TFF'nin Kadro Statüsü | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

TFF'nin Kadro Statüsü

Aşağıdaki kararlar, 2015 – 2016 Futbol Sezonu Birinci Transfer ve Tescil Döneminden itibaren başlayacak ve 4 sezon boyunca uygulanacaktır.

A Takım Listesi en fazla 28 futbolcudan oluşur.

A Takım Listesinde yer alacak en az 14 futbolcunun, Türkiye A Milli Futbol Takımında oynama uygunluğuna sahip futbolcu olması zorunludur.

2015 – 2016 Sezonu Birinci Transfer ve Tescil Döneminin başlangıcından önce başka ülke A Milli Futbol Takımlarını tercih etmiş futbolcular açısından Türkiye A Milli Futbol Takımında oynama uygunluğu şartı aranmaz.

Yukarıdaki bahsi geçen 14 futbolcudan en az 2’sinin (bu sayı 2016 – 2017 Sezonunda 3, 2017 – 2018 Sezonundan itibaren 4 olarak uygulanacaktır.) 15 nci yaş gününe denk gelen sezon ile – 21 nci yaş gününe denk gelen sezonlarda kesintili veya kesintisiz en az 3 sezon veya 36 ay kendi kulübünde tescilli olması zorunludur.

Yukarıdaki bahsi geçen 14 futbolcudan en az 4’nün 15 nci yaş gününe denk gelen sezon ile – 21 nci yaş gününe denk gelen sezonlarda kesintili veya kesintisiz en az 3 sezon veya 36 ay TFF’ye tescilli kulüplerde tescilli olması zorunludur.

Kulüpler A Takım Listesinde en fazla 3 kaleci bulundurabilir. Bu kalecilerden en az birinin b fıkrasında belirtilen Türkiye A Milli Takımında oynama uygunluğu bulunan futbolcu olması zorunludur.

Resmi müsabakalarda düzenlenen 18 kişilik müsabaka isim listesinde en az 7 Türkiye A Milli Futbol Takımında oynama uygunluğuna sahip futbolcunun bulundurulması zorunludur.

Bu 7 futbolcudan en az birinin kaleci olması zorunludur. Kulüpler tarafından bu şartlara uygun kalecinin müsabaka isim listesine yazılmaması halinde liste 17 kişi ile sınırlanır.

Kulüpler, U 21 yaş kategorisinde bulunan (2015 – 2016 Sezonu için 01.01.1995 ve daha sonraki tarihlerde doğmuş, 2016 – 2017 Sezonu için 01.01.1996 ve daha sonraki tarihlerde doğmuş, 2017 – 2018 Sezonu için 01.01.1997 ve daha sonraki tarihlerde doğmuş, 2018 – 2019 Sezonu için 01.01.1998 ve daha sonraki tarihlerde doğmuş,) Türkiye A Milli Takımında oynama uygunluğu bulunan tescilli futbolcularını A Takım Listesine yazmaksızın müsabakalarda oynatabilirler.

Son düzenleme:
u21leri kadroya yazmaksızın oynatabiliyoruz demek onları kadroya yazamayız demek değildir herhalde

doldururuz bir şekil onlarla 14 yerliyi

Kadromuzun durumu ile özet cikariyorum.

14 yerli (Serdar, Ahmet, Selcuk, Tolga, Yasin, Sinan, Eren ve gelecek kaleci ile 8. ) Kalite olarak yetersiz isimleri sayarsak Emrah 9, Koray 10, Tarik 11, Eray 12 yapar.

18 kisilik kadroda 7 yerli (Serdar, Ahmet, Selcuk, Tolga, Yasin, Sinan, Eren ve gelecek kaleci ile 8 ediyor. Sorun yok kagit üstünde)
1 yerli kaleci mac kadrosunda olmak zorunda (Alinacak kaleci olacak, Mert- Muammer artik kimse) Kadroda yoksa 1 oyuncu eksik oluyor kulübede. Kaleciyi yabanci yapip herhangi bir mevkinin adamini yazabiliyor muyuz anlamadim ama bizde yerli olacagindan sorun yok

En az 4 oyuncu 15-21 yas günü arasinda 3 sene Türkiye'de tescilli olacak (Serdar, Ahmet, Selcuk ve kaleci. 4 etti bile )

En az 3'ü 15-21 yas günü arasinda bizim oyuncumuz olmus olmali (arada kiraya gitmis olabilir) elimizde suan alt yapidan bir tek eray var, kendisi son derece lüzumsuz bir oyuncudur lakin bunu listeyi tamamlayacak iki kisiyle cözeriz. kalite olarak degil sayi olarak cözüyoruz sadece. alt yapidan cikan aktif oyuncular emre belözoglu, sabri sarioglu, ugur ucar, mehmet güven, semih kaya, ugur demirok, emre colak ve arda turan'dir. ne kadar takviye yapabiliyoruz görün. pek mantikli bir transfer görünmüyor.

