TFF'den sağduyu çağrısı - Sayfa 4 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

TFF'den sağduyu çağrısı

Cevap: TFF'den sağduyu çağrısı

Benim anlatmaya çalıştığım Aziz Yıldırım'ın olayı bu kadar irdelenmedi ama Trabzonspor ve Beşiktaş'a karşı herkes cephe almış durumda. Niye Fenerbahçe'ye karşı sağduyu çağrısı yapılmadı. Hakemler sadece Fenerbahçe maçlarında kötü değil fakat Beşiktaş maçında verilen kartlar yani Beşiktaş ve Trabzon'a verilen kartlar Fenerbahçe'ye karşı hiç çıkmıyor buna lafımız var. Bize yapılan hakem hatalarını toplasak en az 15-20 puan arası yapar ve zirveye oynardık fakat kötüyüz diye kimse laf etmiyor. Kötü oynuyor olabiliriz ama çalacaksın penaltıyı vereceksin kartı o kadar. Ondan sonra zaten herkes hakemlerin arkasında olur 1-2 hata yapsalar bile. Bile bile hata yapan hakemler istemiyoruz.

cunku besiktas komik duruma dustu.. yani kendi aleyhine hicbirsey yoktu.. biz yildiz aldik yildiz aldik..

trabzon ise bunu kendi yaratti.. devamli ic basininda yazdi, ortami gerdi, ligin sonu yaklasinca da patladi..

aziz yildiri bugun konussa ayni sekilde, bugunku kaos'un 2 kati olurdu.. trabzon tuzaga dustu bence.. son aciklamasi sadece kendi oyuncularinda baski yapar

kendi oyunculari yahu baskan bunlari dedi

acaba gercekten var mi

biz oynasak da kazanamiyacagiz moduna girerler

sizin o yönetim gitmeden dürüst bir yönetiminiz gelmeden sizi kimse sevmez!

dürüst olacan önce sonra kayip edilen son gün sampiyonlukta okadar aci gelmez!

son gun sampiyonluk kaybetsek ne olcak

kaybetmesek ne olacak

sonucta bizsiz siz ne bu ligden zevk alirsiniz

ne ben sizsiz aliyorum..

olayin keyfi de bu

ben sizi suclucam, siz beni..

sizin futbol forumunuzda geri don gs yazim var..

baski.. bir takim ayni hocayla son macta sampiyonluk verip

ayni hocayla gene son maca kalmissa, ve oyuncu iki mactada yer almissa

top oynayamaz

bizim kadikoyde devamli sizi yenmemiz misal

ilahi adalet mi yoksa, kotu bir seri var baskisi uzerine sizin oyuncularin normalden kotu oynamasi mi?

ayni olay..

Açıkçası sizle oynadığımız maçlarda da normal dışı olaylar oluyor bazen anlamak mümkün olmuyor ama hadi stat-deplasman-taraftar baskısı falan diyebiliriz,siz 2 şampiyonluk maçını hem deplasmanda hem kendi sahanızda oynadınız ikisini de kaybettiniz,hem de iyi oynayarak ne goller kaçırarak kaybettiniz..Son maça kalmış şampiyonluk maçlarını biz de çok oynadık Bjk'de çok oynadı öyle birşey başlarına gelmedi..

cunku besiktas komik duruma dustu.. yani kendi aleyhine hicbirsey yoktu.. biz yildiz aldik yildiz aldik..

trabzon ise bunu kendi yaratti.. devamli ic basininda yazdi, ortami gerdi, ligin sonu yaklasinca da patladi..

aziz yildiri bugun konussa ayni sekilde, bugunku kaos'un 2 kati olurdu.. trabzon tuzaga dustu bence.. son aciklamasi sadece kendi oyuncularinda baski yapar

kendi oyunculari yahu baskan bunlari dedi

acaba gercekten var mi

biz oynasak da kazanamiyacagiz moduna girerler

Ben de diyorum işte Fenerbahçe temiz değil. Belirli bir senaryo var planlanmış. Yavaş yavaş işlenmeye konuldu.

Ben de diyorum işte Fenerbahçe temiz değil. Belirli bir senaryo var planlanmış. Yavaş yavaş işlenmeye konuldu.

hayir her sene stratejik konusmalar bunlar

azicik bana onyargisiz bakip dusunseniz

sizin yoneticileriniz de yapmistir, baskasi da

misal sampiyon oldugunuz sene barkovizyon yapmistiniz, yani her cani yapan konusuyor

tek bize ozgu deilki

"kaos ortamı yaratmak isteyenlere futbolun bir oyun olduğunu hatırlatmak isteriz"

evet zaten bütün takımlar gazozuna maç yapıyor trabzon yerine fener şampiyon olsa cl den 15 milyon euro monopoly parası alacak.ailecek fenerli olan bir başkan ve karısına fenerium dan oğuz sarvan yazılı fb forması aldırtan adamların yönettiği kurumlardan ne tarafsızlığı beklenirki.:mad:

bunların miadı doldu zaten kulislerde mehmet atalay ın tff başkanı olacağı söyleniyor.

Türkiye Futbol Federasyonu, son günlerde kamuoyunda yer alan tartışmalar konusunda tüm kulüplere ve yöneticilere sağduyu çağrısında bulundu.

Türkiye Futbol Federasyonu, kamuoyunda yer alan futbol gündemine ilişkin tartışmalarla ilgili bir açıklama yaptı. Tüm kulüpler ile yöneticilerini sağduyuya, sporun evrensel değerlerine bağlı hareket etmeye ve davranmaya davet eden açıklamanın tam metni şöyle:

Spor Toto Süper Lig'de 2010-2011 sezonunda son haftalar yaklaştıkça oluşan ortam, maalesef Türk futbolundaki tüm kötü alışkanlıkların toplu gösterisi haline geldi. Yöneticilerimiz kameraların karşısına, mikrofonların başına geçerek ya da yazılı açıklamalar yayınlayarak, hep bir ağızdan konuşuyor ve akıllarına gelen her konu hakkında düşünmeden tepki gösteriyorlar.

Bu açıklamalar içinde, Türkiye Futbol Federasyonu'na, kurullarına, yöneticilerine ve hakemlerimize yönelik de birçok suçlama bulunuyor. Türk futbolunun en üst yönetim kurumu olarak, objektiflikten uzak bu iddialara teker teker yanıt vermemizin kurumumuzu da bu kısır tartışmaların ve bitmek bilmeyen bir döngünün içine çekeceğinin farkındayız.

Futbolumuzda kaos ortamı yaratmak ve gündem değiştirmek isteyen sayın yöneticilerimize bir kez daha ve özenle hatırlatmak isteriz ki; FUTBOL BİR OYUNDUR...

Yapılan açıklamalar, futbolumuza hiçbir katkıda bulunmadığı gibi, onarılması çok zor olan büyük zararlara yol açıyor. Daha önce birçok örnekte görüldüğü gibi bu açıklamaların yöneticilerin kendi kulüplerine de hiçbir olumlu katkısı bulunmamaktadır. Futbol ortamındaki gerilimi yükseltmek; oyuncularımızın, teknik adamlarımızın, futbolseverlerin sağlıklı karar verebilme ve uygulama olanaklarını da azaltmaktadır. Geride kalan 10 haftada kaos ortamı oluşturmak, bahsi geçen açıklamaları yapan veya yapmayan herkese zarar verecektir.

Yapılan yorumlarda, hakemlerimiz ağır bir şekilde eleştirilmekte, kişilik hakları zedelenmekte, talimat almakla ve birçok komplo teorisiyle suçlanmaktadır. Eleştirilerin ölçüsü tamamen kaçmıştır. Önemli hakem yorumcularının üstünde farklı yorumlar yaptığı, çoğunlukla hakemlerimizi haklı bulduğu pozisyonlar üzerinden bile suçlamalar yapıldığı şaşkınlıkla gözlemlenmektedir.

Uluslararası alanda birçok önemli maçta görev verilen, kendilerini başarılı yönetimlerle kanıtlayan hakemlerimiz, haksız eleştirilerin hedefi olmaktadır. Kaldı ki, hakemlerimizin hata yaptığı durumlar ve maçlarda da, Türkiye Futbol Federasyonu olarak gerekli açıklamalar yapılmakta ve önlem alınması için gerekli her türlü çaba gösterilmektedir.

Hakemlerimizi objektiflikten uzak bir şekilde, sadece kendi kulüplerinin çıkarlarına göre eleştiren yöneticilerimiz, futbolumuzda barış ve güven ortamını tehdit etmektedir. Yapılan bu açıklamalarla kendilerine avantaj sağlamayı düşünen yöneticilerimiz, futbol atmosferini olumsuz etkiledikleri için en büyük zararları yine kendileri görmektedir.

Bu ortam içinde Türkiye Futbol Federasyonu olarak daha önce yaptığımız açıklamaların da ışığında bir kez daha sağduyu çağrısı yapmak istiyoruz.

