The Dark Knight Rises (2012) - Sayfa 4 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

The Dark Knight Rises (2012)

Cevap: The Dark Knight Rises (2012)

Bane'in Jokeri geçmesini beklememek lazım zira joker gibi felsefi alt yapısı olan bir karakter değil, onun kadar derin değil yani. "Kötü Şaka"yı okursanız jokeri daha net görebilirsiniz. Film gayet güzel 1-2 kadar iyi diyemem ama kesinlikle izlenmeli.

---Spoiler----

Bane biraz daha boş bir adam zaten kukla olduğu da en sonunda ortaya çıkıyor. Sesi falan da olmamış bence çok iyi bir villain değil yine de gideri var. Filmde eksik olarak gördüğüm noktalara değineyim. Christopher Nolan üçüncü filmi kralın dönüşü gibi planladığını söylemiş. Orada da farklı hikayeler vardı bildiğiniz gibi ve anlatımı çok güzeldi. Bu konuda çok başarılı bulmadım. Bir kere Marion Cotillardın karakteri çok zayıf kalmış, onun hikayesinin bir derinliği yok. Bane de aynı şekilde. Filmde zaten batman yok 10 dakika falan görünüyor. Yani o süreye sıkıştıramamış bence hikayelerin hepsini. Sadece Batman'in geri döndüğü bölüm için ayrı bir film çekilebilirdi. Gelip hemen işi bitiriyor gibi olmuş.

Genel olarak inanılmaz güzel yorumladı Nolan Batman'i ve Gotham'ı kasvetini, iç karartıcılığını. Çok da güzel anlattı şapka çıkartıyoruz:tiphat:

Not: Sonradan aklıma geldi Bane'in hapishanedeki umutla ilgili replikleri de çok hoştu.

-----spoiler-----

Bane'in Jokeri geçmesini beklememek lazım zira joker gibi felsefi alt yapısı olan bir karakter değil, onun kadar derin değil yani. "Kötü Şaka"yı okursanız jokeri daha net görebilirsiniz. Film gayet güzel 1-2 kadar iyi diyemem ama kesinlikle izlenmeli.

---Spoiler----

Bane biraz daha boş bir adam zaten kukla olduğu da en sonunda ortaya çıkıyor. Sesi falan da olmamış bence çok iyi bir villain değil yine de gideri var. Filmde eksik olarak gördüğüm noktalara değineyim. Christopher Nolan üçüncü filmi kralın dönüşü gibi planladığını söylemiş. Orada da farklı hikayeler vardı bildiğiniz gibi ve anlatımı çok güzeldi. Bu konuda çok başarılı bulmadım. Bir kere Marion Cotillardın karakteri çok zayıf kalmış, onun hikayesinin bir derinliği yok. Bane de aynı şekilde. Filmde zaten batman yok 10 dakika falan görünüyor. Yani o süreye sıkıştıramamış bence hikayelerin hepsini. Sadece Batman'in geri döndüğü bölüm için ayrı bir film çekilebilirdi. Gelip hemen işi bitiriyor gibi olmuş.

Genel olarak inanılmaz güzel yorumladı Nolan Batman'i ve Gotham'ı kasvetini, iç karartıcılığını. Çok da güzel anlattı şapka çıkartıyoruz:tiphat:

Not: Sonradan aklıma geldi Bane'in hapishanedeki umutla ilgili replikleri de çok hoştu.

-----spoiler-----

Film serinin net olarak en iyi filmi. Aynen kralın dönüşünün seririn en iyi filmi olduğu gibi. Nedeni ise bu filmde duygu var ve seriye çok güzel açıklamalar getirerek bitiyor. İnsanı etkileyen bir film. Çıkışta yaşım küçük olsa bi Batman kostümü alırdım kesin şimdide t shirtünü alabilirim. Çok etkileyici ve bidaha izlenilecek bir filmdi kesinlikle. 2. film bana göre iyi aksiyonu olan bir filmdi sadece, duygu rises taki kadar yoğun değildi. Ayrıca joker tamam iyi oynandı ama ledger ın ölümü falan insanları etkiledi sanırım ve abarttılar iyice karakteri. Yok jokersiz batmani napıyım falan filan. Bane de aynı onun kadar değerli bi karakter ve iyi oynanmış bence.(yüzünde maske olmasına rağmen). Ayrıca çok ta iyi replikleri var konuşmaların hiçbiri boş sıradan değil. Rises çok iyi kurgulanmış, süprizli, tahmin edilemeyen mantıklı bağlantılar yapan bir başyapıt. Seri olarak zaten müthiş ama The Dark Knight Rises kadar iyi bir süper kahraman filmi çekilebilinir mi bilemiyorum. Eğer bi karakterin iki mimik hareketine, iki lafına, repliğine kanıpta filmi iyi yada kötü diye değerlendirirseniz dark knight daha iyi gelebilir. Ama bu Batman 3lemesi Joker değil. Ve Rises ta tam bir başyapıt. Daha iyisi zor çekilir. Serinin en iyi filmi Rises 2. olarak Batman in nasıl ortaya çıktığını müthiş anlattığı için Batman Begins ve son olarak dark knight gelir. Seri bittiği için üzüldüm resmen.