Bunlar 18 kisi icin gecerli degil yanliz tüm liste icin!

Gencleri yazmaya gerek yok diyor sonunda ama biz onlarla dolduracagiz kontenjani.

Üstte tarafimca cöp yerli olarak ilan edilen arkadaslardan kimse gitmezse 2 tane alt yapi oyuncusu yazdirabiliriz 14ü tamamlamak adina. Bu da cok zor olmaz sadece listede ismi olacak oyuncular.

Sag bek, sol bek ve ofansif orta saha mevkileri disinda mevki ve kalite olarak yerli sorunumuz yok. Bu mevkilerde de elimizde yerli olsa zaten yedek ve yerli komple bir 11 cikar. 3.kaleciyi ekleyince zaten 12 kisi eder. Ve geriye sadece 2 kisi kalir, bunlarda rahatlikla alt yapidan yazdirilir. Tarik Emrah cöplerinden feragat edebiliyoruz yani bu durumda.

Sorunun temelinde 3 yabanci yatiyor. -Rodrigues, Carole ve Linnes'in hem yetersiz hem de yabanci olmalarindan dolayi kaynaklaniyor. 3'ünün yerine pek ala o mevkilere daha iyi yerli oyuncular bulunabilir. Tudor'un kalsin dedigi Koray Günter ve Eray'in disinda zaten gitme ihtimali olan Tarik ve Emrah var. Bu durumda da 4 alt yapi oyuncusu yazdirmak zorundayiz.

Sonuc: Kadroya kalite katmayacak, kadroyu sisirecek yerli oyuncuyu transfer etmemize gerek yok. Alt yapidan fazla oyuncu YAZDIRARAK bu problemi cözebiliriz lakin ilk 11i komple yabanci yaparsak Linnes Rodrigues ve Carole gibi 3 tane maliyetli ve lüzümsuz adam bu kez tribünde oturacak. Bu 3 oyuncudan bir an önce kurtulmak gerekiyor. Biri Hanzo, biri Denizli, digeri de Mehmet Özbek'in kazigidir. Hadi Rodrigues neyse de Linnesi yedekte bekletmemiz gerekiyor zira baska bek alternatifimiz yok.

Son düzenleme:
Emre Akbaba, ve Volkan Sen´i alalim. Biri bedelsiz, digeri 3 milyon civari biter. Belhanda´yi yedekleyecek, iyi bir oyuncu lazim. Volkan sen ile tudorun uyusacagini sanmiyorum, ama iyi bir paraya 1+1lik sözlesme ile kadroya dahil edilebilir yinede. Mert Günok da gelecek muhtemelen zaten, gerisini alt yapilardan dolduruz.

Emre Akbaba, ve Volkan Sen´i alalim. Biri bedelsiz, digeri 3 milyon civari biter. Belhanda´yi yedekleyecek, iyi bir oyuncu lazim. Volkan sen ile tudorun uyusacagini sanmiyorum, ama iyi bir paraya 1+1lik sözlesme ile kadroya dahil edilebilir yinede. Mert Günok da gelecek muhtemelen zaten, gerisini alt yapilardan dolduruz.

Galatasaray'in mantik olarak Linnes, Carole ve Rodrigues'ten kurtulup sag beke Ömer Ali Sahiner'i, sol beke Ömer Bayram'i almasi lazim. Daha iyi bek alternatifleri suan piyasada yok. Bunlarda elimizdeki yabancilar kadar oynar en az. Carole'den daha kötü kimse olamaz. Ayrica ofansif orta sahaya Emre Akbaba veya Deniz Türüc transfer edilmeli.

Yapilacak kanat transferi Sinan ve Yasin varken mantiksiz olur. Sinan'in gidecegini sanmiyorum. Artistlik yapmasin, sözlesmesi devam ederken kafasina göre trip atamaz. Yasin de ne kadar sinir etse bile 7-8 gol atabilen bir isim. Bu ikisinden giden olmadigi sürece futbol zekasi olmayan Volkan Sen dahil alinacak x yerli kanat lüzumsuz olacaktir.

Yedek kaleci alinacagi icin baska su dedigim 3 mervki disinda yerli falan bakmaya hic gerek yok.

