Terim: "Cana'yı İstanbul'da bıraktık" - Sayfa 5 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Terim: "Cana'yı İstanbul'da bıraktık"

Cevap: "Cana'yı İstanbul'da bıraktık"

Cana ayrılacaksa böyle ayrılmalı zaten kaleyi saglama almıs oluruz. Ortasahaya 2 takviye yapılacaktır.

Yerine Muntari ya da Cambiasso gibi oyuncular düşünülüyor. Fatih Hoca da Cambiasso'yu istiyorum dedi zaten. Cana-Muslera takası bizim için çok çok iyi olur. Hem kaleci sorunumuzu çözeriz. Cana'nın yerine düşünülen isimlere de kimse itiraz etmez heralde.

Kardeş orta sahaya stoper terimini ilk sende görüyorum ayrıca Fatih Terim milli takımda aurelio yu oynatıyordu ama stoperle de canaylada alakası yok aurelionun .

istersen bul eski milli maçları izle

aurelio 2 stoperin hemen önünde oynardı

hatta rıdvan bu duruma tepki gösterirdi aurelio 3. stoper gibi derdi

ama topu oyuna sokuşu canadan iyiydi

İlgilenmek değil.Adam direkt para verip almıyor işte.Olay ne zaman başladı? Temmuz oldu hala transfer bitmedi.

Aynı şekilde senin Cana'yı satıp sonra başka kaleci alma işin çok uzun sürer.Böylelikle bir taşta iki kuş vurmuş oluyoruz.

Neyse, Ruffier ile zaten büyük ihtimalle hiç ilgilenmedik, ilgilenmeyeceğiz de o yüzden Muslera'ya da tavım ben. Ancak inşallah ileride Ruffier'i kaçırdığımız için pişman olmayız.

Şu şartlarda muslera gelirse Allah sabır versin. Gerçekten işleri çok zoro lacak. İlk yediği golde küfürler gelecek. Şunuda belirtmek istiyorum bu savunma ile işide çok zor.

Yerine Muntari ya da Cambiasso gibi oyuncular düşünülüyor. Fatih Hoca da Cambiasso'yu istiyorum dedi zaten. Cana-Muslera takası bizim için çok çok iyi olur. Hem kaleci sorunumuzu çözeriz. Cana'nın yerine düşünülen isimlere de kimse itiraz etmez heralde.

Eğer Cana'yı gönderip yeniden bir ön libero, çapa alacaksak bence yanlış yaparız. Ancak Fatih Terim ön liberosuz bir sistem düşünüyor olabilir, örneğin 4-4-2 için Cana çok da uyumlu bir oyuncu olmazdı, o zaman anlarım.

istersen bul eski milli maçları izle

aurelio 2 stoperin hemen önünde oynardı

hatta rıdvan bu duruma tepki gösterirdi aurelio 3. stoper gibi derdi

ama topu oyuna sokuşu canadan iyiydi

Sürekli yana geriye yada yakınındaki oyun kurucuya topu bırakması mı topu iyi oyuna sokması anlamına geliyor.

Cana'nın eksikleri olduğunu söyleyin ama Aurelio'nun topu oyuna iyi sokan bir ön libero olduğunu söylemeyin.

Cana'nın yerine Muntari öküzü alınırsa 1 sezon çöpe gider, lakin Cambiasso gelirse mükemmel olur imkansız gerçi.

Eğer Cana'yı gönderip yeniden bir ön libero, çapa alacaksak bence yanlış yaparız. Ancak Fatih Terim ön liberosuz bir sistem düşünüyor olabilir, örneğin 4-4-2 için Cana çok da uyumlu bir oyuncu olmazdı, o zaman anlarım.

Bu defans hattıyla 4-4-2 nasıl olur, bilemiyorum. Ben Cana'nın gitmesinden yanayım. Muslera'nın da gelmesinden yanayım .. Ayrıca Cana gidip Cambiasso gelse ? Pek mümkün değil ama, olursa bence iyi iş çıkartmış oluruz ..

barcelona bile dmc yle oynuyo(busquets) dmc lerin dönemi bitmez ama bana kalırsa 2 yönlü oynuyan oyuncular herzaman daha makbuldür cana gidebilir takasta.