Ayrıca bu filmin Nolan ı daha çok içerdiğini görebiliyoruz. Tahmin edilemez süprizler var. İzleyecek olanlar kesinlikle hiçbir sinema sitesine bakmasınlar buna imdb dahil filmin sayfasına bile bakmayın ağır spoiler var:)

Film serinin net olarak en iyi filmi. Aynen kralın dönüşünün seririn en iyi filmi olduğu gibi. Nedeni ise bu filmde duygu var ve seriye çok güzel açıklamalar getirerek bitiyor. İnsanı etkileyen bir film. Çıkışta yaşım küçük olsa bi Batman kostümü alırdım kesin şimdide t shirtünü alabilirim. Çok etkileyici ve bidaha izlenilecek bir filmdi kesinlikle. 2. film bana göre iyi aksiyonu olan bir filmdi sadece, duygu rises taki kadar yoğun değildi. Ayrıca joker tamam iyi oynandı ama ledger ın ölümü falan insanları etkiledi sanırım ve abarttılar iyice karakteri. Yok jokersiz batmani napıyım falan filan. Bane de aynı onun kadar değerli bi karakter ve iyi oynanmış bence.(yüzünde maske olmasına rağmen). Ayrıca çok ta iyi replikleri var konuşmaların hiçbiri boş sıradan değil. Rises çok iyi kurgulanmış, süprizli, tahmin edilemeyen mantıklı bağlantılar yapan bir başyapıt. Seri olarak zaten müthiş ama The Dark Knight Rises kadar iyi bir süper kahraman filmi çekilebilinir mi bilemiyorum. Eğer bi karakterin iki mimik hareketine, iki lafına, repliğine kanıpta filmi iyi yada kötü diye değerlendirirseniz dark knight daha iyi gelebilir. Ama bu Batman 3lemesi Joker değil. Ve Rises ta tam bir başyapıt. Daha iyisi zor çekilir. Serinin en iyi filmi Rises 2. olarak Batman in nasıl ortaya çıktığını müthiş anlattığı için Batman Begins ve son olarak dark knight gelir. Seri bittiği için üzüldüm resmen.

Ayrıca bu filmin Nolan ı daha çok içerdiğini görebiliyoruz. Tahmin edilemez süprizler var. İzleyecek olanlar kesinlikle hiçbir sinema sitesine bakmasınlar buna imdb dahil filmin sayfasına bile bakmayın ağır spoiler var:)

Keşke Dark Knight'i gerçekten izleseydin. Eğer sadece 1 kez izlediysen 2.kez izle. Aksiyonu falan unut, sadece Jokerin söylediklerine odaklan. Adam napıyor niye yapıyor diye düşün. Joker-Batman sorgu sahnesini gerekirse defalarca izle, durdur geri sar izle. Orda Jokerin Batmanı oyaladığını sanıp sözleri es geçme. Halen aynı fikirleri paylaşıyorsan da Jokerin filmdeki tüm eylemleri için ne düşündüğünü belirten bir yorum yaz. Nasıl değerlendirdiğini merak ettim :)

Bu arada yukarıda Nolan'ın finali farklı düşündüğünden kısmen bahsedilmiş. Yazıldı mı bilmiyorum ekleme olsun, Nolan'ın kafasında Joker'i 3. filmde de kullanmak vardı ama Ledger'in ölümü üzerine senaryoyu hayli değiştirmek durumunda kalmış.