Mert Günok
Ömer Ali Sahiner - Serdar Aziz - Ahmet Calik - Ömer Bayram
Tolga Cigerci - Selcuk Inan
Sinan Gümüs - Deniz Türüc/Emre Akbaba - Yasin Öztekin
Eren Derdiyok

Son düzenleme:
Galatasaray'in mantik olarak Linnes, Carole ve Rodrigues'ten kurtulup sag beke Ömer Ali Sahiner'i, sol beke Ömer Bayram'i almasi lazim. Daha iyi bek alternatifleri suan piyasada yok. Bunlarda elimizdeki yabancilar kadar oynar en az. Carole'den daha kötü kimse olamaz. Ayrica ofansif orta sahaya Emre Akbaba veya Deniz Türüc transfer edilmeli.
Yapilacak kanat transferi Sinan ve Yasin varken mantiksiz olur. Sinan'in gidecegini sanmiyorum. Artistlik yapmasin, sözlesmesi devam ederken kafasina göre trip atamaz. Yasin de ne kadar sinir etse bile 7-8 gol atabilen bir isim. Bu ikisinden giden olmadigi sürece futbol zekasi olmayan Volkan Sen dahil alinacak x yerli kanat lüzumsuz olacaktir.
Yedek kaleci alinacagi icin baska su dedigim 3 mervki disinda yerli falan bakmaya hic gerek yok.

Yasin´den süphem yok, ama Sinan cok desteklememe ragmen kendisini, sanki sadece kafasina esince oynuyor.Galatasaray´da faydali olabilecek gibi durmuyor artik, bir bagi vardir bazen. Sinan o bagi koparmis gibi. Orta sahada yedek selcuk, tolga kalir. Beklerde bence linnes ile Carole yedek olur. Ama sol bek alirmiyiz, emin olmadigim tek pozisyon bu. O vakit ikisinden biri banko oynar, yoda 3-4-3 oynayip hücüm beklerden biri Rodriguez olur. Sol acikta sanki alternatif alacaklar gibi duruyor.

Ben simdiye kadar Galatasaray´da eksiksiz hic bir transfer sezonu yasamadim. Hep aksayan bir yerimiz oldu.

Gomis
Yasin/Rod/Volk - Belhanda - Ciguli
Fernando - Imbula
Carole/linnes - Serdar/DEN - Maicon - Mariano
Muslera

Böyle olmasi bile, beklerin, ve bildigimizin cok üzerinde bir transfer dönemi olur. Yedek olarak kanimca, kesin ciguli ve belhandayi yedekleyebilecek adam sart. Emre bana kalirsa cok iyi olur, diger opsiyonu bir soru isareti transferi ile kapatabiliriz ancak.

Su yukaridaki kadro bile cok pahali olacak. NET bir sol bek, ve sol acik daha gelirse durum degisebilir. Cok transfer yapacaklar illaki, ama tamamen fullicekler mi kadroyu bilemem.

Yasin´den süphem yok, ama Sinan cok desteklememe ragmen kendisini, sanki sadece kafasina esince oynuyor.Galatasaray´da faydali olabilecek gibi durmuyor artik, bir bagi vardir bazen. Sinan o bagi koparmis gibi. Orta sahada yedek selcuk, tolga kalir. Beklerde bence linnes ile Carole yedek olur. Ama sol bek alirmiyiz, emin olmadigim tek pozisyon bu. O vakit ikisinden biri banko oynar, yoda 3-4-3 oynayip hücüm beklerden biri Rodriguez olur. Sol acikta sanki alternatif alacaklar gibi duruyor.

Ben simdiye kadar Galatasaray´da eksiksiz hic bir transfer sezonu yasamadim. Hep aksayan bir yerimiz oldu.

Gomis
Yasin/Rod/Volk - Belhanda - Ciguli
Fernando - Imbula
Carole/linnes - Serdar/DEN - Maicon - Mariano
Muslera

Böyle olmasi bile, beklerin, ve bildigimizin cok üzerinde bir transfer dönemi olur. Yedek olarak kanimca, kesin ciguli ve belhandayi yedekleyebilecek adam sart. Emre bana kalirsa cok iyi olur, diger opsiyonu bir soru isareti transferi ile kapatabiliriz ancak.

Su yukaridaki kadro bile cok pahali olacak. NET bir sol bek, ve sol acik daha gelirse durum degisebilir. Cok transfer yapacaklar illaki, ama tamamen fullicekler mi kadroyu bilemem.
Ilk 11'in komple degisecegeni sanmiyorum ama su asagidaki iki soru isaretli kadro bile süper olur.

muslera
mariano maicon denayer ???
fernando imbula
feghouli belhanda ???
gomis

en gec bir sonraki yaz dönemi icin
imbula ile ugrasilir olmuyorsa orta saha alinir
denayer olmadiysa 1 stoper alinir
ilaveten sol taraf yenilenir
carole rodrigues linnes sutlanmaya bakilir ve yerli sagbek solbek oos alinir
sözlesmesi biten yasin top oynamadiysa gönderilir yeri doldurulur. deniz sag taraftada oynuyor yani emre ile birlikte gelebilir

galatasarayi nasil cöp yiginina cevirdilerse oyuncu al al bitmiyor cünki elde malzeme diye bisey yok..

