TFF Genel Kurulu | 58. Maddenin Değiştirilme Önergesi Reddedildi | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

TFF Genel Kurulu | 58. Maddenin Değiştirilme Önergesi Reddedildi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Cevap: 26 Ocak Genel Kurul Yorumlarinizi buradan alalim

Türkiye Futbol Federasyonu Olağanüstü Genel Kurulu yarın Ankara Sheraton Otel'de yapılacak. Daha önce ilan edilen gündem maddeleri ile gerçekleştirilecek olan Genel Kurul saat 11.00'de başlayacak. Çoğunluğun sağlanamaması halinde ikinci toplantı aynı gündemle, delege tam sayısının asgari üçte biri ile 27 Ocak 2012 Cuma günü aynı saatte; ikinci toplantıda da çoğunluk sağlanamadığı takdirde üçüncü toplantı aynı gündemle, çoğunluk aranmaksızın 3 Şubat 2012 Cuma günü aynı saatte yapılacak.

GÜNDEM

1. Toplantı çoğunluğunun tutanakla tespiti,

2. Toplantının açılışı,

3. Genel Kurul Başkanlık Divanının oluşumu,

( 1 Başkan, 1 Başkan Vekili, 2 Üye Seçimi )

4. İstiklâl Marşı ve Saygı Duruşu,

5. Genel Kurul Başkanlık Divanına toplantı tutanaklarını imza yetkisi verilmesi,

6. Başkanın sunuşu,

7. Haklarında şike ve teşvik primi iddiası bulunan kulüplere uygulanması muhtemel yaptırımların değiştirilip değiştirilmemesinin görüşülmesi ve karara bağlanması,

8. Dilekler,

9. Kapanış.

NOT: Olağanüstü Genel Kurul'u görüntüleyecek olan kameramanların tripod ve ses kablolarını yanlarında getirmeleri, naklen yayın yapacak TV kuruluşlarının da en geç saat 09.00'a kadar kurumlarını tamamlamaları önemle rica olunur.

26 Ocak Türk futbol tarihinin içine edilmiş birgün olarak kayıtlara geçecektir.

Delege listemiz sağlam: Ünal Aysal, Adnan Öztürk, Alp Yalman, Mehmet Ağar, Abdurrahim Albayrak, Ergun Gürsoy ve Refik Arkan

Ortada çok fena pislik dönecek, buna göre önlemini almış bizim yönetim.

Fb de Aziz Yıldırım'ı delege listesine koymuş. :D

26 Ocak Türk Futbolu icin kara bir gündür.Sonucunda ne karar cıkarsa cıksın.

Bu yapılanlar kıyamete kadar unutulmayacak.Tamam biz biraz balık hafızalıyız,tepkilerimiz genelde sadece anlık tepkilerden ibarettir ama bazı şeyler vardır ki hic unutulmaz.Bu onlardan birisi işte...

Adnan Reyiz kesinlikle agresif bir konusma yapmali. Ha, buna Ü.A. izin verir mi? Sanmiyorum.

Galatasaray cephesi de susmayı tercih etti. Kendi ile ilgili kısmı ihtarname ile garantiye aldı ve diğer söylemlerinden vazgeçti.

Yani, bu olaya fırsatçılık olarak bakmadığımızı ispatlamak için, bize dokunmayan yılana "bin yıl yaşasın" dedirttirildi.

Bu oturumdan izin çıkar. Türk Futbolunun geleceği ekonomiye kurban olmuş ve ilelebet kirlenmiş olur.

Beni asıl şaşırtan UEFA 'nın tavrı. (Hala yapmaları gekeni yapacaklar diye düşünüyorum.)

Ama Fener 'den 5 yıl cacık olmaz, 58 değişmedi sürece, resmi yargı süreci sonunda mutlak düşeceklerini sanıyorum.

Yani, bu olaya fırsatçılık olarak bakmadığımızı ispatlamak için, bize dokunmayan yılana "bin yıl yaşasın" dedirttirildi.

Ben Avrupaya gideyim de ne olursa olsun mantığını hayatta kabul etmiyorum..

Hem Mahallemiz açısından hem genel açıdan :)

(Pardon filmi styla )

Ama Fener 'den 5 yıl cacık olmaz, 58 değişmedi sürece, resmi yargı süreci sonunda mutlak düşeceklerini sanıyorum.

Yalniz bir sey dikkatimi cekti: Fenerliler israrla "mahkeme'yi bekleyin, mahkemeyi bekleyin!" diyor, TFF'ye savunma bile vermek istemiyorlar. Acaba bunlar mahkeme'de firildaklik yapip, bir sekilde ite kaka beraat edip "bakin aklandik" mi diyecekler? Sanki böyle bir sey olacakmis gibi geliyor bana.

Yalniz bir sey dikkatimi cekti: Fenerliler israrla "mahkeme'yi bekleyin, mahkemeyi bekleyin!" diyor, TFF'ye savunma bile vermek istemiyorlar. Acaba bunlar mahkeme'de firildaklik yapip, bir sekilde ite kaka beraat edip "bakin aklandik" mi diyecekler? Sanki böyle bir sey olacakmis gibi geliyor bana.

Ama birşey daha var bu sefer savcı ve polisimiz suclu gibi algılamalar olabilir.

Ama hukugun cambazlıklarına sıgınırsa FB liler,işte bunun ucu acık;)

Galatasaray cephesi de susmayı tercih etti. Kendi ile ilgili kısmı ihtarname ile garantiye aldı ve diğer söylemlerinden vazgeçti.

Bu oturumdan izin çıkar. Türk Futbolunun geleceği ekonomiye kurban olmuş ve ilelebet kirlenmiş olur.