Maç sonuçlarının, tartışmalı bazı pozisyonların, hakemlerimizin performanslarının üzerinden komplo teorileri üreterek aslı olmayan suçlamalar yapmak futbolumuzu bir girdabın içine sürüklemektedir. Bu girdabın içinde, istenmeyen olaylar, kavgalar ve şiddet bulunmaktadır. Yöneticilerimizin, kendilerine verilen sorumlulukların ve değerin farkında olarak daha dikkatli davranmaları gerekmektedir. Büyük kitlelere seslenen yöneticilerimizin, toplumsal dinamiklerin de farkında olmaları ve şiddet ortamından uzaklaştırmaya çalıştığımız futbolumuzun genel durumunu da düşünmeleri zorunludur.

Türkiye Futbol Federasyonu olarak, tarafsız yönetim ve adil oyun için gösterdiğimiz çabayı, sağduyulu uyarıları da dikkate alarak devam ettirmeye kararlıyız. Üstümüze yapıştırılmak istenen "taraflı" etiketi, geçtiğimiz sezonlarda başka takımlar, kulüp başkanları ve yöneticiler tarafından da kullanıldı. Yapılan açıklamalara göre, Türkiye Futbol Federasyonu'nun aynı anda her takımı kolladığı ve her takımın da karşısında olduğu gibi mantıktan uzak bir tablo ortaya çıkmaktadır.

Ulaşılan her şampiyonluk ve her başarı "şaibeli" ilan edilmekte, sahada futbolcularımızın verdiği emeğine, teknik adamlarımızın özverili yaklaşımlarına ve işini üstün bir dikkatle yapan yöneticilerin başarılarına çok ama çok büyük haksızlık edilmektedir.

Kurumumuz, geride kalan 10 haftada futbolu kaos içine sürüklemek isteyen tüm girişimleri engellemek için gerekli önlemleri alacaktır. Ancak futbol ailesinin tüm mensuplarından sağduyulu ve özverili davranmalarını bekliyoruz. Tüm kulüplerimiz ile değerli yöneticilerimizi sağduyuya, sporun evrensel değerlerine bağlı hareket etmeye ve davranmaya davet ediyoruz.

Saygılarımızla.

Fenerbahce Spor Kulübü

:yenieek:

hayir her sene stratejik konusmalar bunlar

azicik bana onyargisiz bakip dusunseniz

sizin yoneticileriniz de yapmistir, baskasi da

misal sampiyon oldugunuz sene barkovizyon yapmistiniz, yani her cani yapan konusuyor

tek bize ozgu deilki

Aziz Yıldırım'ı tanımasak inanacağız şu dediklerine ama biliyoruz be abi burası Türkiye kimse temiz değil sanıldığı kadar.

Tipik aziz yildivim, destekli yanmasin gulum keten helvam aciklamasi

niye tv lerde cikip bickin delikanli rolunde aciklama yapmamis! simdimi aklina gelmis kaoslar girdaplar

ISTIFAA ISTIFAAAAA AZIZIN KUKLASI ISTIFAAAAAAAA....

eger fener bu islerin icine girmezse kupa sayisi cok daha gerilerde olurdu.

bizim 4:2 trabzon maci var o maci almasak sampiyon olamiyorsunuz, örnek alin iste

fener ayni durusu gösterirmiydi ?

bizim 4:2 trabzon maci var o maci almasak sampiyon olamiyorsunuz, örnek alin iste

ligden kopmusken deplasmanda besiktasi 3-1 yendik siz sampiyon oldunuz hatirladigim kadari ile

ali gunes ve 2 serhat atmisti golleri

gösterir mi hiç? daha geçen yıl baskette yattılar, bjknin şampiyon olduğu sezon inönüde göstere göstere yattılar, onlar GS olmasın diye yatış yaparlar maç satarlar ama biz fb olmasın diye herhangi bir takıma yenilmeyiz ne bursaya yattık ne trabzona.

bende hatirlamiyorum!

öyle birsey varsa bile yine avrupaya gitmek icin yani kendi cikari icin oynamistir.

biz trabzon macinda avrupadan bile kopmustuk hic bir idaamiz yoktu, yine aldik maci.

onyargindan dolayi hatirlamiyorsun

sizi kumede birakma olayimizda var

biz yendik kumede kaldiniz.. teee yillar yillar once

siz bile yasamiyor olabilirsiniz..

fenerbahce ve galatasaryin daha yattigini gormedim..

avrupa kupalarina gidemedik ve daum geldi o sene sonu zaten

son macta malatyaya yenilip 7. olduk 6. olsak uefa'daydik

Üst Alt