Eren Derdiyok yabancı sayılıyor arkadaşlar.

kural cikmadan geldigi icin sayilmiyor. eren kasimpasada oynamisti zaten 2 sene kadar önce. baya oluyor yani ülkeye geleli. g.inler tolgay veli erkan zengin falan bunlarda yerli

Son düzenleme:

kural cikmadan geldigi icin sayilmiyor. eren kasimpasada oynamisti zaten 2 sene kadar önce. baya oluyor yani ülkeye geleli. g.inler tolgay veli erkan zengin falan bunlarda yerli

Hocam daha geniş kapsamlı bir mevzuatı vardır illaki ama

-A Takım Listesinde yer alacak en az 14 futbolcunun, Türkiye A Milli Futbol Takımında oynama uygunluğuna sahip futbolcu olması zorunludur.

Bu kurala göre yabancı sayılıyor diye düşünüyordum öğrenmiş olduk.

Ilk 11'in komple degisecegeni sanmiyorum ama su asagidaki iki soru isaretli kadro bile süper olur.

muslera
mariano maicon denayer ???
fernando imbula
feghouli belhanda ???
gomis

en gec bir sonraki yaz dönemi icin
imbula ile ugrasilir olmuyorsa orta saha alinir
denayer olmadiysa 1 stoper alinir
ilaveten sol taraf yenilenir
carole rodrigues linnes sutlanmaya bakilir ve yerli sagbek solbek oos alinir
sözlesmesi biten yasin top oynamadiysa gönderilir yeri doldurulur. deniz sag taraftada oynuyor yani emre ile birlikte gelebilir

galatasarayi nasil cöp yiginina cevirdilerse oyuncu al al bitmiyor cünki elde malzeme diye bisey yok..

Türkiye´nin en iyi bekleri bile, avrupa maclarinda fizik anlaminda rakip beklere nazaran fizik anlaminda eziliyorlar. Acikcasi yerli bek taraftari degilim. Su an teshis yapmak kolay degil, hazirlik dönemlerinde oyuncular cok zor hareket ederler. Bizdeki oyuncular da böyle agir tempoya aliskin degil. Bundan dolayi fiziksel kabiliyeti oyuncularin gittikce azaliyor, Galatasaray´da olduklari sürece. Carole ilk sezonda oynadigi gibi oynamasi lazim. Yoksa orada farkli bir sansimiz zor. Kolarov müthis olur, yillardir isterim, ama diger oyuncular gelirse, ilave olarak tatli bir hayal gibi duruyor.

11/12´de nasil hakandan, kazimdan faydalandiysak, yine faydalanmamiz gerekiyor, bitmis denilen oyunculardan en az bir iki mevkide.

Hocam daha geniş kapsamlı bir mevzuatı vardır illaki ama

-A Takım Listesinde yer alacak en az 14 futbolcunun, Türkiye A Milli Futbol Takımında oynama uygunluğuna sahip futbolcu olması zorunludur.

Bu kurala göre yabancı sayılıyor diye düşünüyordum öğrenmiş olduk.

2015 – 2016 Sezonu Birinci Transfer ve Tescil Döneminin başlangıcından önce başka ülke A Milli Futbol Takımlarını tercih etmiş futbolcular açısından Türkiye A Milli Futbol Takımında oynama uygunluğu şartı aranmaz.

yüksek ihtimalle dediginiz gibi olacakti ama özellikle besiktas'taki inler, tolgay falan akillarina gelmis olacak ki sonradan alt tarafa ekleme yapmislar bende siralamaya göre kestim kopyaladim tff'den. ;)

Şimdi olayın can alıcı noktaları 14 tane A Milli Takıma uygun diyor, bunun kriteri nedir? A Milli Takımda oynamış mı olmalı, yoksa mesela Milli takımın alt yaş takımlarına oynayanlar da sayılıyor mu?

Ve yine bir diğer önemli madde tescil süresi? Mesela kulübün genç takımlarında oynayanlar tescilli sayılıyor mu?

Bu Ateş üfleyerek sönmez

Carole şutla Emre Taşdemiri al onun önünede yabancı bi sol bek alırız. Sinan ve Emrahı Şutla Emre Akbabayı al tamamdır. Büyük ihtimal Josuede geri gelecek

Carole şutla Emre Taşdemiri al onun önünede yabancı bi sol bek alırız. Sinan ve Emrahı Şutla Emre Akbabayı al tamamdır. Büyük ihtimal Josuede geri gelecek
Yapmak istedikten sonra Kadroda ki çöpleri gönderir, yerlerine çok daha iyi olmayan ama en azından vasat oyuncularından alırsın.

Ancak benim takıldığım nokta bir önceki mesajıma yazdığım. Kulübün ve Milli Genç takımlarında olanlar ile Kadro tamamlanamıyor mu, merak ediyorum.

Bu Ateş üfleyerek sönmez

Üst Alt