Benim takımımda da DMC,kaleci ve bir tane stoper haricindeki her oyunucu topu zehir gibi kullanabilen oyunculardan kurulu olsa ben de oynatırım bir tane DMC.

Amaaaaa sen tutup da Busqest ile Cana yı kıyaslıyosan yine de şaşırtırsın beni. Biri her ne kadar DMC de olsa topu bir şekilde kullanabilen bir oyuncuyken, Cana üzerinde herhangi bir baskı olmadığı boş pozisyonlarda dahi 3 metre ilerisindeki adama top atarken cebelleşen düzeyde top yapma yeteneği sınırlı bir oyuncu.

Çok doğru bir hamle olarak görüyorum. Cana' nın Galatasaraya hiç bir şey vermediğini düşünüyorum. Geçen senenin ilk transferlerinden biriydi. Hazırlık kamplarına en baştan katıldığı halde bir türlü hazır olamadı ve Frank Rijkaard Cana yerine Mustafa Sarp' ı oynattı. Rijkaard gitti, Hagi geldi, o da Canayı oynatmadı. Devre arası transfer döneminde bu takımın en önemli eksiği ön liberodur denildi. Burda herkes sabahlara kadar Biglia nöbeti tuttu. Biglia gelmedi, Hagi yine de Canayı oynatmadı, Hagi gitti, Bülent Ünder geldi onun da ilk tercihi olmadı Cana. Şimdi Fatih Terim var takımın başında o da Cana illa kalsın demiyor. Bir ara Türk statüsünde oynama ihtimali vardı, eğer bu iş olsaydı Mustafa Sarp yerine Cana otursun yedek kulübesinde derdim ama öyle bir ihtimal de artık yok gibi gözüküyor.

kewell,neill ve insua'yla * beraber, geçen senenin kötü geçmesinin tek sorumlusu. hayır öyle olması lazım ki takımdan ayrılan 6kişiden 4ü bu oyuncular. gidişiyle ilgili ne söylesem bilemiyorum. sadece canım acıyor. neden bu kadar sevildiğini ya da neden bu kadar galatasaray'ın ruhu yorumları yapıldığını anlamayanlar olabilir, doğaldır. bazen sadece hissedersiniz, bilirsiniz. cana buydu benim için. galatasaray'da olması gereken kişiydi. gitmesi gereken son kişiydi. buraya futbolu bırakmaya geldiğini düşünüyordum. 27 yaşında gelmişti belki 10 sene burada kalacaktı futbolu burada bırakıp efsanemiz olarak sonsuza olarak kalacaktı. yetenek abidesi bir futbolcu değildi, takımdaki en yetenekli isim de değildi belki ama galatasaray'da yer alan bugün itibariye avusturya'ya kampa giden futbolcuların en az yarısınden çok daha fazla yetenekliydi. ama hepsinden daha çok ruha sahipti. galatasaray'da oynamak için gerekli olan ruha. kimse zorla göndermedi tamam ama ben gitmek istiyorum illa ki gidicem demedi bu adam. bizden biri olmaya çalıştı, türkçe öğrenmeye çalışıp öyle röportaj vermeye kalktı. sahada elinden gelenin en iyisini yapmaya çalıştı. oldu olmadı ama çabaladı.

o gidecek ve karşılığında yıllardır ihtiyacımız olan bir kaleciye kavuşacağız. giderken de fayda sağlıyor, galatasaray'ın yararına bir iş yaparak gidiyor. kalemiz doldu peki ya lorik, senin yokluğun nasıl dolacak.

bu iş burda bitmedi ama lorik, geri geleceksin, ve kutsal formayı bir kez daha giyeceksin. sadece hissim bu. belki de öyle olmasını istediğim için ama öyle. gelişinde sevindirdin ama gidişinle çok daha fazla üzdün, tekrar geldiğinde ise dünyanın en mutlu insanı yapacaksın. git ve oralarda mutlu ol. burda seni seven insanlar olduğunu da hiçbir zaman unutma.
.

Üst Alt