Joker'in abartılmasının Ledger'la bir alakası yok en azından benim açımdan. Çizgi romanlarını da okumuş biri olarak yazılmış, kurgulanmış en iyi villain olarak görmüşümdür her daim. Bunun pek çok sebebi var lakin en önemlilerinden birisi Joker'in geçmişi. Filmde kullanmasa da bir repliği var onun neden farklı hikayeler anlattığına dair. "Bi geçmişim olacaksa çoktan seçmeli olmasını dilerim" diyor. Yani diğer kötü karakterlerin geneli gibi küçükken yaşadığı bir olay, bir travması yok en azından bunu bize anlatmıyor Bane gibi. Joker neden böyle olmuş kendisi bile bilmiyor belki de. Sizi buna inandırdığı an gerçekten deli olduğuna kanaat getiriyorsunuz. Ve bu bile acayip bir olay. Ayrıca Batman'le olan ilişkisi başlı başına bir film olur. Joker'in batman olmadan anlamsız kalışı, birbirlerini tamamlamaları vs. Ama adam da rolün hakkını tam olarak verdi, mükemmel yansıttı karakteri ve bu yüzden abartılması da çok normal. İki mimikle falan alakası da yok o zaman Dark Knight Rises'ı en iyi olarak görenler de basit iki duygusal sahneye geri dönüşe kanmış falan denilebilir. Batman şınav çekiyor güçleniyor falan, etkilenenler olmuştur elbet.

Bence filmdeki konuşmaların çoğu sıradandı birinci ve ikinci filmlere göre. Bane'in de umutla ilgili konuşması dışında adam gibi bir repliğini hatırlamıyorum. Hep altı boş kalan şeyler.

Bahsettiğim yazıyı buldum öldüren şakaydı yanlış yazmışım. Joker'in filmdeki repliklerinin bir kısmı burada bulunabilir Okumak isteyenler:

Anlıyorsun ya, beni yakalayıp akıl hastanesine geri yollamanın bir önemi yok. Gordon delirdi. Kendimi kanıtladım. Benim ve diğer herkesin arasında hiç bir fark olmadığını gösterdim! Hayattaki en aklı başında adamı deliliğe indirgemek için sadece tek bir kötü gün yeterli. İşte dünya benim bulunduğum yerden ancak bu kadar uzakta. Sadece tek bir kötü gün. Bir keresinde kötü bir gün geçirmiştin, haksız mıyım? Haklı olduğumu biliyorum. Kötü bir gün geçirdin ve her şey değişti. Yoksa neden uçan bir sıçan gibi giyinesin? Kötü bir gün geçirdin ve bu seni diğer herkes gibi delirtti... Sadece bunu kabul etmezsin ki! Hayatın bir anlamı varmış, tüm bu mücadelenin bir amacı varmış gibi davranmak zorundasın! Tanrım, kusmak istememe sebep oluyorsun. Demek istediğim... Senin derdin ne? Senin sen olmana ne sebep oldu? Belki kız arkadaşın mafya tarafından öldürüldü... Erkek kardeşin bir haydut tarafından doğrandı... Eminim bu tür bir şeydir. Bunun gibi bir şey... Bana da bunun gibi bir şey oldu biliyor musun... Ben ne olduğundan tam olarak emin değilim. Bazen bir şekilde hatırlıyorum, bazen başka bir şekilde... Eğer bir geçmişim olacaksa, bunun çoktan seçmeli olmasını isterim! hahaha! Fakat demek istediğim... Demek istediğim şu ki, ben delirdim. Dünyanın ne kadar karanlık, berbat bir şaka olduğunu gördüğüm zaman bir yaban ördeği gibi delirdim! İtiraf ediyorum. Sen neden edemiyorsun? Yani, sen aptal değilsin! Durumun gerçekçiliğini anlamalısın. Bilgisayar ekranının başındaki bir grup gerizekalı yüzünden üçüncü dünya savaşına kaç kere yaklaştığımızı biliyor musun? Son dünya savaşını neyin tetiklediğini biliyor musun? Almanya'nın savaş borcu alacaklılarına kaç adet telgraf direği borcu olduğuna dair bir tartışma. Telgraf direkleri! hahahahaha! Hepsi bir şaka! Değer verilen ve uğruna mücadele edilen her şey... Hepsi devasa, kaçıkça bir şaka! Öyleyse neden komik tarafını görmüyorsun? Neden gülmüyorsun?"

Sonunda devamı gelebilir gibi açık kapı bırakmışlar. Yeni yetme polis batman'ın mekanına giriş yapıyor ve asansör gibi bir yerde yukarı çıkıyordu.

Sonunda devamı gelebilir gibi açık kapı bırakmışlar. Yeni yetme polis batman'ın mekanına giriş yapıyor ve asansör gibi bir yerde yukarı çıkıyordu.

**** Robin o yahu..Batman and Robin'deki Robin işte :D Aynı zamanda Batman bir simgedir o görevi muhakkak biri devam ettirir anlamında bir sahneydi **** (highlight edip okuyabilirsin)

Seri bitti Superman serisine geçiyorlar. (Man of Steel)

Üst Alt