Beni asıl şaşırtan UEFA 'nın tavrı. (Hala yapmaları gekeni yapacaklar diye düşünüyorum.)

58 sene sonu degişir;)

Cevap: 26 Ocak Genel Kurul Yorumlarınız

en az -12 puan, ve en fazla 25 puan.

yaziklar olsun. bir mac sike yap, veyahut 5 mac sike yap, nerdeyse ayni ceza.

nasil bu mantik be,

tamam mac basina ceza verirsin, ama su 25 puanlik limit cok sacma.

uefa da bunu nasil kabul ediyor, halen anlamiyorum. diyeceksiniz, medya yalanina inanma. Ama ne zaman bu serefsiz medya fenerin lehine bir haber yapiyorsa

cikiyor ya.

sion -36 puan,

sikebahce -25 puan....

serefsizlik bu!

en az -12 puan, ve en fazla 25 puan.

yaziklar olsun. bir mac sike yap, veyahut 5 mac sike yap, nerdeyse ayni ceza.

nasil bu mantik be,

tamam mac basina ceza verirsin, ama su 25 puanlik limit cok sacma.

uefa da bunu nasil kabul ediyor, halen anlamiyorum. diyeceksiniz, medya yalanina inanma. Ama ne zaman bu serefsiz medya fenerin lehine bir haber yapiyorsa

cikiyor ya.

sion -36 puan,

sikebahce -25 puan....

serefsizlik bu!

Uefa nın buna müsade edecek olması da şerefsizlik!

Düsüncende haklisin. Ama benimde anlamadigim su: Emniyet Fenerlilerin Resmen TAPTIGI birini eline gercektensaglam belge olmadan iceri alirmi? Böyle bir riske girecegini sanmiyorum. MAL(i) Aydinlar neden illa Küme düsmeyi kaldiralim diyor? Agustosta demedi mi, durum cok vahim diye. UEFAya yapmadigi yalakalik kalmadi. Yani Fenerin Amigosundan bile fazla Amigoluk yapan MAL(i) Aydinlar bu isi uzatirdi isterse.

Şike baş sorumluları güya açık oylama ve 58. madde değişmesin istiyorlar. Kapalı oylama olacağı garanti olduğu için kendileride madde değişmesin ayağı yapıyorlar.

İkinci başkanı daha bir ay önce 58 değişsin derken, şimdidilerde ne değiştide "kesinlikle değişmesin"e geldi. Temmuz ayındaki tapede Aydınlar ve Özaydınlı'nın arasındaki konuşmalarda Özaydınlı şike olayını kabul etmedi mi? Ocak ayındaki genel kurul konuşmasında da kameraların onu izlediğini bile bile "Amerika'yı yıkarlar bizi yıkamazlar" diye pişkin pişkin laf etmedi mi? Neye göre bunları söylüyorlar? Yine aynı Özaydınlı temmuz tapesinde ellerindeki yabancıları satalım satalım diye yalvarmaları nedir? Peki şimdi Sow transferi neyin göstergesi... Belli ki adamlar işi sağlama almışlar.

Valla bizim yöneticleri anlamakta güçlük çekiyorum. Yumurta kovuğa geldiğinde... ne gelmesi fırladıktan sonra açıklama yapıyorlar! Adamlar Cemal Nalga olayında sonuna kadar gittiler; o da hazırlık maçı sıfatı olan bir müsabakada... Açık açık söylesenize "düşürün" diye ne lafı geveleyip duruyorsunuz. Adam gibi biri çıkıpta demiyorki "kimse kurtaramaz, düşecekler başka yolu yok" diye. Deli olmamak elde değil arkadaş ya! Aynı olay bizim başımıza gelse yemin ediyorum Temmuz ayında bırak Bank Asya'yı 2. hatta 3. lige çoktan düşmüştük.

Bir de şimdilerde "düşmesin ama puanları silinsin bu da onların boynuna ömür boyu yeter, hem parasal olarak sıkışığız yayıncı kuruluşu kaçırırsak lig değeri düşer, dolayısıyla bizimde değerimiz düşer" demeye gelen taraftarlar, hatta yöneticiler yavaştan çıkmaya başladı. Yok tek hedefimiz Avrupa, yok Uefa, yok Fifa... Ya bi yürüyün gidin allah aşkına. Bir sene önce Fener düşşün 5 yıl Avrupa'ya gitmemeye taraftarların %100 razı olurdu; zaten 10 yıldır gidiyoruzda ne yapıyoruz. Bu sene gittik mi?

Şunu kesin ve net kendi fikrim olarak ifade ediyorum: Fenerbahçeyi düşürmek parayla ölçülemeyecek boyutta. 1 milyar dolar dahi verseler bu fırsat kaçmaz. Önümüzdeki yıllarda hatta yüzyıllarda, binyıllarda bu boyundurukla taraftar kazanma işinin boyutu ölçülemez. Küme düşme olayı olursa bu eziklikle kafalarını delikten bile çıkarıp bize laf söylemeye dilleri yetmez!!!

Ben hala UEFA'ya güveniyorum.

Beklemekte fayda var.

Fazla guvenme bence artik...eger bunlar gercekden iddia edildigi gibi yazili bir kagit yada delil tutusturmuslarsa ellerine olay bitmisdir ve UEFA bundan sonra hicbir yaptirim yapamaz. Yada benim tahminimce isin icinde baska oyunlar var TFF, Hukumet + Meclis, UEFA ve Fenerbostan dortgeninde..Ama ne olursa olsun bu saatden sonra Adalet ve hukuk'a karsi zaten minimum olan guvencim suanda tamamen sifirlanmisdir...

Turk futbolu bitmisdir.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt