TESYEV Başkanı Kocaömer: "Engelsiz Aslanlar, Dursun Özbek'e rağmen şampiyon oldu"


Galatasaray Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı (Engelsiz Aslanlar) geçtiğimiz hafta Fransa’nın Toulouse şehrinde Avrupa’nın ikinci büyük kupası olan Andre Vergauwen’de grupta yenildiği İspanyol temsilcisi BSR Albacete’yi finalde mağlup ederek şampiyonluğa ulaştı. Tüm bunlar da Galatasaray Başkanı Dursun Özbek’e rağmen gerçekleşti.

Bu bay, başkanlığa geldikten sonra, bir ara tekerlekli sandalye basketbol branşını kapatmayı düşündü. Sonra herhalde farkına vardı ki, bir branşın kapatılması ancak genel kurul kararı ile olur. Ama ne yaptı? Aylarca Engelsiz Aslanlar’ın maaşlarını ödemedi, ama diğer yandan futbolcular, basketbolcular, voleybolcular v.s. maaşlarını gününde aldılar. Bu süre içinde Engelsiz Aslanlar geçim zorluğuna düştüler. Bankalardan kredi aldılar, kimsenin umurunda olmadı.
Bu branştan sorumlu yönetim kurulu üyesi Ural Aküzüm de neredeyse hiçbir girişimde bulunmadı. Tam tersine, 100 yılı geçkin maziye sahip Galatasaray gibi bir kulübün Yönetim Kurulu Üyesi olarak Bedensel Engelliler Spor Federasyonu yedek yönetim kurulu üyesi olmayı içine sindirdi. Ve belki de Galatasaray’ın aleyhine böylece bir yanlışa daha imza attı.

İki sene evvelki genel kurulda, bir genel kurul üyesi (isimi bizde saklı) kürsüye çıkarak , bilip bilmeden “Bu branş geçen sene 1 milyon 350 bin lira zarar etmiştir. Kapanmalı” dedi. Oysa araştırma gereği duymadığı konu, o sene devletten Avrupa ve Kainat Şampiyonlukları dolayısıyla Galatasaray’ın kulüp olarak 1 milyon 650 bin lira ödül almaya hak kazandığı, ancak ve ancak diğer borçları dolayısıyla bu ödüllere Maliye Bakanlığı ile Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü’nün el koyduğu idi.
Ve geçen sezon maaşlarını alamayan sporcular, kulübü mahkemeye vermek üzere bir avukatla anlaştılar. Avukatın gönderdiği ihtarnameler sonucu maaşlar ödenmeye başladı. Ve bu maaşların toplam aylık tutarı da Galatasaray için komik bir rakam, 80 ila 100 bin lira arasındaydı. Böylece Galatasaray’a, sporcuları tarafından mahkemeye verilmek konusunda bir leke daha sürüldü.

Bu konuda yazacak çok şey var. Ama, şu anda Galatasaray’ın zaten hangi spor branşında başarısı var ki? Galatasaray bir meçhule doğru gidiyor.


Tesyev - Turkiye Engelliler Spor Yardım ve Eğitim Vakfı
 
selcuk'un mac bası kadar aylık maliyeti olan takımdan ne istedin?

adamlar engelli baska isleri gucleri yok nasıl bu kadar kotu olabiliyosun tipini meymenetini si adamı
 
Genel kurul müdahale edip araştırma yapılmalı ve doğru ise kulübün bünyesine ki bir takımın başarısına engel olmaya çalışan başkanın görevden alınması gerekiyor. Tüzüğün içeriğini bilmiyorum ama Genel kurulun böyle bir yetkisi olduğunu düşünüyorum.

Edit: Şimdi tamamen okudum, araştırmadan bu branşın kapanmasına isteyen bir Genel Kurul üyesinin olduğu bir topluluk var ortada.
 
Son düzenleme:
nasıl olurda başarılı olurlar diye önlem almak istemiş başganımız. dursunun olduğu bi yerde kupa kazanmak kimin haddine. . drrhal hepsi kovulup yerlerine en kötü sporcular transfer edilmeli.

F3111 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
 
Ulan kendi alanlarında Dünyanın en iyisiydi bu takım Dursun gelene kadar ne istedin bu engelsiz aslanlardan ?

Adamlar maaşlarını almamalarına rağmen kupa getirdi takıma


Yazıklar olsun adi herif
 
1 minute ago
Sedat İncesu: "Benim yerime düşünülen bir hocayla pazarlık söylentisi var. Dogru ise istifamı hemen teslim ederim. Aslolan Galatasaray'dır."


dursun sen hayatımda gordugum en asagılık en seref yoksunu insansın
 
Anasını analım diyorum bir gün. Böyle bir şerefsizi nası doğurdu acaba çok merak ettiğim bir süreç gerçekten

Tapatalk
 
Üst Alt