Taylan Antalyalı: "Asla çalışmayı bırakmadım" | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
5f5d2bd4ae298bac4b2060a7.jpg

Sarı-kırmızılı forma altında parlayan Taylan Antalyalı, Galatasaray Mobil Uygulamasına özel röportaj verip soruları cevapladı.

"Milli takım tabii ki her Türk gencinin hayalidir"
Takım arkadaşı Feghouli'nin "Saçlarını neden kesmiyorsun ve milli takım neden olmuyor" yönündeki soruları yanıtlayan Taylan, "Saçları kesmememin bir nedeni yok. Tarz değişikliği diyebiliriz. Bir de uzun denemek istedim. Şu an yakıştığını da düşünüyorum. Kestirmeyi de düşünmüyorum. Belki Feghouli çok fazla saçı olmadığı için kıskanmıştır (Gülüyor). Soso her fırsatta milli takım için beni destekliyor. Tabii benim düşüncem öncelikle Sarı-Kırmızılı forma altında kalıcı olup burada başarımı sürdürmek. Milli takım tabii ki her Türk gencinin hayalidir. Öncelikle burada başarılı olup istikrarı sürdürürsem orada olabileceğimi düşünüyorum" dedi.

Geçen sene az süre alan ve o günlerle ilgili gelen soruyu değerlendiren yıldız oyuncu, "Galatasaray kulübündeyseniz buranın forması her zaman çok ağırdır. Bunu taşıma gerekir. Hocam da uygun gördüğü zaman da formayı bana vereceğini biliyordum. Önemli olan o zaman hazır olmaktı. Oynamadığı sürece herkes gibi ben de mutsuzdum, doğal olarak. Böyle olmak da gerektiğini düşünüyorum. Ama asla çalışmayı bırakmadım. Hocalarımdan, büyüklerimden her zaman bir şeyler öğrenmeye çalıştım. O fırsat geldiğinde de iyi değerlendirdiğimi düşünüyorum. Hoca da aynı fikirde. Oynadıkça özgüvenim de arttı. İştahım kabardı diyebilirim. Daha fazla çalışıp bu formayı daha iyi taşımaya çalışacağım" diye konuştu.

Bambaşka duygu
Galatasaray'dan teklif geldiği günleri anlatan Taylan, "Aslında transferin son dönemiydi. Menajerimden böyle bir şey duyduğumda o duyguyu tarif edemem. Böyle hatta o anlatırken bir cevap dahi verememiştim. Çok heyecanlanmıştım. Ondan sonra tabii bunu aileme bahsettim. Onlar da çok mutlu oldular. Transfer işleri kolay değil. Olur veya olmaz ayrı bir konuydu. Çünkü çok kısa bir süre kalmıştı. Ama olmasa bile Galatasaray Kulübü'nden istenilmek bambaşka bir duyguydu benim için" dedi.

6 numara oynamak
Bu sezon 6 numaraya evrilen ve yeni pozisyonunu değerlendiren Taylan, "Sürelerin çok önemli olduğunu düşünüyorum. Top ayağımdayken onu tekrar sağ alayım veya düzeltiyim değil sol ayağıma o açıdan güveniyorum. Onu da geliştirmek için muhakkak çalışmalar yaptım" yorumunu yaptı. Taylan Fatih Terim'le ilgili de, "Hocanın çok büyük tecrübeleri var. Tecrübelerinden faydalanmak çok istiyorum. Ağzından çıkan her kelime benim için çok değerli" dedi.

