Telefonlara Getirilen Taksit Yasağı Kalktı! - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Telefonlara Getirilen Taksit Yasağı Kalktı!

Bay Sinan kredi kartına taksidi söylüyor, kredi açmayı değil ikisi birbirinden farklı şeyler. Doğru yani söylediği şey bizdeki gibi yok.
Var üstat.
Daha cok direk ürünü aldigin yerin araciligi ile ürün kredisi olarak yapiliyor, cünkü direk ürünü alirken yaptiriyorsun yani daha rahat, daha kolay ama kredi karti üzerinden yapma imkani da var.

Mesela ben şimdi atıyorum alman amazonundan 6 taksitle alışveriş yapabiliyor muyum ?
Direk Amazon bu hizmeti yeni yeni sunmaya basladi ve henüz tüm ürünleri kapsamiyor.
Bes taksit yapiyor, taksitleri her 30 günde bir kredi kartindan cekiyor ve faiz isletmiyor.
Ama Amazon üzerinden ürünü kredi karti ile alirsan yine kredi karti üzerinden taksit yapabiliyorsun.

Var üstat.
Daha cok direk ürünü aldigin yerin araciligi ile ürün kredisi olarak yapiliyor, cünkü direk ürünü alirken yaptiriyorsun yani daha rahat, daha kolay ama kredi karti üzerinden yapma imkani da var.
Mesela Media Markt, ama bunlarin cogu faiz ile oluyor (kredi kart olayindan bagimsiz). Ben daha Hollanda da faizsiz yapan bir dukkan gormedim.

Mesela Media Markt, ama bunlarin cogu faiz ile oluyor. Ben daha Hollanda da faizsiz yapan bir dukkan gormedim.
Hollanda icin bir sey diyemem ama mesela Media Markt Almanya´da senelerdir faiz isletmiyor.
Üstelik iki tür taksit sistemi var.
Bir tanesi kredi karti üzerinden belirli bir miktara kadar 10 ay taksit, digeri ise banka üzerinden ürün kredisi olarak 33 aya kadar.
Bir cok yer artik faiz isletmiyor, isleten yerler ise bir cok kez kampanya yapiyor ve faiz isletmiyor.

Yani ben almanya vatandasiyim , oranin bir bankasindan da mevduat , kredi karti gibi urunlerim var

Bir magazaya gidip , alip alacagimi alip , 200 lira tutan seyi 20 lira seklinde 10 ayda odeyebiliyor muyum kredi karti limitim dahilinde ?

Hollanda icin bir sey diyemem ama mesela Media Markt Almanya´da senelerdir faiz isletmiyor.
Üstelik iki tür taksit sistemi var.
Bir tanesi kredi karti üzerinden belirli bir miktara kadar 10 ay taksit, digeri ise banka üzerinden ürün kredisi olarak 33 aya kadar.
Bir cok yer artik faiz isletmiyor, isleten yerler ise bir cok kez kampanya yapiyor ve faiz isletmiyor.
Sizin orasi degisik buralardan demek. Faizsiz tek sey burada cep telefonu alarken + yaninda bir abone, o telefonu 'taksitle' oduyorsun ve abone miktari ile beraber kesiliyor hesabindan, ve bunda faiz olmuyor.

Diger seylerin hepsinde oluyor genelde.

Taksit tabiki olmalı zaten kaldirmalari sacmaydi burda herkes 20 30 bin TL yada euro maaş alıyor anlaşılan
Bu memlekette memur bile 3000lira alıyor varın asgari ucretliyi düşünün yeni evlenecek bir genç beyaz eşya almaya kalksa taksit yapmıyordu şerefsizler TV alayım dersin 3d olsun smart olsun iyide marka olsun dedin en az 4000 3takside boluyordu önceden enazindan 6 8 gibi taksitler olmaliydi zaten
Uk de almanyada Hollanda da vs yasamiyorsaniz bizim ülkede taksit abartılı olmadan mutlaka olmalı alınan maaşlar ortada

Yalnız şöyle bir durum var, peşine taksit imkanı iyi hoş gözüküyor da genelde orada bahsedilen fiyat peşin fiyat olmuyor ya da çok nadir oluyor.

