Teşekkürler Iceman | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Teşekkürler Iceman

Tobi ;

Senin yeteneklerini bir saniye olsun sorgulamadım, ve herzaman bu takımdaki en iyi orta saha olduğunu düşündüm. Söylemek istiyorum ki; hayatımda senin kadar şanssız bir futbolcu görmedim. Gerçekten oynasan Galatasaray'a çok şey verecek bir oyuncusun. Profesyonelliğin ve sakat olmana rağmen soğuk iklim disiplininden bir saniye kopmaman hayran olunacak cinsten. Tüm şanssızlıklarına rağmen çıktığın her maç göz doldurdun, tertemiz futbolunu oynadın, yanındakilere "futbol akıl ve refleks oyunudur" ne demek gösterdin.

Bilmeni istiyorum ki, bu taraftar sana her zaman sonsuz saygı duyacaktır, çünkü sevilmeyecek hiç bir tarafın yok. Galatasaray'da forma giydiğin için sana teşekkür ediyorum. Her zaman favori oyuncularımdan birisin. Futbol hayatında başarılar ve en iyisini diliyorum.

Tobias_Linderoth.jpg

2lay2w5.png

Jag älskar dig Is-Man !​

Cevap: Teşekkürler Iceman

İlginç bi dönem oldu hem Linderoth için hem de bizim için. Bu kadar süre kalıp , az yararlı olan transfer olmadı herhalde. En azından ben hatırlamıyorum.. Sakatlığı olmasa çok farklı olacaktı çünkü ilk sezonun ilk haftalarında çok sağlam oynuyordu. 6. haftada bi sakatlandı , gitti...

Yine de teşekkür ediyoruz Ice Man :)

Kusura bakmayın ben öyle düşünmüyorum. Giderken bari güzellik yapsaydın da arkandan kulaklarını çınlatmasaydık (!)

Ben asla saygı duymuyorum. 3 yıl takıma 0 katkı yaptıktan giderken hala para istemesi pek de saygı duyulacak yanının olmadığını gösteriyor zaten.

Beni en çok umutlandıran transferlerden biriydi.

Kişilik olarakda , futbol olarakda sağlam bir arkadaşımızdı Tobi.

Hala anlam veremediğim şekilde bir sempatim var ona ama olması gereken yapıldı.

Neyse.

Keşke'ler onunda aklındadır şuan her halde.

Şöyle ki :

Futbola 1985’te, Mjällby AIF altyapısında başlayan Tobias Linderoth, 7 yıl bu kulüpte kaldı. Ardından 1992’de IFK Hässleholm'e, 1995’te Feyenoord’a giden Linderoth, 1996’da ülkesi İsveç’e dönüp IF Elfsborg kulübünde profesyonel futbol kariyerine başladı.

Elfsborg ile iki sezonda 57 maç yapıp 4 gol attı. Sonra Norveç ekibi Stabæk I.F.’e transfer olan Linderoth, bu kulüpte 68 maçta 9 golle oynadı. Buradaki performansıyla dikkatleri çeken İsveçli yıldız, 2001’de İngiltere Premier League’e gitti ve Everton forması giydi. Üç sezonluk Premier League kariyerinde 40 maça çıktı.

2004’te Danimarka’ya gitti ve F.C. Copenhagen’ı zirveye taşıyan kadronun temel taşı oldu. Üç sezondaki 127 maçın tamamında ilk on birde başladı. Performansını 6 golle süsleyen Linderoth, iki de Danimarka şampiyonluğu yaşadı. Linderoth bu sürede 2 kırmızı, 41 sarı kart gördü. İsveç Milli Takımı’nda da kilit rol üstlenen Tobias Linderoth, ikinci kaptanı olduğu ekiple 1999’dan beri 74 maça çıktı, 2 gol attı. 2002 ve 2006 Dünya Kupası, 2004 Avrupa Futbol Şampiyonası’nda mücadele eden İsveçli yıldız, 2002 Dünya Kupası’nda bir maçta 96 dakika sahada kalıp 14.69 km koşarak adından söz ettirdi.

Lütfen saçma konuşmalar yapmayın bu topik'te. İnsan halinden anlayın. Bu topik, Linderoth içindir, siz de kulübün muhasebecisi değilsiniz.

2 sene önce gönderilmeliydi Yönetimin tek hatası oyunculara yapılan fedakarlığı abartması boşu boşuna 3 milyon euro birde tek taraflı feshedildi en az 600 bin.Şimdi 3 sene sabredilecek oyuncu var(Kewell) sabredilmeyecek oyuncu var.Sağlam bir Linderoth'un yapacağı katkı tartışılmazdı teşekkür edilecek biri varsa o da yönetimdir

Takımdan ayrıldığı için hakaret serbest mi ? Bi 3 yılın acısını cıkarsam :). Gerçi bilmiyorum yediği paralar nasıl boğazından geçiyor.

Güzellik yapsın diyenler Tobi'nin vazgeçmesini istedikleri miktarı hayatlarında gördüler mi acaba?

Tüm şanssızlıklarına rağmen teşekkürler Tobi.

İyi futbolcuydu, sakatlıklar olmasaydı keşke.. Ama bi türlü düzelemedi.. Yolun açık olsun Linderoth..

profesyonel futbolcu olabilir ama ne olursa olsun bu işlerin içinde amatör bir ruhta var. Aldıklarını ve verdiklerini düşündüğümüzde giderken hala para istemesi pek de saygı duyulacak bir davranış olmamış.

3 sene boyunca 0 katkı yapan paralarıda beleşten indiregandi yapan adama teşekkür etmem kusura bakma Beleşten 600 bin avrosunuda aldı ohh mis

O kontratla ilgili birşey, futbol risk oyunu. Adam kendini sakatlamıyor ya ? Nasıl para kazanacak ? Futbol oynayamadı resmen adam, siz nasıl üzülmüyorsunuz ben anlamıyorum.

Üst Alt