TFF Süper Kupa | Beşiktaş 0-2 Fenerbahçe | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

TFF Süper Kupa | Beşiktaş 0-2 Fenerbahçe

Süper Kupa finali yaklaşıyor geçen sezonu çifte kupayla tamamlayan Beşiktaş mı?

Yenilenmiş kadrosuyla iddaalı gelen Fenerbahçe mi?

Maç saat 21.00'de başlayacak ve Fox TV'den canlı olarak yayınlanacak.

Cevap: TFF Süper Kupa | Beşiktaş-Fenerbahçe | 2 Ağustos 2009 | 21.00

ıkı takım ıcınde onemlı mac her ıkı takımda transferler yaptı hangısı daha ıyı bellı olacak

Bjk'nin fb'ye göre avantajı,daha oturmuş bir yapısı olması.Ancak fb'de amatör takımlarla oynadığı maçlar dahil her maça as kadrosuyla çıktı.Daha dün gelen adam bile takımda yerini aldı.Daum yedek oyuncular ve genç oyuncuları işin içine hiç sokmadan bir an önce ideal 11'i birbirine alıştırmaya çalışıyor.Sonucunu merakla beklediğim bir maç olacak.Ancak bu maçtan çıkacak skorun lig için ölçü olacağını düşünmüyorum...

Düşmanımın düşmanı dostumdur felsefesiyle Beşiktaş kazanır inşallah diyorum.

Fenerin kupa aldigi nerede görülmüs :D Bjk alir insAllah

Buna benzer bir kupa işte bu yüzden kaldırılmıştı.

İki büyük klübün karşı karşıya gelmesi; sezon öncesi yenilen taraf için kötü bir deneyim oluyordu.

Yeni transferler kötü bir başlangıç yapması her iki taraf için tehlikeli olabilir.

Bjk'nin oturmuş bir kadrosu var.Gerçi defansı baştan kurdular.

Bu yüzden Bjk diyorum.

Tek dezavantajımız Önder Bilica ikilisi FEnerbahçe ye kesinlikle bir stoper şart maça gelince Türkiye Kupası maçı olmadığı için kazanırız diyorum :)

yani bilemiyorum acaba cok mu onyargiliyim besiktas'a karsi, ancak nedense lucescu'nun ayrildigi seneden beri besiktas'i hic ama hic kaale almiyorum. arada sirada yeniyorlar fenerbahceyi, ancak o maclarda bile sanki kayserispor'a yenilmisiz gibi hissediyorum. maclardan evvel besiktas'in maci kazanmasinin imkan ihtimal dahilinde olmadigini dusunuyorum. esasen benzer seyleri gs bjk maclarinda da hissediyorum. gecen sene inonudeki bjk-gs maci bittiginde acikcasi gozlerime inanamamis, bir kac kez gozlerimi ovusturmustum maci gercekten besiktas mi kazandi diye. o yuzden bu macta yine imkansiz goruyorum besiktasin kazanmasini. kadrolara bakiyorum, her mevkide fenerbahce daha ustun gorunuyor, fenerbahcenin sorunlu oldugu dusunulen savunmasi bile besiktasin ferrrari sivok ikilisinden daha iyi bana kalirsa. neyse, galiba asil sorun besiktas'i bu kadar kucumsenecek hale getiremeyi becerenlerde.

Bence kadro derinliği daha iyi olan takım Fenerbahçe ancak Beşiktaş'ın daha oturmuş bir kadrosu var Beşiktaş kazanacaktır..

Son bes sezona bakildiginda da besiktasin icler acisi hali acikca gorunuyor.

Son bes sezonda takimlarin aldigi puan ortalamalari ve attigi/yedigi goller:

fenerbahce: sezon basina 73 puan, attigi 73, yedigi 32.4

galatasaray: sezon basina 71 puan, attigi 65, yedigi 31.6

besiktas: sezon basina 65.6 puan, attigi 56.6, yedigi 34.4

trabzon: sezon basina 59 puan, attigi 55.2, yedigi 37.6

bes sezonluk bir bolumde (ki bunlardan birinde de sampiyon olan bir takimdan bahsediyoruz) attigi gol ile yedigi arasinda ortalama olarak yalnizca +18 lik bir fark var ki, gercekten inanilacak gibi degil. bu fenerbahce'de +41, galatasaray'da ise +33.4. ornegin besiktas 61 puan alip ikinci olmayi becerdigi 2006-2007 sezonunda toplam 43 gol atip 32 gol yemis. fenerbahce'nin 90, galatasaray'in 82 gol attigi 2005-2006 sezonunda bjk sadece 52 gol atabilmis. dikkat edilirse fenerbahce ile galatasaray'in attigi goller birbirlerine oldukca yakin seyrederken, ki bu her sene ligin kalitesinde degisimler oldugu dusunulurse iki takimin benzer sekilde bu degisimden etkilendigini gosteriyor, besiktas 2004-2005 sezonu haric surekli olarak bu iki takimin gerisinde kalmis.

bu tablo bir an evvel degismezse bjk yavas yavas ikinci bir trabzon olmaya dogru gidiyor.

beşiktaşa resmen kıl oluyorum.

şampiyonluk bizim, kupa bizim vıdı, vıdı, vıdı................

bide süper kupayı alırlarsa 10 sene susmazlar.

inşallah fenerbahçe 5 tane atar

dikkatimi iyice çekmeye basladı GS forumunda GS liden çok diğer takım taraftarı var. entresan yahu.

Üst Alt