Terim'in İşsizlik Maaşı 1.2 Milyon TL!


TFF'nin Fatih Terim ile yolları ayırmasının ardından tartışmalara yol açan tazminat konusunda yeni bir perde açıldı. Sporx'in iddiasına göre, tecrübeli teknik adam iş bulana kadar 15 ay boyunca maaş alacak. İşte haberin detayları...

fatih_terim3245345.jpg


Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim ile Türkiye Futbol Federasyonu’nun yollarını ayırmasının ardından Terim’e ödeneceği iddia edilen 3.5 milyon euroluk tazminat Türkiye’nin gündemine oturdu.
Terim’in sözleşme fesih maddesi TBMM’nin de gündemine gelirken; hem yazılı hem de görsel basında birbirinden farklı iddialar ve yorumlar da gelmeye devam etti.
Peki Fatih Terim’in sözleşmesinde hangi maddeler yer alıyor, Terim’e ne kadar ödenecek ve hangi şartlar altında tazminat ödenir? Bu soru yanıt buldu.

dfgsdfgsdfg.jpg


TERİM İŞ BULANA KADAR HER AY MAAŞ ALACAK
15 Kasım 2018’e kadar Türkiye Futbol Federasyonu ile sözleşmesi bulunan Fatih Terim, bu tarihe kadar (15 ay) herhangi bir takımda teknik direktör ya da sportif direktör olarak görev almazsa TFF tarafından her ay 291 bin euro (1 milyon 193 bin lira) tazminat alacak ve Terim’in 15 ay sonunda alacağı para toplam 4 milyon 365 bin euro olacak.
Terim, bu ay 15 içerisinde herhangi bir takımda görev alırsa görev alacağı tarihe kadar TFF tarafından tazminatlar her ay eşit şekilde ödenecek ve Terim’in göreve başladığı tarihte bu tazminatlar tamamen ortadan kalkacak.Örneğin; Terim, Ekim ayında Galatasaray’da göreve başlarsa; TFF, Terim’e Ağustos ve Eylül ayları için toplam 544 bin euro tazminat ödeyecek ve Terim’in sözleşme tazminat maddesi ortadan kalkacak.
Fatih Terim, herhangi bir takımda görev almazsa Türkiye Futbol Federasyonu’ndan 1 milyon 193 bin liralık maaşının ilkini Ağustos’un son gününde alacak.
YÖNETİM DE TAZMİNATA KARŞI
TFF yönetimindeki bazı isimlerin, tazminat söylemlerinin ardından Terim’e hiçbir ödeme yapılmaması konusunda TFF Başkanı Yıldırım Demirören’e ilettiği öğrenildi.​

Fatih Terim işsizlik maaşı mı alacak? İşte olay iddianın detayları… – Skor
 
Terimin kendini kovdurmak icin en mantikli zaman araligini secmis

sure cok uzunken kovulsa 15 ay maasi alir ama kontrati tamamlamadan maasi bitecegi icin overallda zarara girerdi

kontrati bitmesine hemen az kala boyle bir sey olsa bu kez de 15 ay bitmeden kontrat biterdi

akilli adam

ben bu isleri iyi bilirim , kendisi icin en karli donemde kovuldu
 
Yıllık 2m euro artı bonuslar için gelsin işte , mis gibi takımımız ve u17 jenerasyonumuz var taraftar da özlemiş daha ne olsun.

İstemediği kadar rekabet var hoca bazında , tam bir meydan okuma.Adamsa yönetime göz kırpar.
 
İşsizlik maaşı ve tazminatın hepsini Terim'in alacağını sanmıyorum.

Kim bilir kaç tane üst düzey siyasi ve TFF'den bir kaç kiş paylaşacaktır o parayı.

Terim'e yedirmezler yani o kadar parayı tek başına.
 
Üst Alt