1. Lig Maçlar ve Analiz Başlığı - Sayfa 141 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

1. Lig Maçlar ve Analiz Başlığı

Malatya,Erzurum,Gaziantep sonrası Manisa'da Belediye takımlarına geçiyor. Üzücü bir durum. Belediyeler gelirken gerçek takımlar maziye uçuyor.

dün bizim maç yüzünden bakamamıştım ama Denizli-AGücü maçı baya olaylı olmuş. Agücü büyük avantaj kaybetti. Ümraniye'nin 1 puan gerisine düştüler hem de 2 hafta sonra deplasmanda maçları var.

Fikstürleri güzel aslında. Kalan 5 maçın 3'ü evinde deplasmanların 1 tanesi bitmiş Manisa. Denizli'den 1 puan bile alsalar çok büyük şansları olacaktı.

Eskişehirspor ise adım adım 2.lige doğru gidiyor. Hiç ama hiç umut vermiyorlar. 2 puan da geri düştüler 15.sıradan.

Ankaragücü dün Giresun maçını seyircisiz oynama cezası aldı. Gerçekten çok ciddi bir ceza bu kadar kritik zamanda. Giresun ligin hedefsiz takımlarından ama hedefsiz olmak daha az baskı da demek.

Rize-Eskişehir maçı hem zirve hem alt sıra için kritik. Rize bana göre çıktı artık ama evinde nedense pek çok defa kazanamadılar, kazansalar bile zorlandılar hep. Eses ise en kötü 1 puan ister. Yılmaz Vural bakalım etki yapacak mı..

Haftanın maçı ise; Altınordu-Ümraniye tabi ki. Altınordu kazanırsa %80 PlayOff'ta olur, hatta ilk 2 şansı ciddi artar. Ümraniye kazanırsa çok büyük avantaj sağlar ilk 2 için. Bu kadar kritik bir maç olacak.

Boluspor, Elazığ'u 2-0 yendi. Kalan 4 haftada büyük bir mucize olmazsa artık ilk 6 sıra resmen belli oldu böylece.

Rize,Ankaragücü,Gazişehir,Ümraniye,Bolu,Altınordu'dan 3 tanesi seneye SüperLig'de olacak. Rize artık ilk çıkan takım denebilir. Kalan 2 takım için 5 takımın da şansı var.

Umraniyespor Medipol vs. gibi yuksek butceli bir takim degil. Kadro degerleri cok yuksek degil, maliyetli transferleri de yok. Oyuncularin ciddi bir kismi 3. ligden beri takimdalar. Ozetle Umraniyespor'un geldigi yer iyi planlamayla gelinen bir yerdir.

Ayrica yine Medipol'den farkli olarak sayisi cok olmasa da yerlesmis bir semt taraftar grubu vardir. Bugun Altinordu deplasmanina bile akin etmislerdi.

Ümraniye ye niye herkes gıcık?
Tanımıyorum umrumda bile değiller de merak ettim milletin derdini

Ligin 3'te 1'i İstanbul takımı olacak. Stadlarını bilmiyorum gördün mü ama 2500 kişilik ve büyük ihtimal Olimpiyat stadında oynarlar çıkarlarsa.

Belediye destekli bir takım. Ankaragücü gibi köklü takımın çıkması mı yoksa bu takımın çıkması mı? Futbolu seven herkes Ankaragücü der heralde.

Biz Osmanlı,Başakşehir,KPaşa gibi takımların gitmesini isterken bir yenisi daha olmamalı. Ligin marka değerini düşürüyor bu takımlar.

Umraniyespor Medipol vs. gibi yuksek butceli bir takim degil. Kadro degerleri cok yuksek degil, maliyetli transferleri de yok. Oyuncularin ciddi bir kismi 3. ligden beri takimdalar. Ozetle Umraniyespor'un geldigi yer iyi planlamayla gelinen bir yerdir.

Ayrica yine Medipol'den farkli olarak sayisi cok olmasa da yerlesmis bir semt taraftar grubu vardir. Bugun Altinordu deplasmanina bile akin etmislerdi.

Ümraniye 2010 yılında bölgesel amatörde idi inanılmaz bir ivme yakalayıp neredeyse her 2 senede bir üst lige yükseldiler. Ve dediğin gibi bunu kendi oyuncuları ve düşük bütçeler ile yaptılar. Stadı yok parasal gücü fazla değil süper lige hazır değil doğru. Ama bu yükselişte takdire şayan.

Muharrem usta satın alacakmış çıkan haberlere göre bu başarılı organizasyonun da içine edilmesine az kaldı yani. (n)

Üst Alt