TFF Yönetim Kurulu Üyesi Selim Soydan: "Yabancı sayısı 6-7 olabilir" | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Fenerbahçeliliği ile bilinen A Milli Takım'dan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Selim Soydan, Radyospor'da Özgür Sancar'a açıklamalarda bulundu.

1029854.jpg

"Yabancı sayısının azaltılmasından yanayım"
"Yabancılar olsun ama iyi yabancılar olsun. Türk futbolcusu oynadığında, yanındaki yabancı oyuncudan bir şey kapabilsin. Mesela bir Alex, bir Hagi, bir Drogba, bir Sneijder. Tüm bunları düşündüğün zaman yanında oynayan insanlar bunlar çok şeyler kaptılar. Ama yaşı 35-36'ya gelmiş birini getirmeyeceksin, onlar iyi örnek olmuyorlar. Aldığın adamın sana faydalı olması lazım."

"Yabancı sınırlamasıyla ilgili konu tartışılacak. Çünkü ne olursa olsun mutlak kaliteyi seçmesi lazım takımlar. Ben de yabancı sayısının azalmasından yanayım. 6 veya 7 tane olabilir. Her takımda Türk oyuncusunun oynaması lazım. Oynarsa ortaya çıkar bir oyuncu."

TERİM'E VERİLEN CEZA

"Fatih Terim'e verilen cezayla ilgili konu benim alanım değil. O yüzden ben müdahil olmak istemiyorum."

şimdi rodop anlatıyorda selım soydanı aramıs hocaya ceza verılmeden ne cıkar dıye
maçıda izledim konusmayıda dınledım ne macta nede hocanın konusmasında bısey yok insanlar konusamıyacakmı vs demis

Gelecek işte. 8 yaparlar tahminim.

Buda demek oluyor ki kadro mühendisliği karma çorban olacak.

Bari 11 olsunda kadro mühendisliği konusunda saçma zorluklar çekilmesin.

Ilk onbirde 3 yerli zorunluğu oyuncu değişikliğine gidildiği vakit maç esnasında saçma sapan değişikler olması demektir.

benim anlamak istediğim bir konu var. diyelimki biz hariç 17 takım yabancı sınırını 7 olarak kabul etti, biz etmedik, o zaman nasıl olacak bilen varmıdır hukuki olarak

Gelecek bu sınır, fenerin Serdar,sadık,harun,Altay,deniz,Tolga,tolgay,Vedat hamleleri sırf bunun icin

---------altay-------
xx---serdar--xx---h.ali
Deniz---xx-xx---xx
------vedat---xx-------

Yabancı konusunda bunların hepsi tepedekilerin ağzından konuşuyor hiçbiri kendi cümlesi değil reis talimat verdi düşürün dedi bukadar basit iş artık kulüplerde

benim anlamak istediğim bir konu var. diyelimki biz hariç 17 takım yabancı sınırını 7 olarak kabul etti, biz etmedik, o zaman nasıl olacak bilen varmıdır hukuki olarak
Çoğunluğun istediği kabul görmesi gerekir aslında ama ligdeki çoğu takım değişime karşı olduğunu düşünüyorum açıkçası.

Siyaset baskı var ise işler değişe bilir tabiki.

Ha bide tff kulüplerin isteğini yok saya bilir galiba.

"Patron biziz.... fikriniz için teşekkürler ama biz meseleyi farklı düşünüyor ve uygulamaya getireceğiz. "

Sonra tepkisi olanlara çak cezayı....

Üst Alt