Terim'le Tartışan Aydoğdu'nun Kebapçısına Yıkım Tehdidi


Fatih Terim'le yaşadığı kavga sonrası tanınan Selahattin Aydoğdu'nun Etiler'de bulunan kebap salonu binasının kaçak yapı olduğu iddia edildi.

İBB Meclis Üyesi Hüseyin Sağ, Etiler Nispetiye Caddesi’nde bulunan Yüz Evler Kebap salonun kaçak binada faaliyet gösterdiği iddiasını gündeme getirdi. Hüseyin Sağ, anılan yer ile ilgili İBB’ye soru önergesi verdi.

Hürriyet'ten Dinçer Gökçe'nin haberine göre; önergede özetle: “Tip proje olarak inşa edilmiş binanın yapısı yasa dışı bir biçimde bozulmuş. Binanın bahçesi yan taraftaki arsanın tamamı kapatılarak adeta pergoladan yeni bir yapı yapılmış. Kapı girişi de pergoladan verilmiş ana binadan değil dolayısı ile kaçak pergoladan dolayı komşu mesafeleri de ihlal edilmiş” dedi.

Onaylı projeye aykırı imalat
İBB Meclis Üyesi Sağ, anılan caddedeki binaların, bodrum, giriş kat ve normal kattan oluştuğuna işaret ederek şöyle denildi: “Şikâyet konusu bina çatı katı eklentisi de yapmış. Pergola plan notlarına da aykırı… Hemen yanındaki binalara bakıldığında durum daha da net olarak görünüyor. Onaylı projesine aykırı imalat yapılmıştır ve imar kirliğine sebep vermektedir ve bu suçtur.”

Yıkım ve para cezası
Onaylı projeye aykırı imalat yapıldığını öne süren Sağ önergesinde “Onaylı projesine aykırılık varsa belediye encümeni yıkım ve para cezası versin. İskân belgesi ve işletme ruhsatı iptal edilsin” talebinde bulundu. Sağ, İBB’ye verdiği önergenin yanı sıra İstanbul 3 Nolu Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurumu’na da anılan yer ile ilgili başvuruda bulundu. Başvuruda “Tarafınızdan onaylanan restorasyon projesine tüm aykırılıkların tespit edilmesi…” talebinde bulunuldu.

Terim'le tartışan Aydoğdu'nun kebapcısına yıkım tehdidi
 
fatih-terim_16162.jpg
 
Zabıt ve tutanak vardır bence orda. Hatta yıkım kararı da vardır ama 3194 sayılı imar kanunun 42. maddesi gereği sadece para cezası verilip geçilmiştir, 32. madde(yıkım kararı) uygulanmamıştır. Yıkım kararları keyfiyete göre uygulanıyor çünkü memlekette.
 
Şu adamı savunmayın Allah'ın kekosu gitmiş en lüks yerlerde gidiyorlar zorbalıkla dükkan işletiyorlar sonra Fatih terimi dövdüm diye gündem oluşturuyorlar. Bunlara hiç bi yer vermeyeceksin. Türkiye'nin en güzel yerlerine mesken tuttular bunlar ve çingeneler. Kendi memleketin de yabancı gibisin izin vermiyorlar hiç birşeye . En basitinden tüm iller de midye mafyası hep doğulu ne anlar lan doğulu midyeden de heryeri sarmışlar ve sen yapayım diyorsun tehdit ediyorlar dövüyorlar.


GSCimbom Forum kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
 
Olaya bakın sanırsın İskandinavya'da yaşıyoruz. Bu uygulama sebebiyle yıkım olursa balkonunu kapatan her evin yıkılması gerekir.


GSCimbom Forum kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
 
Üst Alt