Tekirdağ Çorlu'da Yolcu Treni Devrildi! Ölü ve Yaralılar Var | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Tekirdağ Çorlu'da Yolcu Treni Devrildi! Ölü ve Yaralılar Var

Tekirdağ'ın Çorlu ilçesi yakınlarında Kapıkule-İstanbul seferini yapan yolcu treninin 5 vagonu, raylardan çıkıp devrildi. Yaralıların olduğu belirtilirken, bölgeye ambulanslar ve helikopter sevk edildi. Tekirdağ Valisi Mehmet Ceylan, yaralıların tahliye edildiğini bildirdi.

Tekirdağ Çorlu ile Muratlı arasındaki Sarılar Mahallesi mevkiinde Kapıkule-İstanbul seferini yapan yolcu treninin 5 vagonu, henüz belirlenemeyen nedenle raydan çıktı.

Tekirdağ Valisi Ceylan yaptığı açıklamada "Çok sayıda yaralı var, arazi çamurlu, bölgeye araçlar giremiyor, paletli araçlar sevk ediyoruz" dedi.

Olay yerinde çok sayıda yaralı ve ölü olduğu belirtilen kaza Uzunköprü ilçesinden İstanbul'a hareket eden trenin, henüz bilinmeyen bir nedenle bazı vagonlarının raydan çıkması sonucu, Çorlu istikametinde Sarılar köyü yakınlarında meydana geldi.

Bölgeye çok sayıda ambulans sevk edildi.

Görgü tanıklarının ifadelerine göre, çok sayıda yaralı ve hayatını kaybedenler olduğu belirtiliyor.

Araçla ulaşımın güç olduğu kaza yerine ekiplerin sevki sürüyor.

https://www.ntv.com.tr/galeri/turki...DRkuwvVrQEexwsEUO1Bujw/rVpbMI7aoUq0zJd_sZ-yXA

,rVpbMI7aoUq0zJd_sZ-yXA.jpg

cok fena bir durum yav

raylar uzun süre bakimdaymis sanirim
benim gözüme carpan ilk sey altindaki taslar oldu
bunlar genelde daha yüksek olurlar
yani raylarin alti cok daha saglam olur
türkiyenin geneli böyle mi bilmiyorum tabii
ikincisi bu raylarin bakim islemleri milimetrik bir istir sakaya gelmez
ben bazen bu islere bakan ölcüm yapan heriflerle sohbet ederim
0,2mmden fazla sapma olursa ölcüm yaparken tüm isi tekrar yapmalari gerekiyor mesela
deutsche bahn bu ise cok titiz bir sekilde yaklasiyor
ufak bir hataya bile göz yummuyorlar

Bu hat tam olarak hatırlayamasam da 4 yıl öncesinde bakım ve onarım yapılcak diye kapanıp 3-4 yılda bakımı oldu millet de haliyle trene binemeyip tekrar açılışını iple çekiyodu.Hatta 1-2 yıl bakım olacak denilmişti ilk aşamada ama üstüne 2 yıl daha da sonraya yetiştirilebildi. Bu 3-4 yılda yapılan bakıma bak tebrik ediyorum emeği geçenleri.Adamlar menfez üstüne toprak atıp bırakmışlar,sanki muson yağmurları var yağmurdan deniliyo bide utanmadan.

ulan yağmur yağdı diye raylar çökmek o dolguyu yapan firma ucuza kaçtığı için çöktü. havada asılı duruyor raylar altında toprak kalmamış. fotoğraflara bakıyorum sıradan vatandaş olarak anladığım ihmal olduğu ortada.

doğal afet deyip geçtikçe bu olayların önüne geçilemez. o firma ucuza kaçmanın bedelini misliyle ödeyecek ki bir daha kimse buna cesaret edemeyecek. ama takdiri ilahi deyip geçildikçe iyice suyunu çıkaracaklar bu işin.

ölenlere allah’tan rahmet yaralılara acil şifalar diliyorum.

Kaza sonucu ilk bilgilere göre 10 kişi öldü, 73 kişi ise yaralandı.
Allah rahmet eylesin,yaralılara acil şifalar çok üzücü ...

Her zamanki gibi ihmal insan cani aldi.

Emegi gecenlerin Allah bin belasini versin. Pisipisine hayatini kaybeden insanlari da Allah rahmet eylesin.

Allah rahmet eylesin
Bu olayın sorumluları kimse hesap vermeli
Insanlara pisi pisine öldü demiyeceģim allah bilir herseyi ancak sorumsuzluk olduğu apaçık.

DhmXjF8WsAAhgbr.jpg

rezillik.sorsam adamlar yol yaptı yol diye savunulur.hangi yandaş o demir yolunu yeniledi açıklasınlar bakalım.

Yurttaş devletine güvenmeli değil mi? Güvenmiyorsa orada büyük bir sıkıntı vardır.

Benim zerre güvenim yok. Bu ülkede kesinlikle demiryolu kullanılmamalı. Bu kaçıncı oldu.

Pamukova kazasını hepiniz unuttunuz değil mi! Belki çoğunuz hatırlamıyordur. Dönemin sorumlu bakanı bırakın istifayı bu ülkeye başbakan oldu. ülkenin son başbakanı. Kendini küçük gören makamıyla dalga geçen Binali Yıldırım.

iPhone cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi

Üst Alt