TFF'den Yabancı Kuralı Harekatı! - Sayfa 9 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Cenk Tosunuda ekleyelim oraya

Aklıma gelenleri yazdım. Anadolu takımlarında oynayanları da ekleseydim, hala daha almanya ve fransa da oynayanların da tamamını yazsaydım, muhtemelen spoiler içinde yazmadığım için küfür yerdim mesaj uzunluğundan. Fenerbahçe ve Beşiktaş'ın altyapıdan son 20 senede çıkardığı oyunculardan 11 kurulmaz. Galatasaray da az değil.

Sıkıntı şu, yabancı yasağı yüzünden yerli oyuncu fobisi oluştu Türkiye'de. Millet ifrit oluyor bir kötü maç çıkarırsa yerli oyuncu. Halbuki önceden Nihat İspanyaya gittiğinde, Mehmet Topal yurtdışında oynadığında, Arda Atletico da oynadığında bu millet direk o kanalı açıp maçlarını izliyordu. Ama şimdi bu kısıtlama yüzünden iyi oynayan Tolga'ya bile şüpheyle bakıyoruz. Bu algıyı yaratan bu kısıtlamadır. 5 sene kısıtlamasız oynansa, ligin değeri artsa, belirli bir doygunluğa ulaşan taraftar altyapıdan çıkan oyuncusuna yıldız muamelesi yapacak. 32 yaşına gelen futbolculara değil. Ama o kadar açız ki futbolcuya, adını duymadığımız yabancı bi isim geçince her halükarda bizim futbolculardan ucuza geleceği ve iyi oynayacağını biliyoruz.

Altyapıya gelince, Türkiyedeki altyapıdan oyuncu çıkması için 15 000 lira küçük takımlarda, büyük takımlarda da çok daha iyi paralar vermesi lazım teknik direktöre. Oyuncuya vermiyorlar parayı, oyuncu teknik direktörüne veriyor. 2 kuzenim şuan süperligteki bi takımda altyapıdalar. Milli takıma gitmek ve o süperlig takımına gelmek için milletvekilini araya koydular. Yaş grubunda belkide en yetenekli oyuncular ama şerefsiz eski teknik direktör direk para istedi. Siz düşünün gerisini artık. Yetenek hiçbir işe yaramıyor.

Hakem camiası konuyla alakasız, ama orda dönen dolaplarıda bi ara yazarım. Ordaki torpil hiçbir yerde yok.. Bi ara Cüneyt'i vs yazarım ama konuyu dağıtmayayım.

Bu konuyla ilgili ASporda çok mantıklı konuşan bir adam var. Aferin adama.

GSCimbom Forum kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Ulan cezam şimdi bitti yemin ediyorum yazıp yazıp siliyorum şu konuya sabır yarabbi sadece şunu söylemek istiyorum evladıma bile aşıladığım bu sevgiyi silerim bu dünyadan asla bir daha izlemem izletmem...

Bukadar fazla mı aldılar içere?
Vay be. Türkiye'nin eksik olan sozial alt yapısı bunu kaldırması mucize.

O 5 milyon birde yemedi içmedi 3 er tane çocuk yaptı.Ben acımıyorum artık yemişim insanlık dramını savaştan kalkıp geliyorsun yiyeceğin ekmek yok işin yok başka bir devletin yardımına muhtaç halde çatır çatır çocuk yapıyorsun.Bizde hanımla 32-33 e kadar durumu toparlarsak yaparız kafalarındayız hala eşek arısı soksun böyle ülkeyi.

Son düzenleme:
Yalnız Beinsports'a fazla güveniyorsunuz. QATAR Foundation'a bağlı bir şirket nihayetinde ve Katar Emir'i boşuna Tayyip Erdoğan ile arasını bozmaz. Zaten el altından tonla para yolluyorlar. Futbola yatırdıkları para az bir miktar, ondan Beinsports'tan pek bir şey çıkmaz.

biri bu at kafalarına yabancı sınırı varken de hiç bir dünya kupasına katılamadığımızı ve önüne gelenin bizim milli takımı sürekli hoplattığını anlatsın..

sanki sınır varken finalden finale koşuyormuşuz gibi bi algı yaratmaya çalısıyor damın evlatları

Üst Alt