4 numarayı neden seçtiğini anlatan başarılı orta saha, "Önceki takımlarımda 8 numaraya ayrı bir hayranlığım var. Çok seviyorum. Selçuk İnan'la konuşmak istedim. Selçuk ağabeyle konuştuğumda muhakkak çok yakışacaktır uzun yıllar da giyersin demişti. Tabii ondan sonra karar verdim aslında 8 numaraya. Ama benden önce Babel almıştı. Ben de herkes biliyor zaten Steven Gerrard hayranıyım. Onun milli takımda giydiği 4 numarayı istedim. Rangers maçından sonra kendisiyle görüşme tanışma fırsatım oldu. Çok memnun oldum çok da heyecanlanmıştım. Maçın sonucu istediğimiz gibi olmadı o ayrı ama uzun yıllardır kendisini takip ettiğim, oyun stilini çok beğendiğim bir oyuncuydu. Kendisi maçtan sonra formamı alıp imzalamıştı. Onun da bilgisi varmış ona duyduğum hayranlıktan. Rangers maçının formasını evimde çerçevelettim" ifadelerini kullandı.

Selçuk İnan idolü
Selçuk İnan'ın Galatasaray'daki idolu olduğunu söyleyen Taylan, "Özellikle Galatasaray ve milli takım kariyerinde çok büyük başarılara imza attı. Orta saha anlayışını Türkiye'de çok farklı bir noktaya çıkardığını düşünüyorum. Orta sahadan beklentileri de o doğrultuda yukarı çıkardı. Onunla aynı takımda bulunduğumdan dolayı şu an hocam, tanıdığımdan dolayı çok mutluyum. Bana öğütleri, yardımseverliği inanılmaz. Keşke daha erken burada olup onunla daha fazla oynamayı isterdim. Ama tanıdığım için gerçekten çok mutluyum" diye konuştu.

Taylan'ın en sevdiği tezahürat
Çocukluk aşkımsın, Adanmış hayatların umudu

Lakap
Steve diyorlar, Scott Piri rockstar diyor.

Çok güzel açıklamalar...
İnşallah mevkiinde yılın enleri arasına girersin ve şampiyonluğumuzda büyük bir katkın olur
Hakkında bundan sonra hayırlısı olsun. Milli takıma da fazla takılma , başındaki adam sorunlu zira.

bu çocuk tam o bölgenin oyuncusu oldu

herşeyi güzel yapıyo,hücumda biraz daha işin içine girmesi lazım sadece pas,şut,asist gibi

Evet, hucuma daha sık cikmali ama Rize macinda en az 3 defa filan ceza sahasini karistirdi. Birinde 1 saniye filan gecikmese yine golunu atardi. Acikcasi bjk macini bekliyorum

Çok samimi buluyorum kendisini. Umarım devamlı üstüne koyarak devam eder.

Transfer tanıtımına annesi ile gelen adam güzel adamdır.

sent via GSC

Hücuma yeteri kadar cikiyor zaten daha fazlası için geri de çapa olarak feghouli kalacak sürekli denerse defansif anlamda zafiyet yaşarız. Kendisi tam bir 6 numara oldu artık ne 8 e ne 10 a zorlamali başarılı olduğu kendini gösterdiği yildislastigi bölgede yürüyüp gitmeli. Fizik olarak ideal seviyede ve çevik. Fiziğini geliştirmeli falan diyenler ezbere konuşuyor gibi geliyor bana.

Hücuma yeteri kadar cikiyor zaten daha fazlası için geri de çapa olarak feghouli kalacak sürekli denerse defansif anlamda zafiyet yaşarız. Kendisi tam bir 6 numara oldu artık ne 8 e ne 10 a zorlamali başarılı olduğu kendini gösterdiği yildislastigi bölgede yürüyüp gitmeli. Fizik olarak ideal seviyede ve çevik. Fiziğini geliştirmeli falan diyenler ezbere konuşuyor gibi geliyor bana.

Gerçekten baydı artık şu fizik lafı yıllardır. Ligin en fazla ikili mücadele kazanan adamlarından birine fiziğini geliştirmeli demek biraz komik oluyor.

sent via GSC

Taylan + Emre k. Seneye girecek sacma yabanci kuralini kökten cözdük. Belki emre t. De katilir buna sikca sakatlanmazsa

Üst Alt