TFF'den Açıklama | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

TFF'den Açıklama

Hukuki Kararlar Alma Yetkisi Hukuk Kurullarına Devredildi

faa39tff.jpg

TFF Yönetim Kurulu, Hukuki kurullarda karar verme yetkisini TFF Hukuk Kurulları’na devrettti.

Haberin Devamı GSC Portal'da

Cevap: Hukuki konularda karar alma yetkisi hukuk kurullarına devredildi

bunun şike davasıyla alakası vardır kesin yorumlıyabilecek hukuki donanıma sahip biri yorumlarsa seviniriz

TFF Yönetimi "Şikeden" Çekildi!

Türkiye Futbol Federasyonu'ndan yapılan açıklamada şike, puan silme gibi yargı konularında nihai kararın TFF Yönetim Kurulu yerine TFF'ye bağlı hukuk kurullarının vereceği belirtildi.

Türkiye Futbol Federasyonu'nun resmi internet sitesinden yapılan açıklamada TFF, hukuki konulara ilişkin verilecek kararların, idari karar organı olan TFF Yönetim Kurulu yerine TFF'ye bağlı hukuk kurullarına verildiği açıklandı.

TFF Başkanı Mehmet Ali Aydınlar talimatlar gereği şike, puan silme gibi yargı konularında nihai kararın TFF Yönetim Kurulu'nda olduğunu söylemiş ve kısa zamanda son kararı verecek kurumun PFDK olacağını işaret etmişti.

İşte resmi siteden yapılan o değişikliğin açıklaması:

Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu, hukuki konulara ilişkin verilecek kararların, idari karar organı olan TFF Yönetim Kurulu yerine, 5894 sayılı Kanun'da belirtilen TFF Hukuk Kurulları tarafından verilmesini benimsedi. TFF Yönetim Kurulu UEFA, FIFA ve futbolda söz sahibi diğer ülke federasyonlarının düzenlemelerini de göz önünde bulundurarak talimatlarında çeşitli değişiklikler yaptı.

2008'den bu yana farklı zaman dilimlerinde yapılan değişikliklerin tamamlayıcısı olmak üzere gerçekleştirilen son talimat değişiklikleriyle; TFF Yönetim Kurulu'nun yetkisinde bulunan ceza niteliğindeki hükmen mağlubiyet kararı, ihraç, puan tenzili ve küme düşürme cezalarını gerektiren fiillere ilişkin karar yetkisi, evrensel hukuk normları ile FIFA ve UEFA düzenlemelerinin yanısıra TFF Kanun ve Statüsü hükümleri de göz önünde bulundurularak Disiplin Kurullarına devredildi.

Yapılan değişikliklerle, Futbol Müsabaka Talimatı'nın 20. maddesi çerçevesinde yarıda kalan müsabakalarla ilgili puan tenzili cezası verme yetkisi, Futbol Müsabaka Talimatı'nın 22. maddesinin (i) bendi çerçevesinde hükmen mağlubiyet cezası verme yetkisi, Futbol Müsabaka Talimatı'nın 24. maddesinin (e) bendi uyarınca ihraç cezası verme yetkisi ve Futbol Müsabaka Talimatı'nın 24. maddesinin (d) bendi uyarınca müsabaka sonucunu etkileme eylemleriyle ilgili küme düşürme kararı verme yetkisi Disiplin Kuruluna verildi.

Böylece, kulüpler açısından müsabaka sonucunu etkileme eylemiyle ilgili uygulanacak yaptırımlar hakkında karar verme yetkisi de Disiplin Kuruluna devredildi. Yapılan değişikliğe göre; TFF Etik Kurulu kulüplerle ilgili inceleme yaparak, hazırlayacağı raporunu TFF Yönetim Kuruluna sunacak. Yönetim Kurulu da müsabaka sonucunu etkilediği şüphesi bulunan kulüpleri, gerekli disiplin yargılamasının yapılması için Disiplin Kuruluna sevk edecek. Disiplin Kurulu da yapacağı disiplin yargılaması neticesinde nihai kararını verecektir.

Kaynak: Sporx

Cevap: TFF yönetimi "şikeden" çekildi!

Aydınlar amacına ulaştı,feneri düşürmemek için yetkisini başka yere devretmiş.

Fener düşmüştür arkadaşlar.Hayırlı olsun.

Cevap: Hukuki Kararlar Alma Yetkisi Hukuk Kurullarına Devredildi

pfdk verecek büyük olasılıkla kararı buda demek oluyorki fener küme düşecek aydınlar kendi düşürmemek için bunu yaptı bunu yapmasınıda büyük olasıkla uefa sağladı.sonunda çıkıp kararı biz değil hukuk kurulu verdi dicek bugünki pfdknın tedbir kararlarından sonra ilgili takımların küme düşmesi kaçınılmaz oldu çünkü şike sahaya yansıdı futbolcular idari ceza aldı benim anladığım budur

Cevap: TFF Yönetimi "Şikeden" Çekildi!

fb yi kurtarmak için olmayacak her yolu denedi ama nakavt oldu sonunda, fenerbahçe küme düştü:D:D

pfdk verecek büyük olasılıkla kararı buda demek oluyorki fener küme düşecek aydınlar kendi düşürmemek için bunu yaptı bunu yapmasınıda büyük olasıkla uefa sağladı.sonunda çıkıp kararı biz değil hukuk kurulu verdi dicek bugünki pfdknın tedbir kararlarından sonra ilgili takımların küme düşmesi kaçınılmaz oldu çünkü şike sahaya yansıdı futbolcular idari ceza aldı benim anladığım budur

yani? bundan ne anlamalıyız?

Anladığımı söyliyim bersan. TFF Yönetim kurulu olarak karar vermicek kararı başka yerlere atmaya çalıştılar ama herkes topu tffye attı. TFF den en son çare başka kuruluna devretti topu yani hukuk kurulu. Böylesi daha iyi oldu MAA karışmıcak diye anladım ben

yani? bundan ne anlamalıyız?
Yukarıda yazdım,bu olay fenerin düştüğünün resmi olmayan beyanıdır.

Aydınlar önce olağanüstü genel kurul kararı alarak sorumluluğunu azaltmak istedi.Daha sonra küme düşürme kararını son verecek olan ve kendisinin başkanlığını yaptığı genel kuruldan başka yere devretti küme düşürme yetkisini.Bunca zaman bir çıkar yolu aradı feneri kurtarmak için ama başka yol olmadığını görünce,en son hamlesini yapıp bari feneri düşüren başkan ben olmayayım diye yetkisini devretti.

Olay budur.

Tarih Mali'yi fener düştüğünde Tff Başkanı olarak hatırlayacak kasmasın boşuna versin istifasını.

Bu kaypaklığını fenerliler bile affetmez.

Üst Alt