Örneğin elektronik bir ürün alacaksınız ya da beyaz eşya vs. peşin ödemek istediğinizde size kesinlikle bir indirim yapılır bu da aslında takside yedirilen bedelin düşürülmesidir yani verilen fiyat zaten faiz eklentili fiyat oluyor en başta.

Taksit tabiki olmalı zaten kaldirmalari sacmaydi burda herkes 20 30 bin TL yada euro maaş alıyor anlaşılan
Bu memlekette memur bile 3000lira alıyor varın asgari ucretliyi düşünün yeni evlenecek bir genç beyaz eşya almaya kalksa taksit yapmıyordu şerefsizler TV alayım dersin 3d olsun smart olsun iyide marka olsun dedin en az 4000 3takside boluyordu önceden enazindan 6 8 gibi taksitler olmaliydi zaten
Uk de almanyada Hollanda da vs yasamiyorsaniz bizim ülkede taksit abartılı olmadan mutlaka olmalı alınan maaşlar ortada

Yoo yapılıyordu.

Tv hala 3 taksit o değişmemiş ki o de 3-4 ay önce değişti öncesinde limit yoktu.

Üstat bankaya gidip kredi cekmeden mi bahsediyorsun tam olarak anlamadim?

İlla bankaya gitmene gerek yok bazı mağazalarda temsilciler hazır bulunuyor iki dakikada 24 ay falan taksitlendiriyorsun alışverişini. Senin dediğin başka bir sistem, kredi kartı ile ilgili dediğin de mail order sanırım. Bizim sistemde aldığın ürün direkt toplam bakiyeye yansır ama borç taksitlendirilir farklı yani...

ABD'de yaşadığım dönemde bizdeki gibi taksit olsaydı newegg'i boşaltırdım mesela o günleri çok iyi hatırlıyorum o yüzdne bizdeki gibisi yok demiştim. Ama yenilikler olduysa, Almanyada falan farklıysa bilmem.

Eldeki para her zaman ileridekinden kuvvetlidir

O yuzden elinde ,hele de nakitle bir magazaya gittiginde pazarlik gucun oluyor

Yalniz bu is yeni turedi , son 2-3 senelik mevzu , eskiden kurumsal yerlerde soz konusu degildi bu , artik ben de inanmiyordum ama gozlerimle gordum oldugunu

Hem taksit kisitlamasi , hem de nakite olan ihtiyac , o firmalari dahi buna itti demek ki

Görüyorsunuz herkes Türkçe konuşuyor ama farklı anlıyor, bir de bunu kitap çevirilerine falan uyarlayın... Aslında kimse kimseyi tam olarak anlamıyor, bu modeli küresel ölçeğe uyarlayınca ortaya dehşet bir tablo çıkıyor.

Konuyla alakası yok ama mühim bir detay paylaşayım dedim.

İlla bankaya gitmene gerek yok bazı mağazalarda temsilciler hazır bulunuyor iki dakikada 24 ay falan taksitlendiriyorsun alışverişini. Senin dediğin başka bir sistem, kredi kartı ile ilgili dediğin de mail order sanırım. Bizim sistemde aldığın ürün direkt toplam bakiyeye yansır ama borç taksitlendirilir farklı yani...

ABD'de yaşadığım dönemde bizdeki gibi taksit olsaydı newegg'i boşaltırdım mesela o günleri çok iyi hatırlıyorum o yüzdne bizdeki gibisi yok demiştim. Ama yenilikler olduysa, Almanyada falan farklıysa bilmem.
Bahsettiklerinin her türlüsü var.
Ürünü aldigin yerde oranin araciligi ile banka baglantili ürün kredisi.
Yine ürünü aldigin yer araciligi ile, birlikte calistigi bankaya bagli olarak o bankanin verdigi kredi karti üzerinden taksitlendirme.
Kredi kartina toplam bakiyenin yansimasi ve taksitlendirilmesi.
Kredi kartindan her ay parca parca cekim.
Sen yeter ki para harcamaya niyetli ol, gecirecek bir yol buluyorlar.

Üst Alt