TFF Süper Kupa | Galatasaray 1-0 Fenerbahçe | SÜPER KUPA GALATASARAY'IN!| 11 Ağustos - Sayfa 173 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

TFF Süper Kupa | Galatasaray 1-0 Fenerbahçe | SÜPER KUPA GALATASARAY'IN!| 11 Ağustos

Bunları yapıyor o zaman koşmasına gerek yok mu? Rakip takım gole giderken eli belinde izlesin ok yani?

İyi kademe yapmayı bilen adam çok koşmaz. Kademe yapmayı bilmeyen, sürekli adam kaçıran adam da eşşek gibi koşar durur. Ayrıca Melo o bölgede sırıtmadan oynuyor, bölgesini terketmiyor. Adamdan tam olarak ne istediğini anlamıyorum

Mevzu koşmaksa Sabri gözü kapalı her maça yazılmalı direk. :)

Yahu böyle bir mantık var mı? Melo'nun yaptığı kademeyi, tuttuğu yeri, gösterdiği agresif oyun tarzını, kurucu oyun becerisini, hava toplarındaki hakimiyetini, uzun top becerisini Türkiye'de sergileyebilen bir adam var mı?

Bi hikaye vardır bilirmisin adamın biri deliye laf anlatmaya çalışmış :)

Bi hikaye vardır bilirmisin adamın biri deliye laf anlatmaya çalışmış :)

Koşmama nasıl bir tartışma tezidir ona katlanamıyorum yav :) Yukarda yazdığım iyi özelliklere laf atmadığına göre demek ki kabul etmiş bu arkadaş, Eee madem kabul ediyorsun o saydığım şeyleri bir insan koşmadan nasıl yapar, Akıl var mantık var :)

Melo'yu yerin dibine sokmak gibi bir amacım yok. Melo yediğimiz gollerde en çok göze batan oyunculardan biri, çünkü kondisyonu ve fizik gücü üst sınıf bir ön libero için yeterli değil. Başka özellikleriyle bu eksikliğini ne kadar kapatmaya çalışırsa çalışsın, bu eksikliği üst kalite takımlar karşısında lombak gibi ortaya çıkıyor. Bunu görmek için sadece Schalke maçında yediğimiz golü izlemek yeterli.

O golü izledikten sonra, soru şu: Koşamayan ön libero olur mu?

Geçen sene ile ilgili dediklerine katılıyorum, katılmamın nedenide fizik gücünün düşük olması geç form tutmasına neden oldu, tüm bunların nedenide takıma geç katılmasıydı. Normalde koşu mesafesi ideal ama fizik gücü çok yerinde. Maçlarda meloyu alıcı gözle izlersen rakibiyle dişe diş mücadele eder topu uzun süre saklayabilir ve kolay kolay kaptırmaz. Evet geçen sene çok fazla top kaptırdı ilk senesi gibi olmadığı açık. Fakat bunun sorumlusu tek başına melo mu? Bence değil. Düşüncelerini az çok anlayabildim bi kusurum olduysa offola. Fikirlerine sonuna kadar saygılıyım. Fakat bende kendi gördüklerimi yazmaya çalıştım.

İyi kademe yapmayı bilen adam çok koşmaz. Kademe yapmayı bilmeyen, sürekli adam kaçıran adam da eşşek gibi koşar durur. Ayrıca Melo o bölgede sırıtmadan oynuyor, bölgesini terketmiyor. Adamdan tam olarak ne istediğini anlamıyorum

Evet katılıyorum, bölgesini terk etmediği zaman gayet iyi oynuyor. Ama takım ileri çıktığında, geri gelişi çok yavaş. Top kaptırdığında, topunu kapan adamı bile kovalamıyor bazen. Adam gole gidiyor, Melo arkasında jogging yapıyor görüntüsünü gördüğümde kan tepeme çıkıyor.

Evet katılıyorum, bölgesini terk etmediği zaman gayet iyi oynuyor. Ama takım ileri çıktığında, geri gelişi çok yavaş. Top kaptırdığında, topunu kapan adamı bile kovalamıyor bazen. Adam gole gidiyor, Melo arkasında jogging yapıyor görüntüsünü gördüğümde kan tepeme çıkıyor.

Adamını bariz bi şekilde takip etmediği tek maç hatırlıyorum, İstanbuldaki Schalke maçı. O da gol olmuştu zaten. Ama o zaman genel olarak formsuzdu zaten. Ama işte her gülün bi dikeni olur olacaktır da. Şurada azıcık zorlasam Drogba'nın bile insanı gıcık eden hatalarını sayabilirim sana, Hamit Altıntop ve türevlerine hiç girmiyorum bak. O yüzden Melo bu takımda aldığı parayı hakeden insanlardan biri yani bu konuda hakkını teslim etmek lazım.

Bide şu var genel olarak dıyor yanı melo fiziki olark yetersız

Adam bizde tek ön libero oynuyor yaklaşık 35 40 maç yapıyor ve fızıkı olarak yetersız oluyor

Bu kadar basit mi bu işler

Sanıyorki melo her yere bassın her topa kossun yok öyle bisey

Öyle bi dünyada

Melo oyun kuracak,40 50metre nokta pas verecek bulunduğu bölgeyı çok iyi yonetıp, basacak,hemen hemen bütün hava toplarını alacak,bunun dışında yerı geldımı atağa kalkıp verkaçlarla defanssı delecek

Sen bu adama yetersız dıyeceksın

Bunlara topal çok bile fazlaymış .

Adamını bariz bi şekilde takip etmediği tek maç hatırlıyorum, İstanbuldaki Schalke maçı. O da gol olmuştu zaten. Ama o zaman genel olarak formsuzdu zaten. Ama işte her gülün bi dikeni olur olacaktır da. Şurada azıcık zorlasam Drogba'nın bile insanı gıcık eden hatalarını sayabilirim sana, Hamit Altıntop ve türevlerine hiç girmiyorum bak. O yüzden Melo bu takımda aldığı parayı hakeden insanlardan biri yani bu konuda hakkını teslim etmek lazım.

Bu muhabbet zaten "Melo dünyanın en iyi ön liberolarından biri, nerede istemeyenler" diyen arkadaşımıza cevap vermemle başladı. Dünyanın en iyi ön liberolarından biri falan değil, ama 3.750 milyon € eder, benim görüşüm bu. Hiçbir zaman da Melo rezalet bir oyuncu demedim, 8-10 verip daha iyisini almalıyız dedim.

Herkesin görüşü farklıdır kimine göre dünya çapında bi topçu değildir melo, kimine göre de mevkisinin sayılı topçularındandır ki bende böyle düşünüyorum. Bu görüşlere saygı duymak lazım.

Ama şöyle bi gerçek var ki bunu kimse inkar edemez bu adam Türkiye'de rakiplerle arandaki uçurumu derinleştiriyor. Dün fenerli arkadaşlarla izledik maçı, onların sürekli nerden geldi bu adam bi kurtulamadık bu heriften veryansınlarını dinlemek oldukça güzeldi.

Drogba'nın dün sevincini kayarak gösterdiği zemin'in son hali

BRfLEfDCUAAKB90.jpg:large

Üst Alt