Samimi bir cevap verdim, sanki yıllardır tanışıyormuşuz gibi, kusura bakma :)

estagfurulla! :)

samimi insanlari severim. zaten samimi cevap beklemesem yazmazdim buraya :)

tam ikilemde kaldigim yere sen degindin zaten. para biriktirip istanbul'a gitme hedeflerim vardi. gezip tozmak icin ve TTArena'ya gidebilmek icin. daha hicbir macimiza gidemedim tr'de. :(

1800ün yanında 600 + anlattığın ortamda bir eve çıkmak bence çok akıllıca olurdu.Birde ev arkadaşı bulursan Master paran falan rahatlıkla üstesinden gelirsin.

evet reis. benim korkumda zaten simdi tasinmayip pisman olursam, bir daha böyle 4x4 bir ev bulamam. adam bana kagitlari da yolladi. yani artik is bana kalmis.

off off...500 euro fazla kazansam hic sorun olmazdi :)

Hic dusunme tasin eger para biriktirip biseyler alma derdin yoksa . Hatta oyle bile olsa biraz daha uzun donem sonra alirsin istedigin seyi . Senin bilecegin is ama ben kesin tasinirdim .

Kaç yıldır yalnız yaşıyorum, özgürlük gibisi yok; taşın bence... :)

Önceliğim yalnız yaşamak, kendi odamda çalışmak ve her gün 1 saat kazanmak diyorsan taşın, yok önceliğin ailenle birlikte yaşamak, düzenli olarak yemeğini yemek ve her ay ekstradan 600 euro kazanmaksa taşınma. Bu tamamen senin önceliklerine kalmış bir şey. İçinde bulunduğun şartları en iyi sen bilirsin neticede.

Kaç yıldır yalnız yaşıyorum, özgürlük gibisi yok; taşın bence... :)

özgürlügün bedeli de cok para kardes :)

aslinda ev dösemede sorunum yok. gereken seyler evden götürebilirim. annem genelde stoklar herseyi :asd:

sadece su elektronik esyalar insanin canina okuyor. cok pahali ya!

Hic dusunme tasin eger para biriktirip biseyler alma derdin yoksa . Hatta oyle bile olsa biraz daha uzun donem sonra alirsin istedigin seyi . Senin bilecegin is ama ben kesin tasinirdim .

sanirim kilit nokta burasi kardes :)

Ayni durum bende de var, çalistigim isyeri uzak, bende ailemin yaninda kaliyorum.. Valla senin yerinde olsam ev yerine araba alirdim, Almanya'da hiz siniri da yok, yarim saatte gider, yarim saatte gelirim.. Ekmek elden su gölden yasamaya devam ederim ben bi 30 yasima kadar öyle yapacagim kismetse :D

Üst Alt