1. Lig Maçlar ve Analiz Başlığı - Sayfa 153 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

1. Lig Maçlar ve Analiz Başlığı

Bu sene bana göre 2 tane sürpriz denebilecek takım çıktı. Erzurum ve Ankaragücü. Her iki takımda yeni çıkmıştı bu lige ve sene başında toplama takım görüntüsündeydi.

Derseniz ki o zaman kim çıkacaktı? Bolu,Gazişehir,Giresun ve Adanaspor bana göre çok daha iyi kadrolar kurmuştu. Özellikle Bolu ve Gazişehir'in bu kadrolarla çıkamaması çok şaşırtıcı.

Erzurum sene başı küme düşme hattından uzak rahat şekilde ligi bitirse kimse kötü demezdi ama o takım bir anda süper lige çıktı. Hayat garip işte.

Ligi az buçuk takip etmeye çalışıyorum. Görebildiğim kadarıyla ADS çok farklı geliyor bu sene. Ethem Sancak'ın kardeşi Murat Sancak başkan oldu. Üstüne Tanju Çolak geldi.

Bu demek oluyor ki, ciddi bir hükümet desteği olacak. ADS gibi bir dönem sol kökenli,işçi takımı diye PR'ı yapılan takım şu anda tam tersi durumda. ADS sempatimi düşürdü bu olay açıkçası.

Belediye takımlarından kurtulmaya çalışırken tarihi kökleri olan takımlar bile siyaset çukuruna girdi.

Spor Toto 1. Lig ekiplerinden Elazığspor'da kulüp başkanı Hacı Murat Yümlü, transfer tahtasının kapanmasından dolayı transfer çalışmalarında sıkıntı yaşadıklarını söyledi.
Yümlü, AA muhabirine yaptığı açıklamada, son olarak Amedspor'dan kaleci Zülküf Özer ile 1 yıllık sözleşme imzaladıklarını ancak transfer tahtasının kapanmasından dolayı yeni transferlere lisans çıkaramadıklarını belirtti.

Transfer çalışmaları kapsamında Bursaspor'dan Merter Yüce, Boluspordan Özgür İleri, Adana Demirspor'dan Yiğitcan Erdoğan, Trabzonspor'dan Ramazan Övüç, Konyaspor'dan Halil İbrahim Pekşen, Giresunspor'dan Murat Gürbüzerol, Göztepe'den Famoussa Kone, Ludogorets Razgrad'dan Juninho Quixada ile prensipte anlaşmaya vardıklarını bildiren Yümlü, transfer tahtasının açılması halinde bu futbolcuların da sözleşme imzalamaya hazır olduklarını kaydetti.

Başkan Yümlü, şöyle devam etti:

"Kulübün borçlarından dolayı nereye elimizi atsak elimizde kalıyor. Kamp yapacak durumda değiliz, oteller eski alacaklarını istiyor. Forma alacağız firmalara olan borçlardan dolayı alamıyoruz. Transfer tahtasının açılması için 8,5 milyon liralık bir borcun ödenmesi gerekiyor. Bunun yüzde 40'ını kendi imkanlarımızla karşılıyalım geri kalanı için şehrin önde gelenleri elini taşın altına koysun dedik, kimseden bir cevap alamadık. Bu borç yükünün altından kendim de ancak bir yere kadar çıkabilirim."

Yümlü, transferde sıkıntının devam etmesi durumda en azından takımın eski kadrosunu korumaya çalışacaklarını vurgulayarak, "Eski futbolcularımızla da görüşme halindeyim. Elazığspor'un zarar görmemesi ve lige kötü bir başlangıç yapmamak için eski futbolcuları tekrar takıma kazandırmaya çalışıyoruz. İnşallah bu sıkıntıları hayırlısıyla atlatırız." ifadelerini kullandı.

#ELAZIGSPORda yine sacma seyler oluyor

ADS iyice uçtu. Oynadığı 2 senede 50 gol atan Pote'yi geri almışlar. Kadro aşırı iyi alt lig için. Bu kadronun çıkmaması büyük sürpriz olur.

ADS iyice uçtu. Oynadığı 2 senede 50 gol atan Pote'yi geri almışlar. Kadro aşırı iyi alt lig için. Bu kadronun çıkmaması büyük sürpriz olur.

Nobete de yazdim 1. ligin dinamikleri baska. Tanju Colak geldi, belediye ciddi para akitti, bu sene cikmaya oynayacaklar. Yine de ne yatirimlar yapip avucunu yalayanlar oldu bu ligde. Playoff bile yapmazlarsa sasirmamak lazim.

Nobete de yazdim 1. ligin dinamikleri baska. Tanju Colak geldi, belediye ciddi para akitti, bu sene cikmaya oynayacaklar. Yine de ne yatirimlar yapip avucunu yalayanlar oldu bu ligde. Playoff bile yapmazlarsa sasirmamak lazim.

Evet mesela Karşıyaka inanılmaz paralar harcayıp düşmüştü 2015-16'da ama bu farklı. Karşıyaka daha çok içi geçmiş isimleri almıştı. ADS ise bu ligde başarılı olmuş isimleri aldı. Pote takım küme düşmeye oynarken bile 25 gol atmıştı. Tam o ligin forveti.

Hakan Kutlu'ya ben pek güvenmiyorum tek sorun o bence. Daha iyi bir isim gelmeliydi bu kadroya. Bana göre şu anki kadrolara bakılırsa Gençlerbirliği,ADS,Osmanlı ve Gazişehir bence en büyük çıkma adayları.

Evet mesela Karşıyaka inanılmaz paralar harcayıp düşmüştü 2015-16'da ama bu farklı. Karşıyaka daha çok içi geçmiş isimleri almıştı. ADS ise bu ligde başarılı olmuş isimleri aldı. Pote takım küme düşmeye oynarken bile 25 gol atmıştı. Tam o ligin forveti.

Hakan Kutlu'ya ben pek güvenmiyorum tek sorun o bence. Daha iyi bir isim gelmeliydi bu kadroya. Bana göre şu anki kadrolara bakılırsa Gençlerbirliği,ADS,Osmanlı ve Gazişehir bence en büyük çıkma adayları.

Gencler Gazisehir diyorum ben de

DkOghCrWsAE5jpI.jpg

Karabük altyapı takımı ile çıkmış. Eskişehir ve Elazığ'da bu hafta böyle çıkacak. Rezalet resmen. Ülkenin en üst düzey 2.liginde olanlara bak.

Zeminlerde leş zaten.

